Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Ožilje desne noge in amputacija

Ožilje desne noge in amputacija

Uporabil sem vas kot zadnjo možnost in vas LEPO PROSIM za pomoč. Pomoč bi rad nudil babici (71 let), ki jo imamo vsi izredno radi in nam pomeni VSE na svetu.
Že 15 let je sladkorni bolnik in jemlje vsa potrebna zdravila za uravnavanje krvnega sladkorja. Pred nekaj leti je imela trombozo leve noge in od takrat jemlje Marivarin in redno obiskuje koagulantno ambulanto. Ima tudi aritmijo se pravi neredno bitje srca.
Stvar je sledeča: 6.5.2005 je bila sprejeta v bolnišnico v Murski Soboti zaradi slikanja oziroma ultrazvoka ter čiščenja žil leve in desne noge.
Poseg so opravili 11.5. V petek 13.5 so ji rekli, da lahko gre domov. Tukaj pa nastane tudi zelo velik problem. Po njo je šla mama in ko sta prišle do izhoda babica enostavno ni mogla več naprej. Desna noga od kolena naprej je postala v 2 minutah temno modra in zelo boleča, da babica ni mogla več vstati. Potem je mama šla takoj iskat zdravnika, ki jo je operiral, in ko ga je končno po par sto metrih letanj sem po bolnišnici komaj našla ji je povedal, da gre verjetno za krč in da naj gre samo domov. Ko je prišla ven je bila noga še hujša in še bolj boleča. Takoj je šla nazaj k zdravniku in povedala, da je še hujše ji je končno rekel, da naj ji pripelje noter. Tako je po pti prosila več sester in zdravnikov, ki pa ji nikakor niso hoteli pomagati, da spravi babico k zdravniku. Tako je vzela najbližji voziček in jo dala v voziček ter se po stopnicah in vseh ostalih po pomoči mimoidočih končno prebila v bolnišnico. Seveda brez pomoči sester in zdravnikov, katerih je srečala najmanj 20.
Potem so jo peljali na urgenco saj je bila ura že pozno in so zdravniki že zaključili s službo.
Tam je bil en ZELO NESRAMEN kirurg (dr. ČOPI), ki je izjavil sledeče: Gospa je že stara (71 let), povrh tega je sladkorna bolnica in mislim, da se ne bomo sploh spravljali zraven, ker nima smisla, ker taki bolniki umirajo.

Je to sploh beseda, ki jo lahko zdravnik kdajkoli izreče bolniku oziroma svojcem?!?!?!? Kako lahko sploh katerikoli zdravnik izjavi kdaj kaj takega?????? NISO TAM DA NAM POMAGAJO?????

Po dolgem prepričevanju in prošnjah je končno pristal na poseg in najprej so ji naredili ultrazvok )ugotovil je, da naj bi strdek prišel iz srca in zamašil žilo, kar pa ne verjamemo ampak mislimo, da so pri prejšnjem čiščenju naredili slabo in pustili še kaj noter) nakar so jo operirali. Operacija ni vedel, če je uspela niti kaj bo z nogo nakar se je drl še na mamo zakaj nismo uredili aritmije, da bi jo pozdravili….. Pa saj ja mi nismo zdravniki!!!!!!
Babica je zdaj od petka ponovno na oddelku. Med vikendom ji niso delali čisto nič. Največja skrb pa je seveda desna noga, ki je od kolena navzdol modrikasta (najbolj pri gležnju). Prsti in gleženj so na otip hladni. Prav zdaj ko to pišem me je klicala mama in mi povedala, da babico zopet pripravljajo na poseg ter, da ji niso povedali kakšen. Mi bi radi naredili prav vse, da bi babici pomagali in ji rešili nogo, ne pa kot ta kirurg, ki jo hoče odrezati.
LEPO VAS PROSIM, da mi pomagate najti še kakšno rešitev, ki jo VI predlagate, saj temu osebju in bolnišnici ne varjememo več.

Če babici vzamejo nogo, bomo babico izgubili za vedno saj njeno srce in psiha nista dovolj močna, da bi to zdržala.
Babica drugače nikoli ne potoči solz pa čeprav je boličina zelo huda. Zdaj pa jo že samo misel in pogled na to nogo popolnoma izčrpata saj ni ure in minute ko ne bi planila v jok tako kot mi. Tudi zvečer ne spi saj stalno joče.

VI STE ŠE NAŠE EDINO UPANJE, zato vam to tudi pišem. Kja mislite se, da še rešiti to nogo in narediti kaj, da se jo reši?
Gledamo predvsem v tej smeri, da bi šli v bolnišnico v Maribor, kjer bi opravili še dodatne preiskave ter ustrezno ukrepali in poskusili rešiti nogo vsaj še za nekaj časa.

Tudi drugi, ki so bili v tej bolnišnici so enakega mnenja, da se v to bolnišnico NIKOLI VEČ NE vrnejo zaradi nestrokovnosti osebja in nenormalnih odnosov zdravnikov do pacientov, enakega mnenja sem zdaj tudi sam.

Opravičujem se mojim nestrokovnim izrazom in Vas prosim za čimprejšnji odgovor (uppam da ne bo prepozen, zaradi posega, ki ga bodo opravili danes, vendar nihče ne ve kaj). Če rabite še več podatkov Vam jih bom z veseljem poslal.

Zanima me še kako se lahko ukrepa proti temu kirurgu, da ne bi tudi drugi prišli na tak led kot smo mi? Ga naj damo na tv, komu se naj pritožimo…?

Lepo Vas pozdravljajo

Obupani svojci

Medicina, kljub velikemu napredku v zadnjih desetletjih, ne uspe vsega pozdraviti. To lahko povemo bolnikom na človeški in vljuden način.

Vaša babica ima zaradi sladkorne bolezni vedno bolj zožene žile odvodnice (arterije) na nogah. Tako stanje skušajo zdravniki rešiti z operativnim posegom tako, da odstranijo maščobne obloge v žilah. Včasih so pri tem zelo uspešni, včasih manj. Zgodi se tudi, da ne uspejo odstraniti vseh oblog in da je potreben ponovni poseg. Končna usoda bolnikov s takimi zapleti na žilah nog je v veliki večini primerov taka, da je potrebna amputacija noge.

Upam, da je pri vaši babici še nekaj upanja, da bodo zdravniki nogo rešili. Ne vem, kakšne so možnosti, da babico sprejmejo v bolnišnico v Mariboru.

Lep pozdrav!

prim. Boris Cibic, dr. med.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Dejan, pojdi na http://www.salesalute.com!

New Report

Close