Najdi forum

Malo smešno vprašanje – a vseeno:
– Zanima me kdaj veš da si zrel za odhod???
Moja situacija:
*status – 4.leta in pol v partnerstvu, lastno stanovanje v hiši njegovih staršev, otrok
*ovira, ki je ne prenasam vec: “tasca” in njeno vtikanje, kljub lastnemu gospodinjstvu, ne ljubim ga več (ne občutim ničesar ko se me dotakne), ugotovila sem da nisva za skupaj, nimava skupnih interesov, pogledov na svet, pogledov na partnerstvo, ne vzame si časa za pogovor z mano, prevelike razlike med nama: njemu preveč pomenijo materialne stvari,…še bi lahko naštevala, misli da lahko seks reši partnerstvo – ko sem mu omenila da se zna zgoditi da grem je rekel – bova pa to noč celo noč….da te bom osrečil – na bruhanje mi je šlo ko je to rekel – ne zadovoljuje me več, ni mi všeč kako se obnaša do otroka,…
* Zanima me samo: Kdaj veš da si zrel za odhod ko se odločiš da boš odšel novemu življenju naproti !!!???

Hvala,
razočarana mamica (23)

Glede na to kar si napisala, ne razumem zakaj nas to sprašuješ, kdaj je čas za odhod?

Potem je že pozno.

primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

Mislim,da si ze prekoracila datum za odhod.Poglej nase,cemu trpeti,ali biti z nekom,katerega ne ljubis vec.Ne zapravljaj casa,ki je dragocen,mlada si,idi to pot ki vodi k sreci,pa bilokaksna je.Ti si sama sebi najvaznejsi clovek!veliko uspeha,srece ter moci ti zelim!lp

nova
Uredništvo priporoča

Odločitev je popolnoma v tvojih rokah in nihče ne more namesto tebe oceniti, kako in kaj. Po tvojem opisovanju sodeč si očitno že zelo blizu odločitve. Vsekakor se ravnaj po svojih občutkih (sebi pač človek ne more lagati) in ne ostajaj v partnerstvu, če je edini razlog za to neke vrste ” udobnost “.

Da je prišel čas za odhod, veš, ko se nehaš spraševati in enostavno odideš.

Če ga ne moreš več prenašati iz več razlogov,ki si jih naštela,res nima več smisla igrati mučenika in delati iz svojega partnerja ravno tako mučenika,ker nobeden od vaju ne more več biti srečen.
Spokaj in pojdi,ker tam ni več ničesar,kar bi te osrečevalo.Pripravljena bodi na nove dogodivščine,za katere pa nimaš nobenega zagotovila,da bo bolje ali slebše,bo pa vsaj nekaj na novo.

Meni se moški včasih kar smilijo, ker mislim, da se ženske premalo zavedamo, da so drugačni od nas. On misli, da s tem, ko ti je ponudil seks vso noč, rešuje položaj, skratka, po njegovo ti je hotel dobro. Ti pa takoj v luft. A ne moreš stvari malo obrniti na humor, malo pomisliti na to, da po štirih letih in pol pač pride kriza, ki jo je treba premostiti, ne pa kar popokati otroka, ga oropati očeta in oditi drugemu v naročje (ki se bo po tolikem času prav tako ohradilo-ČE NE BOŠ TUDI TI KAJ STORILA ZA TO, DA BO V OGENJ OSTAL ŽIV. ) Sicer pa moški seks jemljejo precej drugače kot ženske, vsaj večina, ne vlagajo toliko duše, ampak bolj telo. Saj si že slišala, da smo ženske z Marsa, moški pa z Venere. skratka, različni! Tašča , to je drug problem, povej ji, da živite svoje življenje in jo “odjebi”. Prva naredi kaj za lepši dan in boš videla, v življenju je vse “kaj daš, to dobiš.” Res. Tako si še mlada, pričakovanja so eno, življenje ni vedno tako. Predvsem ne, če se samo kisamo in vse gledamo s temne plati. Objemi ga, ko pride domov, nekaj lepih lastnosti pa že mora imeti, če si se zaljubila vanj in imaš z njim otroka. Pomisli, da je ČLOVEK, da ima dušo, ki ga prav tako boli, če ga cel dan grdo gledaš, kot tebe boli. Zakon je usklajevanje, prilagajanje, potrpljeneje…… cello življenje. Zdaj veš, kaj pomeni, da se med hitro poliže. Potem se pa pokaže, kakšni smo v resnici, koliko smo pripravljeni vlagati, ne le črpati. Potrudi se, vsi smo imeli krize, a danes ne bi zamenjali za nobenega drugega. Jaz že ne.

Živjo!

Kdaj veš, da je čas za ločitev?

Takrat, ko stanja ne moreš več prenašati in ti negativno močno pretehta pozitivno. Odloči se pa vsakdo sam.

Klasična napaka zlasti žensk je, da neuspešne zveze in slabe zakone vlečemo in vlečemo in se težko in prepočasi odločamo za ločitev. V praksi prepogosto velja, da se ženska loči šele, ko od zakona na svetu ne more pričakovati prav ničesar več. Takrat pa je večinoma že velika čustvena razvalina. V takih zakonih trpijo tudi otroci.

Zato, če ti je stanje pretežko, bodi pogumna in zaživi svoje življenje. Tako mlada si še, da bi bilo škoda ostajati v razmerju, ki te ne izpolnjuje.

Bodi pogumna!!!

Lp

Hej, kaj pa otrok, se ne splača potruditi se zanj in nekako ohraniti zvezo?

POTRUDI SE da bo za vse 3 najlepše.

Kaj misliš, da ti bo če boš spoznala drugega partnerja, on vzgajal in se obnašal do otroka kaj boljše.

Moja bivša soseda je imela isti problem, tašča, posledično problemi z možem. Rešitev je bila, da so se preselili iz njegove hiše v stanovanje. Sedaj pravi, da je super ta stari so ostali v hiši, oni oz. ona in otrok, pa so bistveno bolj zaželjeni ko pridejo na obisk, pa čeprav vsak dan, ali pa enkrat na mesec. Pojdita na svoje, če pa tudi takrat ne bo šlo, bo to resnočno razlog za odhod, ki pa nikoli ni lahek.
sex je skos isti, kaj ko ti ga je pa prvič dal notr si bila pa srečna, sej če ti takrat ne bi ugajalo ne bi več nikoli. Maš KRIZO ki je normalna povsod.
V JEZI IN RAZOČARANJU je resnično težko poiskati svetle točke vajinega zakona, samo vredno se je potruditi.

laura

Jaz tudi mislim, da je treba včasih malo počakati preden gremo. Ker se ne zavedaš, da krize so v odnosih in da tista ljubezen, ki ima krono zaradi strasti, mine. Poglej na fanta, na vajin odnos, kot da bi gledala gledališko igro, v kateri igrajo drugi ljudje. Kaj vidiš?
Kdaj je čas za odhod? Kolegica, ki se je ločila, mi je rekla: Enostavno čutiš s celim svojim bitjem, da to moraš narediti. Gre za notranjo moč, ki je ne more nič ustaviti.

“Poglej nase,cemu trpeti,ali biti z nekom,katerega ne ljubis vec.Ne zapravljaj casa,ki je dragocen,mlada si,idi to pot ki vodi k sreci,pa bilokaksna je.Ti si sama sebi najvaznejsi clovek!”
“Spokaj in pojdi,ker tam ni več ničesar,kar bi te osrečevalo.Pripravljena bodi na nove dogodivščine,za katere pa nimaš nobenega zagotovila,da bo bolje ali slebše,bo pa vsaj nekaj na novo.”
“Takrat, ko stanja ne moreš več prenašati in ti negativno močno pretehta pozitivno. Odloči se pa vsakdo sam. “
“Klasična napaka zlasti žensk je, da neuspešne zveze in slabe zakone vlečemo in vlečemo in se težko in prepočasi odločamo za ločitev. V praksi prepogosto velja, da se ženska loči šele, ko od zakona na svetu ne more pričakovati prav ničesar več. Takrat pa je večinoma že velika čustvena razvalina. V takih zakonih trpijo tudi otroci.”
“Hej, kaj pa otrok, se ne splača potruditi se zanj in nekako ohraniti zvezo?”
“Enostavno čutiš s celim svojim bitjem, da to moraš narediti. Gre za notranjo moč, ki je ne more nič ustaviti.”
Te vaše besede mi dajo misliti!!!
Zakaj trpeti???
Kaj pa otrok – še huje je ko otrok zraste – no tudi jaz sem hči ločenih staršev – 7.let sem bila stara ko je oče spal v lastni hiši v spodnji neurejeni sobi, med kupom umazanih cunj, mami pa se je valjala z drugimi v spalnici – a je to način??? Zdi se mi da je to tista travma ki me ovira da nimam še dovolj moči!!!
Zavedam se da je hči dovolj majhna da je ne bi preveč prizadela(pa čeprav vem da jo bom!) Seveda ko bo dovolj stara ji bom vse na lep način razložila.
Hočem vam povedati da dlje ko sta se starša grdo gledala, huje mi je bilo!!! Jaz želim da mojega otroka jaz in partner(pa kdorkoli že to je-ali sedanji ali bodoči) oba gledava z ljubečimi očmi!

New Report

Close