Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja tečaj angleščine v tujini

tečaj angleščine v tujini

Lep pozdrav! Zanima me, če je kdo že poslal svojega najstnika (15 let) na tečaj angleščine v tujino (London). Ste imeli dobre izkušnje oziroma s katero agencijo ste ga poslali?

Jaz sem bila v Angliji v Oxfordu z Kompasom in to že leta 91. Šli smo med našo slavno vojno, mimo barikad, prvi potniki iz SLO z enotedensko zamudo. Nazaj pa z avijonom v ZG. Ok to so detajli, brezvezni.

Drugače pa sem bila z Oxfordom zelo zadovoljna, ker je majhno mestece, cca Ljubljana in se mi zdi to ali Cambridge, ali kaj manjšega bolj primerno kot veliki London.

Bili so pa profesionalni in vse je bilo super zrihtano. Tako da same pohvale. Kako je sedaj pa ne vem. Moja mama je takrat rekla, da me raje pošlje s kompasom, ker so bolj izkušeni na tem področju, res pa takrat še ni bilo toliko agencij kot sedaj.

jaz sem bila spremljevalka otrok, ki so šli na tečaj v bournemouth, preko kompasa. mesto je super, malo in ob morju. če je sreča in vreme lepo, je sploh fino. zelo priporočam.

Tudi jaz sem že spremljala dijake v Oxford in bi ti priporočala. da 15-letnika raje pošlješ v “manjši” kraj in ne v London, sicer pa je organiziran enodnevni izlet v London tudi če si na tečaju v drugem mestu. Kar se tiče organizacije pa je zelo dobro poskrbljeno, zato ga le prijavi. Izlet v tujino pri tej starosti, pa četudi nadzorovan, je dobrodošel za njegovo samostojnost in socializacijo.

Hvala, a mogoče veš za ime agencije?

Zdravo,
sicer malo pozno, a imam dober predlog. Sama sem bila na tečaju v Norwitchu, zelo prijetnem manjšem mestu. Sicer je to bilo po zaključku srednje šole. Zmeniš se, pa te pridejo iskat na avtobusno postajo (let LJ-LON, nato avtobus LON-NORW). Je pa res luštno mestece, prijazno in tudi šola je zelo prijetna, v lepi četrti, imena se ne spomnim. Če te zanima še kaj, se pa oglasi, pa bom pobrskala po predalih…
LP

New Report

Close