Avtomobilizem

Odgovarjajo:

izbira med Toyota Corolla Verso in Mazda 3

Default avatar

maja99

Pozdravljeni,

Izbirava med novim TOYOTA COROLLA VERSO 1,6 TERRA BENCINAR (ročna klima) in novim MAZDA 3 SPORT 1,6 TE BENCINAR (avtom.klima.

Preštudirala sva že ogromno zadev, vse tehnične lastnosti, primerjala oba avta na internetu…oba imata zelo podobne, skoraj enake lastnosti… Toyota mi optično deluje večji, mož pa “navija” za Mazdo.
Nočem težiti, ampak če ima kdo kakšen nasvet iz prve roke, izkušnje, mnenja, bi bila zelo hvaležna.

Hvala

Maja
Default avatar

kristjan

Med temi dvemi absolutno mazda3! Večja, varnejša in bolj dodelana (evropski vpliv-ford focus).
Default avatar

jaka.racman

Odvisno kaj hoces? Enoprostorca al "navaden" avto. Vedet je treba, da s eMazda (ker pac ni minivan) lepse pelje, se lepse sedi ... V Toyoti pa je znotraj veliiiiko vec prostora.
Default avatar

gas

Jst se bom na mozevo stran postavu.... Mazda mi deluje bolj udobno in varno. Jst sm jo dubu za nadomestno vozilo ko se mi je avto pokvaru, pa sm jo hotu kr obdrzat.
Default avatar

alloy

Da vama ne bo žal, pošiljam en link...

http://www.honda-ljubljana.com/modeli/?model=frv

P.S. Ima 6 sedežev v dveh vrstah in trenutno najbolj atraktivno obliko od vseh enoprostorcev.

Jaz sem ga testiral v Ljubljani na Baragovi (1,7 motor), ampak čakam na dizla, ki pride nekje v septembru.

Srečno pri izbiri!
Default avatar

šofer

Sem trikrat prebral, se mi zdi, da nekateri zgoraj sodelujoči niso:
- mazda3 je tipičen avtomobil nižjega srednjega razreda, ki se od ostalih razlikuje po dinamični obliki, veliko prostora na zadnji klopi, skoraj nič prtljažnika (glede na konkurenco je 300 litrov malo), večji dolžini in glasnemu ter žejnemu 1,6-litrskemu motorju.
- toyota corolla verso je kompaktni enoprostorec, torej nekoliko prostorsko prilagojen avtomobil nižjega srednjega razreda z večjim prtljažnikom, bolj zračno notranjostjo, prilagodljivimi sedeži in podobno. Žal ne vem, ali je v izbranem avtomobilu pet ali sedem sedežev, a bolje je pet, ker je potem v prtljažniku precej več prostora. Žal tudi nisem vozil različico z 1,6-litrskim motorjem, a 1,8-litrski in dizel sta se mi dopadla.

Z možem sta torej v dilemi med dvema avtomobilskima razredoma, zato je izbira enostavnejša, kot si mislita:
- če rabita prostoren avtomobil, vzemita toyoto
- če vama več pomeni oblika in vozne lastnosti, je izbira seveda na strani mazde
- v nobenem primeru ne kupujeta mestnega avtomobila.

Srečno (pri nakupu, pri uporabi in pri vožnji)!
Default avatar

jaka.racman

Pri versu s 7 sedezi prtljaznik ne trpi kaj dostio, ker sta zadnja dva zlozena v dnu ...
Default avatar

maja99

Zenkrat vsem najlepša hvala...

Te dni greva še na testne vožnje z obema, potem pa se morda še oglasim.

Hvala

Maja
Default avatar

Nina

Toyota sigurno!
Default avatar

miroko

Kje je tu kaj podobnosti? Avta sta popolnoma različna.Pri sebi je treba razčistit za kakšen namen potrebuješ avto.

Moderatorji