Avto.Over.Net

Avtomobilizem

novi clio

Default avatar

xena

sem prebrala, da bo prišel na trg spomladi 2005 in da se bodo trudili, da bo postal avto leta 2006....

sem malo brskala po netu za kakšno sliko pa je ni.....:(

se komu sanja kakšen bo približen izgled? je že kdo kaj slišal?

hvala vsem za informacije in pozdravček iz oaze miru....
Default avatar

škorpjon

Dej ti meni povej kje je tista oaza miru – v zameno ti povem kaj o »ta novem« CLIO-tu (3 generacije)

LP, Škorpjon
Default avatar

Gigi D´Agostino

lahko ti povem, da je grd ko svina. mešanica med thalio in clio II. bljak v glavnem.
Default avatar

xena

jernej.....hvala.....ma veš....men je pa všeč.....še dobro da imamo različne okuse....;)

škorpjon.....sz slovenije.....:)
Default avatar

škorpjon

CLIO 3 generacije je vsaj kar se oblike tiče še velika neznanka. Že lep čas je moč opazovati zelo različne prototipe; prvi so podobni modelu MEGANE, drugi MODUS-u, zopet tretji so oblikovno »nekje vmes«. Zelo verjetno končno podobo bo moč videti v začetku marca v Ženevi. Glede na pomen in veljavo tega avtomobilskega salona gre pričakovati, da bodo odzivi na razstavljen prototip narekovali določene popravke – odvisno od »teže« kritik. Vsekakor pa bo končna podoba na ogled postavljena jeseni na Pariškem avtomobilskem salonu. Takrat bo tudi stekla njegova prodaja.
Novi CLIO bo sodeč po sedanjih prototipih »zrasel« v vse smeri, pričakovati pa je dolžino okrog 3,9 in širino okrog 1,7 m.
Kot osnova naj bi novincu služilo podaljšano podvozje MICRE, podobno kot pri MODUS-u, le da je pri slednjem uporabljena krajša različica podvozja. Tudi novi 1,5 litrski motor nastaja v sodelovanju z NISSAN-om, na trg pa naj bi prišel leta 2006. Sicer pa bodo v novem CLIU »brneli« že znani motorji:
BENCIN: 1,2 (75 »konjev), 1,4 (98 »konjev), 1,6 (115 »konjev)
DIZEL: 1,5 (68, 80 in 100 »konjev«)
»Ta hudo« različico RS 2,0 200 »konjev« pripravljajo za leto 2006. »Sanje« o novem CLIU naj bi se začele uresničevati z 12.000 EUR.
Pa še nekaj prototipov
- s »faco« modela MEGANE

- s »faco« modela MODUS

- en hud cabrio

- še hujši cabrio, ki bo žal ostal prototip – je pa narejen na osnovi »tvojega« CLIO-ta

- pa še ena stran kjer je veliko zanimivega o RENAULT-ih

Še nekaj o Oazi; SZ Slovenije je res prava Oaza – jo razmeroma dobro poznam

p.s. in kaj bo s »projektom« MEGANE BERLINE – si ga »pokopala« ali je še aktualen.
Tisti CLIO s »faco« od modela MEGANE bi bil verjetno pravšnji zate – »faca« od modela MEGANE in vse ostalo po merah, kot si jih do sedaj vajena

LP, Škorpjon
Default avatar

xena

Hvala za izčrpne informacije. Žal mi linkov ni uspelo odpreti, ampak nič za to...je iz tistega ki ga je navedel jernej videti v katero smer gre, tako da ni problema.

"Projekt" megane berline je pokopan :)), zaenkrat. Sicer me je bolelo srce, ko sem zadevo spustila iz rok, vendar so prišli nepričakovani stroški, ki se jih enostavno ni dalo odložiti, je pa "projekt" odložen nekje do takrat, ko bodo začele cveteti trobentice in zvončki. Vodja prodaje v eni izmed renaultovih avtohiš je rekel, da bodo še takšne priložnosti.
Je pa res, da ko sem videla clia 3, da me je pa kar malo zamikalo, da bi ga mogoče pa počakala, čeprav je megane dodobra osvojil moje srce:)),....ne vem.....bom videla kaj bo spomladi. Zaenkrat zadeve stojijo.

Kar zadeva oazo....se kar rada vračam iz mestnega vrveža v mir in tišino....

LP