Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje dojenje in epilepsija

dojenje in epilepsija

SEM BODOČA MAMICA IN IMAM EPILEPSIJO.ZANIMAJO ME STVARI ZVEZI Z DOJENJEM.JEMLEM TERAPIJO LAMICTAL 2x100mg,ZJUTRAJ IN ZVEČER.NEVROLOG MI JE SICER ODSVETOVAL DOJENJE,SICER NE VEM ZAKAJ,KER TUDI ZDAJ, KO SEM NOSEČA SEM NA TEJ TERAPIJI.SLIŠALA PA SEM,DA SO NOVE RAZISKAVE POKAZALE,DA NI NIČ NAROBE ČE DOJIŠ,KAR JE ČISTO LOGIČNO,KER ČE NARKOMANA,DALJ ČASA NAVAJAŠ NA MAMILO IN MU GA KAR NAENKRAT ODVZAMEŠ SE ZNAJDE V KRIZI.PRIMER NI RAVNO DOBER JE PA REALEN.ZATO VAS SPRAŠUJEM ZA VAŠE MNENJE IN NAJLEPŠA HVALA VNAPREJ ZA VAŠE ODGOVORE.

Draga bodoča mamica,
poiskala bom v mojih virih in se posvetovala z zdravnico, ali je učinkovina Lamotrigine, generično ime za Lamictal združljiva z dojenjem ali ne. V dosedaj najdenih virih je združljiva (referenca dr. Tom Hale, PhD) a naj velja tako kot za vsa zdravila, ki jih uživa mati: temeljit posvet z zdravnikom in bolj skrben nadzor nad otrokom. Takoj ko bom imela več informacij, vam napišem odgovor.

Medtem vas bo morda zanimalo naslednje branje:

Prijazen pozdrav! Karmen Mlinar, svetovalka za dojenje pri La Leche League International <http://www.dojenje.net>

NAJLEPŠA HVALA ZA VAŠ TRUD.SE SLIŠIVA,KO ŠE BOSTE IMELI VEČ INFORMACIJ.MORAM PA PRIZNAT,DA STE ME Z DOSEDANJIMI INFORMACIJAMI,KAR FAJN POMIRILI IN RAZVESELILI,KER SI NEIZMERNO ŽELIM DOJIT!!!!!!!!!!!!!!!

nova
Uredništvo priporoča

Sicer ne poznam ravno tega zdravila proti epilepsiji, poznam pa tegretol, ki ga jemljem polovico zjutraj in zvečer. Dojim pa 16 mesecev in bom še naprej. Moj nevrolog in ginekologinja sta obadva pozdravljala dojenje. Morebitni stranski učinek bi naj bil pospanost dojenčka, pa naj povem, da Je Jakob vse drogo samo pospan pa res ni. Je zdrav fant. V 16 mesecih je bil enkrat prehlajen. Pozdravljam tvojo željo po dojenju.

Sicer ne poznam zdravila, ki ga jemljete. Poznam pa tegretol, ki ga jemljem proti epilepsiji 2x dnevno po polovico. Dojim 16 mesecev in nameravam dojiti še naprej. Moj nevrolog in ginekologinja sta pozdravljala dojenje. Stranski učinek, ki bi se lahko pokazal naj bi bil pospanost dojenčka, kar pa v Jakobovem primeru sigurno ne drži. Pozdravljam vašo željo po dojenju.

New Report

Close