Najdi forum

ze spet 3MD

Zadetkov na to tematiko je mnogo, a vseh odgovorov nisem nasla. Mi lahko pomagate?

1. Ali je nujno dieto speljati do konca, ali pa jo lahko brez posledic prekines ko si zadovoljen z rezultati?

2. Ali za zajtrk lahko jes katerokoli sadje?

3. Ali je kolicina sadja na sadni dan omejena?

4. Katero juho je potrebno piti (Govejo ali katerokoli)?

Pozdravcek vsem Nina

1. da, če želiš spremembo metabolizma, če imaš samo malo kg izgubiti potem se loti kakšne druge diete. Niti ni nujno, da bo šlo hotro dol, tako da, če imaš za več ko 10 kg preveč, si kandidatka.

2. zajtrk – 2 jabolki ali 2 hruški ali 2 pomaranči (jaz kdaj samo popijem sadni sok brez cukra), v Jani je pisalo lahko tudi banane, jaz jih le na sadni dan
3. količina sadja na sadni dan ni omejena
4. čista juha brez kakšne prikuhe (goveja, pišč, kokošja, zelenjavna – a brez vsega noter, le tekočina)
T.

Ojla,

pa pejmo še enkrat:

1. Za spremembo metabolizma je potrebno držati dieto vseh 90 dni + dodatnih 90 dni še vedno isto sadje za zajtrk (ne pozabi tega!). Če bi rada shujšala le za par kilogramčkov oz. v krajšem času, potem si raje pomagaj z drugo (krajšo) dieto.
Punce so nekaj časa nazaj hvalile DIETNO juhico od Ete (lahko jo seveda skuhaš tudi sama), ki jo uživaš 7 dni. Pobrskaj malo med starimi sporočili in našla boš post TinkareC, tam nekje v januarju, se mi zdi. Točno je napisano kaj lahko še ješ poleg juhice za vsak dan posebej.
Sicer so nekatere punce hujšale po 3MD tudi manj kot 3 mesece, a se mi zdi, da je to bolj loterija. Sama žal ne poznam nikogar, zato ti tega ne morem potrditi.

2. Za zajtrk ješ vseh 90 dni (razen na vodni dan, ko uživaš le vodo, nič kave) 2 jabolki ALI 2 hruški ALI 2 pomaranči ALI pest suhega sadja.

3. Na sadni dan ni omejena ne količina, ne vrsta sadja. Ješ kar si zaželiš in kolikor želiš. Lahko v treh obrokih, lahko podrobljeno čez cel dan.

4. Za kosilo na proteinski dan po obroku popiješ 2 dcl čiste juhe brez zakuhe (vseeno iz katerega mesa je, lahko je iz govejega, svinjskega, puranjega…). Če si v časovni stiski, si lahko pomagaš tudi s polovičko ARGO kocke.

Lep pozdrav in če se odločiš za 3MD, ne pozabi treh obrokov ter veliko vode.
Good luck,
Anaya

Tinkara, bravo! Si pa hitra 🙂
No, ja.. bolje 2x kot nobenkrat!

Pozdravljene.
Naneslo je tako, da 14 dni pred koncem 3md gremo za 14 dni na morje, zanima me,ker predvidevam, da bom na morju grešila, če lahko potem dieto podaljšam za ustrezen čas.
Lep dan želim p.

NE, p.! 2 meseca in pol boš zdržala, bila pridna, zdaj bi pa zaradi morja prestavila vso zadevo? Dokaži sebi, da si karakter, da si ponosna nase, ker si prišla tako daleč in zdrži še tistih 14 dni. Saj ni hudo. Zakaj bi grešila? S čim? Saj praktično lahko ješ vse, le na pravi dan počakaš. Čevape in pivce prestavi za 14 dni, sladoled pa itak lahko – kar 3 kepice vsak 4. dan.

Bodi trmasta in se prepričaj, da boš zdržala. Naroči možičku, da te kontrolira in v krizni situaciji poseže vmes 😉
Drži se,
Anaya

Ne grešit,no. Pa saj si vendar v teh 2-eh mesecih in pol dokazala, da si ti gospodar hrane in nič več obratno! Saj je pester jedilnik tudi za na morje oz. dopust. Ne si vse pokvarit. Ni štos v podaljšanju! Mora biti neprekinjeno trajanje teh 90 dni in potem sadje zjutraj še 90 dni – to bo učinkovito.
Vse ,ki smo začele 3MD smo se odločile,da bomo zmagovalke. Tudi ti!
Punce – gremo s polno paro NAPREJ DO KONCA!
lp,lili

Jaz pa mislim, da lahko na beljakovinski dan tudi čevape ješ in namesto kosa kruha pri obroku spiješ eno hladno pivce. Saj veš – pivce za živce!

Srečno in uživaj na morju, če že jaz ne morem!

Seveda imam namen zdržati…ponavadi s karakterjem nimam tovrstnih težav…samo ne bi rada obremenjevala vseh ostalih prisotnih (na morje gremo še z eno družino) …bomo videli…Poročam.
Za prijazno vzpodbudne besede pa se zahvaljujem…in si grem kupit nove hlače…čao…
p.

kaj pa če bi poleg čevapov “grickala” papriko, paradižnik… namesto pivca pa flaširano vodo?

lp,lili

Punce ni problema …piva sploh ne pijem…jaz sem samo …kako naj povem…vedno bi jedla ravno tisto, kar ne smem…ko je meso bi testenine, ko so testenine bi riž…ipd
p.

p. ne grešit.
Tista druga družina pa… če se boste prej zmenili in boš pojasnila položaj bo vse ok. Ko so proteini jejte meso ali ribe, pa naj oni zraven še krompir če hočejo, ko imaš škrob, bo vsem pasala kakšna rižota z zelenjavo ali zelje in krompir, pa naj imajo zraven še kaj, če jim je potrebno, ko imaš OH jejte testenine ali pojdite na pico (pač naj imajo oni faširano meso če želijo), zvečer pa na fino sdno kupo, na sadni dan, pa naj jejo kar pač želijo, ti pa ostani pri sadju. Bistvo je, da pač se že prej z prijateljico zmeniš in z malo dobre volje, sploh ne bo problema. Naj oni dodajajo, če pa niso tako prilagodljivi in misliš da ti bodo nagajali, se boš še sproti naučila improvizirati. Če hočejo testenine na tvoj mesni dan, lahko pač poješ le solato s sirom, ali si spečeš kakšno jajce.
Meni bi večji problem predstavljalo siljenje s pijačo kot pa hrano!!!
Če boš grešila ti bo žal!!!

Takol, vam bom povedal!
Že nekaj časa se pripravljam na hujšanje. Zguibiti moram kar okoli 20-25 kg. Hujšala sem že pred časom pod zdravniško kontrolo, ampak mi cenovno ni zneslo. Nikoli nisem bila suha, ampak v zadnjih 2 letih sem se zredila za 20 kg. Za zjokat!!
Zadnjič sem firbcala po netu in našla vas, ki si pomagat. Mi dovolite, da se vam pridružim? Odločila sem se, da bom kar začela, pa čeprav je danes petek. Petek, dan za metek!
Danes sem pojedla 1 jabolko in 1 kos lubenice, za kosilo sem pojedla 1 puranov zrezek na žaru in skledo solate in košček kuruha. Koslilo sem imela pozno, ob 17.00. Ali lahko jem še večerjo, pa čeprav nisem lačna?
Tako, začela sem in ni vrag, da si bom tudi jaz lahko jeseni kupila kakšne nove hlače, a ne?
Pozdravček!
Pokrajculja

Dobrodošla!
Večerjo le jej, itak mora biti pol manj, lahko je še manj kot pol manj, le jej jo. Sicer te bo lakota zvila ob 21.00. Od 12. do 20 ure je čas za kosilo in večerjo, če ješ kosilo šele ob 17., potem pojej večerjo malo pred 20 uro, pa jej tisto, kar je dovoljeno (se pravi 1., 2. dan pol manj kot tisto, kar si jedla za kosilo, 3. dan sladkarije, 4 dan pa itak čez cel dan ješ sadje), a jej.
T.

Kje najdem tole dieto 3M, me je tale Pokraculja tudi prepričala, ker jaz jih moram tudi tolk in še mal spravt dol. Je bila ena želja in zdaj bo šlo pa zares. Hvala.

Na vas se obračam, ker se mi je v zadnjem krogu prvega meseca pojavil problem. Cel dan se že nalivam z enormnimi količinami vode, a na WC ne hodim tako pogosto, kot bi morala. Kadar toliko pijem, sem non-stop na WC-ju, danes pa nič. Kaj naj naredim, da bom odvajala? Trebuh imam napihnjen in trd.

Včeraj sem imela B dan in sem pojedla veliko različnih vrst sira ter zeleno solato (juhica po kosilu), no pa tudi dve kavici sta me premamili. Danes (na Š dan) pa sem imela riž, paradižnik, malce čebule in zeleno solato. Za zajtrk oba dneva jagode. Popila sem nekaj litrov vode vsak dan. Ali je v moji prehrani kaj takega, ker bi bilo vzrok težav? Se je še kateri zgodilo kaj podobnega?

Livva, tudi jaz imam po B dnevu rahle težave z odvajanjem. Rešila sem tako, da na beljakovinski dan za zajtrk jem pest v vodo (čez noč) namočenih suhih sliv.

Mateja G: če bi vtipkala v iskalnik, bi našla. a ker sem dobra duša :-))), sem jo poiskala – so z anayinimi komentarji (ki je “kriva”, da smo na dieti”)

3M DIETA:

Za zajtrk vseh 90 dni uživate sadje: 2 jabolki ali 2 hruški ali 2 pomaranči ali pest suhega sadja.
90 dnevna dieta je sestavljena iz štirih dnevov, ki si sledijo vedno v istem zaporedju – začnete s proteinskim dnevom, ki nastopi spet po sadnem dnevu.
Po končani dieti lahko jeste normalno, vendar za zajtrk še vedno 90 dni jeste sadje. Dieto smete ponoviti šele po 3 mesecih!
Pijete lahko le vodo, kavo in čaj lahko uživate v neomejenih količinah brez sladkorja, mleko pa le takrat, ko je proteinski dan.
Vsak 29. dan (po sadnem dnevu) sledi vodni dan – ves dan uživate le vodo!

1. dan – PROTEINI
Kosilo:
2 kuhana ali pečena zrezka
kos kruha
solata v neomejeni količini
obvezno ob koncu obroka popiti 2 dcl juhe brez zakuhe

*Meni je juha delovala zelo blagodejno, vendar le, če sem jo močno pogrela in potem srkala kot čaj.
Zrezka sem osolila z vegeto in ju spekla kar v pekaču za tople sendviče (prej sem ga s prtičkom malo namazala s solatnim oljem), velikokrat sem piščančje meso narezala na tanke trakce, jih popekla v voku (včasih dodala tudi mešano zelenjavo – v LeClercu se dobi celo svežo kitajsko zelenjavo – pakirano v vrečkah, v hladilniku in vse skupaj zalila s kitajsko mešanico Maggi ali Kotanyo). Lahko pa se popeče in zraven jedla solato. Nekatere so ta dan jedle celo polpete ali hrenovke.
Solati dodaj malo bučnega olja in kisa. Lahko ješ tudi rdečo peso, kumare, zelje, paradižnik.
Kruh sem sama jedla enkrat makov, enkrat sosedov, enkrat bel… kar je bilo pri roki in kar mi je dišalo… je pa prijateljica, s katero sva hujšali istočasno, ravno tako shujšala že več kot 12 kg, pa je vedno jedla le žemljice (ne le eno) in doma pečen kruh.*

Namesto mesa lahko pojeste 3 jajca ali sir v enaki količini kot meso.
Mlečne izdelke lahko uživate samo ta dan (*mleko ali jogurt – vendar samo po potrebi, v primeru lakote*).

Večerja:
Jeste lahko enako hrano kot za kosilo, vendar brez juhe.
Če ste za kosilo jedli meso, ga morate tudi za večerjo, enako velja za jajca ali sir.
Količina naj bo za 1 enoto manjša (1 zrezek / 2 jajca / 1 sir).

2. dan – ŠKROB
Kosilo:
Jeste lahko fižol, grah, lečo, riž ali krompir (obvezno kuhan).
Uporabite lahko naslednje začimbe: sol, poper, vegeta, ketchup, kuhan paradižnik in origano.
Ob tem lahko pojete kos kruha in solato.

*Tukaj je variant ogromno – lahko ješ solato s fižolom, krompir v kosih s soljo ali stlačen krompir s ketchupom, rižoto,…
Sama sem največkrat jedla fižolovo juho. V večjem loncu (da sem imela za večkrat) sem 2 mali piksni rjavega fižola na hitro pogrela in zalila z veliko vode, v katero sem vmešala 1 vrečko mešanice za pripravo hrane s fižolom Fant (za močnejši okus lahko uporabiš 2 vrečki), dodala sem še vegeto in kuhala še kakšnih 20 minut. Potem sem fižolovo juho v plastičnih posodah shranila v zamrzovalniku.. in tisti dan, ko sem imela fižol, samo zujtraj vzela iz skrinje in ko smo prišli domov, pogrela :)*

Večerja:
Jeste enako hrano kot za kosilo, vendar v manjši količini. Količina vsega, kar jeste naj bo za kosilo poln globok krožnik, za večerjo pa polovico manj).

3. dan – OGLJIKOVI HIDRATI
Kosilo:
Kuhane testenine z dodatkom začimb (glej začimbe prejšnjega dne) ali pizza testo s paradižnikovo polivko ali katerokoli drugo slano pecivo v velikosti pizze.

*Sama sem tukaj jedla izmenično – enkrat testenine s ketchupom (prvič morda ni najbolje, a sem zdaj tako navdušena nad njimi, da jih bom še po koncu diete velikokrat jedla), drugič sem testo za pizzo fino raztegnila (da se je hitro zapeklo kot kreker) in pečenega jedla spet s ketchupom (v Mercatorju dobiš od Pekarne Pečjak že zamrznjeno testo – pakirano po 5 kosov, pečeš približno 10-15 min na 200°).
Testenine sem ponavadi po telefonu naročila v bližnji gostilni in jih skočila iskat med službo, ketchup sem imela kar v hladilniku.
Po testenine sem ponavadi skočila iz službe tam okoli 13. ure, ketchup pa sem imela že v službi.*

Večerja:
2 manjša kosa torte ali
3-4 kosi peciva ali
3 kepice sladoleda
IN obvezno 1 rebro čokolade za kuhanje (*dobra je jedilna Gorenjka*)

*Da ne ješ vedno samo torte in biskvite, sem sama včasih jedla tudi palačinke.*

4. dan – VITAMINI
Pri vseh obrokih uživate mešano sadje.
Jeste lahko tudi kislo zelje, kislo repo ali zeleno solato z zelo malo olja in kisa.

*Sama sem si včasih naredila sadno solato, sem in tja jedla tudi ananas ali breskve iz piksne (brez soka!) in študentsko hrano (rozine, orehiova jedrca lešniki, brazilski lešniki, mandeljni, cashew jerca) – sploh kadar mi je dragi v kinu cedil sline s kokicami he-he.

Ker sama navadne vode po rojstvu Lane ne morem piti (par požirkov že, a da bi se nacejala z njo… težko!), zato sem pila Zalo z limono. Seveda je priporočljivo, da se veliko pije, a sem včasih spila samo pol litra, včasih pa tri ali več…
Najtežje je bilo na začetku, ker sem zelooo pogrešala svoje sladke prigrizke, a sem se znajdla in sem vsakič, ko me je prijelo, da bi vstala in šla po košček čokolade, spila Zalo… in da ne govorim, koliko sem je stankala :)))))))
Predvsem se mi zdi, da zdaj ogromno jem 🙂 Dieta morda deluje malce enolično, a se da ogromno kombinirat.

Hvala in se vam pridružim tudi sama.

New Report

Close