Najdi forum

Motivacija mi pada…

Že dva dni mi ne gre več tako dobro. Predvčeraj sem pri malici jedla in jedla kruh z namazom, se kar nisem mogla ustaviti, pa še kruh je bil bel. Včeraj pa se je isto dogajalo s francosko solato, kar nisem se ustavila. Ne vem, kaj je zdaj to, ker sem se od začetka januarja tako dobro držala. Pri sladkem še nisem podlegla, ker mi tudi domai pomagajo in ne kupujejo.

Dajte mi napisat nekaj za motivacijo. Pozdravček vsem!

Hmm…
motivacijo držat na dolgi rok je izjemno težko. Zato razne diete niso priporočljive, ker se ti s časom “ne da več” in bi jedel vse kar ne smeš, ker ti je bilo to do zdaj prepovedano.
Zato tudi vsi pravijo, da je treba jest raznoliko in pomalem vse. Takrat si lahko privoščiš kdaj tudi 3 žlice francoske solate, če veš, da si se cel dan podila po mestu in si prav gotovo kakšno ekstra kalorijo pokurila.

Kaj točno narest zdej, ne vem. Meni tudi pada motivacija in več in več prekrškov imam. Pa na testenine s paradižnikovo omako žličko parmezana, saj imajo tudi testenine vendar jajca, tako da je itak vseeno, pa na B dan poleg ribe in zelenjave še 4 makarončke, lih tako, namesto kruha..:)
Ah.. samo sebe okoli prenašam..

Ali se bom mogla pošteno brcnit v rit v prihodnjih dneh, ali pa pogruntat, da mi mogoče 3md ne ustreza najbolj in prešaltat na 5 malih zdravih obrokov, kjer lahko poješ lonček ovsenih kosmičev kuhanih na mleku za zajtrk, pa čeprav ne pašejo v noben dan, pa sadje, ki mi pošteno skoz uha že gleda, samo za dopoldansko malico:)

Lep pozdravček, pa upam, da se motivacija vrne!

Če ima pa kdo uspešen recept kako obdržat visoko motivacijo se pa tudi jaz priporočam:) Pa tisti, da zalepiš sliko na hladilnik, meni čisto nič ne koristi, ker me še bolj užalosti in potem še bolj rabim košček čokolade:)

jaz sem bla na istem.pa sem vidla po tv reklamo smiljana mori, ki je imel takrat program za hujšanje. če sem že vse sem še to probala. pa mi je uspelo.vedno ko sem se znašla onkraj smelega, sem prižgala radio. saj gre;v avtu,kuhni ob delu… in potem pride v navado.

Hm, malo pomaga že to, da se mi je kdo oglasil. Bila sem pri frizerki in je rekla, da tudi ona hujša. Pa saj na začetku niti nisem mislila hujšati tako za res, ampak samo prekiniti s sladkarijami. Potem ko mi je to uspelo, sem prenesla še na drugo hrano, vendar brez kake zapisane diete. No ta frizerka mi je rekla, če bi skupaj hodili na plavanje enkrat tedensko in sem se odločila, da ja. Potem bo spet več gibanja in bo lahko kakšen grižljaj več brez slabe vesti.
Kljub slabi motivaciji sem se odrekla mufinom pri sestri na obisku.

Jaz moram pa reči, da trenutno nimam prav nobene krize, kar je zame zelo neznačilno. Zdaj pa ne vem, ali je to zato, ker je PMS še daleč in me bo takrat zagrabijo (bom poročala), ali pa drži tisto, da bolj kot ješ nepravo hrano, bolj si je želiš. Jaz pa se že zdaj tri tedne držim skoraj striktno živil z nizkim GI. Pri kombinacijah grešim – pirin kruh s hrenovko (tako sem si zaželela), na polnozrnatih testeninah paradižnikova omaka s sirom in podobno. Mogoče res ne gre zato tako hitro dol, gre pa in nimam občutka niti da stradam niti da sem za kaj prikrajšana. In ravno zdaje so zgoraj odprli vrečko Mannerjevih napolitank. Če bi bilo to pred tremi tedni, bi planila nanje, zdaj pa me sploh ne ganejo. Jedla sem (krvavice, zelje, žlica matevža), ves čas pijem vodo in ne čutim nobene lakote niti poželenja po sladkem. Haha, bomo videli, kaj bo čez dva tedna.

Malena, jaz ti priporočam, da se zadržiš, preden ti popustijo vse zavore. Pri meni ponavadi potem ni poti nazaj in spet zabredem. Če bi šlo, bi ti rekla, da se ne spravljaj v skušnjavo, ampak ker si na dieti samo ti, je najbrž težko, ne? Obdaj se z živili, ki jih smeš jesti in ne dovoli si pretirane lakote. Tudi jaz bi takrat pojedla vola. Drži se.

Danes si je moj dragi zaželel sladoleda. Pa sva šla v slaščičarno… On je jedel tisti dve kepci, jaz sem pa sedela zraven pa gledla njega in tiste torte v vitrini… Zelo huda preizkušnja. Ampak sem si rekla, da če se danes pregrešim gresta v nič 2 tedna trdega dela, tega pa nočem. In raje kot da sedaj podlegam takim skušnjavam se zadržim toliko, da pridem do normalne teže, potem si bom pa tud sladoled privoščla. Raje takrat in po malem, kot da sedaj nadaljujem z nezdravo prehrano! Nočem imeti pri 30-ih 150 kg, sladkorno, holesterol pa še kaj kar pada zraven. Raje sedaj (pri 21-ih) malce potrpim in zdržim kot da me pri 40ih infarkt!!! To je moja motivacija 🙂

ŽIVJO!

Hihi tale idej od ene_une, se mi zdi fletna. Tko si tudi jaz nekako pomagam, bolj zaradi zdravja.:)

Lep pozdrav

ja je že res kar mi je enkrat rekla sentočnikova najtežje je tretji ali četri teden, rekla je da ljudlje zmotno mislijo da imaš krizo prve 14 dni daj poiskusi od sedaj naprej spet na stari shujševalni tir bož že nadoknadila spodrsljaje

jaz sem si tudi danes privoščila 2 mon cherija

jutri pa je delovni teden in je zame itak lažje, ker nisem tako lačna

Največje probleme z motivacijo imate zaradi tega, ker ne jeste prav.

Da ne bo pomote. Tudi sama sem bila na 3MD in to kar dvakrat. Obakrat sem sicer shujšala, a obakrat tudi vse nazaj dobila. Sadja že itak ne maram preveč, pri tej dieti pa se mi je uprlo do vrha glave. Poleg tega sem kar naprej nekaj iskala in čakala na B dan, (ker sem ljubiteljica mesa), ostale dni pa trpela, ker nisem smela tistega, kar bi rada.

Zdaj teh problemov ni več. Način prehranjevanja po Montignacu odpodi od tebe vse stiske in težave. Poželenja po sladkarijah praktično ni, če pa se že pojavi kaka želja po kremni rezin i ali čem podobnem, jo pa mirne duše prezrem. Moj dragi ima rad sladkarije in mora vedno imeti na razpolago kaj “za dušo”. Včasih sem mu mimogrede “sunila” kak čokoladni bonbonček, ali dober piškot, zdaj pa je to zaradi mene cel teden na mizi, pa sploh ne vidim.
Ko se enkrat skoplješ iz začaranega kroga poželenja po OH-jih, si na konju.
Pa seveda, redno prehranjevanje 4-5 krat na dan in poskrbeti, da kar nekaj kalorij skurimo tudi z miganjem.

LP!

Ne babica, jaz nisem na nobeni taki dieti. ko sem to napisala, sem se zavedala, da sem pojedla preveč francoske, kruha ipd. Količinsko preveč. In sladko se mi je zaluštalo – mufini.

Ampak nekako sem spet na dobri poti, hvala vsem.

Malena3!

Vidim, da si na pravi poti, malo pa se tu dobi še kaj energije in če ti stojijo domači na strani, ej ni lepšega.

Drži se, Andreja

New Report

Close