Hujšanje

Odgovarjajo: Mirjana Frankovič, transkacijski analitik - psihoterapevtka, doktorandka SFU Dunaj

Rit - celulit

Default avatar

Maja

Hello punce!

Po dolgem času se spet malo javljam, dopust je za mano, zdej pa spet na delo.

Povejte mi kako vi rešujete težave s celulitom? Jest se mažem z dove mleko po stegnah in masiram pa morm rečt, da je še vseeno celulit, samo bolj gladka in nekoliko bolj napeta koža je. Opazla sem razliko.

Ne vem pa kaj naj pa za rit naredim. Po obeh krajcih imam na koži same vdolbinice take kroge, sej veste tista pomarančna koža, in tega je noro veliko, rit imam tudi bolj povešeno. Bo tukaj tud pomagala masaža z rokavico in pa mazanje s kremo? Je kakšna to probala in ji je uspelo?

Dejte mi kake nasvete prosim.....

hvala
Default avatar

Staša

Verjetno ti ne bo všeč, kar bom napisala, ampak vseeno.

Celulit je špeh. In špeh se odpravlja tako, da poješ manj, kot porabiš, porabo kcal nasplošno pa zraven ustreznega prehranjevanja pospešiš še z vadbo (ohranjaš metabolizem na visoki ravni). Nobena maščoba se ne topi zaradi masaže, nobena izmed 3000 "čudežnih" sestavin v kremah ne topi maščobe. Maščobo je namreč treba porabiti. Sem izkusila na lastni koži - včasih sem imela celulit, zdaj ga nimam (odvisno od obdobja - če preveč jem in ne miga, se seveda pojavi).
Default avatar

drejča1

Draga Maja!
Staša ima glede miganja in prehranjevanja prav, respa je da se daz pravo masažo in seveda v kombinaciji masiranja , gibanja in knajpanja celulit zelo zmanjšati. Za mlajši celulit je možno, da se ga čisto znebiš, tisti ki pa je že dolgo zakoreninjen, ga pa je zelo zelo s težavo za spravit dol. Sama se trudim sedaj eno leto( sedaj imam -26 kg) in se celulit z vsakim kilogramom še odkriva . Tako bo dokler ne bom izgubila zadnjih osem do deset kilc (to je 34-36 kg minusa).
Spremenila sem prehrano, gibanje sem zelo povečala, vsake 3 mesece pa imam po 4 x masaže, ki so do sedaj lepo pripomogle k izgubi celulita in oblikovanju telesa.
Mojca, ne obupaj, samo pridno se spravi na vse tiste stvarce, ki ti lahko pomagajo: hrana,gibanje, tekočina,masaža in še kaj.....

Ciao in lahko noč, Andreja

P.S.: Tudi meni je na riti ostalo kar nekaj celulita, sedaj pa ga je tam še najmanj.....
sem kar jem
Default avatar

Staša

Masaže kot dejavnika, ki bi naj pomagal pri izgubi celulita, ni vredno niti omeniti. Še manj kakšne kreme. Masaža je sicer lahko sproščujoča in vsekakor neškodljiva, maščobe pa ne bo topila. Ravno tako vse žavbe tega sveta ne. Žal.

Maja, priporočam ti naslednje članke, kjer je zbrano vse, kar moraš vedeti o celulitu:

Default avatar

drejčka

celulit je celulit. na riti, nogah, trebuhu, ... odpravljaš ga povsod enako. z kombinacijo miljon stvari ... (prehrane, športa, vode, masaže, krem ...). če si se ga na nogah lotla še z kremami - počni isto na riti ... si mislila, da je tukaj drugačen?
Default avatar

AjdaNeža

Živjo Maja.
Hm, proti celulitu... :)
Pomaga redna telovadba, oziroma krepitev ritne mišice. Doživljenjsko po 10 minut na dan za ritne mišice...Bi moglo kar delovat. Oziroma gibanje na sploh.
Zelo koristno je, če piješ veliko vode. Voda je itak najboljši dar, ki ga je človek dobil :) Ni vode ni življenja.
Ja, pa seveda..prehrana :) Gazirane pijače škodijo, pa mastna hrana, sladkarije,...
Koristi tudi masaža, taka da dobro pritisne na vse gubice. Nevem, če je odvisno katero kremo pri tem uporabljaš, ker se ne spoznam na te kreme, vendar pa masaža zagotovo koristi.
Tudi drgnjenje z rokavico iz sizala je koristno, ker tako odstaniš staro kožo in vzpodbudiš prekrvavljenost.
Jah, nevem, to je to. Pa čim manj obremenjevanja s celulitom :)
LP
Default avatar

cvetka24

Živjo.

Še moje, čisto laično, mnenje.
Samo s telovadbo se celulita ne odstrani.

Ja, celulit je maščoba v povezavi s škodljivimi snovmi, ki se nalagajo v maščobnih celicah.
Zakaj zgleda kot pomarančna koža - zato ker so med maščobnimi celicami nastali 'prazni' žepki (to so luknjice).

Pomaga pitje večjih količin vode (da škodljive snovi 'odplakne' iz telesa).
Pomaga telovadba (ki pospeši prekrvavljenost).
In seveda zelo pomaga masaža (ki omogoča lažje 'odplakovanje' snovi iz telesa). Kremice same po sebi nimajo takega efekta. Gre za to, da moraš kremo vmasirati v kožo. In ker prizadeti predel masiraš, celulit izginja.

Sama ne maram telovadbe in ne telovadim.
Masaža sama po sebi preizkušeno pomaga - vsaj v mojem primeru je pomagala, ko sem se striktno držala 'masaža zjutraj in masaža zvečer'.

Sedaj ko sem na 3MD in se trudim piti veliko vode pa tudi brez masaže opažam izboljšanje stanja na moji zadnjici :)
Prepričana sem, da če bi se masirala, skorajda ne bi imela več celulita.

In predno me napadete :)) - to je samo moje mnenje.

Pa veliko uspeha pri boju s celulitom vam želim!!
Cvetka

Moderatorji

Mirjana Frankovič , transkacijski analitik - psihoterapevtka, doktorandka SFU Dunaj
MirjanaFrankovic