Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje 3 meseci- poskok v rasti

3 meseci- poskok v rasti

Ojla!
Moj palcek pa je danes ze celi dan samo na zizi in sploh noce dol. Vcasih se mi zdi, da mleko sploh ne tece vec , saj samo sesa in nic ne pogoltne tudi po 10 minut:) Ko ga dvignem na ramo, da bi podrl kupcek, zacne grozno jokat. Nasploh je ze dva dni malo bolj siten in danes je cez dan spal vec, kakor ponavadi. Postavila sem si diagnozo. Glede na to, da je bilo zelo podobno ze pri 3 tednih, pa potem spet pri 6 ih tednih, sem prepricana, da imamo spet poskok v rasti (zdaj imamo 3 mesece).
Aja, pa tudi bradavice so spet malo bolj obcutljive (seveda, ce je celi dan sesal:)
Se motim?

Lep dan!
Mateja

Mateja pozdravljena!

Odlično, da znate dobro opazovati svojega otroka in njegove potrebe. Res je, lahko gre za hitro rast vašega dojenčka. Poleg poskoka v rasti je možno tudi, da se napoveduje menstruacija, na to sem pomislila, ker ste navedli, da so bradavice bolj občutljive. Eden od vzrokov pogostejšega dojenja pri tej starosti, poleg hitre rasti je lahko tudi začetek izraščanja zobkov (in posledično bolj občutljive bradavice).

Srečno!

Prijazen pozdrav! Karmen Mlinar, svetovalka za dojenje pri La Leche League International <http://www.dojenje.net>

New Report

Close