Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Zdravo življenje Gibanje, oblikovanje in krepitev telesa v poned.začnem zeljna juha-še katera?

v poned.začnem zeljna juha-še katera?

Končno sem se odločila da začenm hujšat, imam 10 kg viška, pri svojih 165 cm sem težka 75 kg.
Po prvem porodu sem z zeljno juho (ki je v prvi meri dieta za čiščenje organizma) shujšala 6,5 kg v enem tednu in potem seveda pazila naprej in se nisem nažirala, sem normalno jedal, ampak manj pa tudi zvečer ne, včasih pa sem se tudi pregrešila in še potem so šle ene 3 kg dol in je tako dolgo ostalo.Potem pa druga nosečnost + 23 kg in po porodu nekaj manj.Sedaj je ta manjši sin star 2,5 leti in sem se nekak pripravila do tega da pa res moram nekaj naredit z sabo, ker sem popolnoma brez energije, volje, težka…..
Imam pa knjigo Hujšajmo z zeljno juho in ta jedilnik je res fajn ker v bistvu nisi lačen po tej dieti, no prve 2 dni me že malo matra, potem pa se začneš 3.dan tak fajn počutit, dobiš energijo in telo se mi zdi da ti je hvaležno ker poješ pri tej dieti ogromno sadja, zelenjave, mlečnih izdelkov, vode.
Če katero zanima in bi se mi želela pridružit za en teden nam bo lažje.
Pa ne me zdaj popljuvat da je to tista yo yo učinek dieta pri kateri dobiš vse nazaj.Pri meni je ko sem jo prvič dala skoz 100% uspela in potem se jo še večkrat za 3 dni recimo jedal zeljno juho ko sem se hotela malo očiisti in meni je fajn.
No še katera?

Pa saj če ješ normalno zeljno juho ves dan, je edino razlika, da ne ješ raznoliko.
Jaz bi probala za en teden. Ampak bolj za čiščenje organizma kot hujšanje, če pa pade še kakšna kila zakaj pa ne. Samo ne 10 kg. Piši mi na mail

No evo približen jedilnik:
1.dan sadje kolikor želiš, razen banan, zeljne juhe kolikor želiš, en pinjenec ali kefira lai kislo mleko, in vode ogromno, zeleni čaj.
2.dan zelenjave kolkior želiš razen koruze, zeljne juhe kolikor želiš, isto en pinjenec ali kislo mleko, za večerjo pa 2 kuhana krompirja.
3.dan zelenjave in sadja brez omejitve isto zeljne juhe, pinjenec…
4. dan samo 4 banane+zeljne juhe, pinjenec, voda…ne ostalo sadje in zelenjave.
5.dan zeljna juha, zajtrk sadje, kosilo piščančji zrezek ali pusta riba dušeno ali pečeno v foliji v pečici z bučkami, paradižnikom, česnom.zraven pa 4 paradižnike, večerja zeljna juha, voda
6. dan zajtrk sadje, kosilo isto kot 5.dan + zelenjava vsa, zeljna juha, voda…
7.dan zajtrk sadje, zeljna juha za kosilo + gobova rižota brez mesa, večrja zeljna juha.
Skratka vsak dan zeljne juhe brez omejitve, tudi vode ogromno, vsak dan lahko tudi pinjenec ali kislo mleko ali kefir in vsak dan si pripraviš beljakovinski napitek za katerega recept moram pogledat.In pa fajn je piti vsak dan še dodatno šumeče tablete z kalcijem in magnezijem.

nova
Uredništvo priporoča

Natalija,
kako pa pripraviš zeljno juho?

lp

Carpe diem!

To pa nimaš tiste klasične diete z zeljno juho, ta tvoja niti ni tako slaba in restriktivna.

Jaz narežem eno srednjo glavico zelja, ene 5 korenčkov velikih, enih6 čebul, malo zeleno, dve konzerve pelatov odprem ali pa narežem 7 paradižnikov, potem dve zeleni papriki in potem da to vse v dodo v veelik lonec kuhat, potem dodam še dve zelenjavne kocke in lahko tudi začimbe.
Točen recept in ostale stvari napišem jutri ko bo zraven imela knjigo.
V glavnem so ene 4 različice zeljne juhe, ta recept je za klasično, so pa še ena z porom, cvetačo, ena mehiška z čilijem in afriška.
Bom jutri napisala recepte pa tudi če sem kaj izpustila pri jedilnikih.

super,
hvala!

Carpe diem!

V vsem tem času sem opazil nekaj zelo zanimivega. Ženske bi naredile vse brez problema pri prehrani da bi izgubile kakšen kilogram. Diete odpovedovanja čudežne diete… Zelo zelo težko pa bi se vsak dan rekreirale. Pri moških pa ravno obratno. Rekreacija ni problem ampak hrana… uffa ! Ni niti govora o kakšni dieti ! Moški mora jest kot se spodobi ! Stereotipi ? No seveda ne velja to za vse hvala bogu samo tko by the way bi rekli američani malo za dobro voljo 🙂

Hmm mogoče pa ženske nimate toliko časa kot ga imamo mi… družina in vse. Kaj pa vem ampak vseeno to so moja opažanja. Samo kot zanimivost.

Prav pogrešam te že, si malo tukaj gor zadnje čase.:-) In manjkaš! Tudi jaz tole opažam. Morda za to, ker sem se po dolgih letih neumnih diet (suha, pa lepa, pa zopet okrogla itd) res odločila ubogati tebe in tebi podobne. Ravno sedajle berem članek v reviji Moj trener in počasi dojemam vsa dejstva. Najbolj me je streznilo, ko piše, da vsak sladkor (pa čeprav samo bonbon, košček čokolade) ovira porabo podkožne maščobe za najmanj 6 ur in več. Tudi jaz sem se tolažila, no tale keks, bonbon mi pa že ne bo škodil, bom pa malo več rekreirala. Pregreške, ampak redke so dovoljene le takoj po vadbi. Ja, očitno bo treba res najti popolno moč v sebi in vztrajati, sprejeti tudi drug način prehrane kot način življenja. V kolikor želimo biti lepe. Tudi meni je težko, saj dobesedno premagujem odvisnost od sladkega.(včasih korakam po stanovanju, sredi noči in se premagujem, da ne grem v trgovino po sladko). Vendar k sreči v meni prevlada zdrav način življenja in to, da sem nesrečna, če sem debela. LP!

Jaz imam 10 kg viška in se sploh ne bi sekirala preveč, ker mam kaj za oblečit, mož tudi ni suhec in nima pripomb.Ampak jaz sem se zdaj spravlka k nekemu začetku hujšanja ker sem opazila povsod okoli mene same suhice idealnih postav, lepo vštimane, jaz pa si tega ne morem privoščiti in nosim bolj šrioke hlače, širše majice…Rada pa bi oblekla nekaj seksi, nekaj oprijetega da mi ne bo špeh ven gledal vsepovsod.
Druga stvar zaradi katere pa moram shujšati pa je ker se slabše počutim,hitreje zadiham, nimam kondicije, in vem da moje telo potrebuje neko spremembo.Pri meni sploh ni problem količinsko koliko hrane, npr.jaz delam to narobe ker čez dan dosti ne pojem in potem ob 16.30 kosilo se nažrem in še zveček pozno to je po 21.uri sem laćna in jem sendviče…
Sladkarije sploh ne jem ker nisem tip zanje.Vode spijem ogromno, vem samo da se ne prehranjjujem pravilno.

Od ponedeljka pa začnem čistilni teden z zeljno juho ker potrebujem najprej nekaj vzpodbudnega da gre na hitro nekaj kilc dol potem pa vem da bom dobila voljo in se naprej drugače prehranjevala.To sem že enkrat naredila in je blio super.

Živjo.

Tudi sama verjamem v “čudežno2 zeljno juhico, ki ti pomaga pri topljenju maščob. Sama sem jo že tudi jedla, mi je pa tvoja ideja zelo všeč.Sem namreč tudi skoraj 2leti po porodu in imam +15kg.Pri 165 bi jih rada imela ne 80, ampak 65.Če me vzameš zraven, se ti z veseljem pridružim. 🙂
Lahko mi pišeš tudi namejl.
LP

Nataška

Jaz bi tudi!

A lahko res napišeš. če si še kaj pozabila glede jedilnika ali glede recepta za juho, prosim? Drugače bom kar zgornji mail sprintala in nalimala na hladilnik kot končno verzijo.

Pa hvala za spodbudo in lp!

No, tukajle je pa tale dieta v “originalu:”

Mogoče se vam tudi jaz pridružim.

lp

lp, orehek

Hvala za link! Upam, da se nam tudi ti pridružiš!

Ja na tej strani je opisana ta dieta ampak ne piše tako kot v knjigi ki jo imam da moraš na dan spiti dva beljakovinska napitka ki si jih pripraviš,V enem zgornjih postov sem opisala vse.
Jaz se ravno zdaj med malico v službi in jem oz pijem ker sem si jo zpasirala zeljno juho.

New Report

Close