Forum: Avtomobilizem

Brez jeklenega konjička smo dandanes praktično bosi. O bencinu, gumah, motorjih ter znamkah. Mali nasveti za več cestnega užitka.

honda civic

Nova tema
Default avatar ella 31 Jan 2005 19:53

Cao vsem!

Prosim poznavalce da mi napišejo kaj so plusi in minusi pri hondi civic. Razmišljam o nakupu par let (okoli 4 leta) stare honde civic, pa me zanima kakšen avto je, kako je s popravili ipd.

Če vam je kaj v pomoč sem ženska, se pravi da se mi bolj malo sanja o avtomobilih(razen cena, moč motorja, poraba, se pravi osnovne stvari).

Hvala za pomoč.

ella

Odgovori Citiraj sporočilo Povezava Prijavi objavo
Default avatar škorpjon 31 Jan 2005 20:33

Odlična izbira. Pravzaprav ti moram čestitati. Ker gleda na svoje (po tvojem mnenju) skromno znanje izbereš odličen avto. Avto je športnik po voznih lastnostih in zmogljivostih , skromen pri porabi (glede na zmogljivosti), glede zanesljivosti pa je »špica«.
Sicer pa naj dodam svoje skromno mnenje; ženske sicer izbirate avto po čisto drugačnem »ključu« kot moški, pa kljub temu velikokrat občudujem vašo izbiro.
Pa srečno vožnjo.

LP, Škorpjon

Default avatar ella 31 Jan 2005 21:18

Ej res si faca. Hvala za hiter odgovor, zdaj moram samo še najti kako dobro hondico za normalno ceno.

Thnx.

ella

Default avatar Andy 1 Feb 2005 19:03

Honda civic je dober avto, vendar ga precej plačaš (visoke cene), pa tudi drago je vzdrževanje. Primer: rezervni del, ki stane pri Renaultu 5.000 SIT, je pri Hondinih avtomobilih 40.000 SIT. Malo preglej AvtoMoto revije - v njih je pri Hondah več ali manj opaziti komentar - za to ceno se dobi boljše, seveda druge znamke. Druga pesem pa je image oz. status, ki ga imajo Hondini vozniki.

Default avatar Serđo 1 Feb 2005 19:09

Kaj misliš, kaj je vzrok, da teh lepotcev ni več na naših cestah???

Default avatar ella 1 Feb 2005 22:02

Če mi za kaj ne gre, mi ne gre za image oz. status, meni je preprosto všeč, se pa ne spoznam toliko da bi lahko vedela za cene, zato pišem tu, kar sem se nekako pred kratkim zagrela zanj.
Zdaj mam Renaulta in cene vzdrževanja so res normalne, ne bi rada šla na kaj ful dragega.
Se pravi mi hondo civic ne priporočaš.
Pa hvala za odkrit odgovor.

ella

Default avatar sukhoi 1 Feb 2005 22:45

Imel jo je stric in sicer 1.6 5 vrat. Moje mnenje je da je to eden boljših avtomobilov v svojem razredu. Glede rezervnih delov :honda tojikokrat manj crkne,da je vzdrževanje enako kot pri drugig znamkah.

Default avatar škorpjon 2 Feb 2005 06:47

Le čevlje sodi naj kopitar bi rekel Prešernov France iz Vrbe.
Če primerjate dele oz cene rezervnih delov, potem povejte še drugo stran »medalje«.
Za primer naj navedem »življenjsko dobo« zavornih ploščic – pri dveh mojih prijateljih, ki sta imela HONDI CIVIC.
Zavorne ploščice so obema zdržale prek 100.000 km, enemu izmed njih blizu 140.000 km. Sedaj pa se vprašaj koliko bi zavorne ploščice zdržale pri RENAULT-u (ker je tu omenjen).
In kaj dobiš pri konkurenci boljše kot pri znamki HONDA?
Dajte svoje neznanje nekje drugje oznanjat. Samo za primer – HONDA ima atmosferske bencinske motorje, ki z lahkoto dosegajo visoke vrtljaje, njihova litrska moč pa sodi in celo presega območja, ki so rezervirana za FERRARI-je in podobne primerke. HONDA S 2000 npr ima litrsko moč (moč na liter delovne prostornine oz 1000 »kubikov«) 120 »konjev«, prejšnja generacija CIVIC je imela pri 1,6 litra delovne prostornine 160 »konjev«, aktualna generacija v različici TYPE-R ima podobne zmogljivosti (litrska moč). Pri tem pa tej motorji ne poznajo besede okvara.
Zakaj avtomobilov z imenom HONDA ni na naših cestah? Ker se ljudem niti sanja ne o tehniki in je zato ne znajo ceniti. Pravzaprav pa so cene nekaterih HOND glede na ponujeno zelo ugodne.

LP, Škorpjon

Default avatar Serđo 2 Feb 2005 06:53

Jaz sem jo imel (kolega tudi) stalno na popravilu in na koncu obupal ter jo prodal.

Default avatar Doroty 2 Feb 2005 09:59

Moj mož je imel (pred tem avtom, ki ga vozi sedaj) Hondo Civic. Je skoz na cesti, pa ni imel nobenih težav (ob rednem servisiranju), poraba je tudi solidna. Mi smo bili v glavnem zadovoljni.

Default avatar natalija77 2 Feb 2005 12:54

Se popolnoma strinjam s Škorpjonom. Sama vozim Civica 4 leta, prej pa sem imela VW. V primerjavi s VW je Honda Civic ful zanesljiv avto. Kar pa se tiče popravil, je pa tako: ko je avto enkrat ven iz garancije, ti priporočam, da poiščeš enega privat mehanika, ki ti bo ta avto porihtal za okrog 20.000 sit - običajni servis z menjavo filtrov (zračni, oljni)-30.000 sit (če ti menja še svečke). Filtre ti bo dal kakšne Mannove, ki so ravno tako kvalitetni kot original, samo da so ful cenejši. Olje pa ti priporočam, da menjaš na največ 10.000 km. Je pa to sigurno avto, ki ti za takšno ceno, kot jo ima, nudi zelo veliko, če ne kar največ v svojem razredu. Žal pa je tako, da smo Slovenci mahnjeni na znamke kot so VW, Renault, Peugeot, Citroen..., ki so ena sama jajca. Honda ima pri nas bolj slabo mesto, samo v Ameriki je pa tako kot pri nas Mercedes, BMW.

Default avatar TOMAŽ 2 Feb 2005 16:39

LEP POZDRAV. NA TEM FORUMU SEM NOV. SLUČAJNO SEM BRSKAL PO NETU PA ZASLEDIL TOLE TEMO O HONDI. KAR SE TIČE VZDRŽLJIVOSTI TEH AVTOMOBILOV NI POTREBNO IZGUBLJATI BESED, SAJ KOT VEMO SO JAPONCI NA PRVIH PETIH MESTIH PO NEPOKVARLJIVOSTI NA SVETU (HONDA JE NA DRUGEM MESTU). ČE PA TE ZANIMAJO DODATNE INFORMACIJE O NAKUPU VOZILA HONDA PA SE MI LAHKO OGLASIŠ, SEM NAMREČ PRODAJALEC RABLJENIH VOZIL HONDA V LJUBLJANI ZA BEŽIGRADOM, AC-MOBIL, LAHKO PA ME POKLIČEŠ NA TELEFON 01/5883-257 KJER TI BOM Z VESELJEM POMAGAL PRI TVOJI ODLOČITVI.

LEP DAN ŠE NAPREJ TOMAŽ

Default avatar ella 2 Feb 2005 17:26

Res hvala vsem za odgovore, saj veste kako pravijo "Sto ljudi, sto čudi", in ni ga avtomobila ki ga kdo ne bi kritiziral.

Tomaž, ko se odločim za nakup(pridem pogledat, saj delam v bližini vašega sedeža).

Hvala vsem in lep pozdrav.

Default avatar racer 2 Feb 2005 23:46

S Civikom, če ti je le všeč ziher ne boš zgrešila nakupa!

Default avatar makarony 3 Feb 2005 07:36

Tomaž, to o nepokvarljivost je eno čisto nabijanje, ker nisi povedal po kateri metodi je bilo to merjeno, niti za kateri razred avtomobilov gre.

Če vzamemo dejansko neke realne podatke, npr. ADACova statistika za leto 2003, spodnji srednji razred (kjer je tudi honda civic), je stanje tako:
1 Audi A2
2 Mercedes A-Klasse
3 Honda Civic
4 Toyota Corolla
5 Ford Focus
6 Audi A3/S3
7 Mazda 323
8 VW New Beetle
9 VW Golf/Bora
10 Seat Toledo/Leon

Torej, med prvimi petimi sta dva japonca, med desetimi pa trije. Ostalo nemci in en američan ... Res pa je, da po tem japoncev zmanjka (razen Nissan Almera, ki je na 13. mestu). Torej, o tistih prvih petih mestih bi se dalo razglabljati, ker nisi podal nobenih dejanskih podatkov, niti linka. Link do ADACove statistike :

Default avatar hopacupa 3 Feb 2005 09:40

Ella
Jaz sem Hondo Civic kupila maja 98.
Takrat sem imela v igri še Roverja (podobna oblika, ista cena, ista oprema)
Danes 3.2.05, sem ponosna nase, da sem se tako odločila.
Redni servisi na 10000 km, pri pooblaščem servisu.
Avto me zadovoljuje- brez napak!
Nič mi še ni bilo treba menjat... ne bremz, ne akumulatorja, ne auspuha...(poslušam sodelavce... tudi na novejših avtih so morali menjati že svašta)
...jaz pa le brisalce, gume, žarnice.
Res da nimam še ogromno prevoženik km, 88000
Ma saj bi si že kaj novega kupila.
Pa me kar srce boli. Težko bi bilo slovo.
Všeč mi je mazda3, pa toyota corolla, pa C4.
Ampak me je v teh letih prepričala honda
Ma če si ne bom spet nove kupila- se imam na sumu;)
Mogoče.
Čez...x let.

Default avatar jaz07 3 Feb 2005 13:44

Vse kar je napisal kolega je res. Sam imam civica letnik 98 in ploščice sem ravnokar zamenjal pri 105.000 . Na servisu mi niso verjel da so prve. Nikoli nisem hgodil na originalne servise in v teh sedmih letih nisem poprabil niti tolarja za eno okvaro razen olja , filtra in svečk. No sedaj pri 100.000 tisoč sem zamenjal še jermen. Avto pa z 90 konji tok potegne de glava boli. Motor se vrti tja do 7000 obratov in to je pravi občutek. Že dve leti se odločam da bi avto prodal iz same naveličanosti ker sem pač tak tip de rad menjam pa mi ne znese ker enostavno noče nič crknt. Avto gonim maksimalno res skoz je pod polnimi obrati.

Samo pač tko je čas teče nusmiljeno in tehnika gre naprej. Kar se cen delov tiče je pač tako da če si bolj nerodn in se stalno zaletavaš je bolj da golfa kupiš , vse drugo pa je v prid honde. No grajal bi lahko tudi zvočno izolacijo ki je pri Hondi slaba , predvsem pri civicu, accord je ok.

Res hudo mi je ko ga bom zamenjal ker ne vem če bom sploh še kdaj imel tako dobr avto. Hudo mi je ko gledam druge k stalno na servis hodjo z Renaulti itd. pa vse škripa po armaturki in tud podvozje... pa nben ne upa mal po drugih znamkah pogledat.

V vseh teh letih sem dobil tako zaupanje v hondo , da če bi me pustila na cesti bi bil zares močno močno presenečen!

Lp

Default avatar jaz07 3 Feb 2005 13:49

Ha , se morma dobit, ker mama iste letnike.Jaz imam sedanko. A ni hudo ko se v nove avte vsedaš in poskušaš pa so slabši ko tale honda 98 letnik. Predvsem mi je hudo ko poženem mašince in pri 4000 obratih že vse pojenjujejo , honda začne pa tu šele ornk vlečt.... pa kaj bi govoril saj ti veš.

lp

Default avatar malana 3 Feb 2005 15:03

Prav face ste s komentarji. Kar uživam ko vas berem.

Kako pa je kaj z novejšimi letniki od 98. Recimo 2000 ali 2001, ne bi šla
kupovati starejšega, vsaj dvojka naj bo spredaj.

Ma kdo izkušnje?

Hvala.

ella

Default avatar ella 3 Feb 2005 15:06

Sem jaz pisala zgoraj, vendar sem imela težavo s prijavo pod ella, pa sem se prijavila pod drugo ime, zdaj je pa ok, da ne boste mislili kaj so ta imena.

Na vrh