Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija motnje srčnega ritma?

motnje srčnega ritma?

Pozdravljeni!

stara sem 26 let in sem noseča 12 tednov.Zadnje čase pogosto občutim močno in nepravilno bitje srca (predvsem če ležim na levem boku). Pritisk in pulz sta normalna. Zadnjič me je takšno bitje zbudilo in sem kakšne pol ure sedela ker sem imela občutek da se bom zadušila.Prosim povejte mi ali je to lahko nevarno in ali naj kaj omenim zdravnici. Za odgovor se vam zahvaljujem!

Spoštovani,

Med nosečnostjo se funkcije posameznih organov lahko zelo spremenijo. Izgleda, da so pri vas začele nastopati motnje srčnega ritma. Če ste že kdaj bili na pregledu pri kardiologu in je kardiolog ugotovil, da imate zdravo srce se nagibam k mnenju, da so nastopile funkcionalne motnje (napadi hitrega bitja srca), ki niso nevarne. Če bodo težave trajale in niste bili še nikoli na pregledu pri kardiologu priporočam, da opravite pregled pri njem že zato, da izključi organsko bolezen srca.

Lepo vas pozdravljam.

Prim. Boris Cibic, dr. med.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close