Najdi forum

Mene pa zanima, ce ima kera kakse vaje za noge, pa ritko, trebuh… v bistvu kakrsne koli vaje, ki bi se lahko v dezevnih dnevih izvajale doma v kaksnem majhnem stanovanju?
Rada bi delala kaksne vaje, pa vedno, ko zacnem mi zmanjka idej, kaj bi se lahk nardila.

Najlepsa hvala in lep pozdrav!

Ali morda poznaš vaje za raztezanje telesa.Si morda hodila na kakšne fizioterapevtske vaje?Mislim,da ni velika umetnost,da telo začneš oblikovati.Če mi zaupaš mail,ti pošljem nekaj nasvetov,če pa si z Ljubljane,ti lahko iz osebnih izkušenj,kaj počnem sama povem kako in kaj.
Ciao Andreja

sem kar jem

hodla sem na aerobiko pa na tae bo, sam to ne morem izvajat glih ko nimam prostora, rada bi kake vaje za raztezanje pa za zadnjico se cim vec vaj,

hvala ze vnaprej

[email protected]

Poglej si na http://mackice.gajba.net (Vaje za razne dele telesa).

Čao in veliko volje! Mici

Vaj je mnogo. Vsak najde ( če se potrudi) zase tiste vaje, ki mu ustrezajo.
Večkrat sem se pogovarjala s prijateljico, ki je fizioterapevtka in mi je dala cel kup nasvetov.
In sedaj se ( četrti mesec je začel teči) ravnam po njenih navodilih. Predno grem v posteljo , grem na tla. Nič ne norim, vse poteka počasi. Imam nožne in ročne uteži, vse kar delam je v bistvu tako , kot bi delali bolniki na fizioterapiji. Meni to zelo odgovarja, predvsem zaradi kolena, saj imam pretrgane križno in stransko vez . Zaradi tega mi tudi odpade aerobika in podobne vaje, ker enostavno…ne morem. Boli.
Toda…..sedaj vidim. enostavne, preproste vaje delajo čudeže. Potreben je samo čas. Še nikoli ni bila moja rit tako trda, noge čvrste ( tudi notranja, zgornja stran beder ) ; najbolj se pa pozna na rokah. Kako je čudovit občutek, ko sem oblekla jakno…prej je bilo vse polno, sedaj vse “mahadra” …
In ena vaja je …za celo telo , to imam najraje. In zdi se mi, da mi je najbolj pomagala.

Takole gre:
Ležiš na hrbtu, noge pokrčiš. V rokah imaš uteži . In se …preprosto guncaš. Ko roke stegneš nazaj, čez glavo, ti delajo komplet trebučne mišice in roke, saj uteži ne spustiš dol…potem greš naprej, se stisneš…ob tem napneš rit in node, dela tudi trebuk. Uteži imaš ob telesu in spet jih ne spustiš..

Morda ti bo v pomoč…meni je pomagalo in ..najlepše od vsega je…da kar delam….redki so dnevi, da ne grem na tla. In pozna se , zares.
Samo voljo je treba…potem postane pa že potreba..nekaj manjka..

****************** Andreja, zavarovalni zastopnik 051-399-125

Drejča, jst bi….
Prosim !

[email protected]

Tisočkrat hvala

****************** Andreja, zavarovalni zastopnik 051-399-125

Jaz tudi. Moj mail pa itak imaš.

hvala.

lp

Julija

Zelo lepo napisano Speedy.
Mi je všeč tvoj način razmišljanja. In čisto res je, da sta potrebna čas in pa vztrajnost. Pa naj počnemo karkoli pač že. Meni so trenutno šle vezi desnega komolca, sem pa tudi močno omejana zaradi obeh ramenskih obročev, kjer se mi nabira kalcij. Že leta dolgo. Nekje v tem času bo 18 let. Tudi sama sem si morala poiskati meni nekaj primernega, sprejemljivega in predvsem nekaj, pri čemer vztrajam. Ne mesec tega in potem…….pa nekaj mesecev pavze in spet nekaj drugega.
Gibanje mora postati sestavni del naših življenj, predvsem v času v katerem živimo. Kakršnokoli pač že. Nekdo zmore samo hojo po stopnicah, pa se mu mogoče drugi posmehujejo, ker se ne vozi z dvigalom. Nekdo se pač raje udobno zapelje z dvigalom in modro molči.

V VSAKEM PRETEŽKEM ALI PREDEBELEM ČLOVEKU ŠE VEDNO TIČI VITKO BITJE. LE ZBUDITI GA JE TREBA. Pozdravček Marika

Najlepsa hvala vsem.
A ste za to da si tukaj izmenjamo vaje? Jaz jih namrec tut poznam nekaj
Ena zlo zlo fajna za ritke je ta:
Pokleknete na kolena, iztegnete nogo nazaj in jo dvigujete skoraj od tal pa gor, potem nogo v kolenu skrcite in lahko isto pocnete s skrceno, lahk pa nogo dvigujete tudi navzven (skrceno).. uff kak je tezko to opisat,

lp

Eni hodimo po stopnicah in nam to odgovarja. Pri nas ena gospa tam pri sedemdesetih tudi hodi vsak dan. Pravi, da mora vzdrževat kondicijo, zaradi srca in pljuč. Seveda ona hodi precej počasneje od mene. Kadar grem jaz dvakrat gor in dol, se najmanj dvakrat srečava. Ampak pravi, da ji to pomaga. To prakticira pozimi in ob slabem vremenu, sicer pa hodi na sprehode v Mostec, pa tudi na Rožnik se odpravi. Prav občudujem jo. To dela že kar nekaj let, torej od takrat, ko sem se jaz še po stanovanju vlekla kot megla. Pa saj miganje pride človeku v kri in jaz zdaj po dobrih treh mesecih ne bi mogla funkcionirat brez. Žal mi je za vsa leta, ki sem jih zapravila. Mogoče, danes ne bi imela toliko viška kg. Skratka življenje se mi je temeljito spremenilo, na bolje, seveda. Trudim se ga še izboljšati. Nikoli ne vemo koliko časa imamo še na razpolago, zato je treba izkoristiti vsak trenutek, da si polepšamo preostanek. Zdaj, ko sem čez polovico že lahko tako rečem.

No, pa dovolj. Jutri je nov dan.

Nočko.

Julija

Uležeš se na tla, na hrbet, noge- pokrčene , -stopala zatakneš pod omaro ali kaj drugega samo da je zelo stabilno, roke pod glavo in se lepo dvigamo, dela trebušček in stegna, da je kaj, potem, napolnemo kakšno steklenico 1 l ali 1,5 l plastenko z vodo, in to so lahko uteži, pa jih dvigamo, sami si izmišljamo kako, stoje, leže, kar koli, poceni in efektivno.

Vsaka dolga rajža se začne z prvim korakom, samo vztrajati, pa bo.

New Report

Close