Najdi forum

papirji do gradnje hiše

Pozdravljeni graditelji!
Mene pa zanima, koliko stanejo vsi papirji do začetka same gradnje hiše? Midva bi vzela Marles, razširjeno ponudbo. Pa me zanima, koliko moram imeti denarja do tu.

Odvisno kje boste zidali. Od tega so namreč odvisni komunalni prispevki, ki pa zneseje od 0 pa tja do 7 mio.. Nekatere občine ga izračunavajo po m2 parcele nekatere po bivanjski površini. Plus soglasja, ki pa ponavadi ne znesejo veliko vendar je velik laufanja. Sem moraš še prišteti geodetski posnetek + arhitekt + ZK + priključek za vodo in elektriko + gradbena dela na parceli..pa še kaj bi se našlo.
Skratka lahko računate 5-6 mio min (sevead odvisno od parcele, kje so riključki in mikrolokacije parcele)…

Upam, da sem ti kaj pomagala

6 mio do začetka gradnje?
Ni to nekam veliko? Arhitekt je pri Marlesu že vključen v ceni hiše. Kaj pa je geodetski posnetek? In kaj misliš z ZK-morda vpis lastnine?

nova
Uredništvo priporoča

Arhitekt je vključen v ceno, preveri, če je tudi urbanistični del projekta (250.000 SIT) vključen v ceno.
+ Pogoji soglasodajalcev (el, komunala, občina, telekom)
+ soglasja soglasodajalcev
+ elektroprojekt (vsaj 40.000, brez računa)
+ z elektra en kup soglasij (priključitev in posebej priklop)
+ največja postavka – komunalni prispevek (cca. 400.000 pri nas na vasi)
+ geodetski posnetek, potem zakoličba, pa posnetek vkopa el. priključka
+ če potekajo priključni vodi po sosednjih parcelah, rabiš Pogodbe o ustanovitvi služnosti z lastniki + notarske overovitve + vpis v ZK
+sem ziher še kaj pozabila
______________________________
Torej: cca 1,5 mio SIT – Pazi, mi smo na vasi!

Posnetek stanja (30 000sit), lokacijska dokumentacija+soglasja (280 000) , projekt po lasstni želji (220 000 za statiko, inštalacije popis del, elektro projekt, ostalo je bilo med žlahto – prišparali 500 000), upravna taksa (40 000), komunalnega prispevka ni bilo, ker smo demografsko ogroženo področje (uuff). Prestavljanje 80 m vodovoda (z jarkom v skalovitem terenu 330 000). Pa je lahko prišel bager za izkop.

Pazi, pa smo na vasi.

New Report

Close