Najdi forum

Večno zaspana

Pozdravljeni.

Imam problem z zaspanostjo. Podnevi sem obupno zaspana in bi kar spala in spala. Kljub temu, da ponoči spim vsaj po 8 ur, me vedno popoldan še premami spanec in huda utrujenost. Temu se poskušam odpovedat, pa mi dostikrat ne rata, ker enostavno nisem sposobna početi kaj drugega.

Na sistematskem pregledu so mi par mesecev nazaj odkrili anemijo, ki sem jo ustrezno pozdravila, utrujenost in zaspanost pa sta ostali.

Sprašujem se, kaj bi lahko bil vzrok?

Naj povem, da sem stara 23 let in da se redno (vsak dan) ukvarjam s športom.

mogoče tvoja postla leži na območju sevanja zato lahko premakneš postlo ali pa pejt na kavč spat. Tudi vzmeti v postli jemljejo energijo in jo akumulirajo.
Ampak če se ukvarjaš s športom in si še vedno zaspana mora bit vzrok nekje drugje. Nekaj ti jemlje energijo in ugotovit moraš kaj je to.

Mogoče ti bodo tukaj znali pomagat:
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl

Lepo pozdravljeni!
Ob vašem vprašanju razmišljam takole: Čeprav se zaspanost in utrujenost praviloma pojavljata sočasno, ima zaspanost lahko tudi druge vzroke …
Ker se v tem forumu pogovarjamo o utrujenosti, bom spregovorila o tej težavi.
Utrujenost in slabo splošno počutje sta pri hitrem življenjskem ritmu in velikih delovnih obremenitvah zelo pogosta in velikokrat razumljiva. Običajno sta posledica preobilice dela ali premalo spanja. Pogosto nas utrujajo: stalna napetost, hitenje in skrbi.
Najprej moramo torej razmisliti o razdelitvi časa za DELO, POČITEK in SPANJE. Pri zdravstveni vzgoji so nas učili, da je zlato pravilo zdravega življenja načelo 3 x 8: 8ur dela, 8ur sprostitve in 8ur spanja. Naše potrebe po spanju pa se tudi individualno razlikujejo. So ljudje, ki jim zadostujejo že 4 ure spanja, in so takšni, ki jih potrebujejo tudi po 12ur. ( Če sodite med slednje, je bila to verjetno že vaša značilnost ranega otroštva in so vas zaradi tega nemara celo uvrščali med t.i. “pridne” otroke?)
Ali si torej privoščite toliko nočnega spanja, kot ga vaš bioritem potrebuje? Ali se zbudite zjutraj spočiti ali utrujeni? Kdaj ste bolj utrujeni: zjutraj ali zvečer? Kaj vas najbolj utruja? Ali so se ti znaki pojavili na novo ali ste bili k temu nagnjeni že v preteklosti? Kakšna je vaša prehrana? Ali uživate kakšna zdravila? Koliko se dnevno gibljete? (Na slednje vprašanje ste že odgovorili.) Ali se zadržujete pretežno v zaprtih prostorih? Ste izpostavljeni stalnemu hrupu? Kakšna je narava vašega poklicnega dela (je to 8 ur dela za računalnikom, ki zahteva stalno napetost)? Je to delo z ljudmi, ki zahteva nenehno socialno masko vljudnosti in prijaznosti? Koliko vas delo veseli in osrečuje? Kolikšne odgovornosti prenašate? Kako ste zadovoljni z medosebnimi odnosi? Kako ste zadovoljni v zasebnem življenju (partnerski odnosi, otroci, finančne in druge skrbi, zadovoljstvo s samo seboj … )? Ali bi utrujenost lahko povezovali z depresivnim razpoloženjem ali anksioznostjo (strahom, tesnobnostjo … )?
Vse to so vprašanja, na katera si moramo odgovoriti, preden pomislimo na utrujenost zaradi BOLEZNI. V slednjem primeru je utrujenost verjetno samo eden izmed znakov in so vedno prisotni še kakšni drugi znaki.
Tedaj to postane medicinsko vprašanje. (Btw: učili so nas, da se slabokrvnost odraža prav v hudi utrujenosti … ali ste slabokrvnost povsem pozdravili?)
Pri sindromu kronične utrujenosti (SKU) pa gre za obolenje, ki je zaradi nepreciznega poimenovanja običajno napačno razumljeno. To je resnejše kronično obolenje, ki obsega motnje v delovanju imunskega, hormonskega in nevrološkega sistema. Opis te bolezni pa že presega širino vprašanja.

Lep pozdrav
Veronika

nova
Uredništvo priporoča

Mina napisal:

> Pozdravljeni.
>
> Imam problem z zaspanostjo. Podnevi sem obupno zaspana in bi
> kar spala in spala. Kljub temu, da ponoči spim vsaj po 8 ur, me
> vedno popoldan še premami spanec in huda utrujenost. Temu se
> poskušam odpovedat, pa mi dostikrat ne rata, ker enostavno
> nisem sposobna početi kaj drugega.
>
> Na sistematskem pregledu so mi par mesecev nazaj odkrili
> anemijo, ki sem jo ustrezno pozdravila, utrujenost in zaspanost
> pa sta ostali.
>
> Sprašujem se, kaj bi lahko bil vzrok?
>
> Naj povem, da sem stara 23 let in da se redno (vsak dan)
> ukvarjam s športom.

Ali vam lahko predlagam brezplačen test BIODIETA?

Zdravo
Stane

Pozdravček!

Tudi jaz imam podoben problem, vsako popoldne okrog 15 ure postanem neznosno utrujena, ne zaspana, utrujena.
Vzrok za to sem našla v nizkem krvnem pritisku in padcu krvnga sladkorja takoj po obroku ( kosilo ).
Vse skupaj sem rešila s pravilno prehrano in športno aktivnostjo.
LP Ajla

Ajla napisal:

> Pozdravček!
>
> Tudi jaz imam podoben problem, vsako popoldne okrog 15 ure
> postanem neznosno utrujena, ne zaspana, utrujena.
> Vzrok za to sem našla v nizkem krvnem pritisku in padcu krvnga
> sladkorja takoj po obroku ( kosilo ).
> Vse skupaj sem rešila s pravilno prehrano in športno
> aktivnostjo.
> LP Ajla

Spoštovana Ajla!

Pod športno aktivnostjo verjamem, da imamo vsi podobne predstave, zelo bi me pa zanimalo, kaj v vašem primeru pomeni pravilna prehrana.

Najlepša hvala za odgovor
Stane

Pozdravljeni!

Mogoče sem res uporabila preširok izraz- pravilna prehrana.
Torej: moje nepravilno prehranjevanje je zgledalo takole;
– zajtrk: nekaj malega za v usta, največkrat kak piškot ali košček čokolade
-do kosila nič, nato pa akcija, pojedla sem več kot mož in po kosilu se je zgodilo- utrujenost, in občutek, da moram pojesti nekaj sladkega, zaradi “prevelikega obroka” se mi je izločila prevelika količina inzulina, zato občutek potrebe po sladkorju, ki sem jo seveda nadomestila in to naj bi bilo ( po mnenju mojega zdravnika in moji laični razlagi ) nekeko povezano s krvnim tlakom.

Kakorkoli že, spremenila sem način prehrane, to pomeni za zajtrk jem polnozrnat kruh z raznimi namazi, razne stvari za v mleko,… za malico sadje ( za kosilo nisem več tako lacna), za kosilo pojem znatno manj in po kosilu si namesto čokolade privoščim kako sadje, manj sladek puding,…

V glavnem, meni deluje, za kar sem resnično vesela.

Neutrujeni pozdrav, Ajla.

Ajla napisal:

> Pozdravljeni!
>
> Mogoče sem res uporabila preširok izraz- pravilna prehrana.
> Torej: moje nepravilno prehranjevanje je zgledalo takole;
> – zajtrk: nekaj malega za v usta, največkrat kak piškot ali
> košček čokolade
> -do kosila nič, nato pa akcija, pojedla sem več kot mož in po
> kosilu se je zgodilo- utrujenost, in občutek, da moram pojesti
> nekaj sladkega, zaradi “prevelikega obroka” se mi je izločila
> prevelika količina inzulina, zato občutek potrebe po sladkorju,
> ki sem jo seveda nadomestila in to naj bi bilo ( po mnenju
> mojega zdravnika in moji laični razlagi ) nekeko povezano s
> krvnim tlakom.
>
> Kakorkoli že, spremenila sem način prehrane, to pomeni za
> zajtrk jem polnozrnat kruh z raznimi namazi, razne stvari za v
> mleko,… za malico sadje ( za kosilo nisem več tako lacna), za
> kosilo pojem znatno manj in po kosilu si namesto čokolade
> privoščim kako sadje, manj sladek puding,…
>
> V glavnem, meni deluje, za kar sem resnično vesela.
>
> Neutrujeni pozdrav, Ajla.

Ajla, se mi je zdelo, da ste instinktivno uskladila razmerje med vnosom kalorij in elektrolitov, kamor jaz prištevam tudi C-vitamin in če ste s tem odpravila tudi druge težave, ki so skoraj po pravilu sopotnik utrujenosti, ste delno na pravi poti.
Če pa želite zvedeti, zakaj pravim le delno, vam priporočam, da si preberete knjigo RESNICA SOLI, objavljeno na forumu PREHRANA, TRENING……

Zdravo
Stane

Spoštovani gospod Stane!

Prosim, če nehate izvajati reklamo za vašo knjigo, ker bomo v prihodnje vsa sporočila, ki se nanašajo na to temo, brisali! To velja tudi za druga reklamno usmerjena sporočila.

Hvala za razumevanje!

LP, Veronika

živijo,
lahko ti samo pomagam v tej meri, da ti posredujem telefonsko številko gospoda, ki je meni in moji mami zelo pomagal,odkar nas zdravi moram priznat da je vse občutno lažje. mami multiplo sklerozo, meni pa vse od mozoljev do utrujenosti, pa ledvic – vse preteklost! dela na daljavo,zdravi z energetskim uravnovešanjem sistemov in odpravljanjem blokad – ko sem pri sebi videl kako hitro neha glava bolet, in to mi je rešil neštetokrat, dokler niso glavoboli za vedno minili, sem nehal dvomiti v njegove spoobnosti – skratka, če kdorkoli rabi njegovo pomoč, mu z veseljem posredujem njegovo telefonsko! moj mail je [email protected]

Ziv,

naj ti preverijo delovanje ščitnice, če ti jo še niso.

Lp

New Report

Close