Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Gradimo, opremljamo in urejamo dom knauf pregrada, svetilka solatube

knauf pregrada, svetilka solatube

Ker bi v stanovanju sobo razdelila na dva dela, me zanima, ali se splača knauf stena ali so boljše druge rešitve, ki imajo zvočno in prostorsko izolacijo, s čim manj napora in stroškov.
V reviji Lisa stanovanje sem zasledila tudi novo rešitev za strešna stanovanja, in sicer svetilko Solatube. Ali ima kdo kakšne izkušnje?
Sem iz Lj.
Hvala!

Naporov in stroškov se ne boš izognil, če se lotiš preureditve prostora, zato je pripomba brezpredmetna, no možna bi bila, če bi na primer dal špansko steno ali bolj popularno visoko omaro (circa 2,20 m in več) s katero bi predelil steno. Če pa to vse ne pride v poštev je Knauf ena od možnih rešitev, ki pa ni poceni. Če je nosilnost prostora oz. objekta v redu, je bolje dati siporex kvadre, je ceneje, vendar pa boš moral na primer odkopati parket, če je v sobi. Knauf steno lahko izdelaš z dvojno steno (torej dve knauf plošči eno na drugo), daš vmes izolacijo debelo 10 cm in ne le 5 ali pa še debelejšo. To je zagotovo dovolj izolativno, toplotno in kolikor je možno tudi zvočno. Prav tako moraš imeti dovolj profilov pri Knauf konstrukciji in sploh ni najbolj pametno, da ga postavljaš sam, pač pa dobiš strokovnjaka zato, seveda ne kar vsakega, ki je včeraj še prodajal meso, danes pa že postavlja knauf. S knaufom se namreč v zadnjem času ukvarja prav vsak, taki ki znajo do pet šteti, pa taki, ki so nesposobni, pa kljub vsemu s tem služijo mastne pare.

Sade

New Report

Close