Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Osebe s senzornimi ovirami Mar “Avgijev hlev” že zaudarja?

Mar “Avgijev hlev” že zaudarja?

Edvard

Junior Member

Sporočila 27
Registriran: 24-1-2005
Uporabnik je na formu

Mood:

Napisano dne: 10-4-2005 at 08:54 PM

Mar “Avgijev hlev” že zaudarja?

Sposodil sem si termin, ki ga je v tem forumu uporabila Meri, ko je poskušala z metaforo pošteno povedati, da je tam pri vas vendarle nekaj gnilega. Novo temo pa načenjam zato, ker sem prejel zelo zanimivo pismo kot odmev na moj včerajšnji prispevek.

Takole mi piše Sandi Lakner:
Zivjo!

Danes (ali vceraj ponoci) si na forum MDGL napisal, da tisto, kar je bilo napisano v glasilu Odmev tisine v zvezi z informacijsko blokado, ni bilo cisto tocno in da je urednistvo potvarjalo informacije.

O tej problematiki smo se pogovarjali na seji uredniskega odbora glasila Odmev tisine, v sredo, dne
2.3.2005. Problem je v tem, da lahko odgovorni urednik kateregakoli medija kazensko odgovarja pred sodiscem, ce objavi informacijo, ki laznivo obrekuje kogarkoli ali karkoli. V vasem primeru odgovorna urednica ni imela dokazov za trditve, ki so bile navedene v vasem clanku, zato je morala nekaj opraviti, da ne bi izgledalo kot namerno blatenje Zveze gluhih in naglusnih Slovenije. Gluhi, ki so bili v Avstraliji in drugi dijaki ZGNL, kjer je bila odgovorna urednica do zdaj zaposlena, namrec verjamejo trditvam gospoda Redzepovica in Slatinska in ne vam. Torej v urednistvu glasila Odmev tisine nimamo nobenih dokazov za korektnost in resnicnost vasih trditev, ki se ticejo odnosa predstavnikov ZDGNS do vas in avstralskih Slovencev. Prav tako je odgovorna urednica glasila OT rekla, da se ZDGNS ne sme kritizirati, ker je Mestno drustvo gluhih Ljubljana (MDGL) zivljenjsko odvisno od Zveze drustev gluhih in naglusnih, saj od nje dobiva denar, Zveza pa mu ima v primeru kritiziranja in drugih nepravilnosti pravico denar odtegniti. Ne zelimo, da bi MDGL ostal brez financnih sredstev samo
zato, ker objavljamo trditve, za katere nimamo nobenih trdnih dokazov. Odgovorna urednica je bila zaradi te afere prisiljena odstopiti.

– Ali lahko kakorkoli dokazete, da so pravilne vase trditve in ne trditve funkcionarjev na Zvezi?
– Ali lahko kakorkoli dokazete, da Slatinsek, Redzepovic in ostali v svojih objavah lazejo? – Ali ste prebrali odgovor g. Slatinska in g. Petrica v zadnjem Odmevu tisine? Ali lahko dokazete, da je
notri napisano kaj neresnicnega? – Ali imate kaksno prico, ki lahko potrdi vas prav?

Lp.

Sandi

Takole mu odgovarjam, želim pa, da tudi moj odgovor preberete vsi:

Sandi, ne poznava se in ne vem, kateremu “botru” vi strežete in me tudi ne zanima, toda vaše pisanje, čeprav menda povsem dobronamerno, je tako pomenljivo, da mora postati javno!

Bolj ko se zapletate v lastnih nesmislih, bolj vam priporočam vsaj malce doslednosti pri citiranju mojih navedb.
Prvič: če moje pismo ali članek, ki ga podpišem s polnim imenom, nek urednik noče, ne sme ali ne upa objaviti, ga pač ne objavi, tudi če ga je pred tem naročil oz. prosil zanj. Nihče razen mene pa mu ne daje pravice, da moj prispevek vsebinsko prireja zahtevam svojih »botrov« in ga potem objavi z mojim podpisom. To je potvarjanje in zato bo nekdo odgovarjal, morda tudi kazensko! Pri tem me ni nihče obvestil o kakšnih zapletih ali pomislekih, nihče me ni obvestil o tem, da je prispevek objavljen, a potvorjen.
Drugič: Tvoja trditev, Sandi, da omenjeni prispevek lažnivo obrekuje kogarkoli ali karkoli, je navadno obrekovanje in je hkrati plod zelo blodne domišljije, zafrustriranosti ali pa latentnega, a stalno prisotnega strahu, ki so vam ga vaši »botri« že zdavnaj vcepili. Zelo uspešno! Drugače v mojem pisanju ne bi videli »namernega blatenja Zveze gluhih in naglušnih Slovenije«. Ni bilo nikakršnega blatenja, namernega pa sploh ne (odkod vam ta ideja?) in še manj blatenja Zveze! Kaj ko bi poskušali moj prispevek prebrati v »treznem stanju« – pa pri tem ne mislim na odsotnost alkohola, ker me niti ne zanima, če ga konzumirate ali ne – če zmorete, preberite moj originalni prispevek neobremenjeni s strahovi, ki so vam jih »vgradili« med pranjem možganov!
Tretjič: če je morala urednica karkoli spreminjati, potem sem bil jaz prvi, ki bi ga morala kontaktirati in povprašati za avtorizacjo! S tem pojmom so vaši »botri« operirali že v Melbournu, pa še vedo ne, kaj pomeni. Zdaj so ga pa zlorabili, ko bi se ga morali držati! Tudi to bo še prišlo na vrsto in tudi za to bo nekdo odgovarjal!
Četrtič: da športniki verjamejo Redžepoviču in Slatinšku, me sploh ne preseneča. Če ljudem z vsemi sredstvi onemogočiš dostop do neodvisne, poštene informacije in mu neprestano serviraš eno samo, svojo »resnico«, bo težko verjel kaj drugega, mar ne? Lahko je še raka laž, če ne ve resnice, bo njemu ta laž edina resnica!!! In prav vtem je problem vašega »hleva«, kot lepo, slikovito in pravilno ocenjuje Meri. Prav tole vaše pisanje potrjuje njeno tezo bolj kot karkoli doslej. Zakaj? Berite naprej!
Petič: nobenih dokazov nimate, da moje trditve ne odražajo dejanskega stanja in torej niso resnične, pa vendar jih vehementno proglašate za laž – ker so vam pač vaši »botri« tako rekli! Ni se vam zdelo vredno, a bi me povprašali po kakršnihkoli dokazih za moje trditve, pa ste jih vseeno označili za lažne in jih proglasili kot namerno obrekovanje! Šele sedaj me to sprašujete, ko je že prepozno, boste pa vsekakor imeli priliko slišati in videti dokaze, a ne več tukaj!
Šestič: Če je odgovorna urednica res rekla, kar pišete, potem je prav to eden najbolj »kronskih dokazov«, da je tako v ZDGNS kot v MDGL nekaj hudo narobe in da kidanje tega hleva niti slučajno ne bo lahka naloga! Če so njo in vse vas tako strašansko prestrašili, potem je vsaj meni zdaj res jasno, zakaj so vaši »botri« tako posrani, ko kakršnakoli informacija o njihovem nesprejemljivem početju pricurlja v javnost ali ko jih kdo pobara po kakšnih dokazih. Zdaj tudi razumem Meri, ko pravi, da je treba stvari umiriti in jih počistiti znotraj »hleva«. Če se vas in vašega početja, predvsem pa početja vaših »botrov« lotijo institucije in organi, ki bi to že morali storiti, bo šele hudič! Trditev, da se vodstva ZDGNS ne sme kritizirati, ker sicer ne bo denarja, pove vse – vsaj nam, normalnim in neobremenjenim! Vi, ki ste del tega »fašističnega« sistema, kjer morate biti vsi lepo tiho, pa razmislite in se zamislite – živite v svobodni, demokratični družbi sredi Evrope in v 21. stoletju. Časi inkvizicije so povsod okrog vas že minili! Ste to že opazili? Verjemite mi, imam dokaze!
Sedmič: za trditve Redžepoviča in Slatinška (in še nekaterih, tudi vas samih), nimate nikakršnih dokazov, da so resnične, pa jih vendarle prodajate kot edino resnične in jim slepo verjamete. Tudi časi enoumja so povsod okrog vas že stvar preteklosti, pri vas pa še kar prevladujejo! In če je morala odgovorna urednica zaradi »te afere odstopiti« in ste jo, kot je moč sklepati iz vašega pisanja celo vrgli iz službe na ZGNL, potem je pa res še bistveno huje, kot sem mislil doslej. Domnevam, da oba govoriva o Nicole Kuplenik! Če je tako, potem zdaj povsem razumem, zakaj je bil Slatinšek na sestanku med predstavniki ZŠIS; ZDGNS in menoj, ki je bil 10. februarja, penast kot »pregreta pločevinka pokvarjenega piva s pretečenim rokom«, če jo prehitro odpreš! Ampak uspel je preprečiti objavo mojega prispevka, me takoj naslednjega dne proglasil za »neprištevnega in nevarnega« (pa čeprav za to nima dokazov!!!) in potem napisal še »svinjarijo«, ki jo je objavil v deveti številki MAG-a! Tisto, kar je tam napisal, je pravi primer namernega in hkrati zlonamernega klevetanja, podlih laži, podtikanja in blatenja (brez kakršnihkoli dokazov – in zaradi tega bo imel na sodišču zelo resne probleme, v denarnici pa tudi!). Ampak takim ljudem, ki se vam, meni, komurkoli in kadarkoli zlažejo z nasmehom na obrazu in v obraz, vi preprosto in slepo verjamete!

Ne da se vam pomagat! Ker se tako krasno počutite v tem »dreku« in ker sploh nočete, da bi vam kdo pomagal! Za moje dokaze in moje priče pa naj vas nikar ne skrbi preveč. Zase bom znal poskrbeti.

Vso srečo vam želim, če boste med tistimi, ki bodo imeli »vile v rokah«, še več sreče pa, če ne boste med njimi in boste v strahu, da vas nabodejo tisti, ki jih bodo vihteli!

Edvard

——————————————————————————–

Edvard

Junior Member

Sporočila 27
Registriran: 24-1-2005
Uporabnik je na formu

Mood:
Napisano dne: 10-4-2005 at 09:16 PM

citat::
——————————————————————————–
Originally posted by Edvard
… Če je tako, potem zdaj povsem razumem, zakaj je bil Slatinšek na sestanku med predstavniki ZŠIS; ZDGNS in menoj, ki je bil 10. februarja, penast kot »pregreta pločevinka pokvarjenega piva s pretečenim rokom«, če jo prehitro odpreš! Ampak uspel je preprečiti objavo mojega prispevka, ….

Da boste lahko vsi vedeli, kaj smo se pogovarjali na sestanku 21. januarja in 10. februraja 2005, pa je tukaj moj zapisnik s prvega od obeh srečanj (vsebina drugega je bila v bistvu identična, le še dodatek, za katerega je poskrbel Slatinšek, manjka). Uradngea zapisnika kljub resnosti tematike ni ne prvič ne drugič vodil nihče!!! Je to za koga od vas presenetljivo? Se še čudite, zakaj ti “notri” ne marajo javnega soočenja? Vas morda preseneča, da ti isti ljudje danes zanikajo celo vsebino tega sestanka in svoje lastne izjave? Vas zanima, kaj si mislim o značaju teh ljudi? Ne pripravite me do tega, da vam še to povem!!!

MOJ ZAPISNIK:
Zapisnik sestanka predstavnikov ZDGNS in ZŠIS
v zvezi s problematiko »Melbourne 2005«

Kraj: Ljubljana, Drenikova 24 – prostori ZDGNS
Datum: 21.01.2005 ob 14:00

Prisotni: Franc Planinc, predsednik ZDGNS
Janez Slatinšek, predsednik Športne zveze gluhih Slovenije
Anton Petrič, popredsednik ZDGNS in ZŠIS
….. , uradna tolmačka za znakovni jezik (Mojca)
Aljoša Redžepovič, sekretar ZDGNS in Športne zveze gluhih Slovenije
Emil Muri, predsednik ZŠIS
Igor Malič, sekretar ZŠIS
Gorazd Orešnik, snemalec
Helena Rovšek, novinarka
Jure Jeromen, novinar – Radio Slovenija
Edvard Bogataj
Ivo Drinovec (ZŠIS)
Opomba: uradnega zapisnika na sestanku ni vodil nihče!!!

Sestanek je bil sklican na pobudo predsednika ZDGNS Franca Planinca in kot reakcija na moje poročanje iz Melbourna, kot reakcija na moje pismo, poslano vodstvu ZDGNS, vodstvu ZŠIS in društvom gluhih in naglušnih po Sloveniji, predvsem pa kot reakcija na moje »Odprto pismo vodstvu reprezentance v Melbournu« (objavljeno v forumu na spletnih straneh ZŠIS: http://forum.zsis-zveza.si)! />
Najprej je predsednik ZDGNS dal besedo meni, če bi želel na začetku karkoli pojasniti v zvezi z napisanim, pa sem dejal, da ni potrebno in da je vse že zapisano, zato pričakujem, da bo zdaj vodstvo reprezentance pojasnilo svoja ravnanja.

Nato je Franc Planinc povzel dogajanje na igrah Deaflympics v Avstraliji. Dosežke naših športnikov je ocenil kot dobre, kot primerno in dobro pa ocenil tudi delo vodstva ekipe in dodal, da je tudi glede financ vse v najlepšem redu. Prav tako je kot zelo dobro ocenil delo novinarke in snemalca, češ da sta sproti, ažurno in kakovostno poročala in da na njuno delo ni bilo pritožb. Povedal je tudi, da so imeli v okviru ZDGNS oz. njihove »Sveta info medijev« glede poročanja poseben sestanek pred odhodom v Melbourne in daj vse delo potekalo v skladu s tem dogovorom.
Posebej je poudaril, da ZDGNS ni dolžna informacij o dogajanju pošiljati nikomur drugemu, da pa so jih pošiljali vsem medijem, za katere so bili dogovorjeni na »Svetu info medijev«. Svoj nagovor je zaključil z ugotovitvijo, da so drugi mediji komaj kaj poročali o dosežkih njihovih športnikov, da so jih ignorirali tako kot ponavadi, ter da je moje pisanje v omenjenem pismu in v »Odprtem pismu vodstvu reprezentance« neresnično in da predstavlja napad na šport gluhih in hkrati na ZDGNS.

Zelo razburjen je te izjave dopolnil še Janez Slatinšek, ki je bil na tem sestanku predstavljen kot vodja odprave na Deaflympics v Melbourne (čeprav je v uradnem biltenu št. 8, ki so ga ponosno razdajali tudi po Melbournu, kot vodja odprave naveden Aljoša Redžepovič!). Dejal je, da moje pisanje pomeni napad na gluhe in naglušne, da so ti itak ves čas diskriminirani in zatirani, … izkazalo se je, da je ta napad pravzaprav usmerjen na predstavnike ZŠIS in ne toliko name. Njim je očital, da gluhim športnikom ne namenjajo enake pozornosti kot drugim invalidom.
Na te trditve se je takoj odzval sekretar ZŠIS Igor Malič, kasneje pa še predsednik ZŠIS Emil Muri in oba sta pojasnila, da je ZŠIS zveza vseh slovenskih športnikov-invalidov in da med posameznimi kategorijami ne dela nikakršnih razlik. Malič je poudaril tudi, da so vsi funkcionarji ZŠIS in ZDGNS ter Športne zveze gluhih Slovenije javni funkcionarji, javno je tudi njihovo delo in zato blokiranje informacij komurkoli ni dopustno. Športna zveza gluhih Slovenije je članica ZŠIS in zaradi tega bi morale informacije biti enakovredno dostopne tudi meni, kot uredniku spletnih strani ZŠIS. Enako je potrebo po korektnem informiranju poudaril tudi Emil Muri.

Še bolj razburjen in vznemirjen je ZŠIS in mene napadel Anton Petrič. Najprej je posebej poudaril svojo vlogo in funkcije v ZDGNS in njihovi športnik zvezi, v odpravi v Melbourne in tudi v ZŠIS, nato pa hotel od predstavnikov ZŠIS izvedeti, kakšna je moja vloga v ZŠIS, kakšna pooblastila imam, kdo mi je dovolil objavljati novice iz Melbourna in kdo mi je dovolil pisati neresnice v forumu ter posebej kdo mi je dovolil napadati gluhe, jih blatiti in prikazovati v neresnični luči. Dejal je, da sem Odprto pismo objavil pred iztekom 24-urnega roka, v katerem sem zahteval njihov odgovor in še preden mi je sam sploh lahko odgovoril. Pri tem se je skliceval tudi na časovno razliko, češ da je ta bila vzrok za zamudo pri odgovoru.
Hkrati je znova negiral, da bi jim pri omogočanju pogojev za trening (vstop v dvorano, nakup žog, …) pomagali avstralski Slovenci in njihovi znanci in je zatrjeval, da s si vse to uredili čisto sami. Na mojo intervencijo, da to ni res, je nekoliko »popustil« in priznal, da so jim žoge res preskrbeli prijatelji, avstralski Slovenci, vztrajal pa je, da so si dvorano našli sami in organizirali treninge (kar pa tudi ni res – op. E.B.).

Tudi tu je takoj reagiral Igor Malič in Petriču in vsem drugim pojasnil mojo vlogo kot pobudnika, avtorja in urednika spletnih strani ZŠIS, pojasnil mu je tudi, da je razlika med vsebino spletnih strani, kjer objavljamo vse novice, ki zadevajo šport invalidov in forumom-klepetalnico, v katerem lahko vsakdo izrazi svoje mnenje. Pojasnil je tudi, da smo forum odprli prav s tem namenom. Posebej je poudaril še to, da sem sam svoje prispevke tudi v forumu podpisal in da zato ta ne izražajo mnenja ZŠIS, ampak mnenja avtorja oz. avtorjev.

Na to sem se odzval tudi sam in Petriču (pa ne zaradi njega, ampak zaradi vseh prisotnih) pojasnil, da ne drži njegova trditev, da mi ni mogel odgovoriti v 24 urah ter da sem Odprto pismo javno objavil v forumu nas straneh ZŠIS še pred iztekom roka. Povedal sem, da sem pismo pisal vodstvu reprezentance na Petričev E-mail naslov in da tega pisma ne bi objavil javno, če ni bi on (ali oni) tega pisma poslali na nekaj naslovov v Sloveniji. Ker sem domneval, da mojega pisma niso poslali v celoti (nič prilagojenega), sem ga sam v celoti objavil v forumu na straneh ZŠIS. Poudaril sem tudi, da je s tem dokazal, da je očitno imel dovolj časa za pošiljanje pisma, odgovor pa sploh ni nameraval napisati. V potrditev sem navedel še, da vem, da je svoj kratek odgovor v forumu napisal šele na intervencijo iz Ljubljane. Navedel sem tudi drugo svojo pošto, v kateri sem jih prosil, da mi pošiljajo novice in slike, da omogočijo delo tudi mojim prijateljem v Melbournu, ki so se sami ponudili, da bi še dodatno pomagali pri poročanju in pošiljanju slik, … . na vsa ta sporočila mi sploh nihče ni odgovoril. Posebej sem poudaril, da je Petrič v odgovoru zapisal, da mi pošiljajo prav vse gradivo, tako kot drugim medijem, da pa to ne drži in da so mi po objavi tega njegovega odgovora (za katerega trdi, da so ga zapisali skupaj in po posvetu) pošiljali še bistveno manj kot prej!

Gorazd Orešnik je samo na kratko pojasnil svoje delo in vlogo snemalca ter dodal, da je bila za pošiljanje gradiva zadolžena Helena Rovšek.

Helena Rovšek je zatrdila, da je vse gradivo pošiljala enako vsem medijem, tudi meni in da je to delo potekalo »v paketu« – enotno in istočasno za vse.

Moral sem znova pojasnit (zaradi vseh prisotnih!), kar sem pred tem že nekajkrat zapisal: Helenine trditve niso resnične. Prve dni sploh nisem dobival nobenih poročil in ne slik. Celo uredniku svojih spletnih strani niso poslali ničesar in me je prosil, če mu jaz posodim, kar so mi poslali moji prijatelji. Posodil sem mu, nakar je iz Melbourna sledila pritožba vodstva, češ da »se v Sloveniji na spletnih straneh pojavljajo neke neavtorizirane slike«. Že v pismu sem jih prosil, da povedo, katere slike in na katerih straneh so »neavtorizirane« in kakšno avtorizacijo sploh pričakujejo. Na to iz Melbourna prav tako ni bilo nikakršnega odgovora in tudi na tem sestanku ni nihče odgovoril na to vprašanje. Kolegu Bojanu Mordu sem zato svetoval, da vse slike, ki sem mu jih jaz posredoval, umakne, da ne bi imel nepotrebnih težav še sam. To je tudi storil.
Pojasnil sem tudi, da sem del gradiva iz Melbourna dobival posredno, preko svojih prijateljev, ki jim je Helena tudi pošiljala svoja poročila in o nekaj slik in da sem nekajkrat od njih dobil njeno poročilo prej (celo dva dni prej) kot od nje neposredno. To je več kot očiten dokaz, da ne drži nobena od njenih trditev, češ da je vsem pošiljala isto gradivo in vsem tudi istočasno. Nadaljnji dokaz so slike, objavljene na straneh ZDGNS. Teh je najmanj 30-krat več kot so jih poslali meni kot uredniku spletnih strani ZŠIS.

Nazadnje se je oglasil še Aljoša Redžepovič in dejal, da so očitno bili manjši nesporazumi, pomanjkljiva komunikacija in nekatere napake, da pa iz tega ne gre delati prevelikega »cirkusa«, saj je bila konec koncev odprav zelo uspešna, osvojili so medaljo, kot so napovedovali, …. Predlagal je, da zadeve poskušamo umiriti in se razidemo kot prijatelji ter se potrudimo, da bo v prihodnje komunikacija boljša in dogovori pravočasni in bolj čvrsti, saj je v to v skupnem interesu.

Ker s takim odgovorom nisem bil zadovoljen, saj je znova zamolčal zasluge prijateljev v Melbournu, ki so jim vsestransko pomagali in se je izognil moji pripombi (navedeni že v Odprtem pismu in drugih mojih sporočilih, ki sem jih pošiljal vodstvu ekipe v Melbourne) o skrajni nesramnosti, ko se tem ljudem niso ne zahvalili in jih niso niti omenili, zasluge za reševanje težav pa pripisali samim sebi, sem zahteval, da vsaj to napako poskušajo odpraviti. Obljubil je, da bo napako, ki jo je zagrešil na Brniku in ki jo je sam pripisal svoji utrujenosti po 35- urnem potovanju, ustrezno popravil z javno objavo.

Podoben povzetek in zaključek je nato ponovil še Franc Planinc, v enako spravljivem tonu in s pozivom, da se razidemo kot prijatelji, brez zamer in »hude krvi« pa je zaključil tudi Emil Muri.
Franc Planinc je čisto na kratko, brez razprave in brez komentarja samostojno odločil tudi glede mojega zahtevka o odškodnini zaradi oviranja pri delu (poročanju iz Melbourna): »Denarja nimamo in odškodnin ne izplačujemo!«, je mirno dejal.

Tudi sam sem še enkrat povzel celotno dogajanje in poudaril, da nisem za nikakršno zaostrovanje, da pa ne želim, da bi neresnice in laži še naprej javno širile brez posledic, zato pričakujem da bodo svoje napake prav tako javno priznali in jih, kolikor je le mogoče tudi popravili. Nedopustno se mi tudi zdi, da na tiskovni konferenci na Brniku niti z besedico niso bili omenjeni avstralski Slovenci, ki so odpravi na vseh korakih samoiniciativno in izdatno pomagali.
Pripombe Franca Planinca glede odškodnine nisem komentiral.

Moj zaključek: Očitno je, da je sestanek dosegel svoj namen samo deloma (nekateri člani vodstva ZDGNS so bili pred pričami seznanjeni z nekaterimi dejstvi, ki jim sploh niso bila znana), saj je po dosedanjih izkušnjah in tudi po reakciji vodstva ZDGNS in odprave v Melbourne na tem sestanku povsem jasno, da jim je pred očmi en sam cilj: čimbolj prikriti javnosti, kaj se v resnici dogaja, poskušati vse omenjene dogodke »pomesti pod preprogo« in nadaljevati kot doslej.
Če bi kdorkoli imel resen namen vsaj popraviti lastne napake, bi o tem sestanku vodili uraden zapisnik in ga tudi posredovali članstvu ZDGNS, ki je prvo, ki bi moralo biti o tem seznanjeno.

Morda najbolj zanimivo in simptomatično, pa hkrati komično pa je bilo dejanje Aljoše Redžepoviača ob koncu sestanka, ko je skorajda svečano želel izročiti predstavnikom ZŠIS listino o sprejetju Dealympics v Olimpijsko gibanje. Igor Malič je takoj reagiral in Aljošo opomnil, da je to dokument, ki ga je prav ZŠIS (Malič osebno) posredovala ZDGNS (Aljoši) že novembra 2004, a je Aljoša še kar vztrajal, da nam bo predal ta dokument. Ob tem sta se dobesedno razburila Petrič in Slatinšek in vsa zaripla hitela pojasnjevati, kako da onadva o tem ne vesta ničesar in da sta na kongresu CISS v Melbournu izpadla »kot bedaka«. Igor je povsem korektno pripomnil, da se bodo morali očitno pogovoriti, kako poteka komunikacija med njimi samimi – znotraj ZDGNS.

Črnuče, 22.01.2005 Po svojih zapiskih sestavil: Edvard Bogataj

miha

Member

Sporočila 176
Registriran: 18-9-2002
Uporabnika ni na forumu

Mood:
Napisano dne: 11-4-2005 at 04:27 AM

E Sandi, Sandi!
Ne vtikaj se v te stvari. Verjem men, ki poznam svet že od vsega nastanka.

Hotel si dobro, in pomagat, zdaj pa ga boš še ti Nasankal, in izpadel kot režimski človek in barabin.
Drugi pa kasirajo in se vozijo okoli, ti boš pa zdaj dežurni krivec.
Čim nekaj izrečeš, al pa še huj, napišeš, PA ČETUDI V NAJBOLJŠI VERI IN IZ SRCA, se to lahko uporabi proti tebi in kot vidiš, se tudi je.
Ščasoma boš doumel, zakaj men ama na kraj pameti ne pride, da bi v takih razmerah kamorkoli vstopil.
Avtomatsko bi postal sokriv vsega, še za nazaj.
Da mal parafraziram pesnike: tuji bi za mano s prstom kazali, se mi smejali in me tožili.
Kako se v slabo sprevrže vse kar srce in duh si dobrega obeta.
Hočeš in seješ dobro, žanješ govno.

Sandi, škoda te je, da se ubadaš s tem in skušaš kaj reševati.
Sam menim, da si morda skušal pomagati ti urednici, ki so jo odstranili, kakor sklepam zato, ker da če ne bote tiho in uboglivi, ne bo penezov.
Skratka, pust vse, ker boš sicer fasal z obeh strani. Od g. Edvarda in od Zveze nesporazumov (namernih pa tudi nenamernih).
Šparaj živce.
Tist ki bo ohranil trezno glavo in dobro ime bo zmagovalec.

Moram pa priznati, da tudi meni ni jasno, zakaj o nekem sestanku, kamor so bili vabljeni ljudje zaradi svoje funkcije NI BILO URADNEGA OVEROVLJENEGA ZAPISNIKA.

Saj bi rekel: dajmo eno po domače. Ampak fantje; vi ste plačani zato, to je vaša služba, in zato naj bodo taki sestanki v nekih uradnih okvirih, po pravilih.
A zato ste plačani. A vse počnete na tak način, PO DOMAČE??
Ste meli zbrat komisijo, ki bi overovila zapisnik.
In to bi bil dokument tud za sodišče.

Edvard

Junior Member

Sporočila 27
Registriran: 24-1-2005
Uporabnik je na formu

Mood:
Napisano dne: 11-4-2005 at 07:21 AM

citat::
——————————————————————————–
Originally posted by miha
E Sandi, Sandi!
Ne vtikaj se v te stvari. Verjem men, ki poznam svet že od vsega nastanka.

…. Skratka, pust vse, ker boš sicer fasal z obeh strani. Od g. Edvarda in od Zveze nesporazumov (namernih pa tudi nenamernih). …
——————————————————————————–

Moram dodati tole skromno dopolnilo in pojasnilo: “Sandiju se z moje strani nikoli ne bo zgdilo čisto nič hudega – še hvaležen sem mu!

In vedite: kar jaz rečem, velja danes, jutri, VEDNO!!! Tudi tega ne pozabite: jaz sem (skupaj z mojmi prijatelji v Avstraliji) bil prva žrtev v tej zgodbi, zdaj smo, kot vse kaže, najmanj trije! Potrudil se bom, da bodo tudi na “sovražnikovi strani” najmanj trije! ZOB za ZOB, OKO za OKO! Ali pa, kot je rekel moj prijatelj: “Smrt fašitmu – svoboda gluhim!”

——————————————————————————–

Sandi

Member

Sporočila 327
Registriran: 1-1-2002
Uporabnika ni na forumu

Mood:
Napisano dne: 11-4-2005 at 09:50 AM

Jaz nisem mislil nikogar žaliti. Prav tako nimam dokazov, da bo Nicole pustila (oz. izgubila) službo v Zavodu samo zato, ker je napisala tisti članek, vendar pa je prišlo do tega ravno v času, ko se je to dogajalo. Dobila je službo v Luksemburgu, kjer bo prevajalka.

Edvard, kaj ko bi ti o vsej tej štoriji povedal še svojim prijateljem, avstralskim Slovencem? Povej jim tudi o tej spletni strani in o forumu ter o debati. Potem pa naj tudi oni napišejo svoje mnenje o vsem, kar se je dogajalo na olimpijskih igrah gluhih. Potem bodo na Zvezi videli, da le ni bilo vse vredu, ker ne bo več le en človek govoril drugače kot vsi gluhi, ampak jih bo več!

miha

Member

Sporočila 176
Registriran: 18-9-2002
Uporabnika ni na forumu

Mood:
Napisano dne: 11-4-2005 at 10:34 AM

Daj Sanbdi, zberi se že in jasno povej.
Ali je Nicole pustila ali zgubila službo.
To sta dve tako različni stvari kot ogenj in voda oz dan in noč.
Še mal heca!
Gotovo je zelo simpatična, če te je stvar tako razvnela?
Skratka, če veš kaj, jasno povej, al pa vsaj povej kaj veš za ziher.
A so ji dali knižco, al je sama dobila bolšo službo in je rekla čaubau čudaki.

Polresnice so še slabše kot nič.

tony

Junior Member

Sporočila 5
Registriran: 11-4-2005
Uporabnika ni na forumu

Mood:
Napisano dne: 11-4-2005 at 11:12 AM

Zaradi različnih očitkov v zvezi z udeležbo slovenske odprave gluhih na 20. letnih olimpijskih igrah v Avstraliji želimo objaviti naš članek, ki je bil objavljen v glasilu Mestnega društva gluhih Ljubljana “Odmevi tišine”, s katerim želimo razjasniti dejansko stanje:

V vašem društvenem glasilu je bilo objavljenih več informacij, ki jih je pripravila Nicole Kuplenik z naslovom »Informacijska blokada in očitki«. Ker sem bil tudi sam v vodstvu odprave želim o tem podati svoje mnenje, čeprav sta tako Zveza za šport invalidov in naša Zveza sprejeli skupno izjavo, ki ste jo objavili.

Za informiranje javnosti sta bila zadolžena novinarka Heleno Rovšek, in snemalec Gorazd Orešnik. Po začetnih težavah, ko je bilo potrebno postaviti celotno logistiko, sta dnevno redno informirala glavne medije v Sloveniji in sicer STA (Slovenska tiskovna agencija, ki je pooblaščena za informiranje vseh slovenskih medijev), TV Slovenijo, Radio Slovenijo, strani teleteksta na TV Sloveniji, internetne strani ZDGNS in ZŠIS. Svojo nalogo je naša tiskovna predstavnica opravila odlično. Vsi, ki smo bili v Melbournu, smo bili priča njenemu prizadevanju, da bi informacije čim hitreje dospele v domačo Slovenijo. Vsaka oseba, ki si je želela tekočih oziroma zadnjih informacij, jih je lahko našla na naši spletni strani, ob tem pa jih je pošiljala tudi ostalim medijem. Vsi so dobivali enako informacijo, ki jo je redno vsak večer po skupnem sestanku poslala v Slovenijo. Sodelovali smo tudi z mediji v Avstraliji, ki so bili za to zainteresirani.

Mediji delujejo neodvisno od naših želja, nanje ne moremo vplivati in jim določati o čem in koliko naj pišejo ali govorijo. Največ kar lahko tiskovni predstavnik skupine naredi je, da z njimi naveže stike in jim redno sporoča o dogodkih iz sveta gluhih. Njihova odločitev pa je, ali bodo novice tudi objavljali. Zato je že večkrat prišlo do težav in pritožb, da gluhi v časopisih in na teletekstu ne najdejo zadnjih podatkov. Prav iz tega razloga pa vse gluhe ob pomembnih športnih dogodkih vedno povabimo k ogledu spletne strani matične zveze gluhih.

Športna zveza gluhih Slovenije že dalj časa ugotavlja, da so olimpijske igre gluhih v primerjavi s slišečo olimpijado ali paraolimpijado, zelo zapostavljene, medijsko manj zanimive in pokrite, zato tudi niso zanimive za sponzorje. Ko je bila v Atenah olimpijada je samo televizija poslala 70-člansko ekipo, prisotne pa so bile tudi druge medijske hiše. Ob 50-ih uradnih športnikih je bilo prisotnih 50 uradnih spremljevalcev.

Na gluhi olimpijadi pa je očitna razlika med gluhimi športniki, ki so razdeljeni med »kaste«, kajti bogate nacionalne športne zveze gluhih si lahko privoščijo nastanitev v boljših hotelih s 4- ali 5-zvezdicami, medtem ko revne zveze lahko svojim športnikom zagotovijo bivanje le v študentskih domovih ali kampih. Drugače je na paraolimpijskih igrah, kjer organizator športnikom-invalidom omogoči enake brezplačne bivalne pogoje. Tekmujejo v novozgrajenih objektih, kjer so pred kratkim potekale olimpijske igre slišečih, skratka tekmujejo in bivajo enako kot slišeči olimpijci. Imajo enako prehrano, prevoze, medijsko pokritost, zdravniško oskrbo, sistem informiranja, prevoze itd. Torej je celotna logistika postavljena že pred prihodom. Zato so stroški udeležbe na gluhi olimpijadi neprimerno višji kot so stroški udeležbe na paraolimpijskih igrah. Udeleženci paraolimpijade imajo v času iger brezplačno nastanitev in brezplačno hrano torej imajo vsi udeleženci enake pogoje in ne tako kot pri olimpijadi gluhih, kjer se stroški nastanitve in prehrane plačajo, še posebej pa so problemi pri zagotavljanju kvalitetnih obrokov za tekmovalce.

Po vsaki olimpijskih igrah slišečih organizator skupaj z velikimi svetovnimi TV hišami zapusti ogromno TV opreme, z vsemi priključki, ki omogočajo link (kabelski in satelitski prenos), udeležencev paraolimpijade (vrednost med 500.000 – ene milijarde dolarjev), kar paraolimpijci dodobra izkoristijo in je paraolimpijada zato medijsko dobro pokrita in odmevna. Na olimpijadi gluhih pa skoraj da ni, medijskega pokrivanja, zato tudi slika organizatorja z otvoritve in prizorišča tekmovanj ni bila poslana v Evropo. Prav tako organizator ni omogočil tehnoloških povezav, da bi lahko TV ekipe nekaterih nacionalnih športnih zvez imele prenos svojih prispevkov v živo. Zaradi zgoraj navedenih dejstev je vprašljiva prihodnost olimpijskih iger gluhih za revnejše države.

Razvoj gluhega športa in enakovredno udeležbo vseh udeležencev v prihodnosti, bo možno gluhim zagotoviti z vključitvijo v čas in državo organizatorja olimpijskih in paraolimpijskih iger, kjer bi načela olimpizma dosegla tudi gluhe, to je enakopravnost v finančnih pogojih. Gluhi bi tekmovali ločeno samo z gluhimi, kar pomeni da bi obdržali olimpijado gluhih, prenesli pa bi jo v čas za slišečo olimpijado, ki je izjemno medijsko pokrita, finančno mnogo cenejša (ker olimpijska vas stoji za vse udeležence, vsi imajo enake bivalne kapacitete, prehrambene možnosti, urejen transport in medijsko pokritost). Že naslednje olimpijske igre slišečih in paraolimpijade v Pekingu, bodo po napovedi organizatorja vključevala direktne televizijske prenose tekmovanj za invalide enako kot za slišeče. Že lansko leto so na paraolimpijskih igrah v Atenah direktno prenašali vsa tekmovanja v 50 držav, kar je tem invalidom omogočilo prepoznavnost, sponzorska sredstva in slavo.

Tako smo na zadnjem kongresu predlagali vključitev olimpijade gluhih v paraolimpijske igre. Čeprav naš predlog še ni uspel, je pa vzbudil zanimanje pri predstavnikih drugih držav-članic CISS/Deaflympics. Na naslednjem kongresu CISS/Deaflympics, ki bo leta 2007 v Salt Lake Cityu, bomo ponovili predlog in pripravili ustrezno pisno obrazložitev.

V priprave za udeležbo na 20. letnih olimpijskih iger gluhih v Avstraliji smo vložili ogromno truda in časa. Priprave so potekale celo leto in največ pozornosti smo posvetili finančnemu pokritju, sestavi udeležencev in logistiki. Opravljeno je bilo nešteto sestankov in razgovorov. Poleg vsega naštetega je nekaterim športnikom povzročalo težavo tudi pripravljalno obdobje, saj je bil pri nas zimski čas, ki je zelo neprimeren predvsem za kolesarja pa tudi do nekje za atleta in plavalca. Težave je povzročalo tudi to, da so nekateri gluhi zaposleni in njihove delovne organizacije niso vedno pripravljene omogočiti trening in udeležbo na takem tekmovanju (pobuda športne zveze gluhih je, da bi skupaj z Zvezo za šport invalidov poskušali z ureditvijo statusa športnika tudi za invalide). Naša najboljša košarkarja Miha Zupan in Sašo Lukič sta vezana s pogodbami v svojih klubih in zlasti pri Mihi Zupanu je bilo potrebno veliko dogovarjanj in usklajanj z njegovim klubom Slovan, da sta oba športnika lahko dobila privoljenje svojih klubov za odhod na igre.

O sestavi vodstva smo se odločili na seji predsedstva Športne zveze gluhih že decembra leta 2003. Po vseh usklajevalnih postopkih glede doseganja norm z Zvezo za šport invalidov Slovenije so izdali dokončen sklep s poimensko sestavo olimpijske odprave. Nato so sledile še zaključne priprave športnikov, zagotovitev opreme in ureditev vseh formalnih zahtev glede odhoda. Po prihodu v Melbourne se je vodstvo takoj lotilo organiziranja treningov, transporta, postavitve informativnih povezav, ureditve režima prehrane, urnikov dela itd. Potrebno je bilo zagotoviti bazen za plavalca, organizirati trening za atleta in bowling ter najti dvorano za košarko itd. Dodatne težave je povzročalo tudi prednovoletni čas, tako da uradne pisarne niso delale, pa tudi delavci košarkarske zveze Avstralije niso bili prisotni. Na srečo smo sami našli športni center, kjer so tudi dejansko kasneje bili uradni treningi in tekmovanja. Vse dvorane v tem športnem centru so bile zakupljene, saj so potekale v njih športne igre (slišečih), na katerih je sodelovalo veliko ljudi. Dvorano, ki so jo imeli za ogrevanje smo si jo prisvojili, kar ni bilo enostavno. Ker žog organizator ni zagotovil, kar je običajno, smo v bližnji trgovini takoj kupili dve, tako da smo lahko pričeli s treningom košarkarjev. Tudi trening plavalca smo rešili podobno v bazenu, ki je bil v sklopu istega centra, da je začel trenirati z običajnimi udeleženci v bazenu. Atlet je pričel s treningi na stadionu, kolesar pa z treningi na cesti. Tudi za bowling smo našli dvorano, tako da je že drugi dan celoten pogon začel z delom. Ob vsem tem je vidna razlika med Paraolimpijskimi igrami, ki se začnejo po olimpiadi in ves sistem nadaljuje z delom, medtem ko je na olimpiadi gluhih potrebno postaviti cel sistem dela. To velja za treninge, prevoze, prehrano, elektronske povezave, komunikacije itd. Vsak večer je imelo vodstvo odprave skupne sestanke s trenerji in sproti reševali tekoče probleme.

Prav tako nam ni jasno, zakaj ne bi smeli gluhi v svoji komunikaciji kretati in govoriti, saj to delajo že vse življenje. Prepričan sem, da so tudi na tiskovni konferenci vsi prejeli korektno informacijo, na vsa vprašanja je bilo korektno odgovorjeno, številni mediji so jo tudi povzeli.

Ponosni smo na zgodovino gluhih tekmovanj, ki tečejo v svetu že od leta 1924 dalje, še posebej pa na našo zgodovino od samostojnosti države dalje, saj smo poleg številnih evropskih in svetovnih tekmovanj sodelovali tudi na treh zimskih in treh letnih olimpijadah, kar je za mlado državo še posebej pomembno. Športna zveza gluhih je s svojo udeležbo na kongresu EDSO uspela z vključitvijo Slovenije v redno članstvo svetovne in evropske športne družine gluhih in pripomogla k temu, da so gluhi športniki prvi osvojili medalje in se vpisali s tem v zgodovino, prav tako pa je medalja v košarki v Rimu tudi prva slovenska olimpijska medalja v kolektivnem športu. Tako smo do danes osvojili 39 medalj na največjih tekmovanjih. Res pa je ga. Nicole Kuplenik, da nam je zelo malo slišečih ljudi v teh časih stalo ob strani in nam resnično pomagalo. Z doseženimi rezultati pa smo dokazali, da bomo to poslanstvo uspešno nadaljevali.

Sredi iger nas je obiskal odpravnik poslov slovenskega veleposlaništva v Canberri, g. Bojan Bertoncelj in je ogledal nastop atleta Primoža Povšeta ter košarkarsko tekmo med Novo Zelandijo in Slovenijo. Zvečer nas je počastil s prisotnostjo na večerji v hotelu, kjer nam je zaželel veliko športnih uspehov.

Ravno z vsakodnevnim informiranjem o življenju in delu naše odprave v Melbournu smo obveščali slovensko javnost in smo po prihodu prejeli veliko pisnih čestitk in pohval od naših društev, posameznikov ter institucij. Nad vse nas je razveselilo vabilo predsednika RS, dr. Janeza Drnovška, ki je spremljal naše rezultate in nam priredil sprejem. Njegov sprejem je zgodovinski dogodek, saj je prvič sprejel predsednik države samo gluhe športnike.

Pred odhodom smo se v imenu slovenske odprave zahvalili družini Antauer-Zupan za nesebično pomoč pri našem bivanju.

Glede na zgoraj navedeno kategorično zavračamo vsa podtikanja o kakršnikoli informacijski blokadi, ki so bila sprožena z določenim namenom. Ravno nasprotno številni objavljeni članki, radijska in TV pokritost tega dogodka in naša angažiranost ob tem kažejo na našo odprtost in naše delo. Našo nalogo smo opravili več kot pošteno, ponosni smo na naše rezultate, na to, da smo vse udeležence žive in zdrave pripeljali nazaj, ponosni smo na sprejem pri predsedniku države, še najbolj pa na to, da so bili naši športniki zadovoljni s celotnim potekom, da nismo imeli nobenega medsebojnega konflikta, da smo delovali skupaj kot velika družina in posebej smo hvaležni za nepozabni sprejem.

Z zgoraj navedenimi dejstvi želimo odgovoriti na članke, objavljenih v vašem glasilu »Odmevi tišine«, ki so se nanašali na različne ugotovitve g. Nicole Kuplenik. Takšni članki ne prikažejo dejanske realnosti in ne vem, če pripomorejo k večji popularnosti informiranosti o gluhem športu.

Ljubljana, februar 2005

Anton Petrič Janez Slatinšek
podpredsednik predsednik
Športne zveze gluhih Slovenije Športne zveze gluhih Slovenije

Edvard

Junior Member

Sporočila 27
Registriran: 24-1-2005
Uporabnik je na formu

Mood:
Napisano dne: 11-4-2005 at 11:36 AM

Bla, bla, bla….

Nekaterim pa res lahko stokrat ali pa milijonkrat dokažeš, da lažejo in bluzijo, pa bodo to čisto mirno počeli še naprej…. do nezavesti!

Sploh ne bom več našteval,kaj je v tem dolgovezenju laž, ker je tega preveč! Petrič, če imaš kaj vesti, si jo izprašaj in spomni se najinega pogovora na ZŠIS 10. februarja ob 11:00!!! Zakaj zdaj govoriš drugače (zate to ni laž?).

——————————————————————————–

tony

Junior Member

Sporočila 5
Registriran: 11-4-2005
Uporabnika ni na forumu

Mood:
Napisano dne: 11-4-2005 at 11:47 AM

Edvard!

Za to izjavo stojim! Glede dogovora, kot vi trdite pa lahko rečem, da z vami nisem imel nobenega dogovora razen tega da smo na ZŠIS sprejeli skupni dogovor, kateremu ste prisostvovali in je bil objavljen tudi v glasilu Odmevi tišine.

Edvard

Junior Member

Sporočila 27
Registriran: 24-1-2005
Uporabnik je na formu

Mood:
Napisano dne: 11-4-2005 at 12:00 PM

Petrič!

Že po tistem, kar si prej napisal, sem ti hotel sporočiti tole, zdaj ti pa res moram:

Notoričen lažnivec si! Še malo, pa boš rekel, da me sploh ne poznaš, mar ne!….

S katerega računalnika si že rekel takrat v pogovoru, ki ga isva imela, da je Helena pošiljala maile, kako jih je že pošiljala (v paketu?)…. in kako si potem, ko sem te postavil na laž, hitro spremenil izjavo? Nisi pozabil, samo neskončno pokvarjen si ali imaš pa tako bolno domišljijo!

——————————————————————————–

tony

Junior Member

Sporočila 5
Registriran: 11-4-2005
Uporabnika ni na forumu

Mood:
Napisano dne: 11-4-2005 at 12:08 PM

V vseh vaših dopisovanjih na forumu niste ene stvari dokazali za naše “nepravilnosti” v zvezi z Avstralijo. Na Zvezi društev gluhih in naglušnih Slovenije smo podali poročila o udeležbi in so bila pozitivno sprejeta. Prav tako pričujejoi izjave udeležencev odprave ter članki v javnih glasilih in Tv prispevki o uspešnosti naše odprave.

Na vaš nivo, kakršnega vi uporabljate, se ne bom spustil, ker presega meje zdravega okusa. Naj vas spomnim, da ste ob registraciji v ta forum sprejeli njihove pogoje, med drugim, da ne boste žalili drugih oseb in izrabljali v takšne namene.

Polemiko z vami zaključujem.

Edvard

Junior Member

Sporočila 27
Registriran: 24-1-2005
Uporabnik je na formu

Mood:
Napisano dne: 11-4-2005 at 12:45 PM

Zdaj sem pa sprejel vajine pogoje in vajin način komunikacije (tvoj in Slatinškov) in ne dovolim si predavati o zdravem okusu. Najmanj od tebe! Če sem rekel, a si lažnivec, vem, zakaj sem to rekel. Ker si! In to ni žalitev, je “resnična realnost” (beri svoje pisanje od prej)!

Zdaj si že sproti izmišljuješ, ali kaj?

Mene pa zanima, če mi sploh lahko odogovoriš na kakšno vprašanje – doslej mi še nisi! Recimo takole:

Kje ste že kupili žoge? Se spomniš imena trgovine? Koliko so stale? ….

Na koga ste se že obrnili, ko ste si zrihtali dvorano, pa bazen, pa stezo,….? Se spomniš imena tistega Avstralca, ki vam je “odprl” dvorano? Se spomniš njegovega obraza?

Kako ste imeli poskrbljeno za servis Samovega kolesa? Ste to sami poskrbeli?

Kako je Helena pošiljala maile? Vsem naenkrat? Vsem enako vsebino? Iz svojega ali iz tvojega računanika ali morda iz kakšnega javeenga za vogalom? Kako da ste potem javno jokali velo na tiskovni na Bledu, kako slabo je v Avstraliji za to poskrbljeno?

Čakam in se veselim novih laži. Čakam pa tudi na vaše (ZDGNS) javno opravičilo za svinjarije, ki set jih zapisali v MAG-u in to kljub temu, da sta na sestanku na ZŠIS 10.02.2005 ob 10:00, ki ga nismo imeli in na katerem te najbrž tudi ni bilo, Aljoša in Slatinšek rekla, da to pismo ne bo objavljeno!!! Kdo laže? Kdo kleveta in nima pojma o “zdravem okusu”?

——————————————————————————–

Edvard

Junior Member

Sporočila 27
Registriran: 24-1-2005
Uporabnik je na formu

Mood:
Napisano dne: 11-4-2005 at 01:02 PM

citat::
——————————————————————————–
Originally posted by tony
… Polemiko z vami zaključujem…

——————————————————————————–

Tole sploh ni polemika, zato nič ne pomaga, če bi jo ti rad zaključil. Če misliš, da lahko popljuvaš vse okrog sebe in kelevetaš ter lažeš brez sramu) potem pa rečeš, da polemiko zaključuješ, se hudičevo motiš! Potrebno bo javno opravičilo, pa nadomestilo škode, pa še kaj…! Odgovori na kakšno prejšnje vprašanje, če lahko in če si upaš! Si se ustrašil, ker veš, da te bom z lahkoto spet postavil na laž?

——————————————————————————–

Gasper

Administrator

Sporočila 128
Registriran: 25-6-2002
Uporabnika ni na forumu

Mood:
Napisano dne: 11-4-2005 at 01:05 PM

g. Edvard,

pri prijavi v sistem ste res sprejeli določene zahteve zato prosim v bodoče brez žaljivk, čeprav verjamem da je to v dani situaciji težko. Predlagal bi, kot je rekel Sandi – kontakt in zapis prijateljev iz Avstralije na tem mestu, pa da razčistimo celotno stvar.

g. Tone,
govoriti o kakšnem trudu za medijsko pokritost dogodka je malodane smešno. Že ljudje, ki so za športni dogodek vedeli, so rezultate brali iz uradne strani http://www.2005deaflympics.com in kasneje morda iz strani Zveze društev gluhih. Ampak pri poročanju nas “že obveščeni” ne zanimajo! Prava reč če ste na svojih spletnih straneh objavili vsak dan po 200strani poročil in imeli “več kot 4000obiskov, kar je ogromno” (ne me smejat no!) – problem je namreč v tem, da so ti obiski od ljudi, ki jih stvar zanima in brskajo za informacijami in ne ljudje, ki vsakodnevno pogledajo recimo na SiOLov Sportal, 24ur.com etc. A res mislite, da povprečen slovenski državljan, ki nima nikakršnega stika z gluhoto kdaj zaide na stran Zveze gluhih?

Pa velja za vse, ne samo za športne dogodke: če objavite nekaj v IST in OT niti pod razno ne bodite tako zelo odlično zadovoljni s svojim dobro opravljenim delom, ok?

Edvard

Junior Member

Sporočila 27
Registriran: 24-1-2005
Uporabnik je na formu

Mood:
Napisano dne: 11-4-2005 at 01:13 PM

Strinjam se, Gašper, vendar res nisem hotel biti žaljiv in nisem bil, kajti to, kar je pisalo v 9. štev. MAG-a in je prišlo izpod peresa Janeza Slatinška (Petrič pa tukaj to ponavlja), je zares žaljivo, zato ne bom dovolil, da takole hinavsko pljuvajo po meni in še po kom tudi tukaj! Na žalost se s temi ljudmi ne da pogovarjati civilizacijskim normam primerno, ker tega jezika ne razumejo. Žal!

tony

Junior Member

Sporočila 5
Registriran: 11-4-2005
Uporabnika ni na forumu

Mood:
Napisano dne: 11-4-2005 at 02:07 PM

Kar je preveč, je preveč!

V Avstraliji smo sami poskrbeli za treninge, naj navedem po zaporedju:
Trening košarke smo sami zrihtali, kajti smo sami šli v MSAC (Melbourne Sports & Aquatic Centre), kjer so se kasneje odvijala večina olimpijskih tekmovanj, in navezali smo stik z osebjem tega centra, ker organizatorji olimpijskih iger gluhih niso pokazali pripravljenosti, da bi nam omogočili trening košarke. No, bila je ženska, ki je koordinirala treninge slišečih ženskih košarkarskih ekip, nam na našo prošnjo je odstopila proste termine. Do uradnih treningov smo koristili njihovo dvorano.
Za plavanje pa je bilo tako, da smo pri blagajni tega centra sproti plačevali uporabo bazena za našega plavalca kot obiskovalca.
Pri bowlingu pa smo se že v Sloveniji dogovorili, da bo treniral v istem objektu, kjer bodo potekale bowling tekme, to je v objektu, ki je dobre pol re oddaljenem od melbourna. Tam smo za našega tekmovalca plačevali trening kot gosta-oboskovalca do uradnih treningov, tako kot vse ekipe-udeleženke.

Od kod vem? Bil sem zraven kot član vodstva odprave, zadolžen za organizacijo treningov. Moje izjave lahko potrdijo udeleženci odprave.

Glede žog: nekaj žog pri zaćetku treningov košarke smo kupili v bližnji trgovini nasproti dvorane znotraj objekta MSAC, čeprav so bile Spaldingove- olten-ovih, ki so bile uradne žoge olimpijskih iger in se ni dalo dobiti.

Gašperju bi rad odgovorll na obveščanje javnosti: dobro veste, da šport gluhih ni tako zanimiv za javnost kot šport slišečih in tudi ne pričakujemo njihovega masovnega zanimanja. Vendar, da je obiskalo v času olimpijskih iger gluhih 4000 obiskovalcev, je tudi uspeh, to morate priznati. Zelo težko je vzbuditi zanimanje javnosti za šport gluhih, ko pa se javnost ne zanima za to. Zato sem v prvem dopisu navedel, da se želimo priključiti Paraolimpijskim igram, kjer je več zanimanja. Že dolga leta se trudimo skupaj z Zvezo za šport invalidov za popularizacijo športa invalidov ter tudi gluhih.

Naj še dodam tole:
Dobivam odzive javnosti – tako pri osebnih stikih kot tudi pri drugih stikih, ali je Mestno društvo gluhih Ljubljana v sporu z ZDGNS, ker se na vašem forumu pišejo razne negativnosti na račun ZDGNS. Lahko vam povem, da ima prijateljske odnose z njimi in nekateri z svojim pisanjem škodujejo njim.

tony

Junior Member

Sporočila 5
Registriran: 11-4-2005
Uporabnika ni na forumu

Mood:
Napisano dne: 11-4-2005 at 02:13 PM

Skoraj bi pozabil:

Edvard me sprašuje za servis Samotovega kolesa. Tu lahko mirne vesti zatrdim, da sta ta kolesar in njegov trener, ki sta bila na
tekmovanju v 120 km oddaljenem Ballaratu, sama poskrbela za sprotni servis ali vzdrževanje kolesa.

Edvard

Junior Member

Sporočila 27
Registriran: 24-1-2005
Uporabnik je na formu

Mood:
Napisano dne: 11-4-2005 at 02:15 PM

Komaj dojemam, da je nekdo lahko tako pokvarjen in da lahko tako mirno laže – a kot kaže, se bo treba navaditi. Eden takšen zagotovo je! Piše se Petrič!!! In si kar sproti izmišljuje nove bedarije. O servisu za kolesa bi še največ lahko povedal Tone Kunaver! Tone Petrič, ustavi se, prosim, to, kar pa zdaj “prodajaš”, je pa že smešno. To bi pa res težko označil za laž! Kdaj si si vse to “izmislil” – ta trenutek?

——————————————————————————–

miha

Member

Sporočila 176
Registriran: 18-9-2002
Uporabnika ni na forumu

Mood:
Napisano dne: 11-4-2005 at 03:30 PM

Brez zamere. Ampak čez neumnost ne morem!!!

Nisem dovolj pameten, da bi razumel spodnji umotvor o mestnem društvu in zvezi. Kdo tukaj koga ma koga rad, kdo komu dela slabo, in kaj so te negativnosti itd. In komu (njim) stvari škodijo. saj sploh ne znate povedat nekaj z repom in glavo.
Obstaja glagol, povedek, samostalnik… nekdo nekaj dela, nekomu nekaj hoče..
TA FORUM JE OČITNO NAD VAŠIM NIVOJEM! pa bi ga šimfali. Niste mu dorasli.

Citat:
Naj še dodam tole:
Dobivam odzive javnosti – tako pri osebnih stikih kot tudi pri drugih stikih, ali je Mestno društvo gluhih Ljubljana v sporu z ZDGNS, ker se na vašem forumu pišejo razne negativnosti na račun ZDGNS. Lahko vam povem, da ima prijateljske odnose z njimi in nekateri z svojim pisanjem škodujejo njim

Bi prosil, da mi povesta, če ste večino posta sami napisali ali je post napisal nekdo namesto Vas. Npr AR?
Namreč iz vašega odlomka se ne kapira, kaj je čigavo, kdo komu kaj hoče, kaj in kdo je njihov…

Izven tega:
Poskušajte steklemu psu vzeti kost, pa boste videli vraga!!

Edvard

Junior Member

Sporočila 27
Registriran: 24-1-2005
Uporabnik je na formu

Mood:
Napisano dne: 11-4-2005 at 04:31 PM

Miha, ob tem prispevku bi se pa lahko reklo: “Sedi, pet!!! Ali pa kar 10”!

Midva sicer oba veva (čeprav se sploh ne poznava), da je osnovni problem v personifikaciji in še mistifikaciji – tam na ZDGNS so najmanj štirje mojstri, ki so tako prepotentni, da si domišljajo, da so oni ZDGNS! Saj res kaže, da so si jo tako prisvojili, da je to menda skoraj že res…

In ko s prstkom pokažeš, kje in kako ga ti mojstri sračkajo, začnejo vpit in jokat, da si proti ZDGNS. In večina jim še celo to verjame! Kdo je že rekel: “Država, to sem jaz!” (Miha, pa ne jim povedat, naj ugibajo!).

Moj izvirni greh je pravzaprav ravno v tem, da sem opozoril na njihovo nedopustno cenzuro in da sem se pritožil, ker so me s tem tudi materialno oškodovali. In mimogrede so me proglasili za “sovražnika gluhih športnikov” in ZDGNS – vse obenem). In spet je večina padla na njihovo finto!

Ampak v resnici je moj izvirni greh še bolj izviren, le da tega niti jaz nisem vedel. Izvedel sem dober mesec po igrah v Melbournu. Na straneh ZŠIS in ZDGNS je bila po moji zaslugi in zaslugi mojih prijateljev objavljena ena “neavtorizirana” slika, na kateri je bila ena “blond mačka”, za katero se menda naj ne bi smelo vedeti, da je bila v Melbournu (ker bi se lahko kdo vprašal, na čigave stroške je bila tam, haha – namreč ni ravno gluha mačka).

Ampak kako naj bi pa jaz vedel, da je bila tam, ko so jo pa tako skrivali, da je še na Brniku ni nihče videl. No, skoraj nihče! In kako naj bi moji prijatelji v Avstraliji vedeli, da je ona tam inkognito in čisto slučajno zato, ker je baje menda ljubica enega od srečno poročenih mojstrov iz vodstva ZDGNS… In kako naj bi nevedni potem vedeli, da je njo prepovedano slikat? In kako naj bi jaz, nevednež, vedel, da teh slik ne smem posoditi (in dovoliti objavo) še na straneh ZDGNS, ko me je avtor te strani prosil zanje – celo njemu namreč prve 4 dni super sposobna novinarka in snemalec, ki sta tako odlično opravila svoje delo, nista poslala ničesar! Pa sem pomagal še njemu!

Potem se je zgodila pa še ena nesreča: ti moji prijatelji v Avstraliji so slučajno tudi sodelavci slovenskega programa Radia SBS, novinarji torej – in so zaradi poklicne deformiranosti po naključju želeli intervjuvati nekega slovenskega atlteskega trenerja, ki je bil tudi “slučajno” tam, čeprav uradno sploh ni bil… In takrat je mojster JS prvič popenil kot “počena piksna pokvarjenega pira” – in intervju je preprosto prepovedal! “Jaz sem ZDGNS”, si je najbrž mislil. Ampak, zakaj hudiča je ta intervju prepovedal, a misliš, da se je česa bal? Mogoče tega, da bi se razvedelo, kako je bil ta trener tam, pa v resnici ni bil! Ali morda tega, da bi se razvedelo celo to, kdo mu je plačal potovanje v daljnjo deželo?

Vidiš, vse to se je zgodilo in zato je bilo treba mene proglasit za “neuravnoteženega in nevarnega”! In to so storili prav prej omenjeni mojstri, pa čeprav nimajo nikakršnih dokazov, da sem neuravnotežen ali celo nevaren. Še nasprotnih dokazov ne premorejo, pa so vseeno to storili. Oni lahko, oni so namreč nad vsemi nami – in predvsem nad vsemi vami.

Malo morgen, gospoda! Tako zelo predaleč ste šli, da boste nekaj tega “govna” vendarle morali popapcati – na očeh javnosti, naj vam bo to kristalno jasno! V usta si ga polagate kar sami, jaz vam bom le zaželel: “dober tek”.

Pri vsej tej kolobociji je pa vendarle škoda, ker si tudi Nataša Teržan ne upa več povedati po pravici, kako je bilo tam doli! Jo sicer skušam razumeti, kajti spoznal sem, da je pri teh štirih mojstrih pač tako: ali boš tiho in kimal(a), ali pa ne bo več dela zate!

miha

Member

Sporočila 176
Registriran: 18-9-2002
Uporabnika ni na forumu

Mood:
Napisano dne: 11-4-2005 at 04:58 PM

SEX, SEX, SEX!!!!!!!!!!!

HVALA ZA RAZODETJE. ZDAJ JE VSE JASNO GRE SE ZA SEX, ZA SKAKANJE ČEZ PLOT!!!
Lepo je peljat ljubico v avstralijo in ji razkazat kenguruje.
Kar štemplajte vesoljni gluhi to stvar. Sam se le gluh, ne pa tud bebec!!!

Pa me je tako blazno že cel dan srbelo, da bi vprašal, kaj je bilo na tistih slikah, oz kdo, da se je ustvarilo tak škandal. Namreč, sam sem prišel že do zaključka

DA JE BIL NA PREPOVEDANIH SLIKAH NEKDO ALI NEKAJ KAR NE BI SMELO BITI JAVNO. SKRATKA NEKI ŠKANDALČEK. Okol česa se sučejo današnji škandali: okoli SEXA in OKOLI DENARJA.
Sta pa tadva povezana.
Imam bogate izkušnje, da tipi okoli aktivno hodijo strokovno, tako da nategujejo sodelavke ali kake druge. Aktivnost pa taka!!!

Nmareč, koga kaj briga, kdo je kupu žogo, al pa najel servis za bicikl. Zakaj bi se gluhi branili reklame oz poročanja iz avstralije???

Če pa skrivamu “AKTIVNO” udeležbo je pa druga maša, oz sex.
In zato me zdaj tako skrivanje ne čudi.

Če so g Jurija, poslanca mavžali, ker je svingal, in to s službenega GSM, lohka tud tle pokažete sliko, saj je tip javni delavec, in je javni interes, kako se nuca javni denar.

Predlagam, da sliko in podatke date Novicam in bulvarju. Naj povedu vesoljni sloveniji, kdo ma tolk hormonov od naših liderjev.

miha

Member

Sporočila 176
Registriran: 18-9-2002
Uporabnika ni na forumu

Mood:
Napisano dne: 11-4-2005 at 04:59 PM

ŠAH-MAT!

Gasper

Administrator

Sporočila 128
Registriran: 25-6-2002
Uporabnika ni na forumu

Mood:
Napisano dne: 11-4-2005 at 07:05 PM

Fantje,
moram Vas razočarat… pritiski so prehudi in bo treba forum počas zapret oz. se pogovarjat samo še o pomladi, rožicah, sončku in teh stvareh.. še najbolje pa bo ako smo lepo tiho, zapremo tole stran in življenje bo mirno teklo dalje.

Torej eno je jasno. Kjer je dim je tudi ogenj in pa, če ima ta forum tak efekt me čudi kako se ni nihče oglasil že pred petimi leti ko smo modrovali o teletekstu pa še do danes ni nič bolje, kvečjemu slabše…. Sedaj sem pa čisto zmeden.

Torej: kje je tista prava meja kjer naj potegnem črto?

Edvard

Junior Member

Sporočila 27
Registriran: 24-1-2005
Uporabnik je na formu

Mood:
Napisano dne: 11-4-2005 at 07:56 PM

Ja, Gašper, pa ne glih zdej. Jaz sem pa tako veselje dobil, ko sem videl, kako je Petrič pripravljen prijazno odgovarjat in pojasnjevat… Kaj takega se doslej menda še ni zgodilo – mi pravijo stari ljudje, da ne pomnijo, da bi tu kdo od funkcionarjev kaj odgovoril! A ne bi blo škoda kar tako prenehat? Pa tolk zanimivega bi lahko izvedeli, če bi se le pustili poučiti….

Ful sem razočaran. Ja kdo pa je tisti striček, ki ne dovoli ljudem do besede niti tukaj, kjer je demokracija nekaj najbolj samoumevnega. Pa menda ni spet striček MV? Ti. ti lump ti! Meni je pa tako lepo govoril, kot bi rožice sadil!

Sicer pa, kaj bi se sekirali, saj bodo zdaj menda na straneh ZDGNS odprli forum, bomo pa še tam kakšno “razdrli”, mar ne, dekleta in fantje?

Ker je pa aplošno znano dejstvo, da gluhi nimajo nobenih problemov, o katerih bi lahko spregovorili, bi pa morda res kar vse forume ukinili, kajti če človeku ponudiš možnost, da kaj pove, se res lahko zgodi, da bo kdo to možnost uporabil. Pol smo pa tam!

Lepo, lepo se imejte v rožicah bodite in se smejte – svet je tako lep in življenje tako sladko! In nikar ne bodite nevoščljivi tistim, ki si znajo življenje še bolj posladkati – pa čeprav na vaš račun!

——————————————————————————–

miha

Member

Sporočila 176
Registriran: 18-9-2002
Uporabnika ni na forumu

Mood:
Napisano dne: 12-4-2005 at 06:03 AM

Povedali smo kar smo povedali, zame je stvar že passe.
In tega kar vemo, nam nihče ne more vzeti.
PREDLAGAM:
1.
Da Gašper zapre to temo in jo pusti na strani, ne pa zbriše.
2.
Vse zahteve o zapiranju in brisanju naj bodo pisne in naj se jih objavi na forumu, da vsi vidimo in se vprašamo, kaj imajo za skrivat.

Kar se mafijski šefi zmenijo med izleti v sumljivih okoliščinah je kriminalno dejanje, in ne sodi v javne ustanove.
Preglednost!
Zato naj Gasšer vsem reče: dajte na pisno!!

Dost je balkanjad in komunajzov.
Zdaj je tle demokracija in transparantnost, seveda pa tudi odgovornost za svoje početje in izjave.

Tretje strani Foruma mi ni uspelo shraniti.

Sandi

Member

Sporočila 340
Registriran: 1-1-2002
Uporabnika ni na forumu

Mood:
Napisano dne: 21-4-2005 at 08:45

Ja, prav imaš. Se opravičujem. Toda v društvih gluhih člani ne volimo elektorjev, ne vemo, ne vemo, za koga bo elektor glasoval, niti nimamo možnosti na to vplivati. V tem se pa razlikujemo od ZDA!

miha

Member

Sporočila 200
Registriran: 18-9-2002
Uporabnika ni na forumu

Mood:
Napisano dne: 21-4-2005 at 09:22

Kajenje, pitje alkohola, zahajanje v gostilne ni v redu. Sam ne zahajam. Kakšen kozarc črnega pa le včasih zvrnem.
Sepa moram malo bolj ukvarjati z rekreacijo.

Petra

Urednica

Sporočila 254
Registriran: 26-6-2002
Uporabnika ni na forumu

Mood:
Napisano dne: 21-4-2005 at 18:20

Včasih se mi zdi vse tole, kar čvekate, dolgočasno, jamranje, ki doslej še ni kaj dosti pomagalo. Seveda, tudi jaz ne nisem izjema, vendar bom vsaj zapisala tole, da je treba besede udejaniti. Po drugi strani pa, tudi vsi nimajo popolnega pregleda nad situacijo, mogoče bi tako lažje našli odgovore.

RobertH

Junior Member

Sporočila 54
Registriran: 6-3-2005
Lokacija: MURSKA SOBOTA
Uporabnik je na formu

Mood:
Napisano dne: 21-4-2005 at 21:36

MERI JE KANDIDATKA ZA PREDSEDNICO ??NI ONA NAGLUŠNA OSEBA??

Gasper

Administrator

Sporočila 133
Registriran: 25-6-2002
Uporabnika ni na forumu

Mood:
Napisano dne: 21-4-2005 at 21:55

Robert,
če je možno, prosim, da pišeš z malimi črkami, saj po internetnem bontonu pisanje z velikimi tiskanimi črkami pomeni dretje.

Hvala.

p.p.
ga. Meri je pa gluha oseba, če sem vsaj približno prav informiran. Ti bo upam, še sama kaj povedala v tej smeri.

miha

Member

Sporočila 200
Registriran: 18-9-2002
Uporabnika ni na forumu

Mood:
Napisano dne: 22-4-2005 at 06:15

Hvala za opozorilo. Sem zato v par svojih prejšnjih postih popravil velike črke v male, ker vpiti ne želim.
Je pa res, da sem želel določene ključne key words poudariti, pomensko. Tako pa je vse neizstopajoče, ko v mineštri.
S tem se postu sicer zmanjša edukativni pomen, a bonton tud nekaj velja.

miha

Member

Sporočila 200
Registriran: 18-9-2002
Uporabnika ni na forumu

Mood:
Napisano dne: 22-4-2005 at 07:17

Prazniki so pred nami, upam, da jih boste lepo preživeli.
Bi še v Avstralijo, pa je premalo časa, in nimam sponzorja.

Bostjan

Junior Member

Sporočila 77
Registriran: 2-8-2002
Uporabnika ni na forumu

Mood:
Napisano dne: 22-4-2005 at 08:02

Zberejo se fantje v lokalni gostilni za šankom in ob pivskih steklenicah, ki se kar vrstijo modrujejo.
“Kako je zanič tale naša vlada”, pravi eden.
Druga takoj doda, kako bi tudi njegova doma bila boljša od sedanjega predsednika.
Tretji reče, da je sosed podrl svojo sosedo in da že cela vas govori o tem, njegova žena pa nič.
Četrti modruje, kako je celotna vlada skorumpirana in bi bilo potrebno vse zamenjati.

Tako se večer prevesi v jutro in lokalni oštir začne zapirati gostilno.
Gostilna se zapre in fantje rahlo okajeni, a zadovoljni da so rešili probleme vasi, države in celega sveta odidejo domov spat.

miha

Member

Sporočila 200
Registriran: 18-9-2002
Uporabnika ni na forumu

Mood:
Napisano dne: 22-4-2005 at 10:18

Malo si me pa le, kar primerjaš razmere v parlamentu med sejami, kot bo današnja, in pisanje na ta forum.
Sam grem raj na en kozarec rujnega črnega h kakšnim prijateljem v vinsko klet; Čudovito vzdušje v dobri družbi, v poltemi, med sodi..
v gostilne pa ne zahajam.
Le če mamo kak rojstni dan al slično.

RobertH

Junior Member

Sporočila 54
Registriran: 6-3-2005
Lokacija: MURSKA SOBOTA
Uporabnik je na formu

Mood:
Napisano dne: 22-4-2005 at 21:01

se opravičujem gašper!!ni bilo namerno!!

oprosti meri!

Meri

Junior Member

Sporočila 23
Registriran: 16-1-2002
Uporabnika ni na forumu

Mood:
Napisano dne: 23-4-2005 at 19:14

Spoštovani obiskovalci foruma,

na današnji skupščini Zveze je bil izvoljen nov-star predsednik g. Planinc. Čestitamo.
Sama sem od 19 delegatov dobila le 3 glasove, tudi zato, ker izhajam iz MDGL in zaradi tega foruma, ki kot so se izjasnili, žali vse delegate in vodstvo Zveze. Bila sem osamljena sredi burnih kritik.
Na skupščini Zveze sem povedala svoje mnenje, da pri forumu gre za svobodo govora in pisanja, a sem se na koncu vsem, v svojem in v imenu društva ter v imenu vseh obiskovalcev foruma tudi opravičila.
Prosim, če odslej nehate pisati vse, kar škodi ugledu Zveze in društev. Forum je še vedno odprt in dobrodošel vsem, vendar brez dosedanjega načina pisanja. Žal, a taka je zahteva delegatov 11-ih društev.
Toliko vsem v vednost. Za to informacijo nosim odgovornost izjemoma jaz.

Petra

Urednica

Sporočila 254
Registriran: 26-6-2002
Uporabnika ni na forumu

Mood:
Napisano dne: 23-4-2005 at 21:08

Kljub izidu iskrene čestitke za nastop pod hudimi pritiski in predvsem za pogum.

Glede foruma in ostalih izjav pa lahko rečem samo: forum je odprt za vse in če ima kdo željo, pripombo, se naj tudi oglasi in podpiše. Dobro vem, kaj je biti pod pritiskom, zato, gospa Meri, nikakor se ne opravičujte za nekaj, kar niste naredili. Zato še enkrat hvala. Najbolj žalostno pa je, da so za vašo kandidaturo izkoristili ta forum in mnenja forumovcev. Ni besed, da so se spravili na nekoga, ki nima odgovornosti za današnjo situacijo. Najlažje in nahitreje je zmetati vso odgovornost na nekoga, ki je še najmanj sokriv za vse skupaj, medtem pa so vsi “nedolžni??? Le kdaj bomo končno lahko rekli, da je tudi napredek pri nas in zakaj pri nas še ni sistema velotyping, in številnih novosti, ki bi lahko koristile gluhim, zato ker le redki vemo za to, čeprav bi to moralo biti izrednega pomena za vse na najvišjem nivoju. Naslednja naloga je, da ljudje pokukajo v svet in se zavejo, kje smo danes.

Gasper

Administrator

Sporočila 133
Registriran: 25-6-2002
Uporabnika ni na forumu

Mood:
Napisano dne: 23-4-2005 at 22:11

Meri, saj kar ne vem kaj bi… a celotno stran za kakšen teden ovijem v črno?

Namreč danes je šlo na Zvezi bolj za pogrebni sprevod kakršnih koli sprememb kot pa kaj drugega. Žalostno.

g.Planinc, seveda, čestitamo, vabljeni na forum, kjer se bomo pogovorili o težavah in željah naših članov. Vaš glas tu pričakujemo čim prej…

Gregor

Junior Member

Sporočila 20
Registriran: 15-4-2005
Lokacija: Melbourne
Uporabnika ni na forumu

Mood: Pissed Off
Napisano dne: 23-4-2005 at 23:33

Manjka emoticon.

Meri

Junior Member

Sporočila 23
Registriran: 16-1-2002
Uporabnika ni na forumu

Mood:
Napisano dne: 24-4-2005 at 04:07

Petra, Gašper, Gregor, je že v redu. Življenje gre naprej, torej brez žalosti, jeze. Le delo nas zavezuje, da se borimo naprej, tudi za vse tiste “nemočne, uboge kimavce”.

jenifer

Junior Member

Sporočila 12
Registriran: 17-4-2005
Uporabnika ni na forumu

Mood:
Napisano dne: 24-4-2005 at 06:13

Gospa Meri,sama sem pa žalostna… upala sem, da boste po novem predsednica ZGNS, samo čudi me da so večini delegati izvolili g. Planinca, preveč let je bil na Zvezi. Mi gluhi potrebujemo spremembo, pravo osvežitev. Če bi bila jaz upravičena do volitve, bi res volila za vas. Poznam te in vaše delo.G. Planincu nimam nič proti, samo treba je spremeniti “stare” funkcionarje na ZGNS. Res škoda. Nekaj me pa zanima, delegati na ZGNS, ali so bili to tajniki-ce in predsedniki-ce društev? Glede tega, kar je bilo na forumu govora o ZGNS, bi jaz rekla da je stvar pozameznikov, če želi kaj napisat, naj napiše. Samo ne tako kot g. Bogataj, preveč blati ugled ZGNS. Kar je bilo, je bilo, gremo naprej, ne nazaj. Meri, upam da boš v nasl. mandatu spet kanditirala, in upam da boš tokrat dobila priložnost. Pa lepo nedeljo vam vsem želim

RobertH

Junior Member
Sporočila 54
Registriran: 6-3-2005
Lokacija: MURSKA SOBOTA
Uporabnik je na formu

Mood:
Napisano dne: 24-4-2005 at 09:30

Tudi jaz bi čestital g.Planincu za ponovno predsednikovanje čeprav bi tudi jaz želel spremembo na vrhu!!Zato g.Meri čestitam za kandidaturo in upam, da bo naslednjič tudi Vam uspelo!!

Lp

Gregor

Junior Member

Sporočila 20
Registriran: 15-4-2005
Lokacija: Melbourne
Uporabnika ni na forumu

Mood: Pissed Off
Napisano dne: 24-4-2005 at 09:43

Meri, res je, ko pravite, da gre življemje naprej in, da je vse kar vam preostane delo in borba, tudi za vse tiste, ki so se potuhnili in samo čakajo na spremembe. Pa vendar me žalosti neodločnost gluhega in naglušnega prebivalstva Slovenije. Koliko Vas pravzaprav je tam zunaj – 100, 1000, 10000? Ali boste res dovolili, da bo v vašem imenu odločala le peščica ritoliznikov iz 11-ih (ne vem, če je številka prava) klubov? Po vašem postu sem namreč sklepal, da je v Sloveniji 11 klubov in 19 delegatov!? Ker se na stvari, ki se dogajajo v vaši sredini ne spoznam in sem v bistvu začel tole dogajanje spremljati od Olimpijskih iger naprej, bi vas prosil, da nam navadnim smrtnikom razložite, kako je to mogoče?!

Prav tako ne razumem, kako si vaše vodstvo dovoli kriviti vas – predsedniškega kandidata – za pisanje na Forumu? Ne razumem, da je vseh 19 “butcev” v to vabo ugriznilo s polnimi usti(upam, da se jim je grižljaj zataknil v grlu ter, da jim bo tam ostal za vedno).

Zanimivo pa bi bilo slišati obrazložitev kandidature za predsedniško mesto, nekoga, ki se na tej poziciji drži že tri mandate(4 leta en mandat?)? Pa lepo vas prosim, ne dolžite spet bivšega sistema, ki z vašim statutom nima čisto nič. Roko na srce; da se ni v vašem združenju nič spremenilo niso krivi komunisti, ki jih na oblasti ni že skoraj 15(petnajst) let, temveč Vi sami.

Zanimive so obtožbe g. Bogataja s strani nekaterih, ki pišejo na ta Forum. Ali se sploh zavedate, da je on edini, ki vas je obvestil o vseh nepravilnosti Vašega vodstva, Vi korenjaki pa ste ogorčeni zaradi njegovega pisanja(vsaj nekateri). Pri celi toči postov, ki jih je poslal pa ni blatil ZDGNS, temveč vodstvo, ki dopušča potrato Vašega denarja, denarja potrebnega za izboljsavo Vašega življenja v svetu slišečih.

Pa mi lepo prosim povejte kdo je v celi situaciji nor?

Kot vidite, je kar veliko nepojasnjenih stvari, katere boste morali urejati Vi gluhi. Mi, slišeči smo Vam samo hoteli pri spremembah pomagati, Vi pa ste pomoč ne samo zavrnili, temveč jo vrgli v blato in jo potunkali. S tem pa ste potunkali Edvarda, Karolino in mene, kajti mi smo bili tisti, ki smo dali glavo na tnalo. Sekiro pa ste v rokah vašega nesposobnega vodstva pustili Vi, neodločni gluhi in naglušni prebivalci Slovenije.

The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing.

Edvard Burke

Hvala za Vašo pozornost, ter lep pozdrav iz jesensko obarvane Avstralije.

Jenifer
Junior Member

Sporočila 12
Registriran: 17-4-2005
Uporabnika ni na forumu

Mood:
Napisano dne: 24-4-2005 at 10:53

Kako naj vam napišem, g. Gregor ali g. Edvard?
Če se hočete razčistiti s tistim na vrhu, pojdite do njih in se pogovorite o aferi Melbourne. G. Bogataj blati ugled ZGNS, ker funkcionarjem ozmerja z lažnivcem, zame je ta beseda zmerjanje. Sicer pa tudi beseda MAR AVGIJEV HLEV ZAUDARJA poniževalno, pomen te besede je kot da smo mi gluhi in naglušni v Avgijevem hlevu?!?
Sicer v statutu piše da organe v ZGNS volijo delegati iz vseh 12 društev, ne 11. Nihče ne more mimo statuta. Je pa treba spremeniti, da bi bilo da organe na ZGNS volijo vsi člani društev, kakor mi vsi prebivalci volimo za predsednika države, vlade,… ne pa delegati občin.

Gregor

Junior Member

Sporočila 20
Registriran: 15-4-2005
Lokacija: Melbourne
Uporabnika ni na forumu
Mood: Pissed Off
Napisano dne: 24-4-2005 at 10:55

Manjka emoticon

Gregor

Junior Member

Sporočila 20
Registriran: 15-4-2005
Lokacija: Melbourne
Uporabnika ni na forumu

Mood: Pissed Off
Napisano dne: 24-4-2005 at 11:03

Jenifer, če nekomu, ki javnost obvešča z neresničnimi dejstvi, rečeš lažnivec, to ni žalitev, temveč resnica. Ali ne?

Ker pa ste dogajanje v Melbournu imenovali afera, to pomeni, da veste Vi in Vaši sotrpini, da je nekaj v vašem Avgijevem hlevu res narobe.

Če bi prebrala vse poste na Forumu, bi izvedela, da ni bil g. Bogataj tisti, ki je vašo zvezo tako imenoval.

Ta trditev je prišla iz vaših vrst. Se pravi vile v roke, pa na delo.

citat::
————————————————————————— —–

kapo dam dol MDGL, ki so objavili preko Maje Vugrinec, vsaka informacija je dobrodošla

————————————————————————— —–

Milady, na vaš post oziroma del vašega posta, bi jaz odgovoril takole:

Če gre nekdo na “delovni” dopust, ki je Zvezo stal cca.$10.000, ter s tega dopusta pošlje 3(tri) poročila, mu jaz res ne bi snemal kape v pozdrav. Potegnil bi mu jo čez ušesa, le-ta pa bi mu prej pošteno navil in ga postavil pred disciplinsko komisijo za slabo opravljeno delo.

Očitno vam nihče ni povedal za spletne strani ZŠIS, ki jih ureja Edvard Bogataj, kjer so bile novice, kot bi rekli pri nas “up to date”. Tudi v tistih dneh, ko je nesposobno vodstvo odprave “urejalo” vse potrebno za normalno bivanje in delo v Avstraliji.

Če vas Deaflympics, še vedno zanimajo si lahko obveščanje na ZŠIS ogledate na tejle spletni strani:

http://www.zsis-zveza.si/aktualne_novice.htm />

Lep pozdrav

zogica

Newbie

Sporočila 1
Registriran: 10-4-2005
Uporabnika ni na forumu

Mood:
Napisano dne: 25-4-2005 at 08:28

Ste pa izbrali predsednika. Kaj pa je do sedaj naredil za gluhe? Skrbel jen le za svoj honorar.

Sandi

Member

Sporočila 340
Registriran: 1-1-2002
Uporabnika ni na forumu

Mood:
Napisano dne: 25-4-2005 at 12:41

Žogica, jaz nisem izbral tega predsednika. Izbrali so ga delegati.

jenifer

Junior Member

Sporočila 12
Registriran: 17-4-2005
Uporabnika ni na forumu

Mood:
Napisano dne: 25-4-2005 at 13:32

Mislim da je Maja Vugrinec šla v Avstralijo na svoje stroške, ne vem in nisem prepričana da je Zveza plačala njej pot.
Vem kdo je prvi omenil Avgijev hlev, Edvard pa je dodatno napisal da mar avgijev hlev že zaudarja… zaudarja?!?
Vsak si razlaga besedo po svoje, jaz držim svojega mnenja o lažnivcih.

Gregor

Junior Member

Sporočila 20
Registriran: 15-4-2005
Lokacija: Melbourne
Uporabnika ni na forumu

Mood: Pissed Off
Napisano dne: 26-4-2005 at 11:22

Takole o mandatu in izbiri predsednika pravi 20. člen statuta MDGL:

Predsednik društva je gluha oseba. Predsednik zastopa in predstavlja društvo proti tretjim osebam, državnim in upravnim organom in organizacijam doma in v tujini. Predsednik društva je hkrati tudi predsednik upravnega odbora in ga izvoli občni zbor za dobo 4 let. Predsednik je lahko izvoljen dvakrat. Predsednika se voli po dvokrožnem sistemu, če prvič ni dobil več kot 50% glasov. V drugem krogu se volita le prvouvrščena kandidata. Predsednik je odgovoren za delovanje društva v skladu s statutom in pravnim redom RS. Za svoje delo je neposredno odgovoren občnemu zboru in upravnemu odboru.

Kaj pa o predsedniku in ostalih položajih pravi statut ZDGNS? Ali veste? Zakaj nihče ne zahteva javne objave statuta ZDGNS? Se boste zopet pustili nesti žejne čez vodo?

Jenifer, ker pa ste se že tako obesila na zaudarjanje, pa naj vas opomnim, ter prosim, če še enkrat preberete naslov kjer je ta beseda omenjena in mi odgovorite na naslednje vprašanje:”Ali je g. Bogataj na konec stavka postavil piko ali vprašaj?”

Mislim, da sem vam že odgovoril, ter da je nadaljevanje debate o “zaudarjanju” vašega hleva nepomembno.

Bolj pomembno je da ga očistite in se rešite vodstva, ki vas je po besedah ljudi iz vaših vrst vsa ta leta vleklo za nos.

Lep pozdrav

jenifer

Junior Member

Sporočila 12
Registriran: 17-4-2005
Uporabnika ni na forumu

Mood:
Napisano dne: 26-4-2005 at 14:04

Ne sprašujte me, kaj je na koncu, saj sama vem, ker gre za vprašanje.
Naj povem tudi sama, meni gre tudi v nos takšen statut društva, kot mislim v ZGNS imajo takšnet statut kot imamo v društvih. A kaj naj naredim, sama tega ne morem spremeniti, tudi drugi člani ne. Kolikor vem, sem se pritoževala nad načinom volitve organov društva in ZGNS, pa mi rečejo, tole piše v statutu in tega se je treba držati. Kako pa lahko pritožimo? Glavno besedo ima ZGNS, s predsednikom vred.

Gregor

Junior Member

Sporočila 20
Registriran: 15-4-2005
Lokacija: Melbourne
Uporabnika ni na forumu

Mood: Pissed Off
Napisano dne: 27-4-2005 at 11:15

Manjka emoticon

Gregor

Junior Member

Sporočila 20
Registriran: 15-4-2005
Lokacija: Melbourne
Uporabnika ni na forumu

Mood: Pissed Off
Napisano dne: 27-4-2005 at 11:33

Če ima ZDGNS isti statut kot ga imajo društva, potem to pomeni, da vaše vodstvo že zadnjih nekaj let zavestno krši sklepe in določbe zapisane v njem in to dragi moji je protizakonito. Če je to res, verjetno ne bova izvedela niti vi Jenifer, niti jaz, kaj šele vsa gluha in naglušna populacija v državi Sloveniji.

Zanima me kje so sedaj vsi Sandiji, Mihati, Roberti, Boštjani, itn., da se stvari lotite tako kot je treba-s skupnimi močmi. Veliko vas je tam zunaj, ki vam početje vašega nesposobnega in prevarantskega vodstva ni všeč. Če potrebujete novega vodjo, je tu Petra(?), pa Meri(?) in ljudje, ki sem jih omenil že zgoraj. Zakaj se enostavno ne zberete in se dogovorite, kako se boste lotili dela. Kot je razvidno iz emailov, ki jih ima Edvard vsi veste, da je vaša ZDGNS narobe svet v katerem zakoni očitno ne veljajo, oziroma veljajo za ljudi, ki so spodaj. Se pravi za vas.

Pomoč vam je ponudil tudi g. Mladen Mikovic, kateremu lahko pišete na njegov email naslov(njegov email naslov najdete v temi “Povejte”). Koliko ponujenih rok se je stegnilo proti vam, vi pa enega mezinca niste zagrabili, kaj šele roke. Koga se bojite? Kdo je tisti, ki vam ne pusti dihati? Če so to delegati društev, jih enostavno zamenjajte, na njihova mesta pa postavite ljudi, katerim gluhi in naglušni niso samo to, temveč so to ljudje s svojimi pravicami in potrebami.

Potreb pa imate veliko. Vse to je razvidno iz tem na vašem forumu. Kako jih boste uresničili, če tisti ljudje, ki so pri koritu sebi polnijo žepe, vam pa dajejo ostanke, katerih ste vi vsi veseli(“No vsaj nekaj so nam dali”, si verjetno rečejo predsedniki društev pri vsakem drobižu, ki ga dobijo v klubsko blagajno), zavedate pa se ne, da je to v bistvu samo mašilo za vaša usta. Prav tako, kot je mašilo srebrna kolajna vaših košarkarjev.

Kolajne smo bili vsi veseli, ker so fantje z obema trenerjema trdo delali, da so jo osvojili; in na to kolajno smo in moramo biti ponosni.(bravo Peter in Bogdan)

Pa poglejmo drugo stran te kolajne. Na vsako obtožbo, ki smo jo izrekli na račun slabega dela vodstva odprave, smo dobili isti odgovor:”Vrnili smo se s kolajno.” In to je bilo na kratko vse-povem vam, da je bila ta kolajna prekleto draga.

Nihče od nas, se ni vprašal, kako bi bilo, če bi Primožu finančno omogočili treninge, ter mu na tekmovanje kot je OLIMPIJADA(Gašper ne kričim)dodelili trenerja, isto velja za Roka in njegovega trenerja. Rok se v izjavi za vašo spletno stran res ni pritoževal nad odsotnostjo svojega trenerja, v intervjuju za radio SBS pa je odkrito priznal, da ima težave, ker nima nikogar, ki bi mu svetoval in ga pravilno vodil. Gospod Slatinšek, pa je kot “trener” plavalca sedel na tribuni in počival. Počitek je bil več, kot potreben saj je kongres trajal cela dva dni. Da o Samu in njegovih zdravstvenih težavah ne govorim. Naša reprezentanca pa brez zdravnika. Ali ni bila to rizična poteza vašega vodstva? Kdo bi poskrbel za fante v primeru bolezni? A.R., T.P. ali J.S., mogoče pa bi z nasvetom priskočila na pomoč Biserka, kar pa močno dvomim.

Bowling pa je tako in tako zgodba zase, prav tako pa so zgodba zase vsi tisti, ki tam niso imeli kaj delati. Kdo so to, vedo sami, vi pa probajte izvedeti!

Ali se je kdo od nas vprašal koliko kolajn bi fantje prinesli domov, če bi bila spremljevalna ekipa takšna kot bi morala biti, ter če bi vsi imeli enake pogoje(trening, finance, podpora trenerja,…) za svojo udeležbo na OLIMPIJADI(ponavljam Gašper, da ne kričim).

Pa naj bo dovolj. Vam pa v razmislek.

Lep pozdrav

RobertH

Junior Member

Sporočila 54
Registriran: 6-3-2005
Lokacija: MURSKA SOBOTA
Uporabnik je na formu

Mood:
Napisano dne: 27-4-2005 at 14:14

Spoštovano g.Gregor!!

Jaz sem vsak dan na forumu tega društva in sem seveda tudi jaz v pomoč!!Ker imam do 9.5. dopust se zavzeto pripravljam za večstranska pisma,ki bom poslal vsem članom UO murskosoboškega društva zaradi mojega prisilnega odstopa z vseh funkcij(predsednik športnih aktivnosti,član UO)in bom zahteval samo od njih dovoljenje za ponovno članstvo!!Še prej pa moram urediti z g.Francem Planincem,ki me je popolnoma razočaral z izjavo,da nič ne ve o najinem pogovoru na državnem prvenstvu v šahu v Dravogradu!!Kar se tiče olimpiade v Melbournu pa ne morem nič napisati,ker na žalost nisem dobro informirani!!Da si napisal ,da bi pomagali tako Meri kot Petra ki ju dobro poznam pa bolj ali manj ne verjamem v njuno pomoč ampak se bom sam lotil tisto,kar hočem!!

Pa lep pozdrav!!

Predlagam za srečanje forumovcev te spletne strani in bi se kaj lahko pogovarjali!!

Gregor

Junior Member

Sporočila 20
Registriran: 15-4-2005
Lokacija: Melbourne
Uporabnika ni na forumu

Mood: Pissed Off
Napisano dne: 28-4-2005 at 10:53

Konkreten predlog z Robertove strani je podan. Kje ste sedaj vsi tisti, ki vam gre volilni sistem v nos? Pa vsi tisti katerim je današnje vodstvo presedlo s svojo nesposobnostjo.

Robert me prav zanima, koliko se jih bo javilo-herojev. Mislim pa, da bodo spet vsi generali-po bitki seveda.

Čestitam k prvemu konkretnemu predlogu.

Petra

Urednica

Sporočila 254
Registriran: 26-6-2002
Uporabnika ni na forumu

Mood:
Napisano dne: 28-4-2005 at 20:51

O stvareh je vedno malo lažje govoriti kot karkoli narediti. Le kdo lahko mirno pri sebi reče, da je naredil vse. Včasih moraš narediti ovinek in najti drugo pot. Zakaj bi se zaletavali v zid, če ne gre? Vedno, vedno pa je treba biti politik in biti potrpežljiv.

RobertH
Junior Member

Sporočila 54
Registriran: 6-3-2005
Lokacija: MURSKA SOBOTA
Uporabnik je na formu

Mood:
Napisano dne: 29-4-2005 at 05:42

Petra!!

Če si to napisala meni,da je treba prevoziti ovinek in potem najti pravo pot??Najraje bi prevozil dva ovinka in potem prišel s pravo potjo do tebe in ki bi v lepem vremenu šla na kavico!!Hehehe…. in lep dan ti želim

Gregor

Junior Member

Sporočila 20
Registriran: 15-4-2005
Lokacija: Melbourne
Uporabnika ni na forumu

Mood: Pissed Off
Napisano dne: 29-4-2005 at 06:43

Če se gluhi in naglušni bojite, da bi vas vrglo iz ovinka, pač prestavite v nižjo prestavo, pa bo vse OK. Se pravi po korakih. Prvo stvari uredite v društvih, novi predsedniki in novi delegati, potem pa naprej.

Kar pa se zidu tiče. Če ga ne morete podreti, ga pa vsaj poškodujte. Poškodba pa mora biti nepopravljiva. Tudi če se boste zaleteli,se ne bojte, ne bo vas bolelo, ker je že star in poln lukenj. V boj.

Lepo je sedeti na ograji kajne. Seveda je, ker je tam najbolj varno. In to delate čisto vsi v svojih društvih. Kje je podmladek? Mladi vam bodo pomagali v boju, le spustite jih zraven, seznanite jih s problematiko, povabite jih k sodelovanju. Vendar morate biti odkriti, ko pa se bodo (če se bodo) čiščenja lotili jim pomagajte, ter dajte jim proste roke.

Me prav zanima, kakšna je povprečna starost v vaših organizacijah. 50 let, 45 let, 60 let. Tako kot svet stoji na mladih v mojem okolju isto velja za vaše okolje.

Na juriš, kot pravi pesem naših partizanov, borcev proti okupatorju, borcev za Slovensko identiteto in prav tako borcev za vas. Na ovire morate biti pripravljeni, kajti le tako jih boste lahko premagali-s skupnimi močmi.

Dokler boste “beat around the bush” kot pravijo v naših krajih, se ne bo zgodilo nič. Grmovje morate s koreninami vred izpuliti, kajti šele potem lahko računate na uspeh.

Mineva že drugi teden od prve objavljene resnice, pa se iz vodstva ni še nihče oglasil. Nasprotno, še volitve so opravili navkljub spornemu kandidatu za predsednika, vam in nam v posmeh. Pa vi? Nič. Kot da se vas to sploh ne tiče.

Sedaj pa se vsi tisti, ki vas je omenila že ga. Petra zazrite vase, ter se poglobite, če je treba do želodca in se vprašajte:”Pa katerega hudiča me je strah?” Tole ropotanje na forumu si je dosedaj ogledalo najmanj 1000 ljudi. Kje ste? Kje so vaša mnenja? Kje je vaš odziv na javne kritike? Kaj vi mislite o tem o čemer pišemo?

Nekdo je napisal, da se je težko opredeliti, ker ne pozna obeh plati medalje. Ali ni to zadosten dokaz, da vaše vodstvo molči od dneva, ko je iz Melbourna prišla prva resnica?(objavil jo je Edvard v rubriki “Še pomnite tovariši”)

Lep pozdrav

P.S. Robert od vas pa sploh ne pričakujem, da bi kaj napisal o Melbournu. Konec koncev vas ni bilo tam. Zavedati se morate, da je dogajanje v Melbournu samo delni pokazatelj nepravilnosti, nesposobnosti in korupcije v vašem vodstvu. Recimo kaplja čez rob. Če pa bi imeli možnost pogledati v neuradne-“uradne” zapisnike, pa bi odkrili še marsikaj drugega.

ČAS JE ZA SPREMEMBE(Gašper vpijem)

Petra

Urednica

Sporočila 254
Registriran: 26-6-2002
Uporabnika ni na forumu

Mood:
Napisano dne: 29-4-2005 at 07:19

Robert, pišem na splošno za vse. Dokler ne bodo spremembe v vseh društvih, tudi ni kaj pričakovati za naprej. Žal, tako je. Vse tu je le vrh ledene gore. Izjemoma se oglašam zato, da ne boste samo eni in isti na forumu, medtem ko ta forum spremlja veliko parov oči, ki ima svoje mnenje, vendar ga ne izpostavlja ali pa je že kakšen tretji razlog. No, vedno je tako, da je vse v redu, dokler ni uradne pripombe.

Gregor

Junior Member

Sporočila 20
Registriran: 15-4-2005
Lokacija: Melbourne
Uporabnika ni na forumu

Mood: Pissed Off
Napisano dne: 29-4-2005 at 07:43

Ne mislim, da to ni vrh ledene gore, temveč kipeči lonec. Vsi jih imate dovolj, znebite se jih.

Ledena gora pa se začne topiti pri vznožju. Se pravi spodaj. In kdo je spodaj. VI, spoštovani gluhi in naglušni člani. Zavedati se morate, da ste vi tisti, ki imate moč. Vodstvo je zaradi vas in ne obratno.

Zbudite se zaspanci čas je, da naredite nekaj za vaše naslednike iz sveta tišine. Omogočite jim boljše življenje v svetu, kjer je tišina najslabše orožje.

RobertH

Junior Member

Sporočila 54
Registriran: 6-3-2005
Lokacija: MURSKA SOBOTA
Uporabnik je na formu

Mood:
Napisano dne: 29-4-2005 at 13:26

Petra!!

Jaz sem rad da nas je čimveč na tem forumu(če dovoliš) in nihče ne bo pisal kako delajo društvih tako kot jaz tudi ne nameravam več ampak si bomo poiskali nove prijatelje in med njimi sta tudi vidva z Gašperjem čeprav za njega ne bi vedel kdo je on(tebe pa poznam) in bomo šli po svoji poti kakor si človek zaželi!!Ker si blondka bi te lahko osvojil(hec mora bit ane) in imaš srečo, da ne bom mogel, ker sem prav na današnji dan v takšnem vremenu kot je danes se pred 10 leti poročil z svojo izbranko Marino!!Pa lep pozdrav

Meri

Junior Member

Sporočila 23
Registriran: 16-1-2002
Uporabnika ni na forumu

Mood:
Napisano dne: 29-4-2005 at 19:53

Spoštovani Gregor,

dober vodja bi bil, da gluhe zaspance popelješ v lepši svet. A to je le iluzija. Prebuditi se morajo sami, spoznati morajo, da je prišel čas sprememb, čas resnejšega dela, odgovornosti, samospoštovanja … Tega sedanja generacija, vodstvena garnitura ne bo naredila, ker niso dovolj zreli za taka dejanja. To bo naredila generacija, ki prihaja za nami.
Žalostno, vendar tako je.

Gregor

Junior Member

Sporočila 20
Registriran: 15-4-2005
Lokacija: Melbourne
Uporabnika ni na forumu

Mood: Pissed Off
Napisano dne: 30-4-2005 at 04:31

Ne boste verjeli, kaj se je v mojem poštnem nabiralniku pojavilo danes zjutraj. Nekdo od Vas gluhih mi je poslal tekst, ki ga bom nalepil malo kasneje. Zanimivo pa je, da je bil poslan od nekoga, ki sedi pri koritu, se pravi pri vrhu.

Ker vem, da vas zanima, kaj mi je ta oseba napisala, berite spodaj. Takole piše:

citat::
——————————————————————————–

Zanimivo pa je, da se ni nihče javil na mesto predsednika, kar pomeni, da je bil med 11 društvi že dogovor, da Planinc ostane. Pred volitvami so vsa društva sprejela sklepe in dala delegatom navodilo, koga naj volijo. To so nerazgledani, polpismeni, ki verjamejo Planincu in Aljoši, da želita najbolje.

——————————————————————————–

Tole žali mojo inteligenco, ter inteligenco vseh Vas-gluhih in naglušnih. Kako se lahko kaj takega dogaja? Kako lahko zaupate vodstvu vaših društev, da o delegatih ne govorim? Sram Vas je lahko, da kaj takega dopuščate.

No vendar to še ni vse, dobil sem še enega od nekoga drugega, ki je po pisanju prav tako-očitno-čisto pri vrhu. Ta oseba pa piše takole:

citat::
——————————————————————————–

Razmerje delegatov je postavljeno po regijah (če se prav spomnim), tudi sam se ne strinjam. Predsednik pa ima celo 2 glasa in tako sta dva glasa pripadla njemu. MDGL je imel samo en glas, čeprav sodi med večja društva. NO, v glavnem so statut prilagodili tako, da lahko nemoteno nadaljujejo – torej beri, statut je tako zastarel, da ni več na tekočem z okoliščinami. Ampak vse več ljudi ve za to in tudi ne podpirajo tega.

——————————————————————————–

SRAMOTA!(Gašper, oprosti vendar tole je nezaslišano in zdi se mi, da je kričanje potrebno) Kot je dejal že Edvard, treba vas je nabrcati in nasuvati v vaše trde buče. Se pravi, veliko vas je tam zunaj, ki za vse te stvari veste, naredili pa niste in ne boste ničesar? Kdo daje predsedniku pravico do dveh glasov? V normalnem svetu velja pravilo “En človek, en glas”. Če je to napisano v statutu, se pozanimajte, kdaj je bilo to spremenjeno, delegata in predsednika vašega društva pa potegnite za ušesa, ker sta Vam to spremembo zamolčala in potrdila brez vaše vednosti(govorim Vam-posameznikom).

Vi ste ljudje, ki zaradi svojega problema ne smete biti tretirani kot tretje razredni člani vaše in naše družbe. Ali imate pravico voliti predsednika države? Naj odgovorim namesto Vas-imate. Se pravi, kdo in s kakšno pravico Vam jemlje, lahko bi dejal eno izmed najpomembnejših pravic, ki se tiče Vas in samo Vas, ta pa je izvolitev Vašega vodstva, ki vas bo zastopalo in vodilo na državnih nivojih glede na Vaše potrebe v svetu kjer ni tišine.

Razumeti morate eno stvar, da gluho osebo in kako se le ta počuti v okolju slišečih, razume gluha oseba in ne slišeča. Res je , da imate predsednika, ki je gluh. Očitno pa je, da je on tam zgoraj samo marioneta, ki jo vodi AR in njemu podobni.To naj Vam bo vodilo za naprej.

Kdo pa voli sekretarja? Ali je njegov mandat tudi 4 leta? Koliko mandatov, pa je nekdo lahko sekretar? Dva, tri ali 6,5 , z besedo šest in pol? Zamislite se nad zgornjim pisanjem. VSI. Ne samo Petra, Meri, Miha, Sandi, Robert, Boštjan.

Edvard in jaz veva in se zavedava, da potrebujete pomoč, zato Vam skušava pomagati. Vendar je več kot očitno, da je najino pisanje le bob ob steno. Ali pa ne? Zdi se mi da se je nekaj tega boba prilepilo na to belo obrvano steno, ter jo umazalo. Vi pa ne smete vašemu vodstvu dovoliti, da jo bo zopet pobelilo. Spremembe so v vaših vrstah potrebne sedaj za Vas, ne čez 10, 20, 50 let.

Ali boste res ostali samo hlapci, ter ovce svojemu nesposobnemu, podkupljivemu, skorumpiranemu, lažnivemu,….. vodstvu?

Lep pozdrav

P.S. Malce pozno, vendar mislim, da si Sandi zasluži moje videnje trditve dekleta, ki je bilo v Avstraliji “na svoje stroške?”.

citat::
——————————————————————————–

Na sestanku je bilo tudi eno dekle, ki je bilo na počitnicah v Avstraliji (ne na račun Zveze, ampak na lastne stroške, in si je ogledalo olimpijado gluhih), pa je reklo, da ima Aljoša prav.

——————————————————————————–

Predvsem me zanima, kdo je bilo to dekle? Kje je bilo to dekle, ko smo se pogovarjali na letališču z vodstvom odprave? Kje je bilo, ko smo Nataši Teržan preko telefona povedali naslov športnega centra? Kje je bilo, ko me je AR prosil za nakup žog? Kje je bilo, ko smo bili v Elthamu, kjer se nahaja eden slovenskih klubov in sem ponudil pomoč v primeru okvare Samovega kolesa? Kje je bilo, ko je Tone Kunaver poklical in naju prosil, če mu pomagava s prevajanjem, ker niti on, kaj šele Samo ne govori Angleško? Ne smemo pozabiti, da ju je vostvo tja poslalo brez spremljevalca.

Nikjer je ni bilo, tako da to dekle pojma nima, kaj se je v resnici dogajalo v zakulisju organizacije. Če je bilo to dekle MV, je reklo to kar so ji naročili “sposobni” vodje odprave v Avstralijo, lahko pa je prišlo tudi do izsiljevanja. Kot je omenil Edvard v enem izmed svojih postov, je v enem izmed klubov prišlo do izginotja računalnika, blagajne, dokumentacije in določene vsote denarja, ki pa ni bila tako majhna.(to pa ni povedal samo Edvard, tudi to je prišlo na moj Email pred kratkim) Sedaj se vprašajmo naprej od kod “dekletu” tolikšna vsota za plačilo stroškov 21 dnevnega potovanja v Avstralijo? Zakaj tega dekleta ni bilo zraven na letališču pri odhodu in pri vrnitvi odprave(saj je šlo na svoje stroške, HELLO???), vendar se je skrivalo, kot vsi ostali slepi potniki?

Pa še za konec; ne poznam dekleta Majine starosti, ki bi zapravilo cca$10.000 za potovanje na drugi konec sveta v deželo, ki je velika kot cela Evropa in kjer imaš kaj videti, na koncu pa bi 21 dni preživelo na ogledu športnih iger. Uporabite logiko!!!!!

In pa čisto na koncu: Z vsakim dnem se poraja vse več vprašanj, na nelogične trditve, ki jih je izreklo vaše vodostvo. In Vi, še vedno nič.

Jaka

Junior Member

Sporočila 9
Registriran: 30-4-2005
Uporabnika ni na forumu

Mood:
Napisano dne: 30-4-2005 at 09:16

Končno ste se zbudili in vajeti za svojo organizacijo prevzemate v svoje roke. Vstran s slišečimi, ki v Vašem imenu zastopajo svoje interese. Niste sami! Ljudje, ki dobro poznajo razmere na zvezi gluhih Vam pomagajo. Tudi državne inštitucije kot so varuh človekovih pravic, ministrstva in računsko sodišče vedo za Vaše probleme in onemogočanje vodenja Vaše organizacije s strani slišečih.
Vsi nastali problemi izvirajo očitno zaradi Redžepoviča in nekaterih tajnikov po društvih.
Statut zveze mora biti objavljen na spletni strani zveze gluhih tako, kot je objavljen statut evropske zveze gluhih na njihovi spletni strani. Člani evropske zveze gluhih ste od 01.05.2004 in usklajenost statutov je pogoj in obveznost, ki smo jo sprejeli z vključitvijo v EU. Kdo skriva statut zveze gluhih in zakaj, si boste morali odgovoriti sami. Prebrati si ga boste morali sami in spoznali boste, kako se voli oz. potrjuje sekretar zveze gluhih in kdo sodeluje pri teh odločitvah.
Glede transparentnosti finančnih sredstev, ki jih pridobiva zveza gluhih zase in za društva gluhih, pa so podatki javno objavljeni na spletni strani financerja Fundacije FIHO. Tam je razvidno, koliko finančnih sredstev obdrži Redžepovič zase in koliko se nameni baznim, matičnim društvom. Preberite si zapisnik 11.seje Upravnega odbora zveze gluhih z dne 18.02.2005 in videli boste, da je dobila zveza in 12 vaših društev v letu 2004 priliv v višini 357.741.502,00 SIT.
Kako naprej, se lahko učite iz zgodovine gluhih! Ne potrebujete nove formule. Amerika je že odkrita. Kadar pride do deviacije in frustracije gluhe manjšine s strani slišečih, gluhi izbirajo med dvema možnostima, kar dokazuje zgodovina gluhih po celem svetu.
Ena od možnosti je, da gluhi zasedejo svoje prostore, obvestijo javnost in zahtevajo razrešitev problemov. V tem primeru se vključi država in jim pomaga pri uresničitvi potreb gluhih.
Druga možnost je ta (zanjo se odločajo mladi gluhi), da organizirate prepotreben kongres gluhih, nanj povabite vladnega predstavnika in onemogočite ostalim zavirajočim slišečim vodstvenim predstavnikom gluhih njihovo fizično prisotnost. Sklepe kongresa posredujete javnosti in državnim organom.
Navedeni poti uspešno prakticirajo gluhi po celem svetu že od leta 1988, ko se je gluha ameriška skupnost prvič uspešno uprla slišeči nadvladi.

Ne izgubite upanja in po svoji poti samozavestno naprej.

Srečno!

Gregor

Junior Member

Sporočila 20
Registriran: 15-4-2005
Lokacija: Melbourne
Uporabnika ni na forumu

Mood: Pissed Off
Napisano dne: 30-4-2005 at 10:06

Zakaj pa ne bi glavnim akterjem v tejle igri in spletu prevar zasegli imetja in se lepo sprehodili skozi njihovo finančno zgodovino, ter ugotovili koliko denarja so si prilastili na račun gluhih in naglušnih Slovenije? Me prav zanima koliko je bilo prisluženega na pošten način?

Pa dregnimo še na višjo inštanco, ter preverimo še njihove prijatelje in znance, pa ljubice in ljubimce. Mislim, da je dovolj smernic, da se razkrije skoraj vse v kar je bila vmešana organizacija, ki ji pravimo ZDGNS, predvsem pa njeno vodstvo.

Ne smemo pozabiti na nakupe nepremičnin v imenu ZDGNS-ja. Tudi tu je treba preveriti provizije, ki so zagotovo končale v žepih vplivnih ljudi na Zvezi. Sem še kaj pozabil? Verjetno sem. Zato prosim Vas gluhe in naglušne Slovenije, da nam pomagate oprati ta kup perila. Oprati pa ga je treba že zato, ker spanje na umazanih rjuhah ni prijetno, kajne!

Lep pozdrav

P.S. Skoraj bi pozabil. Probleme Zveze na tem Forumu rešujemo zato, ker je to edini Forum. Če bi na Zvezi imeli pogum, bi ga tudi oni imeli, tako pa je MDGL naredil uslugo vsem nam, ki nas tale smrad v vašem hlevu moti. Začelo je smrdeti do nas.

Jaka

Junior Member

Sporočila 9
Registriran: 30-4-2005
Uporabnika ni na forumu

Mood:
Napisano dne: 30-4-2005 at 12:18

Ali je dovolj BUDNIH GLUHIH POSAMEZNIKOV, ki bi končno pričeli navajati svoja mnenja in izpostavljati vso problematiko, katera nastaja že leta in leta v samem vrhu ZDGNS.

ALI NISTE PRAV VI TISTI, KI S SVOJO NEAKTIVNOSTJO DOVOLJUJETE, DA VAŠ DENAR “ODTEKA V ZASEBNE ŽEPE” LJUDI,
KI ZA VAS “SKRBIJO” TAKO, DA SE GROBO KRŠIJO ČLOVEKOVE PRAVICE, POSEBNO V SMISLU PRAVICE DO INFORMIRANJA VAŠEGA ČLANSTVA.

Po svetu gluhi člani sami vodijo svoje organizacije, tudi za plačilo, slišeči so pa za razliko od ZDGNS volunterji in iz svojih najglobjih človeških motivov zgolj sodelujejo z gluhim vodstvom v smislu uresničevanja potreb gluhih.

Bostjan

Junior Member

Sporočila 77
Registriran: 2-8-2002
Uporabnika ni na forumu

Mood:
Napisano dne: 30-4-2005 at 12:19

Jaka, mi poveš kakšno je naslov strani evropske zveze gluhih.

Jaka

Junior Member

Sporočila 9
Registriran: 30-4-2005
Uporabnika ni na forumu

Mood:
Napisano dne: 30-4-2005 at 12:31

Boštjan Prebujeni,

izvoli naslov spletne strani:
http://www.eudnet.org/ />
Uživaj v primerjavah, LP

Jaka

Junior Member

Sporočila 9
Registriran: 30-4-2005
Uporabnika ni na forumu

Mood:
Napisano dne: 30-4-2005 at 12:36

Če ti ne uspe, pojdi na “najdi.si” nato na spletno stran Zveze gluhih in klikni na mednarodno povezavo, desno imaš pa dostop s klikom na EUD.

Edvard

Junior Member

Sporočila 51
Registriran: 24-1-2005
Uporabnika ni na forumu

Mood: Rahlo jezen!
Napisano dne: 30-4-2005 at 16:17

citat::
——————————————————————————–
Originally posted by jenifer
Kako naj vam napišem, g. Gregor ali g. Edvard?
Če se hočete razčistiti s tistim na vrhu, pojdite do njih in se pogovorite o aferi Melbourne. G. Bogataj blati ugled ZGNS, ker funkcionarjem ozmerja z lažnivcem, zame je ta beseda zmerjanje. Sicer pa tudi beseda MAR AVGIJEV HLEV ZAUDARJA poniževalno, pomen te besede je kot da smo mi gluhi in naglušni v Avgijevem hlevu?!?
…..
——————————————————————————–

Nekaj dni sem vas pustil pri miru, ker me je zanimalo, če bo končno kdo kaj pametnega napisal ali predlagal. Pa je tako, kot sem si mislil: mirno, pomirjujoče, spravljivo …. predvsem pa zelo licemersko ali hinavsko (da bodo vsi razumeli). Tisto, kar bi moral napisati in javno izreči vsaj kdo od vas, je doslej uspelo le Gregorju, ki se ga ta vač “hlev” tiče toliko kot mene – NIČ! (kričim, ja!). Samo zato, ker sva. bedaka, kakršna sva, hotela pomagati vašim ljudem, sva zdaj najbolj kriva vsega!!! Pa kje živite?

Sicer ne vem, “jenifer”, kako naj vam rečem – Aljoša, Janez, Toni ali Franc? – vendar to niti ni bistveno. Med nama je namreč bistvena razlika v naslednjem:

1. jaz se ne pojavljam tukaj anonimno
2. jaz govorim o dejstvih, ne o tistem, kar mi nekdo prišepne, naj napišem
3. jaz nikogar ne žalim
4. jaz nikogar ne blatim
5. jaz se le branim pred napadi vas in vam podobnim name

Vi pa delate vse to, česar jaz ne počnem in to ljub temu, da ne poznate dejstev, torej tudi ne resnice. Če to počnete po naročilu, je zelo grdo, če pa ste zavedeni in v zmoti kar tako, ker ne razumete, ni pa nič dosti lepše!

Ko si boste upali pred moje obličje v živo ali pa tukaj povedati, kdo ste v resnici, je pogovor možen, sicer je vsako “mahanje” odveč!

Ob prebiranju ostalega modrovanja v forumu, pa sem ugotovil še nekaj: ljudje, ki so mi pisali med igrami v Avstraliji, so tedaj, anonimno seveda ali pa s ponižno prošnjo, naj jih ne izdam, govorili čisto drugače, kot sedaj, nekateri so pa kar potihnili in mrknili)….

Naj mar dokažem (tako kot Gregor) tudi to? Sedaj, ko so ti ljudje izdali mene, me prav nič ne obvezuje, da ne bi še jaz njih, mar ne? Vse bolj jasno mi je, da nekateri delujete zelo ilegalno in si pripovedujete zgodbice po načelu: “Pssst, samo tebi zaupam, samo tebi povem! Glej da ne boš naprej pravil(a)!” Vaša ilegala je pa neuspešna in povsem brezplodna samo zato, ker niste iskreni niti med seboj!!!

——————————————————————————–
Edvard

Edvard

Junior Member

Sporočila 51
Registriran: 24-1-2005
Uporabnika ni na forumu

Mood: Rahlo jezen!
Napisano dne: 30-4-2005 at 16:29

citat::
——————————————————————————–
Originally posted by jenifer
Mislim da je Maja Vugrinec šla v Avstralijo na svoje stroške, ne vem in nisem prepričana da je Zveza plačala njej pot.
Vem kdo je prvi omenil Avgijev hlev, Edvard pa je dodatno napisal da mar avgijev hlev že zaudarja… zaudarja?!?
Vsak si razlaga besedo po svoje, jaz držim svojega mnenja o lažnivcih.
——————————————————————————–

No, pa razčlenimo še ta nesmisel. Čisto brez veze je takole razpravljati o tem, kdo je tistim devetim, ki so bili v Avstraliji kot slepi potniki, plačal dopust! Že zdavnaj je bilo javno postavljeno vprašanje o tem, pa se iz vašega “poštenega” vodstva ni še nihče odzval na to in se tud ne bo! Ne le vi gluhi, vsa slovenska javnost ima pravico vedeti, kdo jim je plačal to letovanje!!! In če se sami ne odzovejo z dokazom, da so si plačali ta dopust, mar ni to le še dodaten razlog, da je sum o nepoštenosti potrjen? Da so se na obeh letališčih skrivali in bežali, pa prav tako! Kakšnih 20 milijonov tolarjev vašega denarja so vrgli skoz okno, če jim je vse to plačala ZDGNS.

Vi bi pa, namesto, da bi še sami “zaropotali” in zahtevali javno objavo podatkov, ki bi vam jih moralo vodstvo že itak posdredovati tudi brez vaše posebne zahteve, najraje tukaj razpredali, kaj pomeni beseda “lažnivec” in kako si jo kdo interpretira…. niti na kraj pameti pa vam ne pade, da bi verjeli dejstvom!

Popolnoma izgubljeni ste v vesulju!!!

——————————————————————————–
Edvard

Jaka

Junior Member

Sporočila 9
Registriran: 30-4-2005
Uporabnika ni na forumu

Mood:
Napisano dne: 30-4-2005 at 17:25

DANES, 30.04.2005 OB 17.00 URI SE JE SESTAL ODBOR CIVILNE INICIATIVE ZA POMOČ GLUHIM V SLOVENIJI.

TA ODBOR JE ZA SEKRETARKO ZVEZE GLUHIH SLOVENIJE IMENOVAL GLUHO PROFESORICO LIKOVNE VZGOJE, PETRO REZAR. S TEM SIMBOLNIM AKTOM JE GLUHA SKUPNOST SLOVENIJE VSTOPILA V EVROPO, V EVROPSKO ZVEZO GLUHIH.

TORE JE SLOVENIJA KONČNO S 1.MAJEM 2005 DOBILA GLUHO SEKRETARKO.

ČESTITAM !!!

P.S.: na skupščini ZDGNS, ki je bila 23.04.2005, je bila s strani pravnega svetovalca Edvarda Longerja kandidatura PETRE REZAR za sekretarko Zveze gluhih Slovenije zamolčana.
PRIČAKUJE SE MORALNO DEJANJE ODSTOPA SLIŠEČEGA SEKRETARJA ALJOŠE REDŽEPOVIČA.

Gregor

Junior Member
Sporočila 20
Registriran: 15-4-2005
Lokacija: Melbourne
Uporabnika ni na forumu

Mood: Pissed Off
Napisano dne: 1-5-2005 at 06:26

citat::
——————————————————————————–

PRIČAKUJE SE MORALNO DEJANJE ODSTOPA SLIŠEČEGA SEKRETARJA ALJOŠE REDŽEPOVIČA.

——————————————————————————–

Kot sem razbral iz prejšnjih postov ste problem sekretarja rešili. Končno! Trajalo je 27 let(sklepam po tem, kar je nekdo napisal na tem forumu).

Upam samo, da ne bo trajalo naslednjih 20 let, da boste rešili problem predsednika. Najbolje bi bilo, da bi zamenjali celotno garnituro tam zgoraj s tajnicami vred. Držite se načela, da kdor ni za Vas je proti Vam.

Ne vem sicer, zakaj pričakovati odstop in predčasno upokojitev sedanjega sekretarja, po možnosti pa mu dovolite oditi z gromozansko odpravnino. Ne bodite nori, odpustite ga, kar pa se odpravnine tiče pa mu lepo povejte, da si jo je v 27 letih lepo natlačil v žepe.

Zapomnite si še nekaj, kar se tiče ljudi, ki bodo ostali, da volk dlako menja, narave pa ne, kot pravi slovenski pregovor, zato pametno in previdno po novi poti.

Lep pozdrav

jenifer

Junior Member

Sporočila 12
Registriran: 17-4-2005
Uporabnika ni na forumu

Mood:
Napisano dne: 1-5-2005 at 06:44

Kaj res je bila zamolčana kanditatura Petre Rezar za sekretarko ZGNS zamolčana?

Gregor

Junior Member

Sporočila 20
Registriran: 15-4-2005
Lokacija: Melbourne
Uporabnika ni na forumu

Mood: Pissed Off
Napisano dne: 1-5-2005 at 07:13

citat::
——————————————————————————–

Kaj res je bila zamolčana kanditatura Petre Rezar za sekretarko ZGNS zamolčana?

——————————————————————————–

Kako se res nekateri ljudje obešajo na nepomembne stvari, kar pa je pomembno, pa jim sploh ni važno.

“Jenifer”, naredili smo korak naprej, k izboljšanju razmer v Vaši sredini. In to je tisto, kar je sedaj najbolj pomembno. Čiščenje se je začelo in namesto, da bi Vsi Vi priskočili na pomoč, da bo uspešno za vse Vas, pa se boste obesili na besede in dejanja, ki jih nekdo z razlogom izreče ali naredi.

Zato Vas prosim, da začnete stvari brati med vrsticami, kajti le tako boste dojeli, kaj se okoli Vas dogaja in zakaj.

Lep pozdrav

Keka

Junior Member

Sporočila 4
Registriran: 1-5-2005
Uporabnika ni na forumu

Mood:
Napisano dne: 1-5-2005 at 08:21

Pred seboj imam zapisnik volilne komisije ZDGNS z dne 29.03.2005.

Predsednik:Bogdan Kuhar, Krško
člana: Marija Varžič in Edvard Vodopivec

V zapisniku berem, da je volilna komisija označila kandidaturo gluhe profesorice Petre Rezar, ki izpoljnjuje vse, po statutu
ZDGNS zahtevane pogoje, za nenavaden dogodek. Kaj je s to vsebino zapisnika mislila volilna komisija boste morali vprašati njih osebno.

Kot mi je znano je Redžepovič s Planincem želel ostati na poziciji zato je ZDGNS najela odvetnika Edvarda Longerja , ki je zastopal sedaj že neobstoječo tiskarno Dan ( prej učne delavnice ). Odvetnik, plačan z denarjem,
namenjenim gluhim, poleg Redžepoviča zavira demokratične procese med gluhimi, zato bi bilo potrebno vodstvo ZDGNS zaradi tega škandaloznega dogodka javno pozvati na odgovornost.
Sedanje vodstvo ZDGNS tako meni, da delovno mesto sekretarja pripada Redžepoviču na vekomaj veke, amen.

S temi umazanimi igrami se naj ukvarjajo novinarji.

Končno smo na prvo obletnico vstopa Slovenije v EU tudi mi dobili svojo sekretarko gluhih in izpolnili pogoje, ki jih od nas zahteva Evropska zveza gluhih.

Petra, kdaj lahko pričakujemo povabilo na žurko ?

RobertH

Junior Member

Sporočila 54
Registriran: 6-3-2005
Lokacija: MURSKA SOBOTA
Uporabnik je na formu

Mood:
Napisano dne: 1-5-2005 at 08:58

Petra!!!

Tudi v mojem imenu čestitam za sekretarko zveze gluhih in mislim,da boš uspešno opravljala svoj posel in zdaj vidiš,da smo vsi na forumu na tvoji strani!!Še enkrat četitam!!

p.s:verjetno so tudi drugi gluhi po vsej Sloveniji tudi na tvoji strani!!

Jaka

Junior Member

Sporočila 9
Registriran: 30-4-2005
Uporabnika ni na forumu

Mood:
Napisano dne: 1-5-2005 at 09:13

TAKO JE, TAKO JE !!!
Vem, da nas je veliko, ki o tem v zadnjem času vemo že kar precej. Srečal sem kar nekaj ljudi, ki se vedno bolj ukvarjajo s svinjarijami na ZDGNS (beri:poznajo!!), pa tudi na tem forumu je že obilo informacij, to je edina prava stvar s katero je treba naprej in to zdaj, TAKOJ!!!

TO, TO, KJE SO NOVINARJI ?? ALI TUDI ONI SODIJO V SKORUMPIRANOST “ZADEVE ZDGNS”?

KJE JE RTV SLO (Redžepovič je tudi tam “pri koritu”, SAJ JE SLIŠEČI PREDSTAVNIK GLUHE SKUPNOSTI, MORAL BI PA BITI GLUHI PREDSTAVNIK, TOREJ Z RTV SLO NI BILO NIČ DO SEDAJ, KAJ PA NAPREJ – ALI GA BODO ŠE VEDNO GLEDALI V SVETU RTV – politika??).

KJE JE POP TV? ALI BODO ŽE VKLOPILI KAMERE PRED ZVEZO IN PRIČAKALI IMENOVANEGA GOSPODA S KONKRETNIMI VPRAŠANJI ??

KJE PA SO DRUGE TELEVIZIJE, SAJ JIH JE KAR NEKAJ V SLOVENIJI, ENA BO MORALA BITI PRVA !! ALI BO PRAV TO MARIBORSKA ???

KAJ PA NOVINARJI DNEVNEGA ČASOPISJA, KJE SO ONI? VSE DO SEDAJ NAPISANO JE OČITNO ŠE PREMALO!!! STVARI JE TREBA ITI DO DNA !!!

ŽE NA TEM FORUMU JE DOVOLJ INFORMACIJ ZA IZHODIŠČE PRAVEGA NOVINARJA!!

DRAGI NOVINARJI, NA DELO TOREJ !!!
ČAKA VAS PRESENETLJIVA “ZGODBA” IN Z NJO KONČNO OBELODANJANJE ZAVAJANJA VSESPLOŠNE GLUHE IN SLIŠEČE JAVNOSTI V SLOVENIJI.

KAKO SMO LAHKO S TAKIM “SMRADOM” ENE OD NAJVEČJIH HUMANITARNIH ORGANIZACIJ SPLOH VSTOPILI V EVROPO?

NAJ BO TO TEMA V NASLEDNJIH MESECIH DO KONČNE UREDITVE IN “OČIŠČENJA SMRADU” Z VRHA ZDGNS!!

NAJ 1. MAJ 2005 POMENI NOVI ZAČETEK GLUHIH V SLOVENIJI!

Gregor

Junior Member

Sporočila 20
Registriran: 15-4-2005
Lokacija: Melbourne
Uporabnika ni na forumu

Mood: Pissed Off
Napisano dne: 1-5-2005 at 09:29

Čestitke ga. Sekretar, mi smo začeli, vi končajte, moj nasvet, zamenjajte celo garnituro ljudi, nihče iz starega vodstva ne sme, poudarjam ne sme ostati, tudi tajnice ne.

V boj za boljši jutri, da se vaš nemi glas sliši v svetu kjer ni tišine.

Gregor

P.S. Če ni medijev, jih sami pokličite. Dajmo prebujeni gluhi in naglušni Slovenije. Kaj še čakate?

Keka prepiši in objavi cel zapisnik. Prosim, citiraj. Kje so zapisniki iz ostalih društev? PODRITE BARIKADE, se že majejo!

RobertH

Junior Member

Sporočila 54
Registriran: 6-3-2005
Lokacija: MURSKA SOBOTA
Uporabnik je na formu

Mood:
Napisano dne: 1-5-2005 at 10:17

Nekaj pa mi ne gre v glavo!!

Glede volitve za starega novega predsednika g.Franca Planinca!!Ali bi on nadaljeval s to funkcijo ali pa bo res prišlo znova,ki bi nova sekretarka zaželela imela druge kandidate!!Volitve so bile nekaj dni pred izvolitvijo nove sekretarke!!Kaj menite o tem??Da ne boste mislili, da hočem sedanjega predsednika “spakvati”na cesto ampak je to samo vprašanje……kakšna situacija je v tem?!

RobertH

Junior Member

Sporočila 54
Registriran: 6-3-2005
Lokacija: MURSKA SOBOTA
Uporabnik je na formu

Mood:
Napisano dne: 1-5-2005 at 10:20

p.s:površna slovenščina pri moji pisavi……se opravičuem

Gregor

Junior Member
Sporočila 20
Registriran: 15-4-2005
Lokacija: Melbourne
Uporabnika ni na forumu

Mood: Pissed Off
Napisano dne: 1-5-2005 at 10:30

Jaz bi temu rekel takole. FP je bil vaš predsednik 12 let in po vašem pisanju ni veliko naredil za Vas, se pravi-čevelj. Imate novega sekretarja in najbolje bi bilo imeti novega predsednika, za svetovalca iz sveta slišečih pa predlagam npr. g. Bogataja, predlagal bi sebe(hahaha) pa sem na drugem koncu sveta. Se pravi menjajte celo garnituro, naj bo to nova, drugačna, boljša, bolj poštena ZDGNS.

Lep pozdrav

P.S. Mislim pa da je najbolje, da počakamo na uradno potrditev Petrinega imenovanja.

Sandi

Member

Sporočila 340
Registriran: 1-1-2002
Uporabnika ni na forumu

Mood:
Napisano dne: 1-5-2005 at 12:51

Da, tisti punci, ki sem jo omenil in napisal, da je bila v Avstraliji na lastne stroške, je bilo ime Maja Vugrinec. Ali jo je kdo od vas videl v Avstraliji?

Jaz vem, zakaj ni pravega odziva gluhih na to pisanje. Gluhi najbolje sprejmejo informacije, če so povedane v znakovnem jeziku, medtem, ko branja in pisanja ne marajo preveč. To sem izvedel od gluhih samih. Torej, če kdo od vas obvlada znakovni jezik, naj gre, ko bo društvo odprto za družabna srečanja, v društvo in naj v znakovnem jeziku pove, kaj se dogaja in o čem teče debata na forumu. Prav tako se tudi pogovorite z njimi v znakovnem jeziku. Gluhi so odprti, vendar pa so odprti le, če komunikacija poteka v znakovnem jeziku. Za vse druge oblike komunikacije pa so zaprti, zadržani. Tudi jaz bom gluhim v društvu povedal, kaj počne njihova lastna Zveza. Povedal jim bom, kako si vodstvo Zveze prikrojuje volilna pravila v svojo korist in še o mnogih drugih nečednostih.

Kar se pa tiče volilnega sistema na Zvezi društev gluhih in naglušnih, pa nimam besed. Ta ustanova očitno deluje v nekem čisto drugem okolju in ne v Sloveniji, ki je članica Evropske unije! Volilni sistem je namreč popolnoma nedemokratičen. Kako ima lahko ena oseba dva glasova??? In kako se lahko delegati dogovarjajo, koga bodo volili? Pa to je kriminal! To se lahko dogaja samo v kakšni Gruziji, ki je ena najhujših avtokracij na svetu, ne pa v Sloveniji, kjer se gremo demokracijo! To je za Hanžka (varuha človekovih pravic)! Kako lahko Zveza delegatom ukazuje, koga naj volijo? Pa to je nezaslišano! To niso bile niti demokratične, niti svobodne volitve! Kako bi se vi počutili, če bi vam kdo »z vrha« ukazoval, koga morate voliti?

Nazadnje pa bi rad le še povedal, da Aljoša Redžepovič ni voljen, pač pa je na Zvezi zaposlen že dolgih 27 let. Odpusti pa ga lahko le njegov delodajalec, Franc Planinc.

Edvard

Junior Member

Sporočila 51
Registriran: 24-1-2005
Uporabnika ni na forumu

Mood: Rahlo jezen!
Napisano dne: 1-5-2005 at 15:39

citat::
——————————————————————————–
Originally posted by Sandi
Da, tisti punci, ki sem jo omenil in napisal, da je bila v Avstraliji na lastne stroške, je bilo ime Maja Vugrinec. Ali jo je kdo od vas videl v Avstraliji?
….
——————————————————————————–

Namesto odgovora: posnetek je nastal 6. januarja 2005 na košarkarski tekmi sredi Melbourna in ga objavljam, čeprav ni “avtoriziran”! Lepo zagorela polt gospoda na skrajni levi pa dokazuje, da v Avstraliji sonce pripeka tudi v pisarnah in dvoranah in se mu niti med tekanjem od ene do druge obveznosti ni mogoče izogniti!? Lahko se pa tudi motim!
Manjka fotografija na kateri so bili Don, Slatinšek, Petrič, Maja,….

——————————————————————————–
Edvard

Jaka

Junior Member

Sporočila 9
Registriran: 30-4-2005
Uporabnika ni na forumu

Mood:
Napisano dne: 1-5-2005 at 19:22

FANTASTIČNO EDVARD,

ALI KOMU OB TEJ SLIKI REDŽEPOVIČA ŠE NI DOVOLJ JASNO, KDO JE? NJEGOV NAČIN SEDENJA SEVEDA POVSEM OČITNO
RAZKRIVA TUDI NJEGOV NAČIN “VODENJA” ZDGNS.
SAM SEBI JE OČITNO VEČ KOT DOVOLJ!!!!!!!!!!!! KJE SO PA DRUGI?
NISO POMEMBNI………..!

Keka

Junior Member

Sporočila 4
Registriran: 1-5-2005
Uporabnika ni na forumu

Mood:
Napisano dne: 1-5-2005 at 20:57

Gregor, želiš. da prepišem in objavim celi zapisnik volilne komisije, ki naj bi pripravila proceduro za volilno skupščino, ki se zgodila 23.04.2005 za zaprtimi vrati.
Dostop na skupščino so imeli samo povabljeni in častni člani. Mimogrede povedano, vse je bilo in je še pod kontrolo. Predno se vrnem na vsebino zapisnika volilne komisije, bom citirala nekaj členov iz statuta ZDGNS, potrjenega 26.04.2003 , ki vaš sum kršenja pravnih in demokratičnih načel potrjuje.
37.člen
V ZDGNS programe izvaja strokovna služba, ki dela skladno s strategijo razvoja ZDGNS in usmeritvami skupščine ZDGNS. Zaposleni v strokovni službi so odgovorni sekretarju ZDGNS. Skupščina ZDGNS imenuje na predlog upravnega odbora izbrano osebo za sekretarja ZDGNS, ki je profesionalni delavec in vodi delo strokovne službe. Z njim se sklene pogodba o zaposlitvi, ki jo podpiše predsednik skupščine ZDGNS.
Strokovni delavci ZDGNS morajo pri izvajanju programov izpolnjevati pogoje, kot jih predpisuje Zakon o socialnem varstvu in pri svojem delu upoštevati kodeks poklicne etike. Dolžni so varovati in razvijati ugled ZDGNS.
Delavci v strokovni službi morajo poleg drugih pogojev za opravljanje dela obvladati znakovni jezik oziroma se ga naučiti v roku 1 leta.
38.člen
Sekretar je vodja strokovne službe ter ureja organizacijske, tehnične, pravno-upravne in administrativne zadeve za ZDGNS navzven ter delovanje organov in teles ZDGNS. Skrbi tudi za obveščanje znotraj ZDGNS in navzven. Po službeni dolžnosti je prisoten na sejah skupščine in upravnega odbora ZDGNS.
Sekretar opravlja naloge v skladu s tem statutom in sklepi upravnega odbora.Sekretarja imenuje in razrešuje skupščina ZDGNS. MANDAT TRAJA 4 LETA, PO IZTEKU MANDATA PA JE LAHKO PONOVNO IMENOVAN.
Sekretar mora imeti visoko izobrazbo iz smeri, ki je opredeljena v Zakonu o socialnem varstvu, obvladati en svetovni jezik, imeti delovne izkušnje s področja dejavnosti ZDGNS ter delovne in druge sposobnosti ter obvladati znakovni jezik (oziroma se ga naučiti v 1 letu po imenovanju).
Sekretar določi namestnika, ki je zaposlen v strokovni službi.
Sekretar ima še tele pristojnosti:
– skrbi za uresničevanje ciljev in nalog ZDGNS (poleg upravnega odbora) ter strokovne službe,
-poleg predsednika in podpredsednika zastopa in predstavlja zvezo v okviru svojih pristojnosti,
-v imenu ZDGNS sodeluje z vladnimi in upravnimi organi glede družbenoekonomskega življenja gluhih in naglušnih članov ter društev ter o dogovorih in rezultatih obvešča upravni odbor ZDGNS,
-izvršuje sklepe in odločitve organov ZDGNS, ki se nanašajo na delo strokovne službe,
-nudi in skrbi za pomoč rednim članom ter spremlja njihovo delo,
-predlaga ustanavljanje delovnih teles,
-organom ZDGNS o svojem delu poroča dvakrat letno,
-skupaj s predsednikom vodi delegacijo ZDGNS ter sprejema druge delegacije,
-skrbi in v okviru pristojnosti odgovarja za pravilno materialno in finančno poslovanje ZDGNS in strokovne službe ter za smotrno uporabo sredstev,
-opozarja na nezakonite in nesmotrne odločitve organov ZDGNS ter ravnanja, ki so v nasprotju z načrtom in programom ter veljavnimi predpisi,
-v skladu s potrebami in na pristojnem organu ZDGNS sprejeto sistematizacijo zaposluje potrebno število delavcev, po predhodnem soglasju upravnega odbora ter vodi in organizira njihovo delo,
-zastopa in predstavlja strokovno službo, usklajuje in nadzoruje delo zaposlenih,
-z delavci strokovne službe podpisuje pogodbe o zaposlitvi ter jim je nadrejen,
-skrbi za izvajanje pravic, obveznosti in odgovornosti iz naslova delovnih razmerij zaposlenih v strokovni službi,
-po potrebi organizira in vodi strokovne sestanke s sekretarji rednih članov,
-opravlja druge zadeve v skladu s tem statutom.
39.člen
Sekretar ZDGNS odgovarja skupščini in upravnemu odboru v okviru svojih pristojnosti za opravljanje svojega dela, v skladu z delovnopravno zakonodajo, zlasti pa:
-za organiziranje in usklajevanje dejavnosti ZDGNS in delovanje strokovne službe,
-za izvrševanje sklepov organov ZDGNS,
-za zakonitost dela strokovne službe.

26.člen opredeljuje pristojnosti skupščine ZDGNS:
7.alineja tega člena navaja:
-skupščina ZDGNS imenuje in razrešuje sekretarja ZDGNS.

Navedla sem vse člene statuta, vezane na sekretarja ZDGNS. V 38.členu drugi odstavek jasno piše:
Sekretar je na mandatu, ki traja 4 leta, po izteku mandata pa je lahko ponovno imenovan. Pravilno beri: SEKRETARJU REDŽEPOVIČU se lahko mandat ponavlja
do njegovega odhoda v penzijo. Društva nimajo pravice predlagati sekretarja ZDGNS, čeprav so to zvezo ustanovila že
leta 1976. Volilna komisija v svojem zapisniku ugotavlja, da ni pristojna za postopke ob imenovanju sekretarja. Sekretar Redžepovič je pri delodajalcu zaposlen za nedoločen čas ( od 1978, ko mu je za delo sekretarja zveze gluhih po
tedanjih normativih dala soglasje SZDL ), zato so vsi statuti ponarejeni in izključujejo volilni postopek sekretarja, ki je na mandatu. Ker vsak mandat narekuje volitve, v konkretnem primeru pa so te izključene, je bila kandidatura gluhe profesorice Petre Rezar, zavrnjena.

Odgovor na vprašanje, kdo je odgovoren za neusklajenost statuta z zakonodajo, dobite pri branju zgoraj navedenih členov statuta ZDGNS.

Zakon o delovnih razmerjih iz leta 2002 predvideva v 52.členu za voljene in imenovane funkcionarje oziroma druge delavce, ki so vezani na mandat v društvih in njihovih zvezah pogodbo za določen čas, za trajanje tega mandata.

Pa nazaj na statut ZDGNS.37.člen prvega odstavka pravi, da predsednik ZDGNS s sekretarjem sklene pogodbo o zaposlitvi za mandat sekretarja, ki traja 4.leta. Sprašujem se, ali je predsednik Planinc kdajkoli podpisal pogodbo o zaposlitvi z Redžepovičem, če pa je volilna komisija ugotovila, da ima Redžepovč delovno razmerje za nedoločen čas. Od svoje zaposlitve na zvezi gluhih je vseskozi sekretar, zaposlen za nedoločen čas, zato so vse kandidature pesek v oči in zavajanje tako Redžepoviča kot njegovega pravnega svetovalca Edvarda Longerja.

Andrej M.

Newbie

Sporočila 1
Registriran: 1-5-2005
Uporabnika ni na forumu

Mood:
Napisano dne: 1-5-2005 at 21:46

Prebrau sem tole, kar je Keka napisala, že prej sem pa mal spremljal tole dogajanje in pisanje, pa me neki zanima: a je v tej naši zvezi sploh kaj po regelcih narejeno al čist nč!? pa me še neki zanima: koga pa na vse to rečejo tisti, ki so še nad temi “šefiči” naše zveze. A nima tist FIHO nč za povedat, pa tud Zveza vseh slovenskih invalidov, kamr mende tud mi pašemo. kaj pa olimpijski komite slovenije, pa un Kocjančič? če stojijo za temi tipi in mirn gledajo, koga počenjajo, pol so glih tolk krivi! Tis k kradr in tud tist, k mu žakel drži, sta oba ……. anede?

——————————————————————————–

Keka

Junior Member

Sporočila 4
Registriran: 1-5-2005
Uporabnika ni na forumu

Mood:
Napisano dne: 2-5-2005 at 00:22

Redžepovič nima nobenega višjega.Je alfa in omega v naši državi. Država, todi ministri pravijo, da se v delovanje civilnega društva ne morajo spuščati. Jaz pa pravim, da na ta način podpirajo zatiranje najobčutljivejšega dela naše družbe. Redžepovič na najsuptilnejši in najbolj prefrigan način utrjuje svojo pozicijo vladanja in se državnim organom predstavlja kot legitimen vodja invalidov, ki je vso svojo kariero posvetil pomoči gluhim. Sla po upravljanju z zvezo gluhih (beri z denarjem) brez kakršnega koli nadzora, mu daje neomajno moč in odpira nešteta vrata. Že desetletje je član sveta RTV, en mandat celo podpredsednik sveta RTV in vpliv, ki se ga ne da finančno izmeriti in izkušnje, ki si jih je pridobil, so za določene politične garniture zelo koristne. Minister Dimovski je bil mnenja, da je za zakonitost dela zveze gluhih odgovoren gluhi predsednik Planinc in upravni odbor, ki sestoji pretežno iz gluhega članstva. V opisu del sekretarja Redžepoviča pa poleg ostalega piše, da upravlja materialno in finančno poslovanje zveze in nastopa kot odredbodajalec finančnih sredstev. Iz navedenega opisa njegovih del in tolmačenja g.Dimovskega, je na zvezi gluhih nekaj hudo narobe. Še posebaj zato, ker so finančna sredstva, s katerimi upravlja Redžepovič, javna finančna sredstva.
In zakaj so gluhi sami obsojeni na Redžepoviča ?
Gluhi niso pravniki, še manj poklicani, da dvomijo v zakonitost poslovanja zveze gluhih, ker sekretar po statutu ( 38. člen ) med drugim ureja pravno-upravne zadeve. In kako to izgleda ?
Poslovnik organov zveze društev gluhih in naglušnih Slovenije z dne 17.04.2004 v poglavju Volitve in imenovanja določa način volitev za člane upravnega odbora, za člane nadzornega odbora, za člane disciplinske komisije in druge organe. O sekretarju ni duha, ne sluha. Vsi člani naštetih organov so delegirani iz društev za naslednji mandat in potrjeni neposredno na volilni skupščini, ki se sklicuje na 4.leta.
Sekretarja se ne delegira iz baze, volilna komisija se s sekretarjem ne ukvarja. Pred skupščino, pred volitvami novega članstva, stari upravni odbor sprejme sklep, koga za sekretarja predlaga skupščini. Ker je pa sekretar po statutu obvezno prisoten na vseh sejah upravnega odbora, je po štirih letih navzočnosti sekretarja praktično nemogoče predlagati kogarkoli drugega, kot Redžepoviča. Zmeraj znova se zgodba ponavlja. Avtoritarnost naredi svoje. Sklep upravnega odbora kandidata za sekretarja se posreduje skupščini v formalno potrditev in tako ponovno pred naslednjo skupščino. Redžepovičevo delovno razmerje za nedoločen čas in po statutu predvidena sklepanja delovega razmerja predsednika s sekretarjem za določen mandat, so v konkretnem primeru popolnoma odveč.
Pravila vezana na sekretarja Redžepoviča, so se obdržala iz socialističnih časov. Vse članice Evropske zveze gluhih, tudi iz bivših socialističnih držav, imajo po pravilih Svetovne zveze gluhih, tudi sekretarje gluhe.
Kljub vsemu Redžepovič ostaja. Gluho kandidatko, profesorico Petro Rezar, upravni odbor ni predlagal v potrditev skupščini. Prisotnost Redžepoviča na sejah upravnega odbora naredi pač svoje. 😡

Sandi

Member

Sporočila 340
Registriran: 1-1-2002
Uporabnika ni na forumu

Mood:
Napisano dne: 2-5-2005 at 11:12

Ali res ni nihče pristojen za takšne kršitve zakonov, ki se dogajajo v ZDGNS? Dajte malo pogledati kazenske določbe v relevantnih zakonih! To je najbolje prijaviti policiji, da bo potem ta naprej raziskovala!

Gregor

Junior Member

Sporočila 20
Registriran: 15-4-2005
Lokacija: Melbourne
Uporabnika ni na forumu

Mood: Pissed Off
Napisano dne: 2-5-2005 at 12:36

citat::
——————————————————————————–

Da, tisti punci, ki sem jo omenil in napisal, da je bila v Avstraliji na lastne stroške, je bilo ime Maja Vugrinec. Ali jo je kdo od vas videl v Avstraliji?

——————————————————————————–

Da Sandi ne bo predolgo čakal na moj odgovor, kar se tiče gornjega vprašanja.
Pa pojdimo po vrsti.

Če te nekdo v hotelskem barčku s pogledom skoraj “ubije”, kot bi rekli pri nas, samo zato, ker si nekoga iz košarkarske ekipe pozdravil, tega dekleta in njenega pogleda ne pozabiš. Prav tako ne pozabiš oblastnega in ošabnega obnašanja ta istega dekleta. Sicer pa bi otem obnašanju verjetno vedeli več povedati prav Vi, njeni sodelavci.

Na kratko; seveda smo Majo videli, saj je bivala v istem hotelu kot naša odprava. Zanimivo, da je nekdo, ki je izlet v Avstralijo plačal iz svojega žepa dobil sobo prav tam kot naši fantje. Naključje? Ne bi rekel. Hotel je bil rezerviran preko ljubljanske turistične agencije, zato so možnost bivanja v tem hotelu poleg vaše reprezentance dobili tudi vsi slepi potniki. Kolikor mi je znano je dotična turistična agencija “vmešana”(ta čudoviti email) v vsa potovanja ljudi iz ZDGNS-ja, iz česar lahko sklepamo, da je nekaj Vašega denarja končalo tudi v žepih ljudi iz te agencije. Se strinjate! Zanimivo pa bi bilo primerjati predračune in končne stroške, saj bi tako mogoče izvedeli, koliko denarja se je “izgubilo”.

Keka,vam se iskreno zahvaljujem za opravljeno delo in opis sekretarjeve službe. Iz vašega posta je razvidno, ne samo Redžepovičeva manipulacija z javnimi sredstvi, temveč tudi manipulacija s samim statutom ZGNS. Prav tako pa ste nam nevednim slišečim razložila, kako pravzaprav prevare in kršitve zakonov potekajo.

citat::
——————————————————————————–

Dostop na skupščino so imeli samo povabljeni in častni člani. Mimogrede povedano, vse je bilo in je še pod kontrolo.

——————————————————————————–

Zakaj so vaše skupščine za zaprtimi vrati? Kdo so ti izbranci ti. častni člani? Kako lahko dovolite, da nekdo, ki ima naziv častni član odloča o Vaši usodi? Koliko gluhih in naglušnih je bilo prisotnih na tej skupščini?……..

Kot vidite se vprašanja porajajo sama od sebe. Odgovore boste morali poiskati sami. Mislim pa,da bi bilo pametno najeti pravno pomoč od zunaj.

citat::
——————————————————————————–

zato so vsi statuti ponarejeni in izključujejo volilni postopek sekretarja, ki je na mandatu. Ker vsak mandat narekuje volitve, v konkretnem primeru pa so te izključene, je bila kandidatura gluhe profesorice Petre Rezar, zavrnjena.

——————————————————————————–

Na tale citat pa nimam nobenega komentarja, ker je več kot očitno, da se lahko ALJOŠA REDŽEPOVIČ preimenuje v DON ALJOŠA REDŽEPOVIČ

Lep pozdrav

P.S. In če je kdo od Vas še vedno v dvomih, potem res ne vem kaj berete.!

Prav tako pa upam, da Vam je jasno zakaj sem svetoval novo garnituro vodstva s predsednikom in tajnicami na čelu.

Če pa vam še vedno ni, berite Kekine poste toliko časa, da boste končno dojeli.

David

Junior Member

Sporočila 2
Registriran: 2-5-2005
Uporabnika ni na forumu

Mood:
Napisano dne: 2-5-2005 at 14:20

Vse pristojne državne inštitucije so že več kot leto dni seznanjene o razno-raznih spornih Redžepovičevih postopkih.
Policija, Drago Kos, predsednik komisije za preprečevanje korupcije, g.Šoltes, predsednik računskega sodišča, g.Hanžek, varuh človekovih pravic, g.Uršič, vodja direktorata za invalide, g.Brenčič, predsednik odbora za invalide, fundacija FIHO in Nacionalni svet invalidov Slovenije. Konkretnih rezultatov do danes ni.Psi lajajo, karavana gre dalje. Novega ministra za delo, družino in socialne zadeve čaka odgovorno delo, odločno prevetritev tudi na področju, ki zadeva invalide v Sloveniji.Dva, trije posamezniki, so si na tem področju ustvarili neomajno moč in zaradi svojih, osebnih koristi rušijo pravno ureditev države. Zakone si tolmačijo po svoje, celo vplivajo na zakonodajalca iz svojega osebnega zornega kota. Redžepovič si je v 27.letnem delu pri invalidih ustvaril neomajno oblast. Baza, Zveza gluhih, o njegovih funkcijah ni nikoli
razpravljala na upravnem odboru. Redžepovičeva tajnica po njegovi direktivi napiše predlog,
gluhi Planinc ga podpiše in zadeva je formalno zaključena.
– je sekretar ZDGNS
– vodja delovne skupnosti ZDGNS
– odredbodajalec finančnih sredstev ZDGNS
– strokovni delavec in odgovorni vodja programov ZDGNS
– član komisije za ocenjevanje in pripravo za razporeditev sredstev Fundacije FIHO za invalidske organizacije Slovenije
– član veta FIHO
– član nadzornega odbora socialne zbornice Slovenije
– član sveta RTV, neinvalid, zastopa 160.000 invalidov na nacionalni TV

Piše programe na zvezi gluhih, potrjuje programe na Fundaciji FIHO, ko pride denar, ga pa razporeja.Računsko sodišče je pri Fundaciji FIHO že ugotovilo nezdružljivost Redžepovičevih funkcij, katera institucija in kdaj pa bo začela ugotavljati konflikt interesov pri ostalih, zgoraj naštetih njegovih funkcijah ? Redžepovič dobesedno upravlja z državnimi javnimi sredstvi, za pravila in zakone se pa ne meni.Da so finančna sredstva, s katerimi se financirajo invalidi preko Fundacije FIHO, namenjene vsem invalidom, ne sprejema. Njegovo načelo je deli in vladaj. Deli tistim, ki ga podpirajo. Deli malo, najraje se ukvarja z investicijami, tekoče potrebe invalidov zanj niso pomembne.Kako lahko Redžepovič odredi vezavo javnaih finančnih sredstev ? Iz zapisnika 11.redne seje upravnega odbora z dne 18.02.2005 je razvidno, da je ZDGNS v letu 2004 prejela 3.798.955, 00 SIT obresti na vezana sredstva.? Država preko Fundacije FIHO financira ZDGNS za dopolnilne socialne programe gluhih ? Kakšno politiko vodi Redžepovič med gluhimi invalidi ? Kolikšna glavnica in za kakšne namene je izdvojena glavnica iz tekočega financiranja ?
V zapisniku 12.seje upravnega odbora je bil sprejet sklep, da bo ZDGNS financirala RTV za podnasljavljanje oddaj za gluhe. Država je s priznanjem znakovnega jezika gluhih dolžna zagotavljati pravice gluhih na nacionalki na način, kot jih zagotavlja ostalim manjšinam v RS. Kakšno vlogo igra tukaj Redžepovič, ki zmeraj znova ponavlja, da se država v delo ZDGNS ne mora spuščati, ker je le-ta organizacija civilne družbe.
Vseskozi govori, da je za gluhe premalo denarja, hkrati pa aktivno deluje v smeri odtekanja denarja, namenjenega invalidom, za projekte, s katerimi si v slišeči družbi utrjuje položaj in pomemben vpliv.
Nezdružljivost interesov slišečega sekretarja v ZDGNS že desetletje hromi razvoj gluhe skupnosti. Celo delo gluhega predsednika Planinca, ki ga je Redžepovič že popolnoma integriral v svojo izgradnjo kulta moči, bo potrebno preverjati s stališča kazenske zakonodaje, še zlasti, ker je po društvenih pravilih, po mnenju bivšega ministra za delo, prav on odgovoren za zakonitost poslovanja na ZDGNS. Vso dokumentacijo, vezano na delo ZDGNS, že od svoje izvolitve, od leta 1993, kot predsednik podpisuje Planinc Franc. Redžepovičevega podpisa že leta ne boste našli na nobenem dopisu. To je njegov način izogibanja kakršni koli odgovornosti za svoje delo, kljub funkcijam, ki jih ima in za katere je nadpovprečno dobro plačan. Kazenska in materialna odgovornost je prenesena na gluho skupnost.

Bostjan

Junior Member

Sporočila 77
Registriran: 2-8-2002
Uporabnika ni na forumu

Mood:
Napisano dne: 2-5-2005 at 18:08

Mislim da je sedaj vsem jasno, da noben drug ne bo pometel v ZDGNS, kot le ustanovitelji.
In tukaj je ključ.
Predlagam, da se predsedniki društev, ki so članice ZDGNS dobite na sestanku in predebatirate trenutno situacijo in možnosti. Če je potrebno, si pridobite še pravnika, ki bo razložil kako in kaj in kakšne so možni ukrepi.

David

Junior Member

Sporočila 2
Registriran: 2-5-2005
Uporabnika ni na forumu

Mood:
Napisano dne: 2-5-2005 at 18:51

Boštjan, pravilno razmišljaš. Po osamosvojitvi Slovenije leta 1991, ko so gluhi Slovenije ubirali svojo pot v Evropo in se ločili od Zveze gluhih Jugoslavije, je deloval neodvisni svet predsednikov na ZDGNS, kjer so se dobivali samo gluhi predsedniki društev, brez slišečih tajnikov. Ta samoinciativna oblika organiziranja s strani gluhih, je ustvarila paniko med slišečimi tajniki in sekretarjem, zato je po prihodu predsednik Planinca leta 1993 ( desna roka Redžepoviča ) ta oblika delovanja gluhih ugasnila.
Redžepovič je naredil vse, da se sestajanje gluhih predsednikov, v sklopu zveze društev gluhih, ugasne. Brez njegove navzočnosti kontrola razmišljanja gluhih predsednikov ni bila možna. Edino v tem obdobju, obdobju kratkih 2 let, so gluhi sami pisali zapisnike.
Rešitev iz današnjega stanja na ZDGNS je ponovna oživitev neodvisnega sveta predsednikov gluhih, ki bodo sami razpravljali o svojih problemih in sprejemali verodostojne sklepe v svoji
organizaciji.

Petra

Urednica

Sporočila 254
Registriran: 26-6-2002
Uporabnika ni na forumu

Mood:
Napisano dne: 2-5-2005 at 19:02

Odgovor na mojo kandidaturo je pojasnjen s strani Keke. Dokler nisem uradno obveščena, tudi moja kandidatura nima pomena oziroma je že mimo. Kljub temu pa hvala za zaupanje.

Jaka

Junior Member

Sporočila 9
Registriran: 30-4-2005
Uporabnika ni na forumu

Mood:
Napisano dne: 2-5-2005 at 19:36

Nova oblast uspešno ugotavlja politično korupcijo, zato sem prepričan, da bo v trenutku pometla z izkrivljenostjo in nepoštenostjo tudi na področju invalidov. Dovolj je bilo licemerstva na humanitarnem področju. Na hitro bo morala odkriti Redžepovičeve pajdaše v visoki politiki, ki so z vplivi na sodiščih krepili Redžepovičevo samozavest in mu predali kult nedotakljivosti. Onemogočiti je potrebno vsakršen vpliv posameznikov, ki so za probleme na ZDGNS vedeli in sodelovali v podpiranju Redžepovičevih postopkov do današnjih razmer in absurdne situacije, v katerih so gluhi tisti, ki bodo plačali za Redžepovičeve biznise.

Pri ugotavljanju odgovornosti je potrebno najprej izpostaviti nelastninjenje družbenega premoženja v prejšnjih humanitarnih, sedaj invalidskih organizacijah. Popolna neurejenost in neustrezna organiziranost porabe državnih sredstev, neopredeljenost strokovnega nadzora nad delitvijo in porabo javnih finančnih sredstev in tako dalje, so imela do današnjega dne svoj razlog. Širši javni sektor, glede na vrsto financiranja invalidov in status civilnega društva, brez lastnega financiranja njenih članov je primer vreden strokovne, Virantove presoje.

nekdoPač

Newbie

Sporočila 1
Registriran: 2-5-2005
Uporabnika ni na forumu

Mood:
Napisano dne: 2-5-2005 at 20:30

! Če je Redžepovič kršil vse omenjene statute , zakone itd .. Zakaj potem ne zaprejo njega oz.ukrepajo na strani države ? Brez dokazev ne gre , kajne ..

RobertH

Junior Member

Sporočila 54
Registriran: 6-3-2005
Lokacija: MURSKA SOBOTA
Uporabnik je na formu

Mood:
Napisano dne: 2-5-2005 at 20:36

Pertra!!

Pa napiši ali je to vse resnično,kar so napisali glede tvoje kandidature za sekretarko gluhih in kako je zdaj v resnici……nekako bi lahko rekel, da mi je res sumljivo in zanimivo je res prečitati vse članke,ki jih pišejo forumovci!!!

RobertH

Junior Member

Sporočila 54
Registriran: 6-3-2005
Lokacija: MURSKA SOBOTA
Uporabnik je na formu

Mood:
Napisano dne: 2-5-2005 at 20:48

Keka!!

Če se ne motim je gospod A.Redžepović star 59 let in bo po vsej verjetnosti to njegov zadnji mandat(zaradi mene lahko dela še dlje) pa postavim vprašanje….kdo naj bi ga nasledil,ko bo šel v zasluženi pokoj?Koga imate v glavi??

Bostjan

Junior Member

Sporočila 77
Registriran: 2-8-2002
Uporabnika ni na forumu

Mood:
Napisano dne: 2-5-2005 at 20:49

Bravo nekdoPač. Tako se govori.
Ker je Redžepovič popolnoma nedolžen človek, bi vsekakor moral tožiti ljudi, ki se oglašajo na tem forumu in blatijo njegovo dobro ime.
Tako bodo prišla na dan vsa njegova dobra dela in vse kar je dobrega storil za gluhe.

Pa še mir bo imel pred bodočimi potencijalnimi pritoževalci.

Keka

Junior Member

Sporočila 4
Registriran: 1-5-2005
Uporabnika ni na forumu

Mood:
Napisano dne: 2-5-2005 at 21:27

Pričakujem, da se bo Redžepovič osebno oglasil na forumu. Vsa druga mnenja me ne prepričajo. Dokazov za zlorabo položaja je dovolj

Bostjan

Junior Member

Sporočila 78
Registriran: 2-8-2002
Uporabnika ni na forumu

Mood:
Napisano dne: 3-5-2005 at 07:40

Meni se ni treba, ker je bila konstruktivna.
Poleg tega javno izrekam čestitko Petri, ki je bila poleg Meri edina, ki je kaj naredila ….

RobertH

Junior Member

Sporočila 56
Registriran: 6-3-2005
Lokacija: MURSKA SOBOTA
Uporabnika ni na forumu

Mood:
Napisano dne: 3-5-2005 at 07:50

To, kar je Boštjan napisal sem enakega mnenja!!

jenifer

Junior Member

Sporočila 16
Registriran: 17-4-2005
Uporabnika ni na forumu

Mood:
Napisano dne: 3-5-2005 at 07:51

Tudi Meri se mi ni treba opravičevati. Že dovolj je bilo da so na volitvah njo pustili na cedilu…

Keka

Junior Member

Sporočila 7
Registriran: 1-5-2005
Uporabnika ni na forumu

Mood:
Napisano dne: 3-5-2005 at 07:54

Meri, ugleda ZDGNS ne morate popraviti vi,
ne gluhi, ki v skladu s svojim osebnim razvojem, ki ga zavira ravno Redžepovič in
njegovi fevdalci. Kakšni zapisniki se pišejo na ZDGNS.Za bruhat. Kje so navedena mišljenja posameznikov v zapisnikih.Sami dobro veste, da je kakršno koli vprašanje,
ki ni na dnevnem redu, prepovedano.Sami, iz osebnih izkušenj veste, da je kakršnokoli osebno mišljenje, ki ne gre v prid Redžepoviču, na tak ali drugačen način kaznovano.
Meri, tam se dogajajo takšne svinjarije kot
so se za časa Stalina v Rusiji ali Huseina v
Iraku. Na intelektualnem nivoji, kar je še hujše, ker je skrito.
Ali ni ravno rehabilitacija hendikepa gluhote s verodostojno informacijo.
Te Redžepovič po svoji osebnostni strukturi ne premore. Njegov značaj, ki se ga pač ne da spremeniti, resnice ne premore. Nepopravljiva škoda se dela mladim gluhim, zato ne zatrite svobodnega duha na vašem forumu. Ne dovolite, da Redžepovič manipulira tudi z vašimi člani. Bodite ponosni nase, da ste
svoji in da mislite s svojo glavo. Obrestovalo se vam bo. Čestitke za hrabrost, da ste se kljub situaciji na ZDGNS, ki jo zelo dobro poznate, sploh odločili za kandidaturo. Planinc je svoje ime že zdavnaj zapravil, vi ga ne morete.

Gregor

Junior Member

Sporočila 25
Registriran: 15-4-2005
Lokacija: Melbourne
Uporabnika ni na forumu

Mood: Pissed Off
Napisano dne: 3-5-2005 at 08:25

Pa se še malo poigrajmo s sekretarjem, takole pravi 38. člen statuta ZGNS:

citat::
——————————————————————————–

…sposobnosti ter obvladati znakovni jezik (oziroma se ga naučiti v 1 letu po imenovanju).

——————————————————————————–

Lepo in prav, boste rekli. Poglejmo naprej, kaj pravi ga Nicole na spletni strani MDGL v poročilu o olimpijadi v Melbournu, kjer je lepo opisala neljubi dogodek na tiskovni konferenci za vse prisotne gluhe in naglušne obiskovalce le te:

citat::
——————————————————————————–

…Kadar pa so slišeči govorili, sta vlogo tolmača prevzela Aljoša Redžepovič in Bogdan Tanasič, ki pa ju kljub trudu po vseh močeh številni gluhi niso razumeli.

——————————————————————————–

Razlog za nezaupnico št. 1 Don Redžepovič. Žalostno da se v 27-ih letih niste naučili znakovnega jezika do popolnosti, kar pomeni, da pogojev za sekretarja niste nikoli izpolnjevali do popolnosti. To si mi lahko razlagamo takole. Do gluhih in naglušnih članov vaše in naše družbe vam je toliko, kot do lanskega snega, veliko pa Vam očitno pomenita denar in oblast. Na račun Invalidov. SRAMOTA

Meri, ko sem prebral, da ste se opravičili, sem bil malce nejevoljen. Prvič zato, ker ste se opravičili in jim s tem dali možnost za slavje. Drugič, ker ste se opravičili v našem imenu, v imenu ljudi, ki mislimo enako, ter vam hkrati želimo pomagati. Tretjič zato, ker ste s tem opravičilom pokazali, da ste še vedno pripravljeni počepniti, vsakič, ko vam to ukažejo.

Po treznem premisleku, pa so mi stvari postale majčkeno bolj jasne. Se pridružujem ostalim, ter od vas ne pričakujem opravičila.

“Miha” kerlc kot si s svojim ostrim jezikom in zdi se mi, z zvrhano mero znanja, bi se lahko pridružil, tvojemu društvu na Primorskem in začel s čistko, se ti ne zdi. Najlažje je sedeti doma v fotelju in “klofati” po tipkovnici, ter pljuvati po ljudeh, ki se trudijo in hočejo spremembe. Pa brez zamere.

Milady, ali ste utegnila pokukati na spletne strani ZŠIS, kjer sva se z Edvardom trudila obveščati slovensko javnost, kljub informacijski blokadi vodstva.

Lep pozdrav

miha

Member

Sporočila 209
Registriran: 18-9-2002
Uporabnika ni na forumu

Mood:
Napisano dne: 3-5-2005 at 09:11

Se opravičujem ker sem se zmotil. Podatek da so raztalali po lastni presoji 250 miljonov je napačen, raztalali so jih 350 miljončkov, letno.
In da vam je povsem vseeno kam in h komu so šli!!

Malo so me v postu zgoraj zbadali, zakaj da se ne borim v lokalnem društvu.
Gornja razmišljanja, podatki o statutu, način in vsota, ki se razfrčka, me zgolj še bolj utrjuje v tem, da ostajam prosti strelec.

Nismo na potezi mi, ampak država!
Zakaj nekoga polcija zagrabi, če v trgovini ukrade čokolado??
Tu pa miljone in miljone, pa zlorabe… in nikome ništa.

Sam sem že bil pripravljen sodelovat pri pretepu ali gladovni stavki, ampak posti nad mano so me odvrnili od tega.

Seveda je povsod prepovedano dodajat dodatne točke na dnevni red, na samem zasedanju.
Lahko pa človek protestira, da ločeno mnenje, zahteva da se nekaj da v zapisnik, ali pa se zgolj nalije čistega vina.

Če je prezident plačan, me ne bi čudilo če so prezidentki regionalnih društev plačani.
Mal preveč se otepajo svojih funkcij in privilegijev.

Pva stvar je poštenje in morala.
In tu tega ni.

Da se fehta donatorje da dajo kakšno darilo, npr prelni stroj družini gluhih, tle se pa čez okno miljarde meče.

Hočeš nočeš je gospa Meri legitimizirala volitve.

Skratka.
Na potezi je država in zapori.

miha

Member

Sporočila 209
Registriran: 18-9-2002
Uporabnika ni na forumu

Mood:
Napisano dne: 3-5-2005 at 10:28

Ali se spomnete Rdečega križa in gospoda Jeleniča?
Fant je prinesel rdeči križ okoli za 100 miljonov.
Ampak ni škoda le v teh sto miljonov.
Ljudje, vštevši mene, niso pripravljeni Rdečemu Križu dati niti pare več. Da bodo frčkali denar za siromake v nesreči.
Fant Jelenič je ravno tako “posojal” denar in dobival obresti.
Kompanjonu.
Med prijatli skratka.
In prejšnja vlada ga je s svojim sodstvom oprostila.
Menda ni mel namena krasti ampak so mu miljoni sami padli v žep. Zarad gravitacije.
In bojda bo še tožil RK za izpadli dohodek.
Bi ga vsekal, da…

In težko mi je, da ne razumete, da jče jaz kot funkcionar v imenu društva in gluhih zbiram denar sponzorjev to ni moj denar.
Ker to počnem službeno.
Ne morem pol vse sorte tipov in tipic peljat na južno poloblo, ker je sumljivo za korupcijo in zlorabo pooblastil.
In če je g Jelenič letel, naj tudi drugi ki podobno počno ne bi bili izjeme.

Namesto da bi tipi rekli, naj se razčisti stvari, poštemplajo in legitimizirajo vso stvar.
In naša nada se še opraviči, in to tud v mojem in Edvardovem imenu.
Mafiji.
In kaj mafijo drži skupaj – maslo na glavi, v obliki denarja.

A je tle še država z represivnim in nadzornim aparatom al ni.
Če je nekaj civilna družba, kraja in korupcija ni civilna ampak je še vedno bob bob.
In če je sum se mora raziskat, ne pa opravičevat na lepe oči za ljubi mir in zunanji vtis.

Sam bi te tipe, če se izkaže da so ga biksali, IZKLJUČIL IZ ZVEZE, za vekov veke! Ven bi jih ruknu, ko da jih ni več.

Gregor

Junior Member

Sporočila 25
Registriran: 15-4-2005
Lokacija: Melbourne
Uporabnika ni na forumu

Mood: Pissed Off
Napisano dne: 3-5-2005 at 11:13

Sem ti že prej rekel, da veliko veš in da bi moral počistiti na Primorskem.

Bravo

Lep pozdrav

miha

Member

Sporočila 209
Registriran: 18-9-2002
Uporabnika ni na forumu

Mood:
Napisano dne: 3-5-2005 at 11:24

Druga stvar, ki me je v postu spoštovane gospe razkurila, in ki očitno ostale niti malo ne moti je naslednji del posta:

Prosim, če odslej nehate pisati vse, kar škodi ugledu Zveze in društev. Forum je še vedno odprt in dobrodošel vsem, vendar brez dosedanjega načina pisanja. Žal, a taka je zahteva delegatov 11-ih društev.
Toliko vsem v vednost. Za to informacijo nosim odgovornost izjemoma jaz.

S kakšne pozicije od nas to želijo? Lastniki foruma?
In kako je forum odprt, če so določene teme prepovedane.
A smemo govoriti le o cvetenju marjetic in slavospevih vodstvu, ki ima toliko oblasti kot DEDNI precednik severne koreje.
Naj gospod AR prepusti društvo v fevd in molžo svojim potomcem in sorodnikom.

Čaka MihaKonfucij, kakšne zahteve boste delegati imeli, ko boste na oni strani
rešetk.
Ne boste v nedogled nekaznovano sračkali, enajsterica.
Predlagam, da gospa Meri ukaže Gašperju da me za bodoče banira.
Sit sem krivic, laži, tatvin, izsiljevan, grožen.
Dost vas mam lakaji.
Človek spada v vretenčarje – to je vrsta ki ima HRBTENICO.
Če veste kaj je to in kaj pomeni v prenešenem pomenu.

Gluhi, predvsem otroci imajo zelo slabe izglede na trgu delovne sile in v živlejnu.
In zalega jim možnosti še zmanjšujete.
Se ne borim zase.
sam sem nad tem, izobrazbeno, dohodkovno, življensko, ampak ne morem pa ne da se ne bi potegnil za ostale.
Ker sem bil sam dolga leta v istem.
Nemočen marsovec na Zemlji.

Sandi

Member

Sporočila 342
Registriran: 1-1-2002
Uporabnika ni na forumu

Mood:
Napisano dne: 3-5-2005 at 12:31

Mene tudi moti to, da ne smemo pisati o stvareh, ki niso “slavospevi vodstvu” ali prijetni doživljaji s športnih in kulturnih dogodkov.

Jaz v tem pisanju ne vidim nobene žalitve Zveze, pač pa vidim le resnico, ki pa boli.

Zanima me tudi, zakaj Računsko sodišče še ni revidiralo Zveze društev gluhih in naglušnih Ljubljana? Kdaj jo bo revidiralo?

nekdoPač

Junior Member

Sporočila 4
Registriran: 2-5-2005
Uporabnika ni na forumu

Mood:
Napisano dne: 3-5-2005 at 16:18

Pozdrav vsem … ničkolikokrat sem forum prebral in moram priznat da so te obtožbe zelo hude pa vendar kakšne koristi imate VI naši dragi prijatelji … raje prijavite policiji ali revizorju pojma nevem komu še .. namesto tega pa pišete v prazno ali pa … !

cvetko

Junior Member

Sporočila 2
Registriran: 3-5-2005
Uporabnika ni na forumu

Mood:
Napisano dne: 3-5-2005 at 16:42

Don Redžepovič je danes, po dopustu ob 13.55 uri na ZDGNS sklical krizni štab slišečih v sestavi Bibiči, Daruške in Jasnice in poklical Asima Kličiča, da zamenja ključavnico na zvezi gluhih. Svojo pisarno je prestavil v kletne prostore.

V zapisnik kriznega štaba je zapisan sklep, da bodo nenahno imeli dežurstvo in bodo luči gorele cele noči.

Andrej M.

Junior Member

Sporočila 2
Registriran: 1-5-2005
Uporabnika ni na forumu

Mood:
Napisano dne: 3-5-2005 at 17:55

Vsi veliki diktatorji so imel prostore v bunkerjih in kevdrih! Dobr jih oponaša! A je torje le on glavni šef, tisti smehljajoči Planinc pa le lutka?

Kakšno majo pa oborožitev, haha! A se je začela kakšna vojna, al koga? a mormo mi tud mobilizacijo razpisat?

jenifer

Junior Member

Sporočila 16
Registriran: 17-4-2005
Uporabnika ni na forumu

Mood:
Napisano dne: 3-5-2005 at 18:03

A ste gledali danes oddajo Prisluhnimo tišini? Prispevek je bil dogajanje na skupščini oz. volitvi predsednika ZGNS. Čudni delegati, morda tam manj kot 3-5 so aktivni, ostali pa nimajo pojma o dogajanju ZGNS in jim ni mar za prihodnost nas gluhih in naglušnih. Kako se je Planinc obnašal, ko so ga izvolili?!? Ni bil niti presenečen, smejal se je in gledal proti Meri, kot bi rekel nevoščljivo: SPET SEM ZMAGAL!!!. Zanimivo pri tem je, da je bil Aljoša R. ponovno izvoljen za sekretarja… HALO??? Kaj se grejo, kje je statut ZGNS? Kaj ni Redžepovič zaposlen za nedoločen čas, pa so ga vseeno morali podaljšat na 4 letni mandat, volitve,??? Res nič ne razumem. Kje so tisti delegati, ki mogoče vedo o tej nepravilnosti, pa so bili tiho? Tako ne gre več naprej!

cvetko

Junior Member

Sporočila 2
Registriran: 3-5-2005
Uporabnika ni na forumu

Mood:
Napisano dne: 3-5-2005 at 20:52

Prispevek je Cvetko izbrisal sam.

RobertH

Junior Member

Sporočila 56
Registriran: 6-3-2005
Lokacija: MURSKA SOBOTA
Uporabnika ni na forumu

Mood:
Napisano dne: 3-5-2005 at 21:03

Tu je kot da bi čital romane Agathe Christie samo, da tu ni umorov ampak ……….?????

Keka

Junior Member

Sporočila 7
Registriran: 1-5-2005
Uporabnika ni na forumu

Mood:
Napisano dne: 3-5-2005 at 21:08

Jenifer, na oddaji se pa ni videlo tega, da so bili ponovno izvoljeni v vsa telesa in organe popolnoma isti ljudje, kot so bili v prejšnjem mandatu. Med gluhimi se je čas ustavil, za naslednja 4.leta.

miha

Member

Sporočila 209
Registriran: 18-9-2002
Uporabnika ni na forumu

Mood:
Napisano dne: 4-5-2005 at 06:32

Ali mi lahko kdo pove, kdaj bo RTV ponovila to farso, ki ji je legitimnost dala gospa Meri. Češ, imeli smo dva kandidate; vidte da je demokracija in pluralizem.
Običajno ponovijo oddajo še enkrat dopoldne. Če kdo ve, naj prosim napiše uro in dan.
To farso bi pa res rad videl. Ja in glumače tudi.

Sami torej vidite, da sta možnosti dve: da se nas AR in prezident usmilta in odstopita skupaj s kolaboracionisti iz regij, al pa da država nastopi in pobe zapre v keho (pržon).
Ja, je seveda še tretja možnost sicer, manj verjetna, da stvar vzamemo v svoje roke. Roke so čudovit organ. Lahko delajo, pišejo, ustvarjajo umetnine, omogočajo gladovno stavko, pa tudi, da se komu dobesedno zavije vrat. Ali več njim.
Sam tega ne bom, ker sem že izven tega, in predvsem zaradi vaših čudovitih kolaboracionističnih komentarjev o opravičevanju in lepemu zunanjemu videzu. Fasadi.

Ali mislite, da ne bi nič pomenilo, če bi gospa zahtevala intervju, pa povedala kaj o zadevi in brezizhodnosti.
Ne ona je dajala vtis lepega videza navzven in demokracije.

Gregor

Junior Member

Sporočila 25
Registriran: 15-4-2005
Lokacija: Melbourne
Uporabnika ni na forumu

Mood: Pissed Off
Napisano dne: 4-5-2005 at 08:47

Malo sem se sprehodil po prejšnjih preispevkih in ugotovil, da me eno ime resnično bode v oči. Jaka je v prispevku z dne 01.05.2005 ob 3:25 o Petrinem imenovanju na mesto sekretarja napisal:

citat::
——————————————————————————–

P.S.: na skupščini ZDGNS, ki je bila 23.04.2005, je bila s strani pravnega svetovalca Edvarda Longerja kandidatura PETRE REZAR za sekretarko Zveze gluhih Slovenije zamolčana.

——————————————————————————–

No sedaj pa poglejmo kaj je v svojem prispevku napisala Keka z dne 02.05.2005 ob 6:57:

citat::
——————————————————————————–

…zato so vse kandidature pesek v oči in zavajanje tako Redžepoviča kot njegovega pravnega svetovalca Edvarda Longerja.

——————————————————————————–

Sedaj prosim Jako, da tole pojasni. Ker je več kot očitno, da je nekdo pri celi stvari lagal. Se vam ne zdi, da bi bilo skoraj neverjetno, da bi pravni svetovalec, ki je na plačilni listi Dona Redžepoviča, kar naenkrat zamenjal barvo? Nekaj mi pri celi stvari smrdi.

Pa se zopet malo poigrajmo s sekretarjem Don Redžepovičem. Prav tako v 38. členu statuta ZDGNBS(B za BARABE) 9. alineja pravi takole:

citat::
——————————————————————————–

-skrbi in v okviru pristojnosti odgovarja za pravilno materialno in finančno poslovanje ZDGNS in strokovne službe ter za smotrno uporabo sredstev

——————————————————————————–

Razlog za nezaupnico št. 2 Don Redžepovič. Kot je v MAG-u omenil g. Škondrič nas zanima “smotrno” ravnanje z denarjem slišečih,gluhih in naglušnih občanov Slovenije, pri rušitvi starega počitniškega doma. Ali je bilo smotrno porabiti 200 mio tolarjev za gradnjo novega? Koliko tega denarja je končalo v vašem žepu in žepih vaših prijateljev? Ali niste VI Don Redžepovič, kot sekretar odgovorni za smotrno ravnanje s sredstvi ZDGNBS-ja?

Še en dokaz, da za vas in vaše pajdaše na stolčkih, statut in določbe v njem, ne veljajo.

Lep pozdrav

miha

Member

Sporočila 209
Registriran: 18-9-2002
Uporabnika ni na forumu

Mood:
Napisano dne: 4-5-2005 at 09:43

A tako.
Eni v življenju vsak mesec jedva potegnemo začetek in konec meseca skupaj, TLE SE PA OPERIRA S STOTINAMI MILJONOV!!!!!!!!!!!!!!!

Bi jaz te glumače v odmevih tišine tko prtegno da bi bli vijolčasti, ne sam porjaveli in prekriti z dlakami od kengurujev.

Eni ne morejo ne žvet ne umret v brezperspektivnosti in brezprihodnosti, vi beboti pa sto miljonov gor pa sto dol, pa miljardfa sem pa miljarda tja.

Fuj in fej.

jenifer

Junior Member

Sporočila 16
Registriran: 17-4-2005
Uporabnika ni na forumu

Mood:
Napisano dne: 4-5-2005 at 13:41

Ponovitev oddaje Prisluhnimo tišini bo v petek, 6.5. ob 10.05 na 1.programu SLO.

Gasper

Administrator

Sporočila 134
Registriran: 25-6-2002
Uporabnika ni na forumu

Mood:
Napisano dne: 4-5-2005 at 18:41

Par dni gre človek na dopust oz. združi prijetno s koristnim med prazniki… pa je v temle hlevu celi direndaj

Torej najprej bi opozoril Jaka, da demantira in obrazloži, razjasni; kaj je mislil s tem, da je Petra sekretar in kje je pobral da je kjerkoli bil kakšen sestanek.

Tale “hlev tematika” bo sedajle mislim da še kakšno uro ali dve berljiva potem jo bom moral pa menda poslati v zono somraka. Čakam pisna pojasnila ali moram zapreti kar cel forum ali se o rožicah in regratu še lahko pogovarjamo tule.

Je pa žalostno g. Veršič, da vabila na izredne seje lahko pošiljate naokoli tako pogosto, tu na forumu pa nismo vredni da bi se kdo od vodstvenih ljudi s kakšno besedico ali dvema oglasil. Nekaj strani nazaj vprašanja g. sekretarju ostajajo še kar neodgovorjena, žalostno, res!

Se vidimo v naslednji vojni

Keka

Junior Member

Sporočila 7
Registriran: 1-5-2005
Uporabnika ni na forumu

Mood:
Napisano dne: 4-5-2005 at 22:04

Gregor, včeraj si podvomil v moja navajanja glede kandidature gluhe Petre Rezar za sekretarko ZDGNS, kot jih določa Evropska zveza gluhih. Za nesporazum se opravičujem.Verjetno nisem bila dovolj precizna v izražanju, zato bom ponovila z drugimi besedami:

Don Redžepovič in njegov pravni svetovalec ( plača ga ZDGNS ) sta ustvarila pogoje, da se kandidatura gluhe profesorice Petre Rezar sploh ni pojavila na skupščini.

Na skupščini se je za kandidata na funkcijo sekretarja predstavilo samo don Redžepoviča, bojda ker je zaposlen na zvezi za nedoločen čas.

Naročnik teh pravil je don Redžepovič!!!!!!

Lep pozdrav

DRAGI MOJI,

ZA PREMAGOVANJE SOVRAŽNIKA SO POSTALA DOVOLJENA VSA SREDSTVA, NE SAMO TISTA, KI JIH POZNA DEMOKRACIJA, AMPAK VSE TISTO, KAR Z DEMOKRACIJO NIMA NOBENE ZVEZE; TO JE NAJPREJ DISKVALIFIKACIJA, POTEM LIKVIDACIJA!

Mar “Avgijev Hlev” ŠE zaudarja??????

Lep pozdrav
nova
Uredništvo priporoča

GEJC,TI SE HECAS,LP

Po moje se Gec ne heca, kajti po temah, ki se odpirajo na našem Forumu se to sprašujem tudi jaz. Vsi tisti bebci, ki ne vedo kam in kako vprašati za tečaje znakovnega jezika naj ne odpirajo novih tem, ker je vse že bilo napisano in pojasnjeno. Spoštovani sotrpini ali vas tele lumparije res čisto nič ne brigajo?

Trenutno se ne dogaja nič takšnega, zaradi česar bi moral Avgijev hlev smrdeti. Mogoče pa bo spet zasmrdel spomladi ali poleti.

Aha, se pravi, da so glavni akterji kar naenkrat postali pošteni, na stare grehe pa boste vsi kar pozabili. Licemerstvo? Dvojna morala?

Glede na to, da je od včeraj t.j. 24.3.2004 aktualna nova gladovna stavka invalidov v SIOS-u, ki se zopet lažno predstvalja za Nacionalni Svet invalidskih organizacij, naj izrazimo, da podpiramo stavko invalidov kot legitimno obliko protesta. Toda v danem primeru in iz javnosti predstavljenih stavkovnih zahtev je jasno razvidno, da gre točno za način delovanja in poizkuse manipuliranja ter aktivnosti, na katere so opozarjali stavkajoči uporabniki YHD. Najbolj žalostno je, da je stavka usmerjena proti YHD in njihovim argumentiranim zahtevam. Ker je prišla sicer neuradna informacija iz zanesljivih krogov blizu predsednika SIOS-a, da je prisil invalidne ljudi v stavko, zaradi česar je lahko marsikateri človek zgrožen in zaskrbljen, zaradi tega, da ne bi prišlo do zavajanja, prikazovanja sporov in podobno, pošiljam v vednost včerajšnjo izjavo za javnost.

———————————————————— —

YHD-DRUŠTVO ZA TEORIJO IN KULTURO HENDIKEPA

NEUBERGERJEVA 7

1000 LJUBLJANA

Ljubljana, 24.3.2005

IZJAVA ZA JAVNOST

Danes smo se stavkajoči člani in predsednica društva YHD odločili da, ob podpori in izkazanem interesu za rešitev naših zahtev, prekinjamo z gladovno stavko in pristojnim inštitucijam v duhu dialoga, podelimo nekaj časa za rešitev obstoječe situacije, in sicer:

1. Fundaciji FIHO do 1.4.2005, da pojasni konkretne kriterije in merila za ovrednotenje posameznih socialnih programov in določitev višine dodeljenih sredstev, ter diskriminiranim organizacijam dodeli sredstva za katere smo zaprosili.

2. Ministrstvu za delo, družino in socialne zadeve, da do 1.5.2005 uredi zaplete ter zagotovi legalnost in enakopravno udeležbo vseh invalidskih organizacij, v postopkih volitev in imenovanja predstavnikov v Svet vlade RS za invalide ter oblikovanja enakopravne pogodbe za ustanovitev Nacionalnega sveta inv. Organizacij

3. Ministrstvu za finance, Državnemu zboru in vsem izvoljenim poslancem do 1.5.2005, da pristopijo k oblikovanju Predloga sprememb Zakona o lastninskem preoblikovanju loterije, ki bo s omogočil enak dostop do sredstev FIHO vsem invalidskim organizacijam ter da to obravnavo čimprej uvrstijo na dnevni red.

Za YHD

Predsednica društva

Elena Pečarič

Priloge: materiali, predani na tiskovni konferenci

1. sredstva FIHO, ki jih je prejelo YHD v letih 2003, 2004 in 2005

2003

Zaprošena sredstva:

za program NŽH – 25.000.000

(celotna vrednost projekta 150.525.000) torej 16% celotne vrednosti programa)

kulturna dejavnost – 500.000

(celotna vrednost programa 1.400.000 – klub na Metelkovi)

Investicije – kombi – 4.772.000

Prejeta sredstva:

za program NŽH – 8.498.160

za delovanje – 2.985.840

2004

Zaprošena sredstva:

za program NŽH – 23.800.000 (celotna ocena vrednosti projekta 174.000.000, torej 13,6% celotne vrednosti programa)

za ostale programe (kultura, izobraževanje, prevozi, informativna dejavnost) – cca. 2.000.000

investicije – kombi – 4.220.000

Prejeta sredstva:

za program NŽH – 8.498.160 + 3.500.000 (po treh pritožbah in zahtevah za pojasnilo kriterijev za dodeljevanje sredstev)

za delovanje – 2.985.840

za investicije – kombi – 2.500.000 + 1.720.000 (po treh pritožbah)

2005

Zaprošena sredstva:

– za programe:

Neodvisno življenje hendikepiranih – 32.620.000(celotna ocena vrednosti programa 173.400.000; torej smo zaprosili za 18,8% vrednosti programa – 5 % večji delež kot prejšnje leto, ker so nam v prejšnjem letu bila zmanjšana sredstva s strani MOL za program Invalidi invalidom)

Drugi programi (izobraževanja, informativna in založniška dejavnost, Tehnični pripomočki, Kulturna dejavnost, Skupina za samopomoč in tutorstvo) – 9.350.000 SIT

– za delovanje – 5.141.000

– za investicije – 2.275.931,27 (nakup opreme za pisarno, ki smo jo dobili v najem po subvencionirani najemnini od MOL)

SKUPAJ zaprošeno: 49.386.931,27

Odobreno 2005

Za programe:

Osebna asistenca – NŽH – 9.004.600,06

Ostali programi: 0

Delovanje – 3.135.132

Oprema: – 1.187.909

skupaj: 13.327.641,06

RAZPISANA SREDSTVA FIHO ZA LETO 2005 ZA INVALIDSKE ORGANIZACIJE SO BILA 2.253.706.000; OD TEGA JE 18 ORGANIZACIJ, KI SO V SIOSU ( in ki imajo VEČINO V SVETU FIHO IN DRUGIH ORGANIH FIHO) PREJELO 99 % VSEH RAZPISANIH SREDSTEV.

2. UGOTOVITVE RAČUNSKEGA SODIŠČA

IZ REVIZIJSKEGA POROČILA RAČUNSKEGA SODIŠČA, ŠTEVILKA 1218-1/2003-25 potrjujejo, vse tisto na kar opozarjamo že vrsto let in kar s privolitvijo DZ že vrsto let omogoča diskriminiranje organizacij, ki niso članice SIOSa:

o »Merila fundacije so opisna in premalo konkretno opredeljena, ne vsebujejo natančnejše opredelitve programov in opredelitve stroškov, ki lahko bremenijo programe, delovanje organizacij in naložbe. Ne opredeljujejo načina ocenjevanja programov in upoštevanja števila upravičencev. Zaradi navedenih razlogov merila fundacije za ocenjevanje programov ne omogočajo objektivnega ocenjevanja programov in zato tudi ne enakega dostopa do sredstev pomoči fundacije.«

o »Velik del sredstev 54 % je namenjen delovanju in naložbam.«

o »O razporejanju sredstev fundacije na posamezne uporabnike odloča svet fundacije. S pregledom članstva v organih fundacije smo ugotovili, da je v nekaterih primerih ista oseba hkrati član sveta fundacije in nadzornega odbora fundacije.«

o »Iz podatkov organizacij o porabi sredstev fundacije v letu 2001 je razvidno, da je 25 organizacij, katerih predstavniki so člani sveta fundacije, porabilo 89 % vseh sredstev, ostalih 31 organizacij pa 11 %. Delež sredstev za invalidske organizacije, katerih predstavniki so člani sveta fundacije, znaša 95 odstotkov porabe sredstev vseh inv. Organizacij. »in še vedno je tako???!!!)

3. REŠITVE, ki jih predlaga YHD:

a) PO ISTEM KLJUČU KOT SO SE NAŠLA SREDSTVA ZA PACUG naj se najdejo sredstva tudi za organizacije, katerim so znova (YHD-ju že 8 LETO ZAPORED) dodelili premalo sredstev – društvo YHD, SKLAD SILVA, Društvo VIZIJA in Društvo VITA.

b) Pristopitev k SPREMEMBI ZAKONA O LASTNINSKEM PREOBLIKOVANJU LOTERIJE

Priloga 1

4. MANIPULATIVNE IZJAVE ZA JAVNOST S STRANI SIOSA

Pri podatkih, ki jih navaja SIOS (npr. da mi za 77 uporabnikov dobimo 13 M, zveza delovnih invalidov pa 272 M za 57.000 uporabnikov oziroma, da imamo v naši organizaciji 2 milijona na uporabnika) pa gre za ČISTO MANIPULIRANJE S PODATKI:

Pri njihovem izračunu »na glavo« (ali so za SIOS invalidi le živina???, na osnovi katerega pridobivajo denar) pri društvu YHD operirajo z celotnimi planiranimi prihodki društva za leto 05 za vse dejavnosti društva (ki so jih najverjetneje dobili kot člani sveta FIHO iz prijav in poročil, ki jih naša organizacija oddaja na FIHO, kjer imajo predstavniki SIOSa večino v svetu FIHA in v drugih organih FUNDACIJE – ZLORABA POLOŽAJA) pri organizacijah iz SIOSa pa operirajo s prihodki samo s strani FIHO. Naj Org SIOS enkrat javno objavijo podatke – vse prihodke in odhodke, ki jih pripravljajo za AJPES, saj je jasno da so njihovi prihodki bistveno večji kot jih prikazujejo (npr. Društvo distrofikov uporablja iste programe subvencioniranih zaposlitev, potem so lani s strani zavodov za zaposlovanje za cca. 40 oseb, ki so jih lani imeli zaposlene preko tega programa Invalidi invalidom morali za plače pomočnikov prejeti zraven sredstev FIHO še vsaj 50 milijonov)
57.000 uporabnikov Zveza delovnih invalidov nima – ima morda toliko članov, vendar pa kot prvo vsaj 80 % članov od te organizacije ne prejme nikakršnih storitev in kot drugo so tudi člani drugih organizacij (dvojno štetje enih in istih glav), medtem ko ocene opravljenih ur programov na uporabnika oziroma uporabniških ur na leto nihče ne pove, povečini imajo vedno eni in isti ljudje koristi od org SIOSa (ozki krog privržencev vodstva).
Zakaj podatki o višini plače, izplačanih potnih stroškov funkcionarjev SIOS niso podatki javnega značaja????, saj so plačani iz javnih sredstev. Večina teh odhodkov je zakrinkanih pod stroške programa in so plačani iz sredstev FIHO – pri nas smo izvajalci programa plačani iz sredstev, ki jih dobimo s strani MDDSZ za izvajalce programa.
Programi, ki jih izvaja npr. zveza delovnih invalidov in YHD sploh niso primerljivi, saj YHD izvaja program, ki omogoča uporabnikom neodvisno življenje vsak dan, vsak teden, vsak mesec, celo leto in ki je bistvenega pomena za vključevanje uporabnikov v vsakodnevne aktivnosti in uresničevanje osnovnih življenjskih in socialnih potreb. Ne trdimo, da programi, ki jih izvajajo delovni invalidi ali druga društva niso potrebni in pomembni za tiste uporabnike katerim so namenjeni, ne moremo pa primerjati vsakodnevnega življenja in zagotavljanja asistence v obsegu, ki jo človek potrebuje za normalno vsakodnevno življenje, s storitvami zagovorništva, socialne in čustvene rehabilitacije, športnih dejavnosti, krožkov…Poleg tega pa tudi ta Zveza (kot ostale) uporabi 35% teh sredstev za delovanje in investicije in le 65% za izvajanje programov.
Naše društvo vsa sredstva vlaga v programe in ne v nepremičnine ter delovanje organizacij – vedno smo tudi skušali, čim več razpoložljivih sredstev dobiti iz različnih virov, kar pa za organizacije v SIOSu ni značilno: Od ostalih invalidskih organizacij ima npr. sedaj samo SONČEK in Zveza dr. slepih in slabovidnih financiran večletni program s strani MDDSZ – A drugi morda ne dosegajo kriterijev? Ali pa njim ni treba kandidirati za ta sredstva, ker že imajo zagotovljeno pogačo s strani FIHO? Nikoli nismo niti rekli, da ne dobimo dovolj sredstev s strani MDDSZ ali MOL – prej obratno, po našem mnenju nas MDDSZ in MOL čisto dovolj sofinancirata, problem je v financiranju s strani FIHO, s strani katerega pričakujemo sredstva, ki jih iz drugih virov ne moremo dobiti, ki nam je lani namesto pričakovanih 14 % sofinanciral le 8,86 % odhodkov programa. Po naše bi morali za program NŽH prejeti toliko sredstev, kot smo zaprosili od FIHO, saj smo zaprosili samo za sredstva, ki jih nikakor ne moremo prejeti iz nobenega drugega vira (gre za deleže plač za osebne asistente, ki jih ne moremo pridobiti iz drugih razpisov – kot vidite predstavlja ta delež 14 – 16% celotne vrednosti programa, ostala sredstva pa zagotavljamo iz drugih virov: Ministrstvo za delo, Zavodi za zaposlovanje, nekaj občin (Ljubljana, Slovenska Bistrica, Turnišče, Radlje ob Dravi), prispevki uporabnikov.
Iz tega in iz strani 1 je razvidno da FIHO NIKOLI NISMO ZAPROSILI ZA CELOTNO FINANCIRANJE PROGRAMA TEMVEČ VEDNO LE ZA MANJŠI DELEŽ.Celotnega financiranja z njihove strani tudi nismo pričakovali, saj je večina programa financirana s strani Zavodov za zaposlovanje (oziroma 57,93 % vseh prihodkov programa) preko programov subvencioniranih zaposlitev (Javna dela in program Invalidi invalidom – nove storitve – nove zaposlitve), ki jih tako kot mi uporabljajo tudi druge inv. Org. (npr. Društvo distrofikov ima preko programa Invalidi invalidom zaposlenih okoli 40 oseb in za manj uporabniških ur (kar je jasno iz števila asistentov) dobi s strani FIHA za 4 krat več kot naša organizacija), v okviru našega programa smo tako v lanskem letu opravili 129.835 uporabniških ur programa, cena naše uporabniške ure – 1305 SIT (vsi stroški programa deljeno s številom opravljenih ur asistence in izvajanja programa) pa je bistveno nižja od drugih primerljivih programov in storitev.

NŽH in osebna asistenca sta osnovna človekova pravica, in glede na naše izkušnje to ni nič dražja storitev od inštitucij, in dolgoročno je po izkušnjah iz tujine celo cenejša (aktivnost uporabnikov, hendikepirani so tako lahko zaposleni, plačujejo davke, izenečevanje možnosti…). V naši državi je dovolj denarja namenjeno za vprašanja invalidov, problem je v tem, da se večina tega denarja steka v inštitucije oz. posamezne organizacije, medtem ko konkreten invalid od tega denarja nima kaj veliko in nima vpliva na njihovo porabo. Potrebno je preiti na INDIVIDUALNO financiranje hendikepiranih posameznikov, kjer se bo točno vedelo za kaj je določen posameznik dobil sredstva, posameznik bo tisti, ki si bo sam izbral določenega ponudnika programov oz. dejavnosti, ki jih za svojo neodvisnost potrebuje, invalidske organizacije pa bodo le eden od MOŽNIH izvajalcev programov in interesnih skupin in ne alfa in omega invalidskega varstva kot se sedaj dogaja.

PRILOGA 1

Predlog spremembe Zakona o lastninskem preoblikovanju loterije Slovenije

II. Besedilo členov

1. člen

V zakonu o lastninskem preoblikovanju Loterije Slovenije (Uradni list RS, št.44/96 in št.47/97) se drugi odstavek 10. člena spremeni tako, da se glasi:

“Svet fundacije za financiranje invalidskih in humanitarnih organizacij v Republiki Sloveniji ima 8 članov. Dva člana imenuje Vlada Republike Slovenije na predlog ministra za delo, družino in socialne zadeve, enega na predlog ministra za zdravje in enega na predlog ministra za finance. Dva člana na tajnih volitvah izvoli nacionalni svet invalidskih organizacij na predlog svojih članic in dva člana izvolijo predstavniki humanitarnih organizacij, ki so vpisane v razvid humanitarnih organizacij.”

Za 2. odstavkom se dodata nov 3. in 4. odstavek, ki se glasita:

“Člana sveta fundacije, ki ju izvolijo predstavniki humanitarnih organizacij, morata biti izvoljena na tajnih volitvah, pri čemer ima vsaka humanitarna organizacija en glas. Natančnejše določbe o postopku volitev članov sveta fundacije, ki ju izvolijo predstavniki humanitarnih organizacij, predpiše minister za zdravje s posebnim aktom, ki ga mora izdati v tridesetih dneh po uveljavitvi tega zakona.

Člani sveta fundacije morajo biti strokovnjaki s področja socialnega varstva ali zdravstvenega varstva ali financ in ne smejo v okviru organizacij prejemnic finančnih sredstev iz fundacije opravljati nobene funkcije oz. ne smejo biti v nobeni izmed teh organizacij zaposleni.”

2. člen

Vlada RS, nacionalni svet invalidskih organizacij in predstavniki humanitarnih organizacij morajo imenovati oziroma izvoliti nove člane sveta fundacije za financiranje invalidskih in humanitarnih organizacij v Republiki Sloveniji v 90 dneh po uveljavitvi tega zakona. Do imenovanja oziroma izvolitve novih članov sveta fundacije opravlja vse naloge sveta dosedanji svet fundacije.

3.člen

Ta zakon začne veljati petnajsti dan po objavi v Uradnem listu Republike Slovenije.

III. Obrazložitev:

Predlog za spremembo zakona se nanaša na drugi odstavek 10. člena Zakona o lastninskem preoblikovanju Loterije Slovenije, ki opredeljuje razmerje članov Sveta FIHO. Sedanji Svet FIHO ima 27 članov: dva člana sta predstavnika Vlade RS, en član je predstavnik RK RS, eden Slovenskega Karitasa in eden GRS, 14 predstavnikov je imenovanih na predlog invalidskih organizacij, 8 predstavnikov pa je imenovanih na predlog organizacij za samopomoč ljudi s posebnimi življenjskimi potrebami in drugih dobrodelnih organizacij.

Sedanje razmerje članov je neprimerno, saj se poleg tehničnih težav, ki se nanašajo na koordinacijo dela članov Sveta FIHO, kot poseben in ključen problem pojavlja konflikt interesov tako znotraj samega Sveta FIHO kot tudi med organizacijami, ki imajo pravico kandidirati za sredstva FIHO oz. so prejemnice teh sredstev. Svet FIHO ima namreč poleg ostalih nalog (navedenih v 11. členu zakona) tudi pristojnost določanja meril in pogojev za uporabo sredstev fundacije za posamezne namene in razporejanja sredstev med posamezne uporabnike. Iz sestave Sveta FIHO pa je razvidno, da ga poleg dveh predstavnikov vlade sestavljajo predstavniki nekaterih organizacij prejemnic sredstev. To dejstvo postavlja vse ostale invalidske ter humanitarne organizacije, ki nimajo svojih predstavnikov v svetu FIHO, lahko pa kandidirajo za sredstva FIHO, v očitno neenakopraven položaj, saj – za razliko od tistih, ki so zastopane v svetu FIHO – ne morejo sodelovati pri določanju meril in pogojev za uporabo sredstev ter pri razporejanju sredstev. Poleg tega veljavna ureditev producira situacijo, v kateri imajo dogovori o razporejanju sredstev med člani sveta prednost pred delitvijo sredstev na podlagi programov, saj mnogi od prejemnikov sredstev tudi odločajo o njihovi razporeditvi.

A še smrdi v vašem hlevu?

Lep pozdrav

Ja, smrdi, vendar se smrad prikriva z različnimi parfumi, dišečimi vodicami, itd.

problem je da tudi zunaj blazno smrdi, morda še bolj. Bodo začel od zun v štalo hodit na svež, čist zrak.

http://www.vest.si/2010/11/26/gluhi-tako-informirani-da-te-kap-l/#foot_3

Dokaz kako še vedno smrdi

Krasno! Torej je ta novinarka na spletni televiziji Redžepovičeva hčerka! ZAKAJ SE O TEM VES ČAS MOLČI? To je korupcija! Lansko leto je bilo pri volitvah rečeno, da bo zavel nov veter, zdaj pa vidim, da ima Redžepovič še prste vmes pri ZDGNS! Poleg tega: večkrat sem že vprašal, kaj je razlika med spletnim časopisom, spletno televizijo in oddajo prisluhnimo tišini, pa mi niso vedeli nič določnega povedati, rekli so le, da razlike so in da so očitne.

New Report

Close