Najdi forum

Jaz imam eno vprašanje kar se talnega gretja tiče.
S fantom delava kopalnico in bi rada imela talno gretje. Zdaj me pa zanima koliko se to dejansko splača. Ker adaptirava bi morala dati mrežo in ne cevi.

Hvala za vse odgovore!
lp

Splača? Odvisno kaj s tem misliš. Jaz ga imam v kopalnicah in na WC-jih in mi ni žal. Imam ga v kombinaciji s cevnim radiatorjem. Ker imam posebej vod za talno gretje in posebej za radiatorje in možnost regulacije vsakega posebej, sem v tem prehodnem obdobju imel vključeno le talno in je bilo prav prijetno stopit v toplo kopalnico. Pa tudi drugače je čisto drug filing, ko stopiš izpod tuša ali pa iz bane na tople ploščice…. Če ti finančno znese, ga kar montiraj.

jaka: se strinjam. Talno gretje je vsekakor nekaj “priročnega”. Midva ga imava v kopalnici in kuhinji. Ker sva (oz. še vedno) pa hišo na novo urejala, ni bilo velike frke – ata je kar sam zvil tistih par cevi v kačo (oz. kot so pač potrebne za talno gretje), potem se pa zadeva samo na centralno priklopi… Vsekakor so ploščice same premrzle oz. je boljši občutek kot pa samo na tepihih. Če mene vprašaš, bi talno gretje tudi pod laminat dala, pa mi je taka sorta laminata za moj žep “malo” predraga.

Se strinjam z obema. Midva imava tudi v predsobi talno gretje, tako da ko se sezuješ čevlje stopiš na prijetno toplo podlago.

lp

Talno v kombinaciji s kalsičnim ogrevanjem je najboljša rešitev. Res pa zahteva vstopno vodo NIZKE temperature, kar ti podraži zadevo. Ne smeš preprosto v talno ogrevanje napeljati vroče vode.

Jaka mi tudi tako nameravamo, samo nisem vedela, če se to da narediti. Zdaj pa sem prebrala tvoj post. Ali je zakomplicirano- mislim ta kombinacija….Ste sami delali centralno? Hvala.

Centralno mi je delal en obrtnik. V kurilnici imam eno regulacijo in posebej mešalni ventil za talno gretje (voda v talnem mora biti samo topla ne vroča – to je nekdo že zapisal tukaj). Za talno imam tudi posebej pumpo, tako da talno deluje neodvisno od radiatorjev. Kolikor sem jaz gledal zraven, zadeva ni bila komplicirana, pač nekaj višji strošek, kot če ne bi bilo talnega…(ne vem koliko, saj predračuna brez talnega nisem zahteval). Svetujem, da pokličeš nekaj majstrov in naj povejo svoje mnenje, pa naj ti dajo kakšen predračun. Pa veliko sreče!

Koliko pa približno pride talno gretje? Kopalnica je velika približno 8 m2, toda talno gretje ne bi prišli po celi kopalnici. Recimo, da bi morala položiti mrežo na 4 m2.
Nama so povedali, da se kupi mreža, se položi in takoj nanjo lahko polagaš ploščice. Termostat pa naj bi stal od 20.000 do 25.000 sit.
Rečeno nama je bilo da bi vse skupaj prišlo okoli 70.000 sit. A je to prava informacija?

lp

Jaka, prosim, ce napises koliko stane po kvadratnem mestru ta investicija. No, priblizno ceno pac….Kaj pa ce imas talno gretje na elektriko? LP !

Hoj Roman! Prosim, poglej kaj sem vprasala Jako, pa te prosim, ce mi na isto vprasanje odgovoris se ti….Jaz bi imela kombinatorno gretje, s tem, da bi imela talno gretje na elektriko…. LP!

Ponca, z veseljem bi ti napisal, če bi vedel. Meni so to namreč delali pred dvema letoma. Pa ni bila adaptacija ampak novogradnja. Najbolje da malo pokličeš okrog…

jaka hvala!

Seveda se splača, mi imamo talno gretje po hodnikih, kopalnicah, in delno dnevna in kuhinja, res da je vse speljano posebej, to pride drago, ampak v koncni fazi se splaca.

Električno talno gretje podjetja Devi je to.Prodaja pa Merkur in elektronabava v LJ.Napeljavo narediš sam.Maš pa termostate tud za 3000 sit.Pozanimaj se.Če delaš sam kopalnico bo to najbolj ugodna rešitev.Mi imamo cevno grtje,priklopljeno na radiator,ker smo imeli novogradnjo in bi mreža prišla preveč.Drgač pa je ta mreža bolj ugodna.

cevni radiator je bolj ali manj za sušenje brisač in premalo ogreje…po mojih izkušnjah se talno gretje definitivno splača. Še bolj to velja za bolj zmrznjene kot sem sam. Pri nas imamo električno talno gretje, a je problem, da ga je treba prižgat 2 uri pred tuširanjem, da se segreje. Priporočam cevni sistem priklopljen na centralno, s termostatom. Mal dražje, a se povrne.

New Report

Close