Najdi forum

Spoštovani!

Že eno leto in pol imam probleme z vratom. Vrat je bolj trd, pri premikanju
vratu slišim nekakšno drobno škrtanje (ob enem premiku glave v levo ali desno škrtne lahko več kot 10x). Skoraj ne mine dan brez bolečin v zatilju, še zlasti po obračanju glave navzgor. Bolečine se spreminjajo, tako da v glavnem čutim nekakšen pritisk v vratu, drugič imam občutek “zabitega žeblja” v zatilju, tretjič bolečina potuje v ramo in roko, četrtič me boli polovica glave od zatilja pa do očesa (z očesom vred), pojavljajo se mravljinci s slabšimi občutki in žgoče bolečine po obrazu (v glavnem po licih), pojavi se tudi trzanje mišic na licih. Pri vsem tem se mi pojavljajo tudi občutki napetosti v ušesih (kot pri hudem prehladu). Zelo moram paziti na položaj glave, da ne pride do teh bolečin. Pred enim letom in pol so mi slikali vratno hrbtenico. Izvid je bil v redu. V zdravstvu pravijo, da mi nič ni.
Rad bi se pri vas oglasil na pregled. V zvezi s tem me zanima ali naj pred tem ponovno slikam vratno hrbtenico, ali pa bi zaenkrat zadostoval tudi obstoječ (leto in pol star) posnetek. Moja starost pa je 36 let.

Hvala za Vaš odgovor in nasvidenje.

Robert

Vaš primer je eden izmed mnogih, ko rentgenolog na slikah ne more videti nič posebnega, bolečine pa so prisotne in to močne in raznovrstne. Glede na vaš opis težav mislim, da je najverjetneje prizadet krvni obtok v bazenu hrbteničnih arterij.
Lahko se oglasite pri meni, slike bi z zanimanjem pogledal. Mislim, da bi lahko tudi terapija bila uspešna.
Novih slik zaenkrat ne rabite, s seboj prinesite stare.

Spoštovani!

Moje ime je Lea in sem stara 27 let. Že kakšne pol leta opažam škrtanje v vratnem predelu hrbtenice, ki se nižje spodaj nadaljuje s škrtanjem v ramenskem in prsnem predelu. Leva stran mi škrta izraziteje.
Splošna zdravnica mi je dala napotnico za ortopeda, vendar moram čakati še skoraj pol leta.
Dnevno se zbujam tudi z bolečinami v vratu, ki se preko rame nadaljujejo do spodnjega dela lopatic. Imam občutek otrdelega vratu, pod lopaticami pa od leve proti desni nenehno čutim pekočo bolečino.

Lepo prosim za mnenje, kaj bi to lahko bilo oz. nasvet na koga naj se obrnem za pomoč.

Že v naprej hvala za odgovor!

Lea Avsec

nova
Uredništvo priporoča

Pri vas gre očitno za osteohondrozo vratnega dela hrbtenice. Mišice v vratnem delu ne sodelujejo dobro med seboj. Nekaj jih je sproščenih, na drugi strani nekaj zategnjenih, zato prihaja do škrtanja in otrdelosti v vratnem delu.
Gre za tipično indikacijo zdravljenja z manualno medicino, zato vam svetujem pregled pri zdravniku – manualnem terapevtu.

Lep pozdrav,

Bom kar tukaj nadaljevala. Imam podobne tezave. Prsni del hrbtenice je hudo bolec, kot bi nosila tonske utezi na njem. Tezko se zravnam. Tezave spremljam ze 4 leto, od tega se 1leto ze zdravim pri kiropraktiku, ki mi zelo pomaga, a le zacasno. Vedno znova se mi ponavlja in nikoli ni konec! Bolecine se selijo izmenicno, trenutno je najhujse na vratnem delu, ko me leva stran zateguje do takih bolecin, da mi odpoveduje leva roka, zatilje je popolnoma razboleno, glave ne zmorem sklonit predse, ker me tako hudo zaboli, da mi pride obcutek, da bom izgubila zavest.. Kiropraktika obiskujem 2 do 3krat na teden. Pa vendar se tezave vlecejo naprej, ceprav brez terapij ne bi zmogla vec kot teden dni. Pomgajo mi topli obkladki, topel gel, imam spominski vzglavnik, ortopedsko vzmetnico… pa nic. Res pa je, da na drugih posteljah sploh ne bi zmogla spati, ker bi me verjetno naslednji dan odpeljali na urgenco… Imate kaksen nasvet? Kaj naj se probam, da bi se to kdaj koncalo. Bilo je ze malce boljse, a se je ponovno poslabsalo. Nikakor ne gre, da bi cel teden bilo vsaj priblizno dobro. Ne zmorem vec, ne fizicno, ne psihicno, in niti vec financno!
lp, spela

Vaše težave so tipične za zdravljenje z manualno terapijo, pri čemer moram poudariti, da naš cikel terapij traja največ 4 do 6 obiskov. Čudi me namreč, da vztrajate leto dni pri kiropraktiku brez konkretnega rezultata, verjamem, da ne zmorete več. Sam na kiropraktike že tako ne dam veliko, vaš primer pa mojo oceno še potrjuje. Vsekakor vam svetujem, da zamenjate terapijo v smeri manualne medicine.

Lep pozdrav,

LP!

Že kakšno dobro leto opažam nekakšno blago škrtanje v vratnem delu hrbtenice, in sicer samo ko premaknem glavo v desno. Kakšnih bolečin ne pomnim. Najvrjetneje je kakšna blaga poškodba od motorja.

Naj se za to malenkost oglasim pri zdravniku?
Ali si lahko na kakšen način sam pomagam?
Ali se splača čakati npr na kakšnega ortopeda; ali obstajajo kakšne učinkovite metode zdravljenja?

Vozniki motorjev imajo težave z nepravilno – prisilno držo na motorju, izpostavljeni so tudi vplivom prepiha, vetra, mraza, tudi v vratnem delu hrbtenice. Ponavadi težave niso dolgotrajne in minejo same od sebe. Funkcionalni problemi, kot so škrtanje, škripanje, pokanje običajno niso simptomi za kakšno resnejšo poškodbo.
Za začetek bi vam svetoval vaje za raztezanje, ki bi pripomogle k povečnju gibljivosti vratnega dela in odstranitvi neprijetnih občutkov.
Če to ne bi pomagalo, se oglasite v naši ordinaciji.
Vaje lahko vidite tudi na naših spletnih straneh.

Lep pozdrav,

Spoštovani!

Mene pa nekaj zanima glede vrtoglavice, ki jo imam približno 5 dni.Prej nikoli nisem imel vrtoglavice sedaj, pa ko se uležem pa ni važno kdaj, pa se mi če se sprostim začne vrteti kot na vrtiljaku ampak samo nekaj sekund potem pa je tega konec, opazil sem pa tudi da če glavo obrnem levo ali pa desno imam enak problem ampak to je samo če se uležem, to vse skupaj traja nekaj sekund in potem je vse ok,to je samo takrat ko grem spat ali pa ko gledam televizijo drgač med kakšnimi fizičnim delom nimam teh težav. Imam pa tudi nekašnen občutek kot da me mal boli glava v zatilju.
Ali naj bom zaskrbljen glede teh znakov?

Hvala za vaš odgovor že vnaprej.

Zaskrbljeni za sedaj ni treba biti, vendar je potreben pregled pri nevrologu, lahko tudi pri nas (vsi zdravniki v MOGY smo po osnovni specializaciji nevrologi). Lahko gre za problem vratnega dela hrbtenice, ni pa nujno. V kolikor gre za problem hrbtenice lahko ugotovimo na pregledu (in lahko tudi zdravimo), v nasprotnem primeru vam bomo povedali, kakšne preiskave bi bile potrebne, da bi našli vzrok vaših vrtoglavic.

Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

pozdravljeni!
za vas imam vprašanje ki je dokaj podobno prejšnim. Namreč že dalj časa opažam da mi ”poka” v vratu, spodnjem delu hrbtenice, zapestjih, gležnjih ter komolcih. Pogosto imam občutek zategnjenosti. pogosto moram koga prositi da me zmasira, in sicer samo tako da pritisne na hrbtenico dokler ne poči in potem je boljše. pri zapestju in gležnjih pa tudi redno obračanje ter razgibavanje ne pomaga saj se pokanja enostavno ne morem znebiti. včasih ko se obrnem ali pa naredim nenaden gib mi pokne v hrbtenici, kar je postalo že prav moteče. Dvomim da je to pokanje zdravo, predvsem nasprotno saj vrjetno obrablja moja vretenca ter sklepe. Sama nevem zato se obračam na vašo pomoč. Pokanje pa pogosto spremlja poleg občutka zategnjenosti tudi občutek utrujenosti.
Sem pa dijakinja v 2. letniku gimnazije in razen jezdenja konj se ne ukvarjam z nobenimi bolj aktivnimi dejavnostmi.
prosim za vaš nasvet, in kaj bi to lahko bilo, glede na to da mi v skoraj vseh skelpih poka, in kako naj to zdravim?
najleša hvala za vaš odgovor!

Pri vas gre za določene začetne spremembe osteohondroze, morda tudi za preveliko gibljivost sklepov. Načeloma verjetno ne gre za nič hudega, vabim vas na pregled, morda bi vam manualna terapija lahko pomagala.

Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

Pozdravljeni!

Od začetka maja so se mi začele pojavljati bolečine v členkih rok, ki so se nadaljevale v zapestje in do rame. Ker imam pri revmatologu diagnosticiran antifosfolipidni sindrom in sum na kakšno sistemsko boleze, sem šel prejšnji teden k njemu na redni pregled. Bolečine v rami in levem zapestju so bile namreč že toliko hude da nisem mogel ponoči spati in sem se zaradi njih občasno zbujal. Najhuje je v levem zapestju, kjer imam pri stiskanju prstov v pest občutek kot da mi nekaj drži kite v zapestju. Pri premikanju mi tudi nekaj škrta v zapestju.
Po pregledu mi je revmatolog diagnosticiral neke vrste artritis in mi dal protivnetno zdravilo Arkoxia 90mg + neke tablete za preventivo, katerih imena pa ne vem na pamet.
Problem pa je, da bolečine v sklepih rok in zapestju tudi po 1 tedenskem jemanju tablet sploh niso popustile in se še vedno zaradi njih ponoči zbujam.
Ali mi lahko priporočite kakšen način zdravljenja?
Hvala za odgovor že vnaprej.

Lep pozdrav
Primož

Vaše težave izvirajo iz vratnega dela hrbtenice in po moje ne gre za artritis, saj je pri artritisu bolečina bolj lokalna.
Gre za tipično cervicobronchilagijo, manulna terapija bi lahko problem odpravila, verjetno brez zdravil, zato vas vabim na pregled.

Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

Najlepša hvala za odgovor.
Z veseljem bi se zglasil k vam na pregled. Kje pa vas lahko najdem, oz. če mi lahko date kontaktne podatke in čas kdaj se lahko oglasim pri vas.

Pregled naših ordinacij najdete na:
http://www.mo-gy.si/man-medicina/ordinacije/
Do 7.septembra delam v Ljubljani v torkih in četrtkih (nadomeščanje dr. Kotova), v Mariboru pa ponedeljkih, sredah in petkih, ko pa se dr. Kotov vrne z dopusta, bomo delali v obeh ordinacijah vsak dan.
Pokličite vam najbližjo ordinacijo in se dogovorite za termin.

Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

Lepo pozdravljeni,

kakšen slab mesec imam občutek žgoče bolečine pod lasiščem v zadnjem, včasih tudi sprednjem delu glave. Občutek je podoben mravljinčenju z dodatkom pekočega.
Ne vem ali je kaj povezano, vendar moja glava pri spanju je tik ob radiatorju, to pravim zato, ker je občutek kot, da bi se pod mojim lasiščem žgalo, vendar ta občutek ni niti malo boleč, predvsem moteč.
Lepo se vam zahvaljujem za odgovor.
Lp

Ni nujno, da vaše težave izhajajo iz vratnega dela hrbtenice, prej bi sumil cono živcev, ki gre iz zgornjega dela vratu ob prehodu v lobanjo, kjer je morda prišlo do prepiha. Šele če bi to izključili, bi lahko prišli k nam, potem je to problem vratne hrbtenice.
Kar se tiče radiatorja, izključite ga, pa boste videli, ali so kakšne spremembe, vsekakor pa ni dobro, če spite z glavo ob delujočem radiatorju.

Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

Spoštovani !

Stara sem 14 let.. v vratu ko ga premaknem na levo ali desno ali pa naravnost zelo poka! in potem vse od vrata na vzodol do konca hrbtenice.. pokajo mi tudi vsi sklepi … na nnogah, koleno sklepi na rokah? osebni zdravnici sem to že omenila pa mi je rekla da je to normalno da tudi nje poka:)?

Pri vaši starosti je zaradi rasti to dokaj pogost pojav. Povzroča ga ohlapnost mišic ki ne spremljajo hitrosti rasti, s časom, ko se mišice okrepijo, se običajno zadeva umiri.
Pokanja ni treba provocirati, ponavljati.
Lahko pridete na pregled, da vam damo nasvete, vaje, morda je potrebna kakšna korekcija.

Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

New Report

Close