Forum.Over.Net

Skrinjica idej!

Ropotarnica dobrih idej in praktičnih nasvetov za dom, ustvarjanje, obdarovanje ... Forum za vse, ki bi si radi, s pomočjo tisoč in ene ideje naredili življenje bolj pisano.

Kako narediti?

Default avatar

Tim

Prosim, če mi pojasnite naslednje tri metode, ker ne razumem namreč najbolje, kako se naredi, da bo zanesljiv rezultat:
1. metodo servietne tehnike
2. metodo pokajočega/starega izgleda
3. metodo z riževim paprijem in servietami.

Prosim, če mi v parih korakih pojasnite vse metode, napišete katere materiale se koristi in za kaj. Namreč meni recimo akrilni laki kovinske barve firme Deco niso prijeli na steklo in potem nisem vedel, ali kar čez mazati z lepilom Matt in potem lepiti ali mazati servieto in gor nalepiti itd.

Prosim, če ste tako prijazni, da mi vsak obrazloži te metode in potrebne materiale in kje se jih da dobiti.

Najlepša hvala!

Vnaprej hvaležen,

Tim
Default avatar

kaja

Vse je tukaj:

Materiale pa dobiš v trgovinah z ustvarjalnim materialom.v Ljubljani so to
Prometej na Mali ulici, Antus na Čopovi in Levček v BTC hala A v kleti.
Default avatar

tamala_8

Naj ti kar jaz na dolocene stvari odpišem.

Kar se tiše tehnik ustvarjanja, je najbolje, da klikneš na rumeni okvir, v katerem piše Tehnike, napotki, materiali - tam so tehnike precej natančno razložene, predvsem pa je zraven kar nekaj slik.

Čisto na kratko: vrstni red je takle
servetna tehnika: na čisto podlago položiš zgornjo plast servetka in premažeš z lakom za servetko tehniko / mekolom / tessarol akrilnim lakom prosojne barve.
razpokanje: temna plast akrilne barve, plast laka za razpokanje, svetla plast akrilne barve
rižev papir: uporablja se na steklenih površinah, če je to krožnik, s spodnje strani nalepiš najprej servetek, nato rižev papir, ki ga lahko natrgaš na manjše koščke; če pa lepiš na steklenico ali kozarce ali čajne lučke, pa najprej rižev papir, nato servetek.

Pod servetkom mora vedno biti svetla podlaga (bela), da pride motiv do izraza, sicer je slabše viden.

Akrilne barve na steklo ne vem če gredo - jaz uporabljam barve za steklo, ki jih je treba utrditi v pečici.

Katero je lepilo Matt, ne vem. V osnovi se za steklo uporablja poseben medij (lepilo) za servetno steklo na keramiko in porcelan (se utrdi v pečici), zadnje čase pa vsi na skrinjici ugotavljajo, da je zelo obstojno, če uporabiš Tessarol akrilni lak, prosojen, mat ali sijajen, vseeno je.

To je več ali manj to.
----------------------------------------------------------------------------------------------
Ker ne verjamem v telo, rad bi te videl v srce.

<http://tamala0801.moj-album.com>