Najdi forum

Z možem se poznava že deset let, poročena pa sva dve leti. Pred pol leta se je odločil, da ne bo več nosil poročnega prstana. Pravi, da ga ovira pri delu. Zagotavlja mi, da nima druge. Pravi, da to ni nobena fora s katero bi osvajal druge ženske. Jaz pa mu ne verjamem najbolj. Ima svoje lastno podjetje. Veliko hodi na razgovore, sestanke, seminarje…

Kaj vi mislite o tem?
Kakšen osebni razlog bi lahko imel moški, da nebi hotel več nosit poročnega prstana?
Kako naj si to razlagam drugače kot tako, da ima drugo?
Ali je to že razlog za preplah?

hvala
lp Dori

Dobro si povedala, poznata se 10 let, ampak očitno ne dovolj dobro. Šepa vama v osnovnem delu zakoncev, to je pogovor, drogo je pa zaupanje, tretje je pa ljubosumnost.
Če ima razloge, zakaj noče nositi,potem se že izgovarja. JA jaz tudi ne nosim prstana, pa z ženo nimava nobenih pomislekov ne problemov okoli tega.

Primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

Draga, Dori!

Naj ti povem, da se je pri meni dogajalo popolnoma enako. Hodil je po terenu in kar naenkrat ga je začel motiti poročni prstan. Nisem mu težila. Vseeno pa mi tudi ni bilo. Pa kaj bi o prstanu. Tudi odnos se je spremenil. Tako sem opažala spremembe iz dneva v dan. Veliko sem prejokala ga prosila a je bilo vse zaman. Nekega dne mi je bilo vsega dovolj in sem tudi sama dala prstan z roke. Nisva ga nosila zelo dolgo. Moram pa ti povedati, da je bilo v tem času vse sorte vmes. Pomislila sem tudi že na najhujše a sem vztrajala do konca. Tako mi je sam predlagal, da si kupiva nove prstane. Odšla sva na praznovanje in dobila sem prekrasen nov poročni prstan. Od takrat naprej jih nosiva oba.
V življenju se srečaš z vzponi in padci. Vredno se je pogovoriti in vztrajati. Meni ni žal.

Veliko sreče ti želinm,
Limonca

nova
Uredništvo priporoča

Ma ne vedno takoj pomislut na najhujše, jebela. Kje jke vaša samozavest?? Jaz ga sicer nosim ves čas in, neglede na to, da je moje delo verjetno podobno delu tvojega moža, ti la hko povem, da sem do sedaj bil zaradi prstana že najmanj dvakrat skoraj ob prst in to zaradi čisto banalnih stvari kot so kakšne čudne kljuke na vratih ipd.

Od kdaj pa prstan garantira zvestobo….to je res banalno in žalostno za vaju oba!

Moj ga je nosil 10 let, zdaj pa se mu je parkrat zgodila skoraj nesreča pri delu, pa tudi ko je delal kako delo naprimer pri gradnji…ga je dejansko oviral in tudi prstan se je že precej bolj uničil kot moj, ko ne delam nič takega z rokami….dal ga je iz prsta, povedal mi je, da ga je dal, niti ni razlagal zakaj, ker sem vsa ta leta bila z njim in ga poznam in so mi čisto jasni njegovi razlogi da je to storil. Poznam ljudi, kot je Primož, ki od prvega dne pač prstana ne nosijo, poznam ljudi, ki prstan vestno nosijo, pa imajo v lajfu pravtako svašta…od ljubic, ljubimcev do afer…

Torej, punce, ne ga lomit s takimi otročarijami!

Če mu ne zaupaš, mu boš lahko dala tudi ovratnico pa ketno, pa še ga boš nadzorovala, če ni pa katera k njemu “jo” prnesla;)

Nisem brala ostalih postov ampak meni padeta na pamet samo dva razloga zakaj bi soprog odložil poročni prstan:
1. alergija na zlato,
2. blazno se je zredil…..
če ni ne eno ne drugo je nekaj kar boš morala sama odkriti, dejstvo pa je, da dandanašnji ni IN biti vezan……..

WildWind

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

Hočem ti dobro in tudi tvojemu možu.
Če hočeš še dolgo uživati v posteljnih radostih ti sama,je dobro,da je brez prstana.
Zakaj?Zato,ker sem tam nahaja nek pretok spolne energije,ki je oviran in moški hitreje postanejo impotentni,če nosijo prstan.
Kaj hočeš živahnega žrebca brez prstana ali impotentnega moža ob sebi?
To ni zajebancija,ampak resna preiskava in resnica.

Tisto je bolje nositi v glavi,kot na roki (mislim ozaveščenje)!
Mirela,tudi moj mož je pred mnogimi leti ostal skoraj brez prsta,ko se mu je zahaklal na stranico,ki je dol padla on pa z njo.
Vse ostalo,kar si napisala,pa drži kot pribito!Prstan ni garancija za zvestobo!Ene padajo ravno na takšne!

Kakor jaz razumem ne dela fizičnih del…no…

moj foter ne nosi poročnega prstana od poročnega dneva naprej, nosi mama oba. in sta srečno poročena že 40 let. Moj foter ne nosi nobenega nakita, je pač tak človek. ni nehal nositi prstana zato, ker bi varal mojo mamo. mu je bil prstan pač preveč neudoben, najbrž je s tvojim možem enako. jaz ne bom mojega moža nikoli silila, da nosi poročni prstan, če ne bo hotel. mu 100% zaupam s prstanom ali brez.

Glede na to, da je prej normalno nosil prstan, se mi zdi zelo sumljivo, da ga zdaj naenkrat moti…postavi se vprašanje ali ni dovolj največ par mesecev, da spozna, da ga prstan moti? Edino, če spozna, da prstan moti koga drugega(katero drugo)?

Nošenja prstana ni nekaj, kar bi šele po dveh letih ugotovil, da te moti, ampak v parih dneh, največ mesecih, nikakor pa ne v letih:)))

Če ima kakšno drugo simpatijo, verjetno samo odstranjen prstan iz roke, ni edina njegova sprememba, morda je še kaj drugega, kar počne drugače kot sicer???? Vprašaj se malo, opazuj ga!

In predvsem NE ZAVLAČUJ s takšnim partnerjem in pričakuj, da bo jutri morda drugače…ker NE BO!

saj smo ugotovili, da ni problem fizično delo, ampak …:) kljuke:)))

Hja malo je to vse skupaj sumljivo ja – malo preveri situacijo in bodi pozorna … …

********************************************* We all know that cats rule the world!

Pri tako sumnjičavih in nesamozavestnih ženskah kot sta vedve, bi, priznam, začel motit tudi mene

Joj, joj – a ti veš, da, če že hočeš, še lažje dobiš kako žensko za f**, če imaš prstan na roki?
Po drugi strani, ali nisi pomislila, da ga lahko sname kadar hoče, in potem ponovno da nazaj?

Verjetno v tvojem primeru ni nič takega, kar bi te lahko skrbelo – je pa lepa priložnost, da se začneta odkrito pogovarjati o svojih občutkih, o tem, kaj te/ga teži in kaj bi rada spremenila, o načrtih, željah itd.

Tudi jaz ne nosim prstana – nikoli nisem trpel ničesar, ne kovine, ne kože, ne tkanine ali lesa na rokah (in še posebej na prstih). Moja ženkica to ve in mi nikoli ni težila zaradi tega.

lp,
Sreč

Zanimivo bi bilo brat obratno debato, ko bi mož napisal – moja žena je naenkrat snela prstan…
Je pač res, da večji del možne nosi prstana, se pa ne morem spomnit niti ene poročene ženske4, ki ga ne bi nosila.

Prstan pa res ne more biti pokazatelj ljubezni ali zvestobe.
Te moti še kaj drugega?
Glej, midva ne nosiva prstana že od vsega začetka. Imava oba tako delo, da naju dejansko moti.

Dori,

poglej, jaz nisem nikoli nosil poročni prstan, razen ob izrednih priložnostih. Z ženo sva se naslednji dan po poroki kopala in sem ga nevede obribal. Odločil sem se, da ga bom imel samo za slovesne priložnosti. Hotel sem narediti dati enakega srebrnega, tega pa hraniti. Zaradi tega nisem imel žene nič manj rad. Ljubl sem jo, zelo ljubil, nikoli imel namena varati a preden je bil prstan narejen je ona odšla. S to razliko pa, da je ona venomer nosila prstan in vedno zagotavljala, kako me ljubi, da naju ne more nič ločiti, nato pa je kar odšla, brez besed po manj kot letu dni. Zaradi drugega? Upam, da bom vedel, zakaj. Samo toliko, če te ima mož rad te bo imel s prstanom ali brez in vprašam te, kje je problem, da zjutraj odide s prstanom in nato si ga v službi sname z roke.

Pogovori se z njim. Morda ga moti pri opravljanju dela, morda se boji, da ga bo uničil, izgubil…

Predlagam ti sledeče: zvečer prižgi svečko in pripravi nekaj, kar rad je. Povej mu, da ga zelo ljubiš, vendar, da si želiš, da bi on nosil prstan, da ti to veliko pomeni. Ampak lepo, brez obtoževanj. Moja žena je počela hude stvari in sem jo obtoževal, nato je imela vsega dosti. Sedaj sem prebral nekaj knjig in vidim, da res lepa beseda lepo mesto najde.

Probaj in mi povej, kako je bilo.

Imej se lepo! Evgi

Pri naju pa sem bila jaz tista, ki sem vprašala moža, če ima kaj proti, da (po kakšnih petih letih) snamem poročni prstan. Prstana sem se pač naveličala, ker nakit rada menjam, pa še postalo mi je všeč srebro, poročni prstan pa je bil zlat. Seveda ni imel nič proti in tudi sam ga je čez nekaj časa dal s prsta, ker mu je postal premajhen. Rekla sva sicer, da si bova naredila nove, takšne, da nama bodo sedaj všeč, a sva kar malo pozabila na to. Nama takšni zunanji dokazi ljubezni in zvestobe pač niso tako pomembni. Odnos pa… vsak dan lepši…

Moj mi je že pred poroko povedal, da zaradi narave svojega dela dela
(monter) prstana ne bo nosil, ker ga ovira pri delu. Me ne moti, poročena
sva 24 let. Bili so vzponi in padci, nikoli pa nisem pomislila, da, če bi želel
skok čez plot, da bi bil prstan ovira.

Res pa, da, če bi so to namislil po 10 letih zakona, bi ga čudno gledala.

pr nas tud fotr ne nos prstana vseskoz pa ko dela pa to, ga tud moti, sam kadar gresta z mamo vn na kako večerjo al pa kako prireditev al pa na dopust.. takt ga je pa nos 🙂 tud kadar gresta s prjatli oz sorodniki na kak izlet ga ne nos.. sam tko, ob “posebnih” priložnostih pa da vedt da ni prost hehe.. kompromis i guess 😉

New Report

Close