Avto.Over.Net

Avtomobilizem

Odgovarjajo:

kaj kupit - Golf V, Megan Grandtour, Astra karavan (nova)??

Default avatar

andrejko

Zdravo,

premišljujem o nakupu novega avtomobila in recimo da so v ožji izbor prišlil naslednji.
- Golf V (žal še ni karavana)
- Megan Grandtour
- Astra karavan (nova)
Od avtomobila ne zahtevam veliko, bencinar, od 105 do115 KM (kar je približno 1.6) in veliko opreme (avt. klima, ESP in druga elektronika, tempomat, elektrika v šipah) - torej športen izgled, varnost in ugodje.
Za Golfa V bi tak moral odšteti okrog 5.5mio, Megan Grandtour 5.1mio in Astra karavan 5.2 mio (vsi zneski so samo okvirni).
In sedaj nehvaležno vprašanje.
Kaj kupiti? Kakšne so vaše izkušnje? Kako je servisom? In seveda kako je s prodajo čez recimo 5 let (Golf se bo verjetno bolj in hitreje prodal kot Astra, ali?? )??

Zelo bi bil hvaležen odgovorom v stilu +/-. Odgovorov, da se za ta denar dobi 3 leta rabljen ta in ta avto, ali pa nov japonec, ki je neprimerno boljsi...kar seveda verjamem....se prosim vzdrzite. :)
Hvala se enkrat za pomoč.
Default avatar

Mile F

osebno ti lahko povem za megana, imam ga dve leti, sicer navadnega, ampak mi je grantour zelo všeč
imam dizla, ni problema, 1,9, 120 km, 6,9 skupno povprečje porabe, zaenkrat par malenkosti, a nič večjega
je pa stvar okusa, pa počutja v vozilu
sprobal sem astro, trda kot hudič teli sedeži
verjetno golf isto
megane je pa francosko mehak

sedaj bo verjetno plaz anti-renaultuovcev, ampak jaz osebno problemom nisem imel
Default avatar

škorpjon

Težka odločitev; GOLF trenutno nima karavan (variant) različice, je pa na evropskih tržiščih GOLF PLUS – nekoliko “napihnjena” (prostornejša) različica GOLF-a, ki je okrog 300 evrov dražji od osnovnega GOLF-a. Več o njem pa tu;

Oba ostala kandidata imata glede na osnovno (5 vratno) različico večjo med osno razdaljo, kar pomeni več prostora za potnike in prtljago.
Najboljšo oceno o posameznem avtu pa si boš ustvaril sam – ogled, testna vožnja.
Ko se odločiš za enega izmed trojice, pa še počakaj, da bo kakšna akcija (se vrstijo po tekočem traku) in dobiš “tvojega” ugodneje. Če pa res ne moreš počakati, se pa s prodajalcem pogajaj za ceno. Nižjo seveda.

LP, Škorpjon
Default avatar

miško

Med temi tremi avtomobili sploh ne bi razmišljal - Megane Grandtour.
Nikakor pa ne opla.
Default avatar

Miha

Ja, jaz ti pa priporočam vse samo megana ne! Sory.
Default avatar

alonso

jst bi ti priporočam megana dci al pa 1.6, čeprav sem slišal graje o tem motorju v scenicu. glede na dnar k ga misliš dat, pa ti priporočam tourana tdi105 al pa 1.6FSI- tile FSI so hudi, pravijo, conceptiline okrog 5 mio, trendline pa 5.3 mio, pa maš že esp serijsko noter, 6 prestav(oba motorja), pa vsi ti vanj ponujajo avtomatsko klimo...
Default avatar

andrejko

in zakaj ne Megana? se preveč kvari?

Moderatorji