Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Sončna očala za otroke

Sončna očala za otroke

Mi lahko katera svetuje kdaj naj otroku kupim sončna očala? Hčerka je stara dve leti.
Hvala za vse nasvete! B.

Nam je optik rekel, da mu mamice pridejo nazaj povedati, da jih večina pred tretjim letom noče nositi in jih samo polomijo.

Je prav optika bolj specializirana za otroke Ciciban Clarus na Dunajski c. nasproti Stadiona Bežigrad. Najbolje da greš tja in se pozanimaš!

lp, Mojca

nova
Uredništvo priporoča

Lani sem jima kupila očala in so jih kmalu polomili. Tudi zato, ker so jima bila malo prevelika. Stara sta bila dve leti. Letos smo kupili nove, pri optiku. Jima je prilagodil, da ne padajo dol.Sta ful navdušena. Sicer jih imamo šele par dni. Zraven sta dobila še škatlice in krpice in zelo pazita. Upam, da bo ta pazljivost trajala dolgo. Zdaj pa že preveč upam, a ne?

Naš je že kar za rojstvo dobil od prijateljice sončna očala (ne vem znamke, ampak imajo jih pa skoraj v vsaki otroški trgovini), katera so sicer bolj tako glede kvalitete, imajo pa nekaj zaščitnega filtra in so kot nekakšna platika, ampak zelo upogljiva. Tako, da so kljub mečkanju in stegovanju le teh še vedno čisto v redu oblike. Jih je z veseljem nosil na Voglu, ko smo šli pozimi na počitnice. Star je 2,5 let.

LP

Punce samo eno opozorilo ki ga lahko upoštevate ali pa tudi ne. pazljive bodite glede sončnih očal tako za odrasle kot za otroke, ki jih kupujete kar tako v raznih otroških ali pa ” odraslih ” trgovinah saj so te UV zaščite ki so deklarirane na očalih v resnici dosti manjše in lahko predvsem otrokom zelo poškodujejo oči. Raje reskirajte kakšen tolar več in kupite kakšne pol leta kasneje očala otročičku ampak s tem boste naredile več koristi kot pa če kupite očala kar tako brez optika!

Da ne bo katera mislila da delam reklamo optikom ker nisem ta branža, je pa moj nečak dobil lani močno vnetje oči, ko je nosil očala ki so jih kupili v trgovini ariel in jih je nosil na morju. Zdravnica je rekla da je to zaradi slabe UV in še neke zaščite, ki še slabše lomi sončne žarke in če je otrok bolj občutljive sorte lahko povzroči tudi močno vnetje oči!

lp, Mojca

Sončna očala za otroke je res najbolje kupit pri optiku, ne pa kar ene plastike v otroških trgovinah. So pa očala Tico Sol, ki jih tudi prodajajo v otroških trgovinah, zelo v redu. Mož dela v “očalarski” branži in pravi, da so kvalitetna.

Lp B

Ja, hvala bb točno, tudi naš ima te Tico Sol, se prej nisem mogla spomnit. Praviš da so kvalitetna? Potem me ne bo več skrbelo da so zanič in za očke sina.

LP

Jaz sem jih prejšnji teden kupila v baby centru. se prilagajajo obsegu glave. imajo več različnih barv, sama sem hčerkici (19mes) kupila take s svetlo modrimi stekli (no ja plastiko). sem pa najprej preverila kako je z zaščito pred uva in uvb. je bila 100%. 1. dan ko sem ji dala gor očala, jih je vzela dol in rekla bejž, 2. dan pa jih je imela gor celo pot do vrtca pa tam je bil jok, ko sva jih snele in spravile v omarico.

Pri nas smo otroke opremljali s sončnimi očali od petega meseca dalje.
Nina

New Report

Close