Starševstvo in vzgoja

Odgovarjajo: mag. Nataša Durjava, EAGT geštalt izkustvena psihoterapevtka • prof. Andreja Vukmir, spec. zakonske in družinske terapije • Mirjana Frankovič, transkacijski analitik - psihoterapevtka, doktorandka SFU Dunaj

KISLO-FANTEK;SLADKO-PUNČKA

Default avatar
A je kaj na starih "vražah" da če ti v nosečnosti paše sladko, imaš punčko, če pa kislo, nosiš fantka.
Prvič mi je pasala kisla hrana in rodila sem fantka, in tudi tokrat mi paše kislo, sladkega videt ne morem. Na UZ se še ni videlo spola.
Kako je bilo pa pri vas punce??
Default avatar
Jaz sem 4 mesece v prvi nosečnosti jedla samo pizze. Punčka.
Drugič pa mi ni pa prav nič posebnega pasalo. Še ena punčka. Sem pa na splošno bolj sladkosnede sorte.

LP Barbara
Default avatar
pomoje da ne jaz sem v prvo pojedla na tone čokolade pa je bil fant, vdrugo pa za zajtr vsak dan kozarec kumaric pa je bla punčka
lpM
Default avatar
no, jaz imam hčero, pa mi kislo res absolutno ni pasalo, ni variante kakšne kumarice ali kaj podobnega
Default avatar
Vidiš, vidiš, zato, so mi božični piškoti smrdeli..... se mi je čudno zdelo, kak mi noben piškotek ne paše...

bo že nekaj na tem, vsaj pri men ;o)
Default avatar
Ma ne vem no, mislim da bi na tole lahko napisala tudi bla, bla, pa bi bil rezultat popolnoma isti.

Prvič - koruza v zrnju (me je mož proglasil za "kuro") -> fant
Drugič - na tone sladoleda (najmanj pol kile dnevno) -> fant

Trenutno skoraj ubijam za burek in podobne packarije ... -> ??????

Sicer pa dve nosečnosti nista enaki, tako kot potem (na srečo) tudi otroci ne. Počakaj, saj boš kmalu videla.

LPM
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
Poraženec vidi problem v vsakem odgovoru.
Zmagovalec vidi odgovor na vsak problem.
Default avatar
Def. ne drži. Kislo ne sladko nisem mogla prenašat, oba fanta
Default avatar
Pri meni pa nič posebnega kar se tiče sladko-kislo, je bilo pa zato nekaj drugega.... CVRTJE!!!! Ves čas bi lahko jedla samo pomfri in dunajske zrezke.....FANTEK
Default avatar
Vsako jutro kruh z nutelo - punčka.

The old dreams were good dreams; they didn't work out, but glad I had them. (Robert Kincaid v Najinih mostovih)
Default avatar
kaj pa jaz, ki mi ni pasalo ne kislo ne sladko, sploh nisem smela nič jesti, razen določenih vrst sadja, ker sem 9 mesecev bruhala, še na porodni postelji za vsak popadek?

in je bila punčka

morda je to tudi znak

lp
Default avatar
Moj dragi je komaj čakal na mojo nosečnost, da bom končno začela jesti kisle kumarice, pa gobice v kisu in podobno... NIČ!
Sem jedla vse kot običajno, kar pomeni, da mi je vedno pasalo sladko --- rezultat? FANTEK! (je pa res na videz bolj nežno-punčkaste sorte - ali to tudi velja?)
Default avatar
Od sladkega približno dvakrat - kremšnite!

Noro veliko češenj sem pojedla tisto pomlad. In to na vse načine - zavitek, pita, kompoti, sveže, sveže, sveže... in nobenega drugega sadja!
Pojedla sem veliko špinače, brstičnega ohrovta, korenja, cvetače....

In vsak dan eno POLI salamo, zraven pa kislo mleko!

Punčka se je rodila...

... ki obožuje špinačo in vso zelenjavo, POLI salamo in kislo mleko!

Jaz sem začela verjeti, da se otroku že v maternici izoblikuje okus za hrano!

Nataša
Nataša

~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~

V naši glavi se slabo prelevi v dobro, nesreča v srečo, revščina v bogastvo.

(Edmund Spenser)
Default avatar
Jaz sem vsak dan pojedla na tone sadnih tortic, sadnih solat in sadja, rodila sem punčko.
Default avatar
Jaz drugače sploh nisem za sladko, v nosečnosti pa oh in sploh: vsak dan vsaj po enega indijančka - pa imamo fanta!

Jasna
Default avatar
Ko sem bila prvič noseča nisem mogla iti mimo slaščičarne, ne-da bi se nabasala sladkarij in sem rodila fantka.Sedaj sem drugič noseča in sploh nimam nekih posebnih želja po hrani, niti kislo, niti sladko.
Default avatar
Jaz sem pojedla na tone sladkarij, pa rodila fantka. N.
Default avatar
meni pa paše oboje: kislo in sladko. kaj pa potem? UZ pa je pokazal EN zarodek....
pojedla bi na tone tort, čokolade, piškotov, raznega peciva. poleg tega pa še salama, pašteta, kumarice, solata, solata, solata (hvala bogu!), pica, pica, pica.... pa čips, čips, čips, čips.....
Default avatar
Pasalo sladko, pred nos. nič sladkega, rodil se je fant.

Moderatorji

mag. Nataša Durjava , EAGT geštalt izkustvena psihoterapevtka
durjavaN
prof. Andreja Vukmir , spec. zakonske in družinske terapije
Zavod Pogled
Mirjana Frankovič , transkacijski analitik - psihoterapevtka, doktorandka SFU Dunaj
MirjanaFrankovic