Najdi forum

pogrebne storitve

Mogoče ni ravno vprašanje za to stran, ampak vseeno prosim za kakšen nasvet. Moj oče je zelo bolan in nič ne vemo, kdaj bo prišel konec. Ker bom morala pogrebne storitve uredit sama, tudi mama je bolana, bi prosila za nasvet, kaj moram storiti, ko pride do tega. Že tako si žalosten, a moraš to sam uredit. Da nebi letala kot zmešana, kaj moram imeti s seboj na Žalah in koliko denarja? Ali se to lahko plača s kakšno kartico, ali moraš imeti gotovino.
Hvala za pomoč.

Ne vem točno, vem pa da obstajajo službe ki ti vse uredijo samo poveš želje in vse oni organizirajo..?

Lp

Drago je, drago, na žalost…
Mi smo imeli v četrtek pogreb, dokaj skromen, nič pretirano razkošnega, pa ti lahko povem kar konkretno ceno: čez 370.000 sit.
Ni kaj, znajo se okoriščati z že tako nesrečnimi in žalujočimi…

nova
Uredništvo priporoča

Pri nas smo vse uredili na žalah.
Prineseš zdravstveno izkaznico, oni pa imajo pokojnika običajno že tam, če ne pa vsaj papirje, na podlagi tega ti potem uredijo vse.
Najprej kak pogreb želiš in kdaj-ti predlagajo termine, tudi osmrtnico daš lahko tam, potem pa te peljo v sobo kjer imajo žare, krste, če želiš tudi obleke, cvetje pa bi jaz šla naročit kam drugam, ker so cenejši, tako so meni celo oni svetovali.
Mi smo bili tam vse skupaj pol ure.
Potem pa smo šli še do duhovnika v krajevno cerkev in se zmenili za govor, to je vse kar imaš pota izven žal, ostalo uredijo kar tam.

Cene pa niso skromne kot je že predhodnica povedala.
Klasičen pogreb z žaro (je tudi mnogo cenjša od krste) pride čez 350tisoč od tega da socialna mislim da kakšnih 120tisoč.

Lahko se plača s kartico, lahko se tudi nakaže kasneje, mora pa biti plačano do dneva pograba.

Predlagamm, da ko se zgodi, da prej pokličeš ali imajo vse že tam, da ne boš hodila dvakrat, ker dokler ni dokumentacije oz pokojnika ne uredijo nič.

Žal mi je za tvojega očeta in upam, da sem kaj pomagala.

P.S. Skoraj sem pozabila, prinesti moraš še dokument groba(tam kjer bo pokopan), če ga seveda imate oz. pooblastilo najemnika groba, ki vam dovoli pokop v njegov grob.

V pogrebni službi MEŽNAR (GSM 041 922 716), Tržič vam nudimo različne storitve, ki jih popolnoma prilagodimo vašim potrebam in željam, ter tako ustrežemo tudi najzahtevnejšim okusom in posebnim zahtevam. Stremimo k popolnemu zadoščenju. Vemo, da vam kakovostno opravljene storitve pomenijo največ, zato vam nudimo:

– prevozi od kraja smrti (na dom, v mrliško vežico, na upepelitev, na obdukcijo)
– mednarodni prevozi pokojnika/-ce in ureditev vse potrebne dokumentacije
– ureditev (oblačenje) pokojnika
– prodaja pogrebne opreme (krste,žare,…)
– posredovanje naročila žalnih vencev, ikeban, sveč …
– posredovanje naročila kamnoseških storitev
– naročilo pevcev in trobente
– povečava fotografije pokojne/-ga in okvir*
– fotografiranje pogreba
– posredovanje osmrtnic
– rezervacije pogrebščine
– ureditev dokumentacije (izpisek iz matičnega registra umrlih, pogrebnina ZZZS)
– objava osmrtnice (radio Gorenc, Delo, Dnevnik, Gorenjski Glas,…)
– svetovanje
– …

*Ob naročilu naših pogrebnih storitev, ki vključujejo prevoz pokojnika in naročilo žalnih aranžmajev, vam povečavo fotografije pokojne/-ga in okvir nudimo BREZPLAČNO.

Več o nas si preberite na http://www.meznar.com

Pozdravljena,

upam, da se nisi bila primorana soočiti s smrtjo očeta. Če pa si se na žalost že morala, pa izrekam globoko sožalje.

Vseeno pa ti pošiljam link ene spletne strani, ki ponuja ogromno informacij glede pogrebov.
Pogreb ni tabu[/url]

Sama tudi upam, da se še držite.

Potrebno je poklicati zdravnika, nato še pogrebni zavod. Načeloma ti vse uredijo.

Pogrebni portal, kjer dobite še kakšno koristno informacijo;

http://govorko-akcijske-cene-pisanja.blogspot.com/

Če komu prav pride so na spodnjem naslovu zbrane ključne pogrebne informacije, ki vam bodo mogoče v pomoč.

povezava[/url]

New Report

Close