Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja domača krema za sončenje- olivno olje in?

domača krema za sončenje- olivno olje in?

Pozdravljeni vsi.

Najprej sem šla iskat po forumu. Vem da je nekdo napisal doma preverjeno mazilo za sončenje. Olivno olje in.., mislim da šentjanževka, nisem pa čisto sigurna. Sam jaz zdaj tega ne najdem, pa prosim, če katera ve, naj mi napiše. Me tudi zanima, kako to narediš. Al sam rastline pomočiš v olje, al mora bit na soncu,….?

Hvala za pomoč, pa ne bit hude, če ponavljam temo ;))

UV zaščita je najbolj pomembna, te pa v domači maži ne boš našla.

Olivno olje da, šentjanževka tudi, samo ta “mešanca” je dobra tudi sicer za hraniti kožo, ne pa za izpostavljanje na soncu.

Samo, prosim, to je moje mnenje, ki verjetno ne bo kaj dosti različno od dermatologov, če jih boš vprašala……….

Ja saj vem, jaz se tudi bolj senčim kot sončim, ker sem živa reklama za jogurt. Tudi poskrbim za zaščitni faktor., ko pa pridem iz vode v senčko pod drevo, bi pa hotela malo negovanja za mojo kožico :))

nova
Uredništvo priporoča

ja olivno olje pa šentjaževke, noro lepa polt, res pa je da si brez UV zaščite…
no ni le za lepo polt, dobro je tudi za reumo, ali pa če se opečeš se namežeš in kar pomaga,tko naša mami prav:))
odločitev je pa seveda tvoja
lp Diana

Nabereš šopek šentjanževk, v stekleničko si pripraviš odlično olivno olje in potem vsak dan odtrgaš na novo razcvetene rožice, ne trgaš uvelih in ne tistih v popku, zato je najenostavnejši način šopek v vazi. Stekleničko postaviš na sonce za cca. 3 tedne. Po tem času, olje precediš.
To olje ni zaščita, saj ne vsebuje zaščitnega faktorja, je pa super stvar za po sončenju in nasploh za vse poškodbe na koži – opekline (od sonca), odrgnine in podobno. Hčerka je imela na kolenu veliko krasto, ki sem jo nekajkrat namazala s tem oljem in je zelo hitro odpadla, koža pa se je lepo zacelila.
lp

Olivno olje, morska voda in limona. Dobiš res lepo polt, vendar je brez zaščite, tako da potem ko že porjaviš, pa še to ne sredi najhujšega sonca. Pripraviš v minutki, v eno pollitrsko steklenico (najboljša je tista, ki ima pokrovček za dvignit) daš kakšen deci olivca, stisneš eno limono in doliješ morsko vodo. To lepo preklumpaš pred vsako uporabo, da se fino zmeša. Samo pazi zadeva je ful mastna in je fino imeti nekaj kamor jo potem daješ.

New Report

Close