Najdi forum

Zdravo!

Zelo rada berem ta forum. Všeč mi je, da si vzamete čas in vsakomur odgovorite. Vendar imam pripombo. Naslov tega foruma je Ljubezenski nasveti, za kar domnevam, da poteka po principu, da vam nekdo zaupa svoj problem ali stisko, vsi pa mu pomagamo s svojim nasvetom.

Vse lepo in prav do neke meje očitno. Če vam namreč nekdo omeni, da ima ljubimca in vas sprašuje po tem kakšno darilo naj mu kupi, vas menda sprašuje po mnenju kaj naj mu kupi, ne prosi pa vas za moraliziranje.
Ne gre samo za ta primer, večkrat sem opazila, da namesto mnenja podajate obsodbo. Pač, so ljudje, ki živijo v srečnih zakonih, taki, ki varajo, samski, homoseksualci,… ne delajte razlik komu boste iskreno odgovorili in koga boste odslovili s kratkimi, odrezavimi stavki. Vsi se dobro zavedamo svojih pomankljivosti in dvomim, da vam kdorkoli piše z namenom, da bi ga obsojali ali moralizirali.

Prosim vas, da ljudem svetujete, če vas za nasvet prosijo ali pa jim ne napišite ničesar. Slovenci smo že tako ali tako preveč usmerjeni k moraliziranju namesto, da bi se zavedali lastne nepopolnosti.

Seveda sama trenutno delam točno to, česar ne maram – izvajam kritiko. Vendar ni zlonamerna. Želim si le, da bi lahko vsem ponudili dober nasvet, ker ste tega sposobni. To ne pomeni, da bi ljudem dajali potuho; pomenilo bi le, da jih sprejmete take kot so…

Lp, Nina

Nina,

res si tole lepo napisala. Vzemiva, pa da je bilo točno omenjeno sporočilo provokacija. Zakaj sem torej dovolil sploh objavo? Nekdo, ki bo bral, je lahko v popolnoma isti situaciji in se mu ne bo potrebno izspostavljati in bo samo z branjem prišel do določenih sklepov. Zakaj pa dovolimo tudi moraliziranje in kritiko in odrezavost in nasvet in pripombe??? Tudi to je odraz in izraz mnenja, če bi samo lepo govorili in samo lepo svetovali, ne bi dobili druge plati, kako se morebiti počuti druga stran.

Tukaj mora v večini prevladovati svetovanje, namen pomoči in dobronamernega svetovanja, nič pa ne škoduje, če se sem pa tja pojavi tudi kakšna konstruktivna kritika, kot naprimer tvoja, ki nas vspodbudi, da se nad napisanim zamislimo. Samo z kritiko lahko kaj spremenimo, kajti če bi nas samo hvalili, potem se moramo zavedati, da nekaj delamo hudo narobe.

Ljudje samo različni, zato tudi moramo upoštevati različna mnenja, naj tudi vidimo različne plati in različna čustva. Če bi želeli poznati resnico, moramo spoznati obe strani medalj.

Le tako naprej.

Primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

Vztrajaj, da se POGOVORITA in da se natačno IZJASNI glede vsega, kar misliš, da je pomembno. Če noče – pa roka in nasvidenje.

nova
Uredništvo priporoča

Že prav, če je kritika konstrutivna in če povemo, da se ne strinjamo, mislim pa, da lahko to povemo na kulturen način, ne pa da uporabljamo žaljive besede. Je pa res, da kdor jih uporablja, samo pokaže svoj nivo razuma in če teh postov ne bi objavljali, bi nam bila ta plat skrita!

Lp

New Report

Close