Avto.Over.Net

Avtomobilizem

Brez jeklenega konjička smo dandanes praktično bosi. O bencinu, gumah, motorjih ter znamkah. Mali nasveti za več cestnega užitka.

kasko za tri leta star avto-da ali ne?

Default avatar

kay

prosim za mnenja, avto ni nič posebnega, clio, je pa ves čas parkiran zunaj v predelu mesta, kjer na veliko kradejo avte. kaj mislite?
Default avatar

may

Ce ti bo pomagalo do mirnega spanca in si zavarovanje lahko privoscis, ga le zavaruj.
Default avatar

motorist

ce ti gre financno skozi - absolutno. meni se je to ze veckrat povrnilo:)
Once a biker, allways a biker!
Default avatar

Kenzo

Za znesek letnega kasko zavarovanja, dobiš dober avtoalarm.
Res, da zadeve niso 100% zaščita pred krajo, velja pa razmisliti.
Default avatar

JernejG

Zadnj čase se s tem precej ukvarjam zato bom napisal: Za avto z avtoalarmom ali elektronsko blokado motorja (kar ima že skoraj vsak 3 leta star avto) je kasko premija malenkost nižja. Drugače pa se tudi posamezni paketi razlikujejo po ceni in kritju. Predlagam, da se zbere več ponudb različnih zavarovalnic, ker se ravno po kasko zavarovanju te močno razlikujejo med sabo. Obvezno zavarovanje je pri vseh skorajda enako, ker je zakonsko predpisano.

Lep pozdrav

Jernej
Default avatar

Petko

Res da je za kasko treba odšteti kar nekaj tolarčkev, vendar vsak najmanjši zbiti pleh košta vsaj dvakrat toliko kot kasko. Z bonusom ali brez. Jaz sem absolutno za. Samo ne piti za volanom.
Default avatar

čungalunga

Absolutno kasko, s kaskom imaš zavarovano več stavri ne samo krajo. Preberi si pogoje kasko zavarovanja kar na netu, pa se odloči. Pri nas doma imamo dva avtomobila in oba kasko zavarovana, pa je eden od njiju star 5 let.
Default avatar

petra

Ja, nujno kasko! Meni so ukradli cliota v Lj!!! Dizel avto, nov!
Default avatar

Mihi

Čisto od začetka... odgovori si na vprašanje: zakaj se zavarujemo?

Eden od odgovorov: ker ne moremo prevzeti tveganja, da bi ostali brez predmeta zavarovanja (konkretno avta).

Po domače: če lahko prevzameš tveganje, da imaš poškodovan avto ali ti ga celo ukradejo, potem zavarovanja (kaska) ne potrebuješ.

PS: Tudi moj nasvet je - vzemi kasko
Default avatar

Nino

Nam so ga prejšnji teden ukradli-pet let starega pasata. Še sreča, da je bil kasko, drugače bi se lahko samo pod nosom obrisali.
Vsekakor ga zavaruj! N.