Najdi forum

Prihaja nova dieta

Mačkice iz časnika Finance. Prihaja nova dieta z naslovom Dietna šifra, življensko in prehrambno gibanje, svojo prednost pred drugimi dietami za hujšanje ohranja z negovanjem strasti do okusa hrane, gurmanstva in hedonizma, opira pa se na pravilno komibinranje pravilo izbrane hrane.
Temelj prehrenjevanja po Lanzalotu so ogljikovi hidrati in zmerna količina beljakovin in koristnih maščob. Idealno razmerje vnosta hranljivih snovi v organizem bi bila naslednje: polovica OH, petina beljakovin in tretjina maščob, pri čemer Lanzalotta priporoča, da naj tri četrtine celotnega dnevnega vnosa kalorij izvira iz živil rastlinskega izbora, četrtina pa iz živil živalskega izbora.
Če povzamemo: po Dietni šifri bi z uživanjem kruha, rib, sira, zelenjave, mesa, oreščkov in vina, upoštevaje pri tem načela diete, lahko dosegli in obdržali idealno postavo in odličo zdravstveno stanje.
Skupina živil, ki sestavljajo pet glavnih dnevnih obrokov:
Žita/kruh, testenine, polnovredna žita in kosmiči)
Sadje in zelenjava ter mastni proteini (siri, oreški, semena, olive, avokado)
Nemastni proteini (ribe, perutnina, meso, sveži kravji sir, jajca)
Škrobni proteini (krompir, fižol, grah, koruza, jogurt).
Pomembno je, da imate v enem obroku samo eno živilo, bogato z OH. Za oblikovnje treh večjih dnevnih obrokov tako izberite živila iz treh skupin živil.
Živi bili, pa videli!!!!! Še posebnost kako dela g. Lanzalotta kruh. Razmerje med moko in soljo je 1,618 odstotka.
No pa se bomo spet izobraževali!?))))

Hm…a ni to precej zakomplicirano ?

Jaz imam danes 13. dan ločevalne in ta se mi zdi od vseh najbolj preprosta.Tudi,če sem od doma, je z njo še najmanj preračunavanja in kompliciranja. Danes pač vem, da jem beljakovine , da se drugih stvari izogibam. Jutri bo pač krompir , kjerkoli že sem..

In deluje, to pa kot pribito. Veliko jem in kar naprej sem lačna ( no, danes ne, ko dobim dovolj toplote vase), zdi se mi , da določena hrana kar pada čez mene, s prebavo nimam težav. Pa še nekaj mi je všeč. Če pomislim , koliko in kaj sem jedla prej …saj v štirih dneh nisem jedla nobene drugačne hrane, le vse sem mešala. In jedla manj in se redila. Sedaj jem več ( količinsko ) in hujšam..

Pozdravčka vsem
A.

****************** Andreja, zavarovalni zastopnik 051-399-125

New Report

Close