Najdi forum

premalo mleka?

Pozdravljeni,

zopet se obračam na vas. Doma imam trimesece starega sinka, ki se polno doji. Do sedaj je lepo napredoval, sedaj pa imam občutek, da imam premalo mleka. Prej sva pila dobrih 15 minut, sedaj pa le s težavo pijeva 10 minut in je kar hitro lačen. Tudi sama opažam, da so dojke bolj prazne in mehkejše. Vem, da je sedaj ta čas, ko dojenček potrebuje več, zato sem ga imela veliko na prsih, da bi se mi mleko bolj delalo. Vendar mislim, da mi nobenega uspeha, saj se sedaj tudi zbuja hitreje, ker je lačen.

Probala sem s prilagojenim mlekom, vendar sploh ni hotel potegniti oz. sploh ni pogoltnil, zato sem poizkusila z drugim mlekom, vendar tudi tu ni bilo uspeha.

Ali je možno, da ni lačen ali pa, da zgolj ne zna piti po flaški. Drugače ima dudo zelo rad. Duda je Nukova, medtem ko je flaška Aventova. Ali je lahko razlog v tem, da noče piti, ker je cucelj drugačen? Bi mogoče morala kupiti novo Nukovo flaško. Po drugi strani pa mislim, da če bi bil tako zelo lačen, bi potegnil. Se motim?

Sem čisto obupana, ker se mi na veliko joka in res mislim, da je lačen, piti po steklenički pa noče.

Prosim za odgovor.

Pozdravček*

Zdravo

tudi jaz imam podoben problem. Mala Kaja je stara skoraj 2 meseca. Ze kake 4 dni jo pristavljam na 1 uro ker je non stop lacna. Cutim, da so dojke prazne in ze vnaprej vem, da ne bo dobila dovolj. Dovolj mleka se mi naredi sele po 3 urah ali vec. Sprasujem se, koliko casa traja, da se ti ponudba uskladi s povprasevanjem… Tudi jaz sem ze parkrat obupana poskusila s flasko, ko so bile moje dojke cisto prazne, mala pa lacna. Pa nikakor noce piti, oziroma ne zna ter glasno protestira. Ko vidim da ne bo slo, jo na 20 min pristavljam, saj se v tem casu ze nabere nekaj mleka, tako, da se mi vsaj malo naje. Vsi priporocajo aventove flaske, ampak meni se zdi, da je otroku prav tezko piti z nje…
Grozno ne? Pa se bo ze uredilo, pristavljaj ga pogosto, kolikor zeli, pa bos videla, da bos dobila spet dovolj mleka. Ne obupaj in ne daj takoj flaske… malo potrpezljivosti… mislim, da je v obdobju dojenja kar nekaj takih prelomnic, ko otrok zacne vec piti…
Vem, da ti nisem dala kakega uporabnega nasveta, pa vseeno, toliko da ves, da nisi edina s tem problemom.
LP Nadja

Zdravo

tudi jaz imam podoben problem. Mala Kaja je stara skoraj 2 meseca. Ze kake 4 dni jo pristavljam na 1 uro ker je non stop lacna. Cutim, da so dojke prazne in ze vnaprej vem, da ne bo dobila dovolj. Dovolj mleka se mi naredi sele po 3 urah ali vec. Sprasujem se, koliko casa traja, da se ti ponudba uskladi s povprasevanjem… Tudi jaz sem ze parkrat obupana poskusila s flasko, ko so bile moje dojke cisto prazne, mala pa lacna. Pa nikakor noce piti, oziroma ne zna ter glasno protestira. Ko vidim da ne bo slo, jo na 20 min pristavljam, saj se v tem casu ze nabere nekaj mleka, tako, da se mi vsaj malo naje. Vsi priporocajo aventove flaske, ampak meni se zdi, da je otroku prav tezko piti z nje…
Grozno ne? Pa se bo ze uredilo, pristavljaj ga pogosto, kolikor zeli, pa bos videla, da bos dobila spet dovolj mleka. Ne obupaj in ne daj takoj flaske… malo potrpezljivosti… mislim, da je v obdobju dojenja kar nekaj takih prelomnic, ko otrok zacne vec piti…
Vem, da ti nisem dala kakega uporabnega nasveta, pa vseeno, toliko da ves, da nisi edina s tem problemom.
LP Nadja

Nana, pozdravljena.

Nisem obupala- sem se odločila da bom res dojila, tako da sem flaško že postavila v kot. Sem se pogovarjala tudi z drugimi mamicami, in res, veliko jih je, ki imajo tak problem. Pa bo že. Menda traja kakšen teden ali dva, potem pa se stvar normalizira. Pomirjena sem, ker mi je pediatrinja rekla, da lačen kljub pomanjkanju mleka moj fantek ni.

Lep dan.

pa pa *

Pozdravljena,

Enak problem imam tudi sama, s tem da sem otroku od začetka dodajala adaptirano mleko in je v prvih dveh mesecih kar lepo napredoval (1200g v 1.mesecu in 1000g v drugem mesecu). V tretjem mesecu pa se je sinček odločil, da bo pil samo moje mleko in tako več ne dodajam. Poskusila sem z dojenjem na vsako uro, z različnimi flaškami in dudami, pa niti ni več mleka, niti druga duda vpliva na to, da bo pil adaptirano mleko. Danes sem pri pediatru izvedela, da je zrastel 4 cm in dobil 600g, kar se meni v primerjavi s prvimi meseci zdi malo. Svetoval mi je, naj še naprej dojim in sicer na dve uri, s tem da sem dogovorjena za tedensko tehtanje. Prepričana sem, da bi sin več pil in dobijal na teži, če bi jaz imela več mleka, tako se pa vsak dan sprašujem, ali je lačen. Obema, vam in meni, nam nič drugega ne preostane kot to, da vztrajava dokler gre. Držim nam pesti, da nam bo šlo.

Moram vam povedat, da se je količina mleka povečala, tako da se spet brez problema polno dojiva.

Ne smemo obupat, pa bo.

Saj takšna kriza traja max. 2 tedna- pri meni je dober teden.

Pozdravček Mami Dini in res, tudi pri tebi se bo uravnalo.

Se drugače ne javljam, vendar se ob tvoji zgodbi prepoznam kako sem bila polna dvomov točno 3 mesece nazaj. Moja izkušnja je sledeča. Sem mamica dveh otrok. Oba rojena s CR. Oba čez 4 kg. Pri obema je dojenje steklo brez težav. Pridobila sta na teži in z obema sem odšla domov s njuno odpustno težo. Doma pa slika popolnoma drugačna. Polna dvomov, več kot ne sama za vse…. in prva stiska se je začela, ko je bil prvi star dober mesec. Tako kot ti opisuješ, je jokal, skoz iskal dojko, bil nezadovoljen skratka kazal vse znake, da je lačen. Po dveh dneh kaj narest, sem mu ponudila flaško s prilagojenim mlekom. In je potegnil, jo na dušek spil in spal. Priznam, da mi sploh ni bilo vseeno po drugi strani je bil pa končno ves miren in zadovoljen. Končalo se je tako, da ga jaz enostavno nisem već zanimala. Nekaj časa sem še kombinirala vendar brez uspeha. Pri meni je bil jok dokler ni dobil stekleničke. Tako smo še pri ne dveh mesecih pristali samo na dodatku.
Pri drugi je bilo isto. Jaz že s to mislijo v glavi, da imam očitno premalo mleka. sem ji ravno tako pri njenih 6 tednih ponudila stekleničko. Vendar je tokrat šlo povsem drugače. Odklanjala je stekleničko, dude….. sprobali smo ene 5 vrst cucljev, dudic…. Seveda sem jo imela vseskozi na sebi. Dobesedno. To je trajalo do tretjega meseca. Vseskozi je jokala, pri meni sesala, stekčeničko odklanjala. Vsega sem imela poln kufr. Sploh okolice, ki mi je pametovala, da je lačna in naj ji že dam za jest. Pospravila sem vso kramo, mleko vrgla stran in jo dojila tako kot je hotela.
Danes pri 6 mesecih se polno dojiva, mleka je dovolj, počasi uvajamo gosto hrano. Res sem bila dolga vendar sem ti skušala približati moji izkušnji z dojenjem. Danes vem, da bi morala pri sinu dalj vstrajati in ne dvomiti vase. Sem zelo hvaležna moji mali punčki, da je tako trmasto vstrajala pri dojenju.
Upam, da sem ti vsaj malo pomagala. Kar pogumno.
P

Zdravo

tudi jaz zelim reci, da se mi je po malo vec kot tednu dni nenehnega pristavljanja in joka male ter neuspesnih poskusih s flasko mleko spet naredilo in ga je se skoraj prevec. Zoprn teden, ampak je vredno truda. Sedaj vemo, kako ukrepati naslednjic, ce nam ga spet zmanjka… tudi jaz bom zabrisala umetno mleko v kos… itak nima smisla da ji ga dam ker krici do onemoglosti…
Punce, veliko vztrajnosti se naprej

LP N

Mami*, hvala za izkušnjo. Sedaj imam ful mleka.

pozdravček*

New Report

Close