Avto.Over.Net

Avtomobilizem

Brez jeklenega konjička smo dandanes praktično bosi. O bencinu, gumah, motorjih ter znamkah. Mali nasveti za več cestnega užitka.

Stilo, Megane ali Astra

Default avatar

mark

V parih mesecih nameravam kupiti nov avto in rabim nasvet. Zanimam se za karavansko različico Stilo (Mutiwagon jtd 115 km), Megane 1.5 diesel 100 km ali pa nova astra. V vsakem primeru bi se odločil za diesla, izbiram pa med temi tremi avti. Pri Stilo-tu me moti, ker nikjer nisem zasledil rezulataov CRASH testa - ali ga je sploh delal in kakšen je rezultat. Moti me. če ga ni, kaj je razlog - strah rezultatov konkurence mogoče?
Čee ima kdo od vas katerega od teh avtov, kako ste zadovoljni z njim, kako pogoste so okvare, ...
Hvala in lep pozdrav
Mark
Default avatar

mark

hvala za www naslov Miha, se strinjam, je kar varen.
Sicer pa nisem primerjal te tri avte, navajal sem, kar me zanima kupiti in imam malo širši obseg.
pozdrav
Default avatar

delavec

Jaz ti priporočam da se ne zaletiš, tako ti ne bo potrebno ugotavljati verodostojnosti zvezdic. Astra je pred drugimi predvsem zato ker je po zadnji modi, dieseli so izdelani s prvoligaško fiatovo tehnologijo, samo da so jo drugače poimenovali; servisni interval in menjava olja je šele pri 50.000km. Ostali imajo vsaj menjavo olja nekoliko prej recimo pri 20k servis pa praviloma okoli 30k. Je pa res da fiat nima prav visoke cene. Po mojem je dobro da se oboržiš s katalogi in podatki tudi tistimi o okvirni ceni servisov, matematično določiš kaj bi naj bilo ugodnejše, narediš lestvico, če maš ženo bo kakega črtala, ker se ji ne dopade, kar ostane pejd testirat. to pomeni da naj ti dajo avto za en dan da sploh vidiš če ti "sede".
Default avatar

sukhoi

Najprej se pejt pelat z vsakim in tist ki ti bo najbolj všeč ga kupi. Men se zdi stilo še najlepši.
Default avatar

prestica

In, za katerega si se odločil?
Jaz se navdušujem nad Stilom in sicer 1.9 (140).
Ima kdo kakšne graje nad tem avtom?
Default avatar

mark

tudi jaz se namigujem k Stilotu, le za 1.9 115 km. Bo kar dovolj moči. že tako preveč rad hitro vozim.
Default avatar

E.

Jaz imam Stilota 115 konjskega, sicer 3 vratnega ampak je super. Dovolj močen!
Default avatar

DeNo

Jst osebno bi kupil Fiat Stilo 1.9 MultiJet, zato ker ponuja najvec za ta denar in mislim da je tudi cena zelo primerna za ta razred avta. Ce pa bi imel na voljo vec $ pa sigurno Opel Astra 1.9 CDTI ali pa vsaj 1.7 CDTI. Fiat je imel neke probleme na zacetku ampak po faceliftu so to sigurno odpravili, Opel Astra pa je sigurno zelo dober avto, ker so tudi njegovi predhodniki (corsa in vectra) v tej novi eri opla zelo dobro ocenjeni. Govorim seveda za modele, ki jih je opel lansiral v zadnjih parih letih in ne tistih pred letom 2000. Ti pa seveda toplo priporocam da se zapeljes z vsakim od zgoraj omenjenih na test drive in po tem podas dokoncno odlocitev. LP in srecno pri nakupu.
Default avatar

boby

Imam Stilota 1,9 JTD 115 dynamic - ZAKON.
Default avatar

Fuzz

Opli so zanič, vsaj kar sem imel jaz izkušenj z njimi. V službi imamo kar nekaj Aster pa je ena slabša kot druga. Kar naprej so na servisu, klime odpovedujejo, lučke za napako airbagu se kar naprej prižigajo ...
Default avatar

Patrik

Kupi si raje novi Ford Focus !!!
- pravijo da bo "pometel" s konkurenco v svojem razredu, v SLO pa jih bojo začeli prodajati februarja 2005 !

Vso srečo pri nakupu !

P.S.
Jaz sigurno ne bi kupil Stilota - kar nekaj, ki jih ima ta avto pravijo da se neprestano kvari, pije olje kot zmešan in da je nasploh cel "plastičen".....
Default avatar

klem

Zivjo!

A fokus pa ni plasticen? Je mogoče zudi vsa karoserija narejena iz jekla?
Ah ah Patrik! Kateri avto pa nima plastike!
Default avatar

makarony

Večina novih avtov je dobrih (v kolikor niso iz "petkove serije" :-) ), zato je skoraj najbolj pomembna stvar testna vožnja, da lahko vidiš če ti avto ustreza. Še posebej v tem razredu, kjer je konkurenca huda. Pa glej za akcije, ker lahko privarčuješ kar precej ...
Default avatar

Mži

Ah Patrik če si pristaš fordov to obdrži zase. Fiat Stilo je dober avto še posebaj z dizelskim motorjem jtd (115) ali multijet (140). Za razmeroma malo denarja dobiš zelo veliko opreme ki pa je pri mnogih konkurenčnih avtih za doplačat. Drugače pa še nasvet če se odločaš za 5 vratnega je dobro razmisliti če se ti morda ne splača kupiti fiat stilo multiwagon ki je samo malenkostno dražji. Odločitev je seveda tvoja predlagam pa da greš z vsakim avtom na probno vožnjo in se sam odločiš.
Default avatar

model

Stilo je na NCAP crash testu prejel 4 zvezdice; ce se ne motim, mu je do 5 zmanjkala le tocka.
Sicer pa pri Fiatu dobis veliko avta za sorazmerno ugodno ceno.
Motorji JTD oz. najnovejsi multijet pa so trenutno eni boljsih, ce ne celo najboljsi po svoji zasnovi (tehnika!) in vzdrzljivosti...ob tem pa je se poraba minimalna.
Default avatar

DeNo

S tem bi se definitivno strinjal. Na podlagi teh alfa romeo/fiat dizelskih motorjev tudi opel premaguje krizo, ki jo je imel v prejšnih letih zaradi slabe vzdržljivosti in kakovosti. Meni osebno se zdi nakup multijet-ov najboljši nakup za tak denar, ki ga oni (prodajalci) ponujajo. Torej ostaja samo vprašanje v kateri znamki in modelu. celo saabi so zdej začeli uporabljati 1.9 s 150KM pod imenom TiD. LP
Default avatar

juris

Imam 6 mesecev star STILO MW 1,9 JTD Dynamic. Prevozil sem že 26.000 km. Niti žarnica mi še ni crknila. Povprečna poraba 6,7 L/100 km, večino po avtocestah 150-160 km/h. Na običajnih magistralnih cestah povprečna poraba pade na okoli 6 L/100 km.
Tako velik in prostoren avto ne dobiš nikjer. Vprašaj odrasle potnike na zadnjih sedežih! Kar se tiče motorja; noben TDi z rdečimi i-ji ti ni kos, razen najnoveši 2,0. V tem primeru si pač omisli Multijet, a boš kar zadovoljen tudi z JTD, ki je neobčutljiv na kvaliteto goriva in zelo trpežen.
Dobra in obenem slaba lastnost STIL-a MW je njegova mehkoba. Če prevoziš toliko kilometrov kot jaz, jo boš znal ceniti. Če pa rad polagaš ovinke si raje omisli 17 colska platišča z gumami 215/45, pa še kakšni bolj trdi blažilniki ne bi bili odveč. Sopotniki imajo raje 1. verzijo!

Juris