Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Osebe s senzornimi ovirami Ustanoviti želim društvo, ki bo namenjeno samo gluhim

Ustanoviti želim društvo, ki bo namenjeno samo gluhim

Želim ustanoviti društvo gluhih, v katerem bi bili samo gluhi, brez naglušnih in prav tako brez slišečih. Društvo ne bi bilo odvisno od ZDGNS. Za namen ustanovitve društva pa potrebujem nekaj informacij od vas, gluhih:

– Ali si želite imeti društvo, ki bi bilo namenjeno samo gluhim, v katerem ne bi bilo naglušnih članov in naglušnih ali slišečih zaposlenih?
– Kakšne invalidske vozičke potrebujete? Natančno opredelite kakovost, ki jo potrebujete.
– Kako pogosto kupite nov invalidski voziček?
– Koliko ste pripravljeni plačati za nakup invalidskega vozička?
– Kaj je pri nakupu invalidskega vozička najpomembnejše? Katere dodatne lastnosti mora invalidski voziček imeti?
– Ali bi želeli imeti večjo izbiro akumulatorjev za električne invalidske vozičke?
– Ali uporabljate še kakšne druge invalidske pripomočke? Katere? Kako pogosto jih kupujete, koliko ste zanje pripravljeni plačati, katere lastnosti morajo imeti?
– Ali bi si želeli prevozov s posebej za invalide prilagojenim kombijem? Ali bi bili za takšne prevoze pripravljeni plačati kaj več kot za avtobus ali vlak?
– Katere arhitektonske ovire vam povzročajo največ problemov v javnih zgradbah? Katere javne zgradbe so za vas najtežje dostopne? Ali so dosedanja društva gluhih in naglušnih imela posluh za reševanje tovrstne problematike?
– S katerimi športi se ukvarjate? Koliko bi bili pripravljeni plačati za tekmo?
– Ali bi vas veselilo smučanje z monoskijem?
– Koliko bi bili pripravljeni plačati za terapevtsko plavanje v Zavodu za rehabilitacijo invalidov ali v toplicah?
– Pri katerih vsakodnevnih aktivnostih potrebujete osebno asistenco? Koliko ur dnevno?
– Koliko bi bili pripravljeni plačati za osebno asistenco?
– S čim se ukvarjate v prostem času?
– Kaj bi radi počeli v društvu? Bi imeli debatne večere, predavanja, bralne večere, ipd?
– Ali bi želeli hoditi na koncerte, pa zaradi arhitektonskih ovir ne morete?
– Ali imate še kakšne druge potrebe?
– Ali redno uživate kakšna zdravila, ki jih morate sami plačevati?

Zanima me nekaj. ali si gluha oseba, ali se norčuješ iz nas?

Kakšen Momo? Ali znaš ločiti jabolko od hruške?
Gluhi in invalidski vozički?
Hecaj se kje drugje, le invalide pusti pri miru, pa naj bodo gluhi, slepi, paraplegiki …
Če tako razmišljaš ustanoviti društvo, kar pozabi.

No, da razložim. Gluhi ste invalidi. Invalidi so tisti, ki so na invalidskem vozičku. Torej boste po vsej logiki tudi gluhi uporabljali invalidske vozičke. Vam je zdaj kaj bolj jasno?

Momo,

resno sprašujem če se hecaš, ker tole že meji na nesramnost.

primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

Vidiš momo, zanimivo.
Jaz pa ravno razmišljam o ustanovitvi društva paraplegikov, pa me tudi zanima par vprašanj:

1. Kakšne slušne aparate uporabljajo?
2. Kakšne baterije so potrebne in kako pogosto jih je potrebno menjati?
3. Kaj je najpomembnejše pri nakupu slušnega aparata?
4. Kolikokrat na teden bi bili pripravljeni hoditi k logopedu?
5. Kaj bi počeli v društvu?

Momo, če bi te resno zanimalo društvo, potem saj veš …, pravila bontona zahtevajo naslednje: ime, naslov, naziv, anketni vprašalnik in še kaj …

Imej nekaj spoštovanja!

Boštjan

tale je pa dobra :-))

primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

Oh, se opravičujem. Torej: Kakšne pripomočke potrebujete gluhi razen slušnih aparatov?

Momo…ne javi se več gor!!!

Momo, da te ne vidimo več pisati take neumnosti.

momo napisal:

No, da razložim. Gluhi ste invalidi. Invalidi so tisti, ki so na invalidskem vozičku. Torej boste po vsej logiki tudi gluhi uporabljali invalidske vozičke. Vam je zdaj kaj bolj jasno?

Če se že delaš tolko pameten, vzemi slovar v roke in poglej kaj pomeni invalid. Sam zgleda da si že b….. po naravi, zato ti pomagam. Valid pomeni v ang. veljaven, torej je invalid neveljaven. Dobesedni prevod.
Invalidi so torej vsi ljudje, ki imajo bilokatero telesno, duševno oviranost in so zaradi teh okvar potrebni razni adaptacijski pripomočki.
In kdo je tebi reku, da so invalidi tisti ki so na vozičku? Bla, bla, bla, invalidi smo mi, slepi, paraplegiki, teraptlegiki, hemiplegiki, pareziki, razni z možganskimi poškodbami, z duševnimi boleznimi in še bi lohko naštevala. Sam ker so nekateri ku ti, k nimajo pojma, kake so razlike med paraplegijo, teraplegijo, hemiplegijo, so začeli uvrščat vse te plegike, paregike pod ime INVALID. Sam kot se sedaj sliši v invalidskih organizacijah, se bo beseda invalid začela izpuščati, ker mi nismo neveljavni, ampak smo HENDIKEPI.

Primož, lepo te prosim, da tale poste izbrišeš, ker je žalitev za nas, gluhe in naglušne, ter vse handikepirane ljudi, ki si niso sami krivi, da so na svetu taki bedaki kot je momo. Ni stvar v temu, da bi rad ustanovil društvo za gluhe, stvar je v temu, da sploh ne ve, kaj bi ustanovil, še sploh je žalitev, da ne ve, kaj so invalidi.
Moje mnenje pač.

Kdor hoče videti mora gledati s srcem. Bistvo je očem nevidno.

momo, pejt se peljat z momo vozičkom v momo tovarno!

Vem, da ste gluhi duševno prizadeti! Tukaj vam ne morem nič pomagati! Na žalost! Nobenega društva gluhih ne bo za vas, kvečjemu kakšna psihiatrična klinika.

Gospod Jojo!
Mislim da ti rabiš psihatra da ti bo razložil kaj je biti gluh.Tisti Momo je mogoče od feltne zato rabiš indvaliski vožiček skupaj s stabo vred.Oba sta brez pameti mogoče imata kurjo pamet.Lp

Nekdo zlorablja moj psevdonim JOJO. Nisem pisal jaz.

“Jojo”, ki si je sposodil naziv Jojo – zadnjič te opozarjam – ne zlorabljaj imena niti si ne drzi pisati nesramnosti! Pravi “Jojo” je poslal pritožbo o zlorabi!

Spostovani!

V imenu mojega duševno prizadetega in neuravnovešenega brata se vsem prizadetim iskreno zahvaljujem. Moj brat ne bo nikdar ustanovil nikakršnega društva, saj še zase ne zna poskrbeti. Kadar pa pride do interneta, na njem dela same neumnosti. Navadno mu ne pustimo na internet, toda zadnjič mi je obljubil, da bo gledal le neke slike, zato smo mu izjemoma dovolili na internet, nato pa je šel pisati te neumnosti na ta forum. Vidim,da obljube ni držal, zato mu ne bomo več dovolili hoditi na internet.

Saj človek ne ve več, kaj bi sploh še bral, kaj bi mislil in nenazadnje rekel ob vašem postiranju…
Mogoče to, kar pravi, če se ne motim Edvard ali Gec, pri neki drugi temi, da bi bil čas, da nalivate čistega vina. S prijaznostjo, ki jo lahko berej(m)o gluhi in slepi, duševno in psihično moteni, paraplegiki… – skratka INVALIDI.

Ste pa eno najzanimivejših branj v zadnjih 10 letih.
Bravo.

Kija hvala lepa,to je zacetek,glavne teme pridejo ko bo cas.
Lep pozdrav

New Report

Close