Najdi forum

dolgi podoji

Imam punčko, staro 1 mesec. dojenje teče dokaj uredu, mala se zbuja na 3-5 ur. Že od začetka se dolgo dojiva in vsi so rekli, da se bo ta čas skrajšal. Pa se še ni. Podoji pa trajajo od 40 minut do 1 ure. Zakaj tako dolgo. Naj omenim da vmes ne spi in da skoz vleče.
Zanima me tudi kaj pomenijo bolečine v prsih (med dojenjem), ki spominjajo na cukanje? Hvala.

Moja hčerkica se je do 3. meseca dojila 40-60 minut, potem pa zelo na hitro prešla na 5 minut. Otroci so si različni, dolgi podoji pa niso nič nenavadnega – dojenček si naj pač vzame toliko časa, kot ga potrebuje oz. želi. Sicer pa mi je bilo skoraj bolj všeč prej – sem vsaj lahko kaj prebrala ali tv pogledala.
teja

Cukanje – to bo verjetno refleks izcejanja mleka.

nova
Uredništvo priporoča

🙂 ne vem, ce te bo potolazilo, nasa mala se je en mesec in pol dojila po 1,5 ure, striktno, ponoci in podnevi.

Draga Mia,
hvala za vprašanje. Opravičujem se vam, ker ste morali tako odlgo čakati na moj odgovor.

Vaša deklica ima en mesec, se doji na 3-5 ur, njeni podoji trajajo od 40 minut do ene ure. Mia, morda vam bo lažje, če si predstavljate, da nekateri ljudje jemo kosilo eno uro, drugi pol ure, tretji ga zmečejo vas v desetih minutah. Tako je tudi pri dojenčkih. Poleg tega dojenje ni samo akt hranjenja, je tudi za dojenčka in mamico zelo pomeben fizični in čustveni stik.

Mamice podobnih dojenčkov, ki so se dojili dolgo in počasi, so ugotovile, da je lažje, če ta čas uporabijo za svoj počitek, gledajo TV ali berejo knjigo.

Bolečine, ki jih opisujete, so lahko posledica moćnega izcejalnega refleksa, pospešene tvorbe mleka v mečnih celicah, lahko pa so tudi znak glivične infekcije.

Prijazen pozdrav! Karmen Mlinar, svetovalka za dojenje pri La Leche League International <http://www.dojenje.net>

New Report

Close