Hujšanje

Odgovarjajo: Mirjana Frankovič, transkacijski analitik - psihoterapevtka, doktorandka SFU Dunaj

Manjkalorična hrana

Default avatar
Punca in fantje...

Jaz bi rada svojega dragega peljala nekam ven jest. ker ne hodiva ravno pogosto me zanima kaj mi predlagate v Mariboru?

Je kje kakašna pizzerija kjer se da dobit pizzo na polnozrnatem testu? Na kakšnem testu jo lahko jem da je manj kalorična?

Kaj pa kitajska restavracija? Kaj mi predlagate tam?

Najlepša hvala za odgovore!!!
Default avatar
sam sem iz maribora.

svetujem ti da ne gledaš preveč na kalorije 1× te nebo ubilo.

drugač eima črni baron super pice. restavraciaj pa kaka Valerija vDupleku. to so moji predlogi tukaj jaz vedno jem :) če grem ven seveda.
Default avatar
če že greta ven jest ti predlagam kitajsko restavracijo. obrok v kitajski ma ziher "manj kalorij" kt ena pizza, saj je v glavnem iz zelenjave in mesa (vzami kej iz piščančjega), bel riž in sladico pač pustiš ti pri miru.
Default avatar
Kakšni predlogi kaj naročit v kitajski restavraciji?:)
Default avatar
si že poizkusila sploh kdaj kitajsko hrano ali bi to šla prvič?
Default avatar
To bi šla prvič zato sprašujem:)
Default avatar
Zdaj se pogovarjava tudi za mehiško. Kako je pa kaj glede kalorij tam??:)
Default avatar
Kitajska, njami:) Zdaj ze dolgo nisem bila, ko sem pa sla, sem pa rada narocila kaj od naslednjega: spomladanski zavitki (predjed), trojno prasketajoce cvrtje, govedina v cesnovi omaki, peceni kitajski rezanci z rakci, piscanec z arasidi ali mandlji, jed osmih zakladov. Skoraj v vsaki restavraciji navadni riz vkljucijo kar k narocenemu. Ni tako pripravljen kot "slovenski" riz, je bolj sprijet v grudice, ker se ga tako laze je s palckami. Pa kalcke v solati je treba obvezno narocit:)
Kitajske sladice pa meni osebno niso vsec. Prevec cvrtja, preveč medu (npr. ocvrte banane z medom). Mi je pa dobro kitajsko pivo.
Ce se nikoli nisi poskusila kitajske kuhinje, bi bilo skoraj skoda, da bi sla v restavracijo samo v dvoje, ne pa v kaj vecji druzbi. Potem lahko vsak naroci po eno jed, pa vsi od vsake malo poskusijo. Cim vec ljudi, tem vec narocenih jedi, vec moznosti za pokusanje:)
Kakorkoli se bos odlocila, dober tek, pa lepo se imej:)
Default avatar
ali pa naročita menu za 2
nujno nujno nujno -kislo-pekočo juho (sicer ni v vseh restavracijah enaka, ampak kjer je dobra je njaaaaaaaaaaaaaaaaam)
- spomladanski zvitki
- meso(katerokoli) na mongolski način
- piščanec c sladko-kisli omaki
- mravlje plezajo na drevo
- pečen riž z zelenjavo
.............................
Default avatar
Biba kdaj greva :)) jaz bi tut kak zvitek :)

lp Medi
bay Medi

Naj vam znotraj vedno sije sonce, ne glede kakšno vreme je zunaj...

Prijatelj je človek, ki ve vse o tebi, in te še vedno ima rad.” Elbert Hubbard
Default avatar
pismo nova ideja gremo v kitajsko , vsak mal probamo :) Biba a se javiš za vodičko :) ?
bay Medi

Naj vam znotraj vedno sije sonce, ne glede kakšno vreme je zunaj...

Prijatelj je človek, ki ve vse o tebi, in te še vedno ima rad.” Elbert Hubbard
Default avatar
Hojla miskaa...

Mehiška je za moje pojme veliko bolj kalorična od kitajske.

Jaz sem v kitajski vedno jedla dvojno kislopekočo juho, pikantnega piščanca in pekoče zelje za solato.
Jaz imam rada pekoče stvari, zato mi to ustreza. Ostalim predjedem bi se odpovedala zaradi cvrtja in tudi razločnim jedem z arašidi.

Super varianta pa je tudi mongolsko meso. Od pred jedi pa žlikrofi ker so narejeni bolj na suho in ne cvrti. Pikantni piščanec pa je popečen v nekem testu in nato v pikantni omaki - tako, da če ti je to odveč je mongoljsko meso prava stvar.

Lp sonček
Naključij ni, vse se zgodi z razlogom! :)
Default avatar
Medi, super ideja! Jaz sem takoj za!!!! Če že grem ven jest, grem v kitajsko restavracijo. Midva jo imava čisto blizu, da si lahko privoščiva tudi kako pivce:-)))))

LP!
Default avatar
Ti, ti babica, ali veš koliko ima pivce sladkorja skritega v sebi. :)

Saj ne mislim tako zelo resno, malo heca. Ti ga kar daj če ti paše.:)))

Na zdravje!

lp
Julija
Default avatar
Pivce je samo takrat, kadar sem zavestno na pregrehah.:-)))))))))

LP!

Moderatorji

Mirjana Frankovič , transkacijski analitik - psihoterapevtka, doktorandka SFU Dunaj
MirjanaFrankovic