Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Skrinjica idej! ustvarjanje iz naravnih materialov-priročnik

ustvarjanje iz naravnih materialov-priročnik

Pozdravljene!

Že nekaj let ustvarjam z naravnimi materiali in imam dokaj veliko paleto svojih izdelkov. Največ delam iz sena , maha , suhih rož in vsega ostalega kar se dobi v naravi .
Sedaj pa razmišljam da bi bilo zanimivo vse te izdelke poslikati ter z navodili za izdelavo objaviti v kakšnem priročniku
za ustvarjanje . Podobnih priročnikov je v Avstriji in Nemčiji ogromno , pri nas pa še nisem zasledila nič podobnega.
Odkod in kje začeti? Če ima katera kakšno informacijo ali idejo glede tega bi ji bila zelo hvaležna .

Lep pozdrav.

Neža

Revija unikat in atelje, sta nekaj podobnega, kot te nemške revije.
Meni se tudi ogromno nabira tega naravnega materiala, pa nimam nekih pametnih idej kaj z njim. Bi mi lahko prosim kaj pomagala? Kaj delaš?

kaj pa če bi sama probala sestaviti svojo knjigico in jo potem naprej prodajati.

tudi mene zanimajo kakšne lušne ideje.

lp

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljene !

Mislim da bi potrebovala najprej kakšnega sponzorja. Pa tudi glede prodaje bi bilo bolj enostavno če bi imela koga za sabo.
Mislim pa , da pri nas prav primanjkuje takšna literatura. Še posebej pri ustvarjanju z naravnimi materiali , večina si misli : saj to je navadno seno ali pa mah – to si tudi lakho sam doma naredim . Vendar ni tako enostavno . Naravni materiali pa so najcenejši in vse bolj popularni in mislim da bi takšen priročnik bil tudi pri nas zaželjen.
Moji izdelki so navdihnjeni z letnimi časi , sedaj sem delala večinoma iz sena in sicer : zajčke , kokoši , košarice in podobno v duhu prihajajočega praznika .
Drugače pa delam tudi : človeške podobe ( iz sena) , “slike”-iz naravnih materialov , torbice iz sena – le za okras , šopke , venčke , …

Hvala in lep pozdrav.

Neža

Joj Neža, nujno bi rabila nasvet, kako se naredi 1,3m velika človeška figura iz sena ali slame, da potem ne razpade…. Mi lahko kako pomagaš?
veliko sončka 🙂
žarek

Večinoma sem delala miniature do cca.30 cm višine iz dolge (močvirske )trave .Lani pa sem naredila tudi enega velikega deda ki smo ga imeli pred hišo čez celo poletje , tega sem oblekla v stara oblačila .
Ne vem ali misliš na kaj takega . Če ja , potem pa poskusi naslednje:
za noge in roke sem uzela kot osnovo malo debelejšo žico in sem jo ovila z slamo , za hrbtenico eno primerno dolgo leseno letev , na katero sem fiksirala roke , noge in glavo , telo sem še popolnila z slamo , vse skupaj pa sem vezala z špago.
Glavo izdelaš kot kroglo iz sena/slame . Na koncu ga oblečeš .
Upam da sem ti pomagala.
Neža

New Report

Close