Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Gradimo, opremljamo in urejamo dom Cena temeljev za montažno hišo

Cena temeljev za montažno hišo

Smo pred postavitvijo montažne hiše (P+M).
Zanima me približna cena izkopa in temeljev dimenzije 12*8 m. Hiše se bo držal izzidek 6*4 m. Teren je raven. Hiša ne bo podkletena. Gradnjo bomo prepustili gradbeni firmi.
Tiste, ki je ta del gradnje že za vami, prosim, da mi posredujete, koliko vas je ta del postavitve hiše stal, morda tudi kakšno opozorilo, na kaj je treba biti posebej pozoren.
Vnaprej hvala za podatke in nasvete.
Lp, Marička

S ceno ti žal ne znam pomagati, ene 2 mio bi rekla na pamet.
Če nimaš nadzornika pa pazi, ali ti bodo v temelje dali dovolj železa. Oz. da ti bodo zaračunali toliko železa kot ga bodo dali notri. Večinoma so ljudje kar pametni in pravijo, da je armatura predimenzionirana in da bo manj železa čisto zadosti.

Pobrskaj po starejših postih, mogoče ti bo kaj pametnega dalo ven, če vtipkaš temelji. Mislim, da je cena 2 mio pretirana.

nova
Uredništvo priporoča

najprej povej, kakšne temelje so vam predvideli v načrtu – dimenzije podložnega temelja (pri nas je podložni temelj visok okoli 80 cm (med beton smo nametali ogromno skal), temelj je visok 50 cm in ima veliko železa, temeljna plata pa je visoka 15 cm z enojnimi mrežami. Cena 2 mio SIT je kar realna, saj je samo železo vredno 0,5 mio SIT. Mi smo betonirali z bagrom, kar je skoraj polovico cene, če betonira hruška, pa je bil temelj vseeno vreden okoli 1,5 mio SIT. Hiša pa ima le malce večje dimenzije od vaše. Kakšen bo vaš temelj, je odvisno tudi od terena. Mi smo namreč naleteli na samo zemljo in ilovico, zato je podložni temelj res dobro narejen.

odvisno od količine materiala, ki jo porabiš. Pri nas je zadeva bila dokaj ugodna, zajema pa izkop zemlje 0,5 in še 0,5 za temelje, beton iz hruške za temelje, šolunga za temelje. drugi dan sta zidarja zazidala na temelje betonske zidake za okoli in vmes, 3 vrstice, vmes smo nato nasuli šoder, ki ga je mož z valarjem utrdil. nato je prišla na vrsto šolunga za plato, še železo in folija in hruška je pripeljala 10 kubikov betona marke 30.

mere hiše so 10×8, cena za temelje in plato (zidara sta od te cene pobrala 200K) za našo hišo: 1,2 mio, par gajbic piva in pasulj.

Mi sicer delamo klasično hišo dimenzije 10 x 8 m. Izkop 300m3 je prišlo 180.000,00 sit. Temelji so dimenzije 50 x 70 cm + 15 cm podložnega betona, vgrajene so cevi za odtoke in armatura, s katero nismo varčevali in je bila cena 1.500.000,00 SIT. Za zasutje med temelji pa je bila cena okoli 250.000,00 SIT. Tako, da je cena okoli 2 miljona kar realna.

Pozabila sem še napisati, da je med temelji zalito s podložnim betonom (brez armature) cca 10cm.

New Report

Close