Najdi forum

Majhne prsi

Pričakujem otroka in nenehno poslušam jamranja raznih tet in sosed in babic: “Joj, dojila pa ne boš, ker imaš precej majhne prsi!”
Prosim, da me potolažite in mi rečete, da uspešno in dolgo dojijo tudi ženske z manjšimi prsmi, ker bi si po porodu strašno želela dojiti svojega otročička!

Hvala!

Ne poslušaj vseh tako imenovanih dobronamernih nasvetov raznih tet in sosed ter drugih nevednih žensk. Sama imam tudi majhne prsi pa najino hčerkico (10 mesecev) še vedno dojim, kljub gosti hrani se doji še vedno 5-6 na dan in če je treba še ponoči. Tudi meni je tašča živce pila z svojimi izjavami češ ali sploh imam dovolj mleka. Pa se nisem pustila in že v nosečnosti sem bila trdno odločena da bom dojila. Sva se matrali v porodnišnici, ker sem imela krvave bradavice ampak dojila pa sem jo, jo še in upam da še dolgo. Priporočam ti knjigo Dojenje in materinstvo iz srca napisala jo je Ksenija Šoster Olmer. Pa lepo nosečnost in veliko uspeha pri dojenju. ‘Nasvete’ pa upoštevaj po pravilu skozi eno uho notri skozi drugega pa ven!!! Srečno!

Pozdravljena Micica!

Priporočam ti knjigo Dojenje in materinstvo iz srca, avtorice KsenijeŠoster Olmer.

Tu pa pripisujem prav iz te knjige:

Če bo dojenček dovolj pogosto pristavljen k prsim, bodo tako majhne kot velike proizvajale dovolj mleka, natančno toliko, kot ga dojenček potrebuje. Maščobne celice, ki določajo velikost dojk, namreč prav nič ne vplivajo na količino mleka.

Uživaj v nosečnosti in pripravah na svojega malčka! Lp, Tea

nova
Uredništvo priporoča

Micica, naj bo tole za prvo tolažbo… velikost prsi NE VPLIVA na količino mleka in zmožnost dojenja. Ostalo pa bo verjetno bolj podrobno razložila Karmen.
Lep pozdrav!

Vladka

Jaz imam vsaj za moje pojme majhne prsi (kosara stevilka A), ampak se vedno zelo uspesno dojim svojo 16 mesecno hcerko in nic ne kaze, da bova nehali.

Velikost prsi ni merilo za dojenje, ker se mleko ne shranjuje v prsih, ampak se tvori iz krvi sproti med samim podojem. Lahko pa je celo nasprotno, da lahko velike prsi otroka ovirajo, ker se njegov obrazek izgubi v prsih in mu otezuje dihanje. Ampak, tudi to ni nujno, da se zgodi.

Torej, glede velikosti prsi, in pa se marsikaterega zastarelega dobronamernega nasveta prejsnje generacije mam (vcasih tudi babic) bi jaz raje takole: skozi eno uho noter in skozi drugo uho ven. Raje si preberi dejstva o dojenju, ki jih Karmen tukaj tako pozrtvovalno, nenehno in nesebicno deli, pa bos dosegla najmanj dve stvari: poznala bos prava dejstva in zaradi tega se ti bo tvoja samozavest tako dvignila ali utrdila, da bos res lahko brez strahov preslisala komentarje, ki jih omenjas.

Recimo, tukaj je nekaj za zacetek:

Cestitke in veselo pricakovanje majhne strucke ti zelim.

LP,
Meli

Moj odgovor je sicer čisto laičen, ampak to je, kolikor vem, eden najstarejših predsodkov oziroma mitov, ki nikakor ne drži!!! Lahko boste dojili, če boste imeli o tem prave informcije. Ostanite na forumu, čim več preberite. Poglejte si članek o mitih o dojenju, ko je Karmen odgovorila na moje vprašanje (naslov je bil Doječa mati na vročem in hladnem, 26.10.). Super stvar, v enem zamahu odgovori na številne predsodke in dvigne samozavest v trenutku!
Prijetno nosečnost in čim več informacij pridobite zdaj, ne čakajte, da bo otrok tu, kajti potem bo morda manj časa.
Mojca

Mojca Berdnik Vozel

Živjo, imam košarico 70 A, skratka majhne prsi. Ampak mleka pa kolikor hočeš. Mala ima zdaj skoraj 20 mesecev, pa se še vedno dojimo brez problemov. Tako, da lahko še ena ovrže to prastaro vražo o majhnih prsih in o domnevnem pomanjkanju mleka.
Ti samo brez skrbi
srečno
Branka

Draga Micica!

Velikost dojk pogojuje količina maščobnega tkiva. Velikost dojk zato nima prav nobenega vpliva na količino mleka, ki se tvori v času proizvodnje mleka. Dojke namreč niso rezervoarji za mleko, mleko se tvori sproti. Velikokrat imajo ženske z zelo velikimi prsmi celo več težav pri dojenju kot pa ženske, ki imajo manjše prsi.

Prijazen pozdrav! Karmen Mlinar, svetovalka za dojenje pri La Leche League International <http://www.dojenje.net>

Evo, še ena, ki ima 70 A. Pa sem prvega dojila 20 m, drugi pa ima 22 m pa se še vedno doji.
Čas po porodu je bil edini čas, ko sem bila kot Pamela Anderson. Zdaj sem že spet ploh, pa se mali tako zapodi name, ko dvihnem pulover, da je veselje…

Brez skrbi bodi in uživaj v svojem “prsatem” obdobju.

Kwakica

Pozdravljena bodoča mamica!

Nikar ne dovoli, da bi raznorazna “pametovanja” vplivala nate.
Še sploh, če so “za lase privlečena”.
Da je temu tako, so ti razložile že moje “predhodnice”, sama njihove trditve lahko le potrdim: kljub majhnim prsim (pred nosečnostjo) svojega štirimesečnega sinka vse od njegovega rojstva brez težav polno dojim.

Srečno!

M

Bedarija!

Jaz, totalni ploh: 75 A – veselo in obilno dojim že več kot 15 mesecev, od tega prvih 8 polno – in to eno veliko požeruhinjo… 🙂

lp,
I.G.

Nikar jih ne poslušaj. Jaz imam 75 A, pa še to mi je včasih preveč-košarica.

Imam dva otroka. Oba sem dojila 10 mesecev. Imela sem toliko mleka, da sem si ga črpala s pumpico in zlivala stran, saj bi drugače dobila vnetje.

Še enkrat: NE POSLUŠAJ JIH NE ZDAJ NE V BODOČE, KO TI BODO VEDELE POVEDATI VELIKO “PAMETNEGA” O OTROCIH, VZGOJI,…..Moja prijateljica pravi:”Tuje otroke je tako lahko vzgajati!” SLEDI SEBI!

Kot so že druge povedale-velikost dojk popolnoma nič ne vpliva na dojenje, čeprav očitno še vedno večina misli tako.Moje dojke so tako majhne,da je še najmanjša košarica v modrcu prazna-pač dodam kakšno blazinico. Vendar meni je najpomembneje, da opravljajo svojo funkcijo-

svojega 3,5 letnega sina še vedno aktivno dojim in mleko teče in teče.

Veliko poguma ti želim.

New Report

Close