Najdi forum

Pa kako so lahko ene ženske tolk neumne?

Mislim, ljubice… To je pa res največja glupost na svetu. Obožujejo biti druge violine. Čakajo, da jim bo tip namenil par trenutkov svojga časa. Hudo! Kaj, če bi šle mogoče k psihiatru, da jim dvigne samozavest, ker jo imajo na psu?

Mogoče zelo vmesno, ampak narobe napisano, mogoče malo manj zgražanja?
Primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

Živjo!

Prav imaš, biti ljubica je najslabša zveza, ki jo ženska lahko ima z moškim. Še celo v primeru, da se potem izbranec loči od svoje žene in se poroči z ljubico, ima ona za začetek zakona presneto slabo izhodišče – navajena je že, da vedno pride zadnja na vrsto in da vedno čaka.

Je pa še ena slabša možnost, kot biti ljubica – sploh ne imeti moškega. In po mojem mnenju se večina žensk, ki so ljubice, odloči med možnostjo biti sama ali biti ljubica. To je zelo težka odločitev in nobeni, ki jo je morala sprejeti, prav nič ne zavidam. Zato ljubic tudi ne obsojam – že tako ali tako jim je zadosti težko.

Lep pozdrav!

nova
Uredništvo priporoča

Zarečenega kruha se največ poje in tista ki misli, to se pa meni ne more zgoditi, se kaj hitro lahko opeče.
Vse se zgodi z razlogom. Nimamo pravice obsojati kar počez.
Sicer pa, zakaj pa ženska ne more živeti sama. Vedno več jih je, pa se imajo čisto v redu.
Se pa strinjam, da je lepše v dvoje.

Pa srečno, samskim ali tistim v paru.

Nina

Stokrat raje sama kot pa biti pri nekom druga violina. Temu se reče samozavest. 🙂 Ko se dobro počutiš v svoji koži in ne rabiš nujno nekoga, da je s tabo in ti to potrjuje. 🙂 No, sej zato sem bila 24 let raje sama kot pa da bi bila z nekom, ki ima še kje kakšno žensko ali pa se niti ne zasluži imeti ženske. Splača se počekati na nekoga, ki zna ceniti ženske.

Primož, da mal lepše napišem: ni čudno, da ima dosti moških ženske za navadne kure (da ne napišem kej hujšega 🙂 ), če pa takole veselo tolerirajo moško sedenje na dveh ali več stolih. In čakajo, da jim namenijo kake dve sekundi na dan, jih v bistvu plačujejo z raznimi darilci ipd.

nenna
Pa nevem ,če je glih tako slabo biti ljubica.
Se spomnim enga dobrega odgovora v žurnalu
ko pravi strokovnjak ljubica vedno dobi najboljše,ker se ljubček potrudi da sta oba zadovoljna,tako je mišljenje baje da ženi ostaja slabše ko ljubici.
LP MIMI

Samozavest? Da čakaš nekoga, ki zna cenit ženske? A mu piše na čelu?
Sicer pa so ljubčki tudi, veš. Ne le ljubice. Torej?

Zanimivo, zanimivo, Nina … kot bi brala svoje besede oziroma misli.

Tedi jaz tega nikoli ne bom razumela. Me pa zanima realno življenje brez olepšav tistih ki to počnejo, ker bi jih rada poskušala razumeti in najti vsaj eno pozitivno stran njihovega početja.

včasih ti ljubice odprejo oči da zagledaš svojega partnerja

včasih ti ljubica odpre oči, da spoznaš svojega partnerja.

Tisti, ki gleda od zunaj in, ki nikoli ni bil v taki situaciji, verjetno ne bo mogel nikoli najti pozitivne stvari oz pametne razlage, zakaj smo nekateri to že naredili… Še sama ne vem, če lahko izpostavim kakšno. Mogoče to, da sem razčistila nekaj stvari sama pri sebi? To definitivno. Ne vem pa, če je bila pot prava ali pa vsaj način.

Jaz priznam, da (pa ne v opravičilo) sem na ta način nakako “izganjala hudiča” oz poskušala razumeti, dojeti, tudi oprostiti potezi mojega bivšega, ki me je prevaral v času, ko sem jaz še verjela v brezpogojno in neskončno ljubezen z njim… Preveč pravljic v otroštvu, priznam.

Zakaj??? Verjetno zato, ker mi je takrat godila pozornost, ker (tako sem mislila) nisem imela kaj izgubiti, ker sem se odločila izklopiti čustva, ker sem bila edina, najboljša, oboževana… takrat, ko sva bila skupaj, seveda. Kadar pa nisva bila, sem se iz tega filinga izklopila in povsem normalno funkcionirala naprej. Vem, hecno se sliši, ampak tako je bilo vsaj do takrat, ko sem se tudi sama začela čustveno vpletati. Takrat sem se odločila zadevo prekiniti, bilo je težko, še težje je bilo spoznanje in občutek krivde, da je nekje uničena družina…

Hec pri vsem pa je, da se običajno obtožuje ljubice. Najlažje. V stilu, kot je napisala lastovka. Seveda: izrazito nizka samozavest, obvezen obisk pri psihiatru. Klasika. Po tem principu bi lahko rekli, da imajo nizko samozavest tudi majhni moški v velikih avtomobilih (obvezen obisk v avto salonih), nato ženske, ki prisegajo na lepotne operacije (obvezen obisk lepotnih kirurgij) in še bi lahko naštevala.

Realno gledano, nihče ni 100-procenten kar se samozavesti tiče. Vsi smo krvavi pod kožo in na vse nas čakajo skušnjave (tako kot je že zadnjič opisal Obupan), stvar je samo v tem, ali jim podležemo ali ne in koga za to krivimo. Za Obupanega smo krive ženske, ki cele dneve delamo na tem, da smo izzivalne in on, revež, samo stopi iz hiše in že je naša žrtev št. 1.
Za lastovko & večino pa s(m)o krive ljubice… In kako prikladno: moški, ki vara je povsem nedolžno, zapeljano jagnje… Žrtev spleta okoliščin oz. premalo samozavestnih žensk.
In nato ženske oproščamo svojim varajočim dragim, še naprej obtožujemo ljubice in svet je spet utirjen…

Ja točno tako je. Ne vem zakaj bi kdo zlival golida gnojnice na ljubice, če pa danes toleriramo vsako drugačnost in smo tiho ob homoseksualnosti, ob zvezah s temnopoltimi itd… Prav je, da nas to ne moti!!, hvalabogu pa imamo zdaj ljubice, te strahotne kure, po katerih lahko pljuvamo. Zanima me, lastovka, zakaj ti gredo tako v nos? Očitno si (ali pa se ti vsaj zdi), tako razjasnjena v sebi, da ti kaj takega ne grozi,…ampak zakaj te potem tako moti??!! Poznam ljubice in poznam žene njihovih mož. In…imajo čisto enake probleme!! In njihovi moški tudi. Misliš, da tista žena, ki pernaša, tiho ali manj tiho, očitna varanja svojega moža, skrita za nazivom “zakonska zveza”, misliš, da je kaj “boljša” od ljubice? Misliš, da s tem, ko pljuva čez ljubico ureja sebe in svoj odnos??? In ta moški (če že govorimo v taki kombinaciji), mar on ni odgovoren?? Veš, vse v življenju se nam zgodi zato da kaj spoznamo o sebi. Zato…ko boš enkrat morala spoznat, da TI NISI TISTA, ki bi sodila ljubice kar povprek (in precej gotova sem, da te to spoznanje še čaka),…takrat si boš pa lahko rekla, da si osebnostno že precej napredovala in da si za stopničko zrelejša. pa sej za to gre v tem našem življenju, ane!

Pod to se mnenje “zvezdam” se podpišem tudi jaz!

lp amxi

Pod to se mnenje “zvezdam” se podpišem tudi jaz!

lp maxi

Hmmm, ti si precej jezna. In slaba tolažba je to, če misliš, da so neumne.

Tako, kot so nekatere žene srečne, druge pa nesrečne, ravno tako je z ljubicami. Zakaj bi bile obsojene na nesrečo? Zato, ker jim okolica to želi? Mar res misliš, da nemočno čakajo ob telefonu, da jih tip pokliče, pride k njim, jih položi, se obleče in odide k ženi? Ne trdim, da ni nikoli tako, ni pa to neko splošno pravilo. Točno tako, kot to, da niso vse žene ljubljene, spoštovane. Tudi od mož, ki nimajo ljubic. Imajo pa šank, pa frende, pa šport… Status sam ne pomeni odnosa do neke osebe.

Biti ljubica pomeni tudi, da dobiš sms za dobro jutro, s poljubi in hrepenenji, mail, v katerem razbereš misli, razmišljanja, čustva, želje, hrepenenja, o katerih žena noče vedeti, je ne zanimajo, so skupaj preživete ure, nežnosti…, so večerje, kjer se pogovarjata, ne pa nemo sedita, so službena potovanja, kamor je ljubica povabljena, so izleti, so pozornosti, darila, telefonski pogovori…
In zakaj je ženska neumna, če se odloči za vse to?

Predno moški poišče ljubico, je v zakonu že zelo narobe. Ali preprosto ne razumeta drug drugega, nista pripravljena prisluhnit drug drugemu, se je nabralo že preveč zamer, je nekdo od njiju obupal nad zakonom, ali pa je kompletno nezrel, ne ve, kaj bi rad in podere vse, kar mu pride na pot. Kolikor ljudi, toliko vzrokov… zato ne krivimo ljubic, da so krive za razpad zakona.

Ne zagovarjam ljubic, samo marsikatera živi bolje in srečnejše od marsikatere žene. Zato naj se nam ne smilijo, ne ponižujmo jih in še manj jih imejmo za neumne. Živijo le svoje življenje, srečno, nesrečno, z izpoljnjenimi željami in hrepenenji.
Tako, kot mi vsi. Poročeni in samski.

mm….očitno se v marsičem strinjava!

Jaz sem ena tistih “žena”, ki vzamemo ljubico kot številko, če ne ta, pride za njo druga……..vso zadevo naprtimo na križ njega, vendar ne kot krivdo….bolj ga pripravim do tega, da se odloči….v kolikor odločitev ni hitra, jasna….se mu odpovemo v stilu “Imej ga ti jaz ga nočem”…

lp maxi

..po tvojem razmišljanju kakršnega imaš glede ljubic, sklepam da si še zelo mlada..kdo ti je pa rekel, da ljubice čakajo? Verjetno nisi pomislila, da je med ljubico in njenim tipom možen dogovor, da si mogoče prav takšno življenje želijo; nekaj uric z njim, ali nekaj uric dobrega seksa, ali pogovora ali strasti ali karkoli so se pač s tem svojim tipom dogovorile.. jaz takšno življenje ne zagovarjam, ker pač pričakujem od ene zveze veliko več (v grobo: rada imam družinsko življenje in vse kar spada zraven, tudi tiste malo bolj dolgočasne vsakdanje stvari; kosilo, pranje, likanje, tudi včasih kakšen slab dan v dvoje), ampak delno jih pa razumem; pač na svetu so različne ženske; ene ne želijo imeti otrok in živijo za kariero (osebno mislim, da se jim sanja ne kaj v življenju zamujajo, ampak kdo si ti ali jaz ali vsi mi , da takšne odločitve obsojamo? Za nune bi tudi lahko potem rekli, da se jim sanja ne, ker zamujajo recimo, dober, razburljiv seks, toda ali so zato glupe, ker so se odločile živeti v celibatu?
Mislim, da napadaš napačno stran. Ljubice sploh niso glupe (seveda, dokler se držijo dogovora, problem nastane, če se v svojega tipa zaljubijo in potem začnejo pogrešati vse tisto, kar prinaša družinsko življenje, ga začnejo klicati domov ipd…ironja..).
Problem je bolj na tisti drugi strani, ki vara, na strani tistega, ki se je odločil za družino, a potem začel živeti dvojno življenje z ljubico in sedeti na dveh stolih. To stran bi morala obsojati, kajti ljubica pravzaprav nikogar ne vara, recimo, da je samska, njen tip, ki pa ima doma ženo in otroke, pa je v poziciji, da bo nekega dne za sabo pustil veliko razbitih, razočaranih in prizadetih ljudi…a še vedno se lahko zgodi tudi njemu…problem je le, da takšnim ljudem takšno življenje, na dveh stolih paše in egoistično tako živijo, ne da bi imeli dovolj jajc in poguma rešiti situacijo, ali oditi od žene ali pustiti začasno življenjsko ‘sprostitev’, ljubico. Ti so zame slabiči in nesamozavestni, nezreli, brez karakterni ljudje..pa da ne bo pomote in bo nekdo mislil, da napadam samo moške..lahko je seveda ravno obratno; poročena ženska z ljubčkom, kjer je ona v takem primeru pravtako nekarakterna beda od človeka..
Dopusi možnost, da se tudi tebi nekoč lahko zgodi oboje, ali vloga ljubice ali pa žene z ljubčkom, vendar imej toliko vesti in empatije do najbližnjih, da boš lahko takšno situacijo čimprej rešila v dobro vseh in za sabo pustila čimmanj bolečine in razočaranja..

Točno tako!

sej je vse res, kar praviš, samo lahko je biti na suh pameten. pa ne moreš kar vseprek zmerjat pa obsojat ljudi, kaj so ti pa naredili? sploh pa ne poznaš vseh zgodb na tem svetu, tako da je tvoje razburjanje zelo plehko…. raje povej, kaj se je tebi konkretno zgodilo, da si tok besna oz. da imaš tako mnenje o ‘ljubicah’….

New Report

Close