Najdi forum

Domača čokolada

20 g sladkornega nadomestka Diamond (najbrž je lahko tudi kaj drugega), 12 žličk Equala (tudi sladkorni nadomestek),(jaz sem to pač imela doma), eno malo jogurtovo maslo (150g), cca 3,5 dcl mleka (o,5%) segrejemo in ob stalnem mešanju dodamo 200g kakava (zame je najboljši holandski-moder ovitek pri Mercatorju) in cca 124 g posnetega mleka v prahu.

Sestavine so približne. Če se vam zdi pregosto, dodajte še malce mleka, meni se je zdela premalo sladka pa sem “brizgnila” še malce natrena, lahko dodate žlico instant kave, pa seveda po želji lešnike, orehe, rozine, (ampak to ni všteto v kalorije). Žal nisem nikjer našla kalorične vrednosti kakava v prahu. Brez tega ima ta čokolada 1255 kalorij.

Dobro mešaj, ker se rada prime, pa jaz sem mešala kar s paličnim mešalnikom, da je bolj gladka. Potem sem jo lepo razmazala na peki papir in dala v hladilnik. Naj bi stala (vsaka čokolada) vsaj 24 ur, da se razvije pravi okus.

Dober tek!!!!!

Pa ne me preveč “spljuvat”, Krpan. saj ne trdim, da je tole zdravo, samo za čimmanj kalorično potešitev čokoladnih želja….Lahko pa bi morda izračunal sestavo, da vidimo, kje smo….

LP!

Kakav ima na okroglo, vrjetno je odvisno od enega do drugega:

B19,6
M13,7
OH54,3
Kcal 418,9

V VSAKEM PRETEŽKEM ALI PREDEBELEM ČLOVEKU ŠE VEDNO TIČI VITKO BITJE. LE ZBUDITI GA JE TREBA. Pozdravček Marika

Uf, potem pa ima ta čokolada okrog 2000 kalorij. Ampak je še vedno bistveno manj od vseh čokolad v trgovini, tudi “ta lahkih”. Glede na to, da sem narezala približno 8o koščkov, ima en košček 25 kalorij, pa sploh ni majčken.

Za potešit hudo potrebo po sladkarijah, bo kar v redu:-))))

Moram povedati, da zadnje čase opažam, da mi paše kaj sladkega. Smešno, ane….
Zato sem zadnjič spekla “forumsko pecivo” v sladki obliki in polnozrnato pito (ampak ta je kar malo prehuda…). Pa tudi kak bonbon brez sladkorja vtaknem v usta.

LP!

nova
Uredništvo priporoča

Ne morem druga napisat kot, da si res superbabica!
Zdaj pa vprašanja:

-20 g Diamonda – to je sladilo v prahu? verjetno bi bilo tudi OK,če dam v obliki tabletk?

– kakav – je grenek, brez dodanega sladkorja?

– koliko časa segrevaš in mešaš na ognju (cca)?

Ne, da sem neka “frišna” kuharica, vendar mi še nikoli ni ratal niti dober čokoladni preliv, kje da bi mi ratala dobra čokolada! Zato sem pri čokoladnih zadevah previdna, previdna, previdna…..

metka

Tabletke boš teško zdrobila, oziroma raztopila. Saj ta Daimond ni tako zelo drag, ali pa raje uporabi tekoče sladilo.

Segrevala sem najprej mleko in “sladkor”, ter maslo, da se je stopilo in skoraj zavrelo, potem sem dodala kakav in počasi dodajala mleko v prahu. Nisem dolgo mešala, ker se mi je začelo prijemati in sem se bala, da se bo prismodilo. Če se ti bo zdelo pregosto, raje dodaj malce vode, ali mleka.

LP!

Sicer ne vem, na kakšne koščke si rezala, ampak od Gorenjke 70% ima na košček nekaj manj kot 19 ccal.

Saj vem, kakšni koščki so od Gorenjke. približno četrtina mojega:-))))))))

Saj jaz nisem neki čokoholik, niti mi ni za sladkarije, včasih pa me zagrabi in takrat mi je tale moja čokolada bistveno boljša od Gorenjke. Verjetno pa komu sploh ne bo všeč.

LP!

Babica, hvala za recept. Jo bom naredila, pa da vidimo.

Sem pa presenečena, da ima navaden kakav toooooliko kcal.

lp

Julija

Njbrž zato, ker vsebuje veliko kakavovega masla. jaz sem mislila, da ima zanemarljive kalorije. Pa ni tako.

LP!

mene pa zanima če lahko narediš domačo čokolado brez kakava in čokolada. Že vnaprej se zahvaljujem za odgovor.

LP
J. 13 let

Čokolada = sladica katere bistvena in osnovna sestavina je kakav. Čokolade brez kakava ni. Hm… premišljujem, če se morda motim.

Kaj pa bela čokolada?

v beli čokoladi mislim, da je kakav. Kaj pa, bi lahko naredila čokolado brez kakava. Namesto kakava pa bi lahko dala orehi in lešnike? (:

LP

J. 13 let

New Report

Close