Najdi forum

NUJNA POMOČ PO KONČANI 3MD

Pozdravček,

včeraj sem uspešno zaključila 3MD. Zgubila sem točno 20 kg, kar je 3 kg več od zastavljenega cilja. Ja, noro sem zadovoljna, vendar… kako naprej. V knjigi piše samo, da je potrebno jesti zjutraj sadje in paziti na ločevanje. Ali je potrebno jesti isto za kosilo in večerjo kot do sedaj, kdaj lahko sladkarije, ali lahko jem za kosilo krompir za večerjo meso itd… Prosim, če ima kdo izkušnje s tem naj mi pomaga. Odločena sem obdržati pridobljeno težo, zato bom vesela vaših predlogov.

Lep pozdrav in hvala.

Jasna

hej jasna ;).

čestitam za uspeh! res bravo. upam, da boš ena tistih, ki bo kilograme uspešno vzdrževala. nič se bat. če si le uspela vnest malo reda v svoje prehranjevanje, bo mala malca se naprej prehranjevat.

v bodoče lahko ješ po svoje. lahko ješ za kosilo krompir in za večerjo meso (kot si napisala) – ločevala naj bi le v sklopu obroka. enkrat beljakovine, drugič oh itd. čisto po svoji presoji… paziš tudi na količino (se ne “nažiraš” 🙂 sladkarije jej po svoji presoji – ne pretiravaj, jej ko si jih boš zaželela (to ne velja, če si jih želiš vsak dan 5x :))) itd.

sej ti bo uspelo. nič bat. če se ti bo kaka kila gor premaknila, postani bolj pozorna in pogruntaj kje delaš napako. ne se pustit. 😉

Takole nekako zgledajo kosila in vecerje po knjizici Naslednjih 90 dni (zajtrki ostajajo sadni oz. vitaminski). Ni vec locevanja po dnevih, ohranja se locevanje po obrokih. Sem si pred kratkim to za tri tedne izpisala, ker sam jaz tudi pred koncem. Se samo en dan:)

Kosilo Večerja
B Š
Š B
Š Š
B Š
OH OH
V V
B OH
Š B
Š B
B Š
OH OH
V V
B B
Š B
Š B
B OH
OH OH
V V
B Š
Š B
Š B
B Š

nova
Uredništvo priporoča

Hvala obema,

To knjigo Naslednjih 90 dni sedaj iščem. Biba hvala za nadaljni urnik prehrane. Zanima me ali mi lahko poveš za vodni dan in na kdaj se zadeva začne ponavljati.

Hvala

ps. Čestitam za konec diete, če se ti da mi napiši kakšni so tvoji rezultati 🙂

Jasna

Jasna, moji rezultati so po stevilkah manj impresivni kot tvoji, so pa tudi posledica osebne odlocitve oziroma strahu, da bi shujsala prehitro prevec. Kakorkoli butasto se to lahko komu slisi:)))
Koncujem z 12 kg minusa, ce bi nadaljevala po tempu iz prvega meseca, bi jih imela verjetno 15 ali 16 manj. Toliko bi jih se rada odvrgla. Ampak po prvem mesecu, ko je slo zelo hitro dol, sem se zbala za zdravje in kozo. Takrat smo se na forumu ravno pogovarjali o kalorijah, bazalnem metabolizmu, in sem si vzela nekaj casa in zadeve skusala prouciti, kolikor pac znam. Ugotovila sem, da je moj kaloricni vnos porazen in sem ga zavestno povecala v smeri proti mojemu bazalnemu metabolizmu. To pa zato, ker sem se bala morebitnih tezav. Pa tudi tako je (kot sem ze napisala), odvecne kile sem nabirala dve leti, zakaj sem tako neumno neucakana, da bi se jih zdaj vseh rada znebila v treh mesecih.
Glede jedilnikov iz knjizice Naslednjih 90 dni je pa tako, da ni vec nekega trdnega sistema, kot je bil doslej (in je bil zelo pripraven pripomocek, bergla). Zdaj pride tisto najtezje. Sicer se lahko na knjizico se 90 dni zanasas glede razporeda, ampak zdaj prevzemas v bistvu vajeti v svoje roke – gre za tvoje telo, tvoje zivljenje, tvojo odlocitev, tvojo odgovornost. Sam ostanes s seboj, z lastno iniciativo, in treba je najti sebi odgovarjajoco metodo, ki bo se naprej dajala rezultate (ohranjanje teze ali pa nadaljnje izgubljanje kilogramov).
Mislim, da je zdaj cas za kombinacijo nasvetov za zdravo prehranjevanje, ki jih lahko potegnes iz najrazlicnejsih virov. Nikoli vec brez zajtrka ali brez kosila. “Stradanje” zato, ker “nimamo casa jesti” se ne obnese, vedno znova se zgodi ravno obratno, da nam skodi. Ce ti ustreza, sadni zajtrki – jaz sem se jih navadila in mi pasejo. Trije ali pet obrokov, po 20. uri nic. Brez vmesnih prigrizkov. Sladko, ce ti pase sladko, je na jedilniku obvezno, a naj bo na njem poredkoma. Popolno odkrekanje cemurkoli pelje prej ali slej samo v grehe, tako smo narejeni:) Cim manj sladkorja, ce gre brez bele moke. Nic cvrtja. Veliko sadja, zelenjave, pustega mesa itd. Plus gibanje in se enkrat gibanje, ni vazno kaksno, samo da nam osebno ustreza – da nas veseli, ker ce ne je z gibanjem isto kot z odrekanjem. Enkrat nam poci. Upam, da nama obema uspe:)))) Jaz drzim pesti!

Zelo. zelo lepo napisano! Drugega izhoda ni!!!

Biba,

še enkrat hvala. V tej smeri sem tudi jaz razmišljala, vendar me je bilo strah, da nebi kaj zamočila, zato se mi je zdelo, da bom naredila najmanj škode če si kupim knjigo. Sedaj si jo ne bom. Si mi vlila pogum, ki mi je še manjkal.

Hvala in srečno tudi tebi!

Jasna

New Report

Close