Najdi forum

lekoptin?

Lepo pozdravljeni!

Stara sem 25 let in imam diagnozo: atrijsko in ventikularno ekstrasitolijo ter blagi prolaps mitralne zaklopke. Zdravim se približno leto dni, sprva smo poizkusili s Conorjem (5), ker pa mi ni pomagal sem nadaljnje zdravljenje nadaljevala z Propranololom (40 mg 3x na dan). Težave (preskakovanje srca) niso popolnoma izginile, so bile pa mnogo milejše. Sem nezmožna za hujše napore, hitro se utrudim. Sedaj pa mi je zdravnik predlagal, da bi poizkusila še z Lekoptinom in me zanima kaj mi svetujete v mojem primeru, ali je bolje nadaljevati z betablokatorjem ali naj bi poizkusila še z Lekoptinom? Sem v velikem precepu, ker se bojim, da bi mi mogoče Lekoptin bolj škodoval kot koristil, ker v končni fazi ob jemanju Propranolola je bilo moje življenje dovolj znosno in ob tem nisem imela večjih težav.
Za informacijo naj vam povem, da sem pred zdravljenjem doživela en hujši napad, ki je trajal več kot 30 min in takrat mi je zdravnik, ki me je pregledal na urgenci predpisal Lekoptin, vendar ga nisem jemala. Sami napadi se včasih pojavijo spontano, včasih ob naporu z hudim razbijanjem-preskakovanjem srca ter težkim dihanjem.
Hvala za odgovor in Lep pozdrav! Teja

Prolaps mitralne zaklopke je prirojena srčna napaka, ki je bolj pogosta pri ženskah kot pri moških.

V večini primerov ne povzroča težav in jo odkrijemo, ko so bolniki že v srednjih letih. V zelo redkih primerih spremembe na zaklopki tako napredujejo, da je potrebno zdravljenje z operacijo srca.

Pri nekaterih bolnikih nastopajo obdobja nerednih utripov, ki jih danes razmeroma uspešno zdravimo z betablokatorji (Concor, Propranolol). Namesto betablokatorjev včasih predpišemo Lekoptin ali podobno.

Če se boste odločili, da bi radi poizkusili učinek Lekoptina, ni zadržkov. Ko preidemo z betablokatorja na Isoptin, bolnik začne jemati Isoptin 2-3 dni potem, ko je prenehal jemati betablokator.

Obstaja sum, da je hitra utrudljivost stranski učinek Propranolola.

Lep pozdrav!

prim. Boris Cibic, dr. med.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Meni pa so sprva predpisali Lekoptin retard 240, kasnje pa zaradi nosečnosti concor. Po Lekoptinu nisem imela nikoli nobenih problemov.

Lp,
Lisa

nova
Uredništvo priporoča

pozdravljeni!

stara sem 25let in imam hipertrofično kardiomiopatijo in astmo(v manjši obliki).bolezen se nahaja v zgornjem delu srca in je kar precej odebeljena ta stena srca, vendar ni take nevarnosti za težji dotok krvi do srca tako pravijo zdravniki.
do sedaj sem pila amlopin 1x na dan 2,5mg, nato pa so mi zamenjeli tablete(zaradi močnega otekanja nog)za lekoptin, in sicer 3x40mg na dan.teh tablet ne poznam.
zelo bi me veselilo, če mi lahko svetujete, kaj naj naredim.ali naj jih poskusim piti res trikrat na dan ali je to preveč, ali jih ne pijem, mogoče so kakšne druge boljše??

najlepša hvala in lep pozdrav,
tamara

Lekoptin 3 x 40 mg na dan ni posebno visok odmerek. Poizkusite najprej učinek dveh tablet na dan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close