Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija bolečine v srcu

bolečine v srcu

Pozdravljeni!

Star sem 24 let. Meseca maja so se mi začele pojavljati dokaj močne bolečine v srcu. Sprva je do bolečin prišlo enkrat do dvakrat na teden, čez čas pa so se bolečine začele pojavljati vsak dan. Začel sem si zapisovati dneve, ko so se pojavile bolečine. Prišlo je do umiritve, tako da so bolečine spet postane tedenske. V zadnjih treh dneh so bolečine spet prisotne.

Opis bolečine: ostra, kratka bolečina, nekakšen “krč” v srcu
Telesne značilnosti: 176 cm, 63 kg, ne kadim, občasno pijem alkohol, delni športni rekreativec.

Lep pozdrav in hvala za odgovor.
Miha

Spoštovani,

Ločimo dve vrsti bolečin pri srcu: ostre bolečine, krči, vbadanje, ki trajajo največ nekaj sekund in stiskajoče bolečine za prsnico, ki trajajo več minut.
Prve so v večini primerov prisotne pri mladih ljudeh in so posledica izvensrčnih vzrokov, slednje pa pri starejših ljudeh zaradi ateroskleroze ali visokega krvnega tlaka.
Iz vsebine vašega dopisa povzemam, da je pri vas izvor bolečine zunaj srca (stresna napetost, ščitnica, stanje po virusnem vnetju, itd.)

Lepo vas pozdravljam.

Prim. Boris Cibic, dr. med.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close