Najdi forum

Laminat….adijooooo

Dovolj ga imam…v dnevni sobi in hodniku imam laminat….!!!!!!!!!
Komaj čakam da mine toliko časa da mal prebolim “stroške”…in ga vržem ven. Na hodnik bom dala ploščice v dnevno pa parket!!!!!!!!!
Folk sam laminata ne polagat….je sam flek pri fleku

Bljek

T

oj

Jap se strinjam, no ne ravno zaradi flekov, ampak zaradi toplote, parket je zakon, bolj domač in topel na pogled in tako. Raje par dinarčkov več na začetku pa je pol fajn. Jaz ga v novo hišo ne bom dala nikamor razen v shrambo mogoče.

lp

ali imate predlog kaj dati v kuhinjo. Zdaj je bil parket in je zaradi vlage popolnoma odstopil. zdaj izsušujemo (v izolacijo) in čeprav naj bi billo sedaj ok, me parket ne mika več. Samo kaj naj dam namesto njega. ploščice odpadejo, ker so premrzle in pretrde, pluta tudi, saj si kar nekaj časa v kuhinji+jedilnici, edino laminat je bolj odporen na vse to. Kakšna druga opcija???
Prosim povejte!
HVALA!!!!

nova
Uredništvo priporoča

Samo laminat ne…resno…je še bolj občutljiv na vlago…fleki ipd…
Jaz bi 100% dala ploščice….v del kjer se kuha in…parket tam kjer jemo…

samo ploščice so mrzle. Sploh zato, ker imam kuhinjo v pritličju hiše…
In ni fajn, da te zebe…
pa še trde so za hodit…

jaz bom dala tikov parket, ker ima toplino lesa in je zelo vzdržljiv

Iz ene četrte roke sem izvedela, da sedaj obstaja nov način talnega gretja, ki je primeren ob obnovah. Talno gretje naj bi se priključilo na elektriko, tako da ne potrebuješ dodatnih stroškov z ogrevalno inštalacijo. Ni pa tip vedel, koliko požre elektrike, niti kdo bi lahko bili izvajalci.
Mogoče se ti splača kaj pobrskati v tej smeri in ploščice ne bodo mrzle.

Ja sem slišala za to talno gretje, samo elektrika je kar draga in drugo leto bo še dražja.
tako da to odpade. in še stalno je treba greti, da so ploščice tople, kar se kar nabere stroškov.
koliko pa pride tikov parket po m2.

tut moje mnenje je glede laminata takšno, da ga nikoli v življenje nočem videti v svojem stanovanju..imeli smo po celi hiši laminat, ampak smo ga sedaj zamenjali s parketom in se ne more primerjat.. parket je bolj topel, bolj je vse domačno…pri laminatu je pa vse tako hladno..je pa res, da je parket bolj občutljiv na vlago in udarce… ampak imaš ga pa lahko tudi 50 let pa ga potem pobrusiš in polakiraš…laminat pa ne vem če zdrži v dobrem stanju 5 let… js laminata še v kleti ne bi položila..

Jaz imam v kuhinji ploščice. Tam, kjer veliko stojim, imam tepih in če ga bom napacala, bo pač zamenjan z drugim. Čisto ok mi je. Tudi same ploščice se mi ne zdijo hladne, saj hodim v natikačih s trdnim podplatom.

Nisem še raziskovala cen.
Tikov parketmi je pokazal prijazen par v svoji novi hiši in sta mi povedala, da so tudi tiki različnih kvalitet. Onadva ga imata zelo veliko in sta vzela cenejšega, pa ga tudi pohvalita. Če ravno kakšen obisk v čevljih hodi po njem, sploh ni panike, Niso ga lakirali, premazan je z nekim oljem ali voskom. Se bom morala tudi še podučiti o tem.

ja to z oljem ni glih fajn, ker je treba stalno mazati z oljem, kar nanese zelo zelo veliko stroškov (je potrebno oljiti s posebnim oljem)…

Veš morda ali je potrebno mazati pogosteje ali npr. 1x letno?

Jaz tudi nočem imeti parketa niti ploščic v kuhinji, pluto sem želela belo, a je v glavnem za lakirat in ni plastificirana, zato se bova najverjetneje odločila za pvc varianto, ki zgleda prav fajn. Imaš plošče v imitaciji lesa ali pa nekakšna imitacija ploščic. Gledala sva v trgovini, mislim, da je Ekostil, zraven Zare v BTC. Slišala sem že pohvale, tako da upam, da nama ne bo žal. Imaš pa različne vrste – ceramiflex, domestic in camara, če se ne motim.

LAMINATA NE MARAŠZARAD FLEKOV? KAŠNIH Flekov? js ga mam že 5 let v stanovanju tut v kuhni in hodniku p animam nobenih flekov razn tistih kjih sama poflekam – če kej kapla al pa kej ?? sicer ga v novi bajti tut nam mela k mi gre tut na jetra zato k je fl statičn in nase ful prah veže pa zdi se mi taka čip varjanta. v hiši bo gotov parket tudi v kuhni. in sicer ga pohvaljo tut za kuhne ker je tko obdelan da mu tut vlaga ne more do živega.

LP, LARA ŽIVLJENJE JE LEPO - ZATO UŽIVAJMO V NJEM! :))

Jaz imam tudi laminat (HARO) že 8let in moram reči, da ni nobenih flekov, je tak kot nov. Mislim, fleki so, če ga umažemo in ga potem očistim. Se strinjam, da je parket toplejši za hodit, drug občutek. Toda laminat je pa udobnejši, nič ne bolijo noge (plavajoči pod). Mislim, da ima vsak od njiju svoje prednosti. Kako dober eden ali drug je pa veliko odvisno od kvalitete in tudi od cene, kot ponavadi.

Tudi mi imamo v hiši laminat in mi ni bilo še ni nikoli žal. Tako, da pri nas zlepa ne bo šel adijo!

večino si laminat omislijo tisti, ki si parketa ne morejo privoščit in jim je pač vseeno kaj imajo po tleh

mi imamo ploščice + talno gretje. Povsod. V kuhinji in v dnevni. Jih ne zamenjam!

Belo plastificirano pluto sem videla v Astri Chemo v BTC.

New Report

Close