Najdi forum

Ciao!

Kaj naj naredim sem v osmem mesecu nosečnosti in pred par dnevi sem izvedela, da me fant že dva meseca vara, pomagajte mi kaj narediti in kaj delam narobe. zakaj , kaj …..

pia,

nič ne delaš narobe. Dejstvo je to, da je fant neodgovoren in sebičen…..te besede pač ne bom napisal. Noseča si, v 8 mesecu, vemo, kako se ženske spremenijo, on pa očitno misli samo na svojo potrebo.

Na žalost bo to zelo grenka izkušnja, ampak z njemu boš težko v življenju našla še kaj skupnega v življenju.

primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

Odkrito povedano – sem na dveh polih. Na tvoji in na njegovi strani. Če gledamo z ženske strani je to grozna stvar. Noseča in prevarana – res groooozno. Pa točno takrat ko ženske rabimo oporo svojega moškega.

Če pa pogledam z moške strani, ga pa kar nekako razumem. Odkar si zanosila, si se popolnoma spremenila, telesno in čustveno. Mogoče si bolj razdražljiva, nimaš posluha zanj, mu mogoče težiš (to ti v bistvu nimam pravice pisat, ker te niti ne poznam, navajam le kot možne vzroke). Govorim pač iz lastnih izkušenj. Sicer najbrž nisem bila prevarana med svojo nosečnostjo, a vseeno ti odkrito povem, da celo nosečnost nisva imela spolnih odnosov. Problem ni bil v meni, niti najmanj. Saj veš kako horny smo nosečnice… A on ni in ni mogel. Niti želje ni imel. Ne vem zakaj. Najbrž sem se telesno preveč spremenila. Nosila sem njegovega otroka, bal se je, da bi mu s tem kaj naredil itd… Pa sploh nisem bila posesivna med nosečnostjo. Vsak dan je lahko šel ven če je hotel. In prihajal domov v poznih jutranjih urah. Ni me motilo. Jaz pač nisem mogla. Naj vsaj on.

Nekaj mu manjka v vajinem odnosu. Poskusi izvedeti kaj in ga ne obsojaj takoj. Moški so čustveno nestabilni medtem ko pričakujejo predvsem prvega otroka. Pogovori se z njim. Ni treba zaradi tega zveze končat. Mogoče ga je le strah novih odgovornosti.

Naty,

naj jaz nekaj dodam, ker sem moški. Ni opravičila za dejanje fanta. Oprosti, ampak v tem je štos nosečništva, dva sta kriva za stanje ne samo eden. In sprejeti mora tudi to dejstvo, da se bo lahko kaj spremenilo ali pri njej ali pa pri njemu.

če nima toliko pameti, da ne ve v kaj se spušča, naj se sploh ne spušča. Seveda bi morali vedeti tudi celo ozadje, ampak vseeno je moje mnenje takšno. Ravno takrat ko ne bi smel, saj ni važen razlog, tebe ni, kaj pa če bi te? Bi krivila sebe? V kakšnem stanju bi bila in ali bi bila danes še vedno skupaj?

Ta fant ima zelo slabo samozavest in spoštovanje.

primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

Hmmm, mogoče pa le preveč zagovarjam moške. Ker se mi zdi, da v današnjem svetu je moškemu težko biti moški. Primož, vesela sem, da kot moški tako razmišljaš, a večina jih pa ne, veš. Si racionalen. Veliko moških je pač najbrž še vedno nagonskih, vsaj v podzavesti. Več takšnih kot si ti!

Če bi bila jaz prevarana, ne bi krivila nobenega ali pa oba. In najbrž bi bila še vedno z njim. Seveda brez odkritega pogovora pač ne bi šlo.

Re: tudi jaz sem bila noseča in prevarana. Samo z eno besedo lahko opišem čustva ki se me takrat preplavlala: G R O Z A!

Nikakor ti ne moremo pomagati, lahko sočustvujemo s tabo, lahko očrnimo partnerja, lahko se gremo kdo je koga, pomagalo ti ne bo.

Poskusi se pomiriti, poskušaj če se le da premisliti, kako si želiš zadevo urediti, ali nadaljevati, ali se odločiti za samohranilstvo, skratka ni enostavno, to so življenjske odločitve, pri katerih moraš sama vedeti kaj bo najbolje za te in za otroka.

Če se odločiš za samohranilstvo ti lahko svetujem in pomagam. Sama sem zelo uspešno prebrodila to obdobje in lahko rečem da sem trenutno srečna samohranilka…….

SREČNO!

Tule Primoža 100% podpiram. Vedno lahko najdeš razlog, da greš drugam. Vendar pa ne, ko je ženska noseča. Takrat je vsakemu jasno, da je pač drugače. In potrebno je malo strpnosti.

Pia, tebi pa samo tale nasvet. Naženi ga.

Bravo Primož, prav imaš.

Kot moški (ne se čudit) bom tudi jaz prej o njem napisal kaj slabega kot pa da bi se postavil na njegovo stran. Tudi jaz sem dvakrat čakal na sadove najine ljubezni in mi ni bilo težko ko pač nismo seksali tako pogosto, da se je med nosečnostjo spremenila itd.

Težko ti bo, to vem. Udari po mizi in vedi da je bolje biti sam kot trpeti v neki zvezi.

Draga Pia,

tudi meni se je to zgodilo in to v drugi nosečnosti (prvega otroka pa sem rodila z okvaro). V tistem času sem mislila, da bo po meni. A potem sem spoznala, da s takim človekom ne morem gradit prihodnosti.

Verjamem, da se ti podira svet. Zdrži, ko pride otroček, ti bo vračal ljubezen. Z njim pa razčisti. Če sama lahko to sprejmeš… Jaz nisem mogla.

Sem v mislih s teboj…

Pia, nikakor ni opravičila za fantovo dejanje in vedi, da zato ni kriva nosečnost. Če te vara sedaj, te bo varal tudi potem, si upam trditi. Nek pregovor pravi , da “volk dlako menja, kože pa ne”in to drži kot pribito.

Če hočeš sebi, pa tudi otroku dobro, ga pusti. Ni vaju vreden!
Kot mati samohranilka pa vedi, da ti ne bo šlo tako zelo slabo, saj se časi in zakoni spreminjajo.

Drži se in vso srečo!

Suzana

Kaj počneš narobe? To, da si še z njim! Kdor se želi gonit naokrog, bo za to vedno našel neko kvazi opravičilo….nosečnost Ž(ali kar koli drugega) je skrajno klavrn izgovor

Ciao Primož in vsi ostali!

Sedaj ko je preteklo nekaj dni se mogoče sploh začnem zavedat kaj se mi je zgodilo, počutim se grozno in v meni se je totalno zrušil svet, ozadje najine zveze, lahko bi pisala in pisala, gre za fanta (takšnega sem ga jaz poznala in vsi okoli mene) nežnega, sramežljivega in na sploh ah in oh, takšnega, ki bi si ga vsaka želela.
Vendar pokazal je pravi obraz mogoče malo prepozno za mene, ali pa je mogoče dobro da ga je pokazal zdaj. Ne vem!!!!
Potrebovala sem mnenje moškega in mi veliko pomeni, ker “babe” tak nasedamo skoz in skoz.
Sedaj vem, da pri moških ni izjeme, takšni ste vsi! Oprosti besedam ampak dobrega mnenja še verjetno dolgo ne bom imela o vas (moških).
Probala se bom pobrat in upam da čimprej njemu pa upam da mu bo žal, da me je sploh spoznal.
Javi se kaj pa pa!

Vseeno ne boš smela dati vse v isti koš, drugače si boš kalvarijo samo podaljšala. Bolj boš morala delati tudi na sebi in ugotavljanju, kako lahko rpeveriš, kdo je tak in kdo ni.

veliko potrpljenja in sreče želim

primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

Pia

Moj brat se je zgodaj poročil in je ženo prevaral, ko je bila drugič noseča. Ona se je takrat hotela ločiti, zdaj sta pa poročena že 30 let. Družina mu pomeni vse.

So tudi taki primeri, čeprav redko.

Da se ti je zrušil svet, ti čisto verjamem. Sedaj je pa samo od tebe odvisno, kdaj se boš postavila na noge. Ne smili se sama sebi, saj lahko že na teh forumih ugotoviš, kolikim se to dogaja. Začni delati na sebi, saj boš lahko le tako dobra mati svojemu otroku.

Tipa pa naženi in mu poberi čimvišjo preživnino. Toplo ti pa priporočam, da mu nekoč, ko se bo zavedel kaj je naredil, ne nagajaš s stiki z otrokom. Otrok namreč rabi oba, pa tudi ti si boš lahko vzela kakšen dan zase.

Vso srečo,
A

Najprej pridejo približno takšna vprašanja:

Kako točno te vara?
S kom točno te vara?
Kaj je zate varanje?
Kdo je oseba, ki ti prinaša te ‘zaupne podatke’?
Kaj točno ta oseba, ki te obvešča želi s tem doseči?
Kaj točno pričakuješ od tvojega pratnerja v tem trenutku?

Preveri, preveri, preveri… Sprašuj in išči prave odgovore pri sebi ter pri ljudeh, ki se jih ta problem tiče.

Ko so jasni odgovori na zgornja vprašanja, naj se ljudje, ki tako radodarno trosite nasvete, da mi je zadnja misel, da vas kaj vprašam, odločite kaj napisati.

Naj omenim, da sem pri Primoževih odgovorih kar šokiran, ko preberem s kakšno lahkoto trese ideje in nasvete iz rokava. Pusti ga, loči se, bla, bla, bla…

Bljak.

Priporočam, da gre moderator tega foruma na kakšno izobraževanje s področja svetovanja ljudem. Kadar nekomu nekaj svetujete mu naredite največjo uslugo, če mu postavljate ‘prava’ vprašanja, s katerimi bo sam odkril rešitev.

Tukaj pa lačnim vse prepogosto ponujate ribo, namesto, da bi ga učili loviti.

Bolj kot svetovalci ste tukaj notri razsodniki.

Bog z vami.

Antonio,

res je! Kaj je to varanje? vsakemu pomeni nekaj drugega. Glede na pisanja in skorajda večne tematike, pa si predsatvljamo varanje vsi enako in tudi pia, ni rekla, da ni to. Ne vem pa kje je dobila informacije in kdo ji je nosil. Kar navsezadnje ne moremo vedeti?

nekdo pride k nam po nasvet in mu ga damo. Zakaj pa je tako zastavil temo kot jo je, pa ni naš namen raziskovanja. Kajti vsak ima pravico napisati in nenapisati ali tako ali drugače. Ravno tako kot ti.

Internet je skrit, pa naj še tolikokrat vprašamo ne moremo vedeti ali dko laže ali ne in ali si izmišljuje. Ampak zagotovo se kateri bralec najde v besedi ali stavku.
Varanje pa pač nima opravičila. Varanje je varanje. Kdo je kriv je jasno, da vedno dva. Vendar kljub temu ni opravičilo.

Za opravičevanje svlojih dejanj, bomo vedno našli tisoč in en odgovor. Zato ker ga hočemo, ne zato ker bi iskali resnico.

In več kot očitno je, da ste izobražen človek na tem področju in zagotovo veliko veste. Lahko bi napisali svoje mnenje in povedali kdo ste in od kje vam to znanje in bi zagotovo vsi spremenili pogled in mnenje.

V dotičnem sporočilu, pa ste samo eden izmed mnogih razsodnikov in ne svetovalcev.

za vsak prepir sta vedno potrebna dva.

primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

nenavadno, da je resnica vedno vmes, kadar se dva ne razumeta – tudi med Primožem in Antoniom. Ne na sredini, vsekakor pa nekje vmes. Antonio je morda hotel svetovati, naj raje preveri, če je to sploh res. Nosečnice so lahko občutljive, zamerljive, večkrat depresivne, lahko dojemajo stvari po svoje. To vem iz lastne izkušnje. Tudi sama sem hotela Pii napisati, naj ga vpraša, kaj dela. Morda se ji samo zdi, morda jo je kdo nalagal. Najbolje, da preveriš kar pri njem.
Če je res ali ne, v obeh primerih ju čaka dolg pogovor. In nekak načrt, kaj in kako zdaj.

Ja, za prepir morata biti vsaj dva. In smo spet pri vprašanju, kaj je za koga prepir :-)). Jaz poznam pojme: usklajevanje mnenj, debata, pogajanje in to je vse kar uporabljam. Kadar se nakazuje kakšen konflikt se vedno vprašam: “Kaj točno je namen osebe, ki je nasproti mene?” Da se razumemo, vsak ima na najvišjem nivoju pravico zadovoljevati vsako svojo potrebo. To je osnovni namen. Namen je vedno dober in ga je treba opredeliti – prepoznati, spoštovati in pohvaliti. Če je že kjerkoli kaj treba grajati, je to končno vedenje, ki pa je takšno, ki ga človek pač pozna. Za zadovoljevanje vsakega namena so na razpolago vedno več kot tri možnosti (poznam zadevo, ker se ljubiteljsko ukvarjam s svetovalnim – terapevtskim delom; tehnike nevrolingvističnega programiranja).

Vsak človek ima svoj način pojmovanja sveta in svoje razumevanje nekih dobljenih informacij. V mnogo primerih se pojavlja posploševanje, ko se nek vzorec vedenja ali neko posamično dejstvo prenese na vse ter se s tem posploši.

Včerajšnji mail sem napisal z namenom, da je tudi v ta forum smiselno vključiti nekega poznavalca komunikacije in psihologije, saj bi lahko na ta način dosegal bolj kvaliteno raven.

Na splošno se je dobro zavedati, da si vsi ljudje želimo biti ljubljeni, spoštovani in razumljeni. Pri vsem tem pa je vedno treba zagotoviti tri bistvene potrebe:

– potrebo po varnosti
– potrebo po svobodi
– potrebi po priznanju, da smo edinstveni

Kakršna koli poškodba teh treh potreb povzroči različne težave, ki človeku onemogočajo, da bi živel po svojim optimalnih zmožnostih in sposobnostih.

Vsi si zaslužimo najboljše.

Vse dobro želim.

spoštovani Antonijo, vi se kar vključite v naše debate in odgovarjajte na vprašanja uporabnikov.
Našišite, da imate izkušnje s svetovalnim – terapevtskim delom; tehnike nevrolingvističnega programiranja.

nekomu bo prišel prav vaš nasvet nekomu pa moj. Zakaj je komu kaj bolj domače, pa ne bom jaz ocenjevaal. Jaz sem računalničar in vodim cel sistem in z veseljem bi prepustil delo komu drugemu. a vprašanje je komu? kdo pa še danes želi deliti nasvete brezplačno samo z dobro voljo???

je potrbno zato biti strokovnjak? Zato pa je prav vsak komentar dobrodošel in pomembe, če je le napisan na nekem bontonskem nivoju.

le tako naprej, pa bomo vsi srečni.

primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

New Report

Close