Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Skrinjica idej! Ustvarjalka, sonce rumeno in drugi – vsi, ki radi obiskujete Skrinjico idej

Ustvarjalka, sonce rumeno in drugi – vsi, ki radi obiskujete Skrinjico idej

Pozdravljeni!

Že nekaj časa razmišljam o tem, da bi bilo fino, če bi k forumu Skrinjica idej lahko dodali nekaj podobnega kot imajo na forumu Prehrana samo, da mi ne bi imeli baze receptov, ampak – BAZO USTVARJALNIH IDEJ – razdeljeno po različnih temah. Npr: novoletne ideje, velikonočne ideje, valentinove ideje, poletne ideje, pomladne ideje, ideje za dom…., kjer bi lahko (kdor bi želel) vnesel postopek za izdelavo izdelka in fotografijo le-tega. Sama si namreč rada zadevo pred izdelavo tudi ogledam. Hkrati pa bi takšna baza olajšala iskanje…

Zdi pa se mi, da bi bila zadeva lahko zanimiva tudi bodočim sponzorjem sistema – npr. uvoznikom in proizvajalcem materiala za ustvarjanje (Prometej, Antus…)

Podobnih strani, kjer bi se lahko zbirali tisti, ki radi nekaj ustvarjamo, v slovenščini ni (vsaj sama jih nisem zasledila).

Kaj mislite o tej ideji? Bi jo posredovali Primožu? Dobrodošla tudi mnenja drugih.

LP, Dreja

.................................................. http://dreja.moj-album.com/

Dreja! Meni se zdi tole ideja in pol!
Kako je s pridobivanjem sponzorjev mi sicer ni poznano, ampak Primož bi na to temo vedel kaj povedati. Če ga boš kontaktirala se podpišem pod tvojo prošnjo še jaz ;-))

Jaz sem tudi za. Ce bom v Sloveniji se 100% udelezim.

nova
Uredništvo priporoča

Dreja, tudi meni bi takšna baza prav prišla! Sem seveda ZA!

Bi pa potrebovala še digitalni fotoaparat, da bi lahko kaj prispevala… V sliki, seveda, do takrat pač brez.

mislim da je to čudovita ideja in bi vsem prav prišla

lp

:)))) Ravno prejle sem sortirala fotke čestitk (sem nekaj brkljala po računalniku, pa sem nanje naletela) in sem nekaj podobnega pomislila.

Super ideja – jaz tako vse, kar naredim poslikam:). Čeprav je letos tega zelo malo, nekaj mi čas nagaja:)

Ma krasno bi bilo, da se še kaj vidi, ne samo prebere.

Spet se je potrdil pregovor, da več glav več ve. Vesela sem vašega odziva, idej, predlogov. Tudi meni se zdijo super.
Zdaj pa tista malo slabša novica, ampak ne čisto nujno, moram preveriti. Namreč, fotografije lahko povzročijo nemalo preglavic, ker so dodatna obremenitev za sistem, katero pa si po informacijah, ki jih imam, trenutno ne moremo privoščiti. Malo bom predebatirala z računalničarji.

A bi katera prevzela moderiranje tega dela foruma? To bi precej olajšalo.

Ideja z oglaševalci pa je tudi dobra. Ima kdo kakšna konkretna imena, veze? Sporočite mi na mail.

I Domišljija je pomembnejša od znanja. Znanje je omejeno, domišljija pa poganja svet. Albert Einstein I Naročilo na ePosvet: https://med.over.net/svetovalec/andreja-verovsek I

Andreja, verjetno je pri slikah problem velikost? Če so slike pomanjšane so velike pod 100KB, kar se meni ne zdi veliko. Sicer pa je tudi možnost, da se zraven navodil, idej pač prilepi link do spletnega albuma (moj.album.com ali volja.net). Saj bi bile tako “samo en klik stran”. Bodo morali še računalničarji povedati svoje ;-)).

Glede moderiranja tega dela foruma – sama nimam pojma kako takšno moderiranje poteka, težava je tudi v tem, da doma nimam ADSL povezave (enostavno se mi zdi predraga), tako da skočim kdaj gor na voljine impulze. Moderiranje pa vzame verjetno več časa, tako da bi bilo z vidika stroškov zame neracionalno?? Sicer resnično ne vem, kako te stvari izgledajo, morda si čisto narobe predstavljam – lahko malo več poveš na to temo?

Sponzorji. Ker živim v manjšem kraju niti ne bi imela koga vprašati. V Ljubljani je takšnih trgovin kar nekaj (v bistvu so to tudi uvozniki za hoby material). Morda bi se MON obrnil na njih?

No, če nič drugega, me veseli da ste opazili Drejcino idejo ;-))

----------------------------------------------- http://sonce-rumeno.moj-album.com/

Sama sem bila moderatorka enega foruma nekaj časa nazaj. Iz osebne izkušnje vam povem, da samo moderatorstvo ne vzame veliko časa, razen, če ga veliko porabiš za pripravo strokovnega odgovora.

Res pa je, da je dobro, da si dnevno na internetu, saj le tako forum lahko dobro živi in je ažuren-posledično zanimiv za obiskovalce.

Z računalničarjem sva že govorila o okvirnih možnostih za slikice.

I Domišljija je pomembnejša od znanja. Znanje je omejeno, domišljija pa poganja svet. Albert Einstein I Naročilo na ePosvet: https://med.over.net/svetovalec/andreja-verovsek I

Tudi mene zanima kako izgleda moderirarnje – recimo tega foruma.
Moram rečt, da nimam pojma, kaj je potrebno znati in delati.
Malo pa se moraš že spoznati na “temo” ali si lahko samo ljubitelj?

Sama sem za računalnikom pohna in pečena, čeprav raje delam stvari zase kot surfam po webu – a mi tudi to ni problem:)) No, na MON skočim pa vsako urico malo pogledat, čeprav včesih iz službe ne utegnem odgovarjat.

Pozdravljene ponovno,

zelo sem vesela odziva. Menim, da bi zadeva lahko postala uporabna (ne samo za ustvarjalne duše temveč tudi učiteje, vzgojitelje, starše…)čeprav v začetku ne bi bilo sličic, mogoče bi pa res lahko uporabili idejo, ki jo je napisala sonce rumeno.

Kar pa se moderiranja tiče, sama imam sicer ADSL povezavo, kar nekaj izkušenj pri ustvarjanju… samo ne vem, če bi bilo ta forum sploh potrebno moderirati.
Tale forum mi je všeč ravno zato, ker se v njem izmenjujejo ideje – takšne in drugačne. In če za kje – naj ravno za tu velja pregovor, da več glav v resnici več ve. Čeprav je spet res, da si moderiranja mogoče ne znam prav predstavljati.

LP, Dreja

.................................................. http://dreja.moj-album.com/

Ja, tole z moderiranjem tudi mene “muči”. Morda je Andreja mislila bolj kot “urejanje” – če bi imele svoj kotiček, da bi bilo znotraj njega vse pošlihtano, morda po rubrikah, da bi točno vedel kaj kje iskati. Mislim da tale forum res ne potrebuje moderiranja v smislu “delanja reda”. Je pa res, da si niti pod razno ne predstavljam, kaj moderiranje sploh pomeni ;-)).

dreja in sonce, tudi jaz sem razumela kot “urejanje”.

Ja, najbolje, da počakamo. Za urejanje se bomo pa že zmenile, kajne? Po moje zna biti to kar zabavno. Verjetno pa to lahko počne tudi več ljudi (v primeru, da kdo ne bi utegnil, ga za tisti čas nadomesti nekdo drug) oz. nekakšna delitev dela.

Čeprav je moj ustvarjalni kot doma ponavadi v neredu – “ustvarjalnem”
:))))) .

Pozdravček,
Dreja

.................................................. http://dreja.moj-album.com/

:))) Ja mogoče bi bilo fino, da bi bilo več ljudi; a ne preveč:)

Jaz si vsakič, ko začnem z ustvarjanjem vse lepo pospravim, pripravim, …. a dokler ni ustvarjalnega nereda ne znam nič naredit:) Pri ogromni mizi ponavadi delam čestitke na prostoru, ki ga je komaj za čestitko, vse okoli pa je … bomba:))))

Andreja je kaj novega na to temo?

Kaj pravijo računalničarji – bi šlo?

Malo moram podrezati, da ne bo šlo vse v pozabo ;-))

LP

Nisem zaspala v teh dneh, iskala sem rešitve in se dogovarjala. Danes vas lahko obvestim.

Na MON- smo podprli vašo idejo in jo vzeli pod drobnogled. Stinjamo se, da je zelo dobra in bi pomenila nadgradnjo te oblike foruma.
Želeli pa bi narediti tudi malo novejšo podobo celega foruma, da bi bile stvari boj strukturirane. Podobno, kot so recepti.

To strukturo bi bilo potrebno definirati, opredeliti rubrike, vsebino. Pri tem bi potrebovala vaše ideje in vašo pomoč. Kateri meniji bi bili dobrodošli.

Glede omenjenega moderatorstva sem si predstavljala to tako, da bi nekdo bil malo bolj angažiran za urejanje slik. To bi mu vzelo verjetno 15 minut na dan, ni pa sploh nujno, da bi to bilo vsak dan, saj teh slik verjetno ne bo cela kopica.

Zanima me, kdo bi želel sodelovati pri vsebinskem preoblikovanju foruma.

Predlagam, da vse predlagate svoje poglede, ideje in tudi malo med seboj izberete, katera bi lahko v tej pripravljalni fazi malo več sodelovala.
Mislim, da mi bilo potrebno tudi eno srečanje, da bi to potegnile skupaj, potem pa bi jaz to predala oblikovalki in računalničarju.

Torej, vabljene, z dodatnimi predlogi in prosim, da se javite tiste, ki bi želele sodelovati pri tem preoblikovanju in nadgraditvi!

Akcija se nadaljuje.

I Domišljija je pomembnejša od znanja. Znanje je omejeno, domišljija pa poganja svet. Albert Einstein I Naročilo na ePosvet: https://med.over.net/svetovalec/andreja-verovsek I

Jaz sem nad to idejo navdušena:

Ideje za rubrike:
slikanje (steklo,svila,lepljive barve)
modeliranje (das masa,slano testo)
servietna tehnika
voščilnice
….

Tudi ideja,ki jo je na začetku podala Dreja ni slaba

LP,Hali ************************** http://hali.moj-album.com/

Andreja hvala za odgovor in trud!

Ja, tako nekako bi bilo smiselno urediti stvari kot sta rekli dreja in Hali.

Rubrike po tehniki ustvarjanja in po “dogodkih”.

Morda bi pripravile vsaka svoj seznam rubrik, potem pa bi jih “potegnile skupaj”?

Veljalo bi premisliti kaj je bolj “funkcionalno” – ali urediti po tematiki (npr. velika noč, novo leto, valentinovo, urejanje doma, …) in nekje jasno označiti s kakšno tehniko je zadeva narejena ali bi npr pod tehniko ustvarjanja metali ideje za vse priložnosti? (ne vem če sem jasno napisala).

Seveda ne bodo smele manjkati rubrike:
lepe misli
voščila
vabila
posvetila

Sama se kakšnih sestankov težko udeležim ker nimam lastnega prevoza, rada bom pa pomagala na daljavo!

Konec tedna bom malo uredila svoje misli in napisala še kakšno idejo.

Sončen pozdravček vsem!

Super! Strinjam se s Hali in sonce rumeno. Tudi sama bom med vikendom malce razmislila in napisala svoje ideje.

Seveda pa sem po svojih močeh pripravljena sodelovati pri projektu.

LP, Dreja

.................................................. http://dreja.moj-album.com/

New Report

Close