Najdi forum

Takole je: fantov oče je alkoholik. Nimamo pogostih stikov, vendar se ubadam z vprašanjem, če bo šel fant po njegovih stopinjah? Zaenkrat sicer nič ne kaže na to, vseeno pa me skrbi. Poleg tega sem dobila čuden odpor do fanta, kajti v njem vidim elemente njegovega očeta – način govora, hoje, kretnje… Pač stvari, ki jih vsi odnesemo od svojih staršev. Ampak ker je njegov oče alkoholik (včeraj sem ga lahko videla v vsej njegovi pijanski veličini), me to toliko bolj moti.

Če ima kdo podobno situacijo – kaj narediti? Omejiti stike z njegovim očetom (in posledično z njegovo mamo, ki pa je v redu ženska) še bolj? Kako naj se znebim gnusa, ki ga zdaj čutim do fanta? Ne me narobe razumet – fanta imam rada, razumeva se, vse je ok, ampak ko naredi kretnjo, ki je tipična za njegovega očeta, se mi zagabi.

Ne, ne moremo te razumeti kakšen odnos imaš do fanta, ne ne ljubiš ga, nimaš ga rada, drugače ne bi mogla napisati, da čutiš gnus do njega.

Ko iomaš nekoga rad, tega nikakor ne moreš izustiti.

Fant je druga oseba in namesto, da to daješ na internet se pogovori s svojim fantom, pa malo razmisli , če ga res imaš rada.

primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

🙂

Primož,

če bi tvoja najdražja mešala po bruhecu – ti ne bi bilo gnusno? Tako bedarijo sprašujem, ker si tako determinističen v odgovoru. Kar določiš, da fanta nimam rada. Jaz pa tega sploh ne sprašujem, ker vem, kako je med nama. Sprašujem, kaj narediti, kadar je partnerjev oče alkoholik; to je moja dilema.

Pa srečnga in zdravga tudi tebi! 😉

Kako naj se znebim gnusa, ki ga zdaj čutim do fanta?

Ne vem, kako bi se znebila gnusa do fanta, mogoče z ljubeznijo do njega?

primož

p.s.
je mogoče mešal bruhanje in se ti zato gnusi. Mogoče bi morala biti malo bolj natačna z opisom problema.

.

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

Tole je bil pa hiter odgovor; hvala!

Bom bolj natančna z opisom problema: Kako ravnati, kadar je partnerjev oče alkoholik?

Tudi oče mojega fanta ( sedaj moža ) je alkoholik , moj mož pa zelo redkokdaj kaj popije in če ga imaš res rada , potem je to brezvezno vprašanje

Alkoholizem ni dedna bolezen ….

tudi oce mojega moza je alkoholik, pa zato svojega moza ne obtozujem, ni on kriv za to. tast si je sam kriv, da je kar je. imamo malo stikov, ceprav zivimo v isti hisi. hvala bogu imamo stanovanja locena, tako da se drzimo vsak zase. marsikaj mi ni vsec pri tastu, pa to ni razlog, da bi v mozu videla kakrsenkoli gnus. ljubim ga, rada ga imam in skupaj sva v dobrem in zlem. tudi moj moz kdaj spije kako pivce pa ga zato nimam za alkoholika oz. ga ne vidim da bo cez 20 let alkoholik. razcisti pri sebi, kaj ti tvoj fant sploh pomeni. ker, ce se bos kdaj porocila z njim, se bos s fantom in ne njegovim ocetom.
pa lep pozdrav

poznam nekaj ljudi, kaerih eden od staršev je alkoholik… in skoraj po pravilu se otroci alkoholikov pijače izogibajo. Najbrž zato, ker so imeli velikokrat priložnost videti, kako pijanec poživini…
tako da po moje ti ni treba skrbet, sploh ker pišeš, da fant ne pije… potem najbrž tudi kasneje ne bo.

kar se tiče gnusa… recimo, da sem razumela, kaj hočeš reči. Samo si moraš dopovedati, da je tvoj fant drug človek…edini in neponovljiv…zato ni enak svojemu očetu. Če ženem malce v skrajnost….kako pa gledaš na to, da bodo vajini otroci v bistvu potomci (starega) pijanca?

Popolnoma te razumem birdy. In na zalost je pogosto tako, da je veliko vecja moznost, da tudi tvoj fant postane alkoholik, ze zaradi tega, ker je njegov oce. Je pa pomembno, da ves kaksen odnos ima tvoj fant do alkohola.
Ce ne pije kot njeogv oce-potem verjetno tudi ne bo postal alkoholik.
Se vseeno pa se strinjam s pikapolonezo glede tega, da je tvoj fant drugacna osebnost. Tako, da poskusaj biti razumevajoca-saj je skoraj gotovo zelo ponizujoce in bolece za tvojega fanta, da on in ti vidita njegovega oceta, ko je pijan.

Ne vem koliko si stara, vendar mislim, da je bolje tako zvezo prekiniti. Če bi ga dovolj ljubila teh napak ne bi videla in te nebi motilo. In prav razmišljaš, čeprav ni rečeno da bo kdaj alkoholik. sama sem v tvoj lrtih bila v podobni situaciji, nisem poslušala svoj tihi notranji glas, zatrla sem blage občutke, dvome se poročila in danes postaja moj mož vse bolj moj tast.

Živjo!

Zelo upravičeno si previdna. Kajti biti sin alkoholika sicer še ne pomeni, da bo tudi tvoj fant alkoholik, zagotovo pa pomeni, da se je v stari družini naučil zelo slabih vzorcev, kako reševati življenske probleme in da te vzorce nezavedno nosi v sebi. Ponavadi se izteče tako, da se iz alkoholne družine otroci hitro odselijo, ker težko prenašajo nore razmere in odnose. Eni so čisto proti alkoholu, drugi tudi začnejo piti, zelo različno. Ampak nezavedno v sebi imajo odvisniški življenski vzorec in ga morajo na en način ozdraviti, zavestno, z dolgoletnim spreminjanjem samega sebe. To pa ni lahek proces, zelo pomaga skupina za samopomoč (pri anoimnih alkoholikih je ena za družinske člane alkoholikov). V skupnem življenju s tvojim fantom boš zagotovo naletela na te čudne vzorce, ki lahko sedaj spijo, ampak ob kriznih situacijah bodo prišli na dan, to je zelo globoko v človeku in ne izgine samo od sebe.

Preberi nekaj knjig o odvisnosti od alkohola, klasika pri nas so knjige dr. Ruglja in Sanje rozman. Naj jih prebere tudi tvoj fant, če si ne zatiska oči pred temi problemi.

Pouči se in ukrepaj, če bo tudi fant želel kaj narediti za dobro vajinega odnosa, sta na dobri poti!

Moja mati je alkoholik; če bi moj partner razmišljal tako kot razmišljaš ti, bi ga že zdavnaj vrgla čez prag! Tvoje in razmišljanje tebi podobnih je žalitev za vse nas, ki smo otroci alkoholikov in smo kljub temu odrasli v odgovorne osebe!

če bosta ostala skupaj je predvsem od tebe odvisno kaj bo postal; če se bo ob tebi počutil sprejeto in sloph ok, potem vrjetno ne bo imel težav; če pa bo ob tebi nesiguren in v dvomih, se mu hudo piše; tako kot tebi. Ljudje se sploh ne zavedmo kako z leti postajamo s svojimi partnerji oz. partnarkami si vse bolj podobni, od nas pa je odvisna ali v slabem ali v dobrem.

Moj oče je bil alkoholik. Ko sem bila stara 9 let je obupal in namesto,
da bi se šel zdravit je storil samomor.

Danes sem 23 let poročena z moškim, ki sicer tu pa tam kaj popije
ni pa alkoholik. Kadarkoli pa je prišlo kaj med nama narobe sem možu
jasno povedala, da pijače ne prenašam in da v kolikor bi začel
piti, adijo zakon.

Ob vprašaju, ki si ga zastavljaš sem pomislila ali se je le kdaj moj
mož vprašal ali se mu bo žena zapila me spreleti srh, sem se mu kdaj
gnusila samo zato, ker sem hči alkoholika. Po značaju
sem namreč zelo podobna očetu.

Pojdi stran od fanta, ki se ti zaradi očeta gnusi. NISI GA VREDNA.

New Report

Close