Najdi forum

WPW sindrom

Pozdravljeni,

pred dobrima dvema letoma (pri starosti 27 let) so mi diagnozirali srčno motnjo, ki me spremlja že celo življenje in sicer imam WPW sindrom. Predpisana so mi bila zdravila Concor. Od takrat sem jih jemala do pred meseca nazaj. V tem času, ko zdravil ne jemljem (moram poudariti, da pred diagnozo nisem nikoli jemala zdravil za srce) se počutim enako kot v času, ko sem jih. Bistvenih težav nimam, imam pa občasne “napade” aritmije – kot že celo življenje. Izogibam se cigaretnemu dimu (sama ne kadim), kavi, pravemu čaju, alkoholu, raznim poživilom itd. Bi bilo terapijo s Concorjem vseeno smotrno nadaljevati?

Pa še eno vprašanje, povezano z WPW: lahko to povzroči (dodatne) težave ali zaplete med nosečnostjo/porodom?

Hvala za pomoč.

Verjetno vam je kardiolog predpisal Concor z namenom, da se ne bi ponavljale motnje delovanja srca.

Izgleda, da se motnje ne ponavljajo, kljub temu, da več ne jemljete zdravila.

Sindrom WPW ne predstavlja kontraindikacije za nosečnost.

Lep pozdrav!

prim. Boris Cibic, dr. med.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Prosim kako pa je med nosecnostjo z raznimi ekstrasistoli, ki so posledica pac dolocenih vplivov, srcna misica in zaklopke pa so normalne.

Ali nosecnica tudi dobi zdravila??

Kaj se med ekstrasistolom s srcem sploh dogaja in ali je lahko to hudo nevarno za zdravje…splosno.

Hvala!

Ekstrasistole (prezgodnji srčni utripi) so pogosten pojav tudi pri zdravih srcih. Zgodi se, da v nosečnosti izginejo. V nasprotnem primeru, če jih ni zelo veliko, jih posebej ne zdravimo. Če pa nosečnico motijo, si najprej prizadevamo, da jih odstranimo ali vsaj zmanjšamo z blagimi pomirjevali.

Ekstrasistole so škodljive samo, če jih je toliko, da bolniku zmanjšajo delazmožnost. To se sicer zgodi, ko je srce že precej organsko prizadeto, za kar pri vas, zelo verjetno sploh ne gre.

So pri vas ekstrasistole morda živčnega izvora ali nepravilnega delovanja ščitnice?

Lep pozdrav!

prim. Boris Cibic, dr. med.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close