Hujšanje

Odgovarjajo: Mirjana Frankovič, transkacijski analitik - psihoterapevtka, doktorandka SFU Dunaj

beljakovinski kruh?

Default avatar
Pozdravljene!

Zelo rada imam namaz iz tune (tuna, kisla smetana, sveža zelenjava ali kisle kumarice...), seveda pa ga po Montignacu ne morem namazat na kruh. Zanima me, če obstaja kakšna beljakovinska izvedba kruha ali kaj podobnega na kar bi lahko dala namaz? A se iz sojine moke da spečt kruh? bi bil to potem beljakovinski kruh?
Default avatar
Iz same sojine moke ne moreš spečt kruha. Za druge pa ne vem, če obstaja kak tak. Po moje ne.

Lahko pa namaz daž na rezine sveže paprike ali lahkega sira.

lp
Julija
Default avatar
Monti omenja v knjigi naj si tak beljakovinski namaz namžemo na rezino sira. To je sicer daleč od sendviča je pa kar znosno. Sem poskusila.
Default avatar
Ja, moram probat, al pa na list kakšne trše solate....

Hvala obema :)
Default avatar
Ja jaz sem poizkusila z radičem/tisti rdeči špičasti/ in mi je bilo kar všeč.
Ciao, Andreja
sem kar jem
Default avatar
Meni je tunin namaz tudi všeč. Pripravim ga iz tune, 2 žlici lahke skute, kisle kumare, čebula ,... Zraven si skuham cvetove cvetače (da še hrusta) , potem namaz mažem na cvetačo .

L.P: Meta
Default avatar
Kruh na spodnjem linku je moje "maslo", ni čisto brez OH, vendar je sestava precej bolj v prid beljakovinam kot pri drugih kruhih. Morda ti bo všeč.

Default avatar
Staša, tale kruh bom zagotovo probala!! Videti je njami, pa tudi sestavine so me prepričale.
Hvala ti.
Irina
Default avatar
Malenkost. Upam, da ti bo všeč. Še to bi te opozorila - ta kruh ni tako suh kot navaden kruh, ampak bolj zbit in malenkost moker. To naj te ne moti oz. je običajno. Ne pozabi pa ga hraniti v hladilniku.
Default avatar
ta kruh je razne ovsenih kosmičev čisto beljakovnski.
to je po moje full dobra rešitev.
drugače pa imajo ovseni kosmiči nizek GI in se menda tud maščoba iz skute pa jajc ne skladišči tako zaelo...ali se motim?
joj, ta študij, ne morn prav dobro montija naštudirat, če se 1 uro pred spanjem z zbitimi možgani za njega spravim...
Default avatar
Prav nič me ne moti, če je kruh bolj sočen. Bo pa toliko manj obložen.
Res hvala, zagotovo ga bom preizkusila.

Moderatorji

Mirjana Frankovič , transkacijski analitik - psihoterapevtka, doktorandka SFU Dunaj
MirjanaFrankovic E-posvet