Najdi forum

hujšanje in slabša prebava

Kako pa je pri vas, ki hujšate s prebavo?
Sama opažam, da se mi že tako slaba prebava s hujšanjem še posebej poslabša. Ali imate kakšen recept, kako izboljšati prebavo? Ali pa katere hrane se je potrebno izogibati?

LP Klavdija

Tudi jaz imam podobne probleme. Preberi si moj post, ne vem morda iz pred enega meseca, tam so mi dali veliko nasvetov. Od takrat sem spila na litre donata, limoninga soka, lanenega semena, pa mi še najbolj pomaga odvajalni čaj sene. Koliko je to zdravo za črevesje pa ne vem, spijem ga po 2 x tedensko.

Pozdrav

očitno delate nekaj narobe. Če si na 3md potem ni čudno, drugače pa nebi smel to biti problem, izkušnje mojih strank so take da sej prebava zelo uredi in izboljša.

dodajte vlaknasto zelenjavo in pijte veliko vode

nova
Uredništvo priporoča

Krpan prav imaš, jaz sem si prabavo res uničila s 3md, prej nisem imela probleme, v času 3md in še sedaj po 4 mesecih si jo še vedno ne morem urediti. Spijem do 5l tekočine na dan, vsako jutro jem kosmiče (različne) z lanenim semenom, vsak dan za malico in kosilo veliko zelenjave. Veliko se gibam! Povej kaj lahko še storim, saj mi bo odpadloeno veliko breme, ko se mi ta presneta prebava uredi, saj se prav bojim teh čajev, donata ipd.

Pozdrav

čaji in donati samo poslabšajo zadevo, ker se prebavila naje navadijo in ej pol brez tega zelo težko. zato čim prej odnehaj z tem.

Po tabelah malo poglej katera zelenjava ima veliko vlaknin, potem pa jej za prvo bolj lahko hrano, skuta, pusto meso, polnozrnat riž, zelenjava z vlakninami, ovsene si naredi z vodo, pij veliko vode. pa sadje daj kako breskev

in popolnoma črtaj doant in te odvajalne čaje

Vse to kar si napisal delam, oziroma se tega držim, le kosmiče jem z mlekom ne z vodo, pa vseeno mi na koncu ostane donat (še ta mi ne pomaga), najbolj odvajalni čaj. Vem in strah me je da se mi črevesje na to ne navadi, vendar kaj mi pa še preostane. Ta prebava me dela živčno in srečna bom, če si jo enkrat končno zopet uredim. samo še ne vem kako.

Bom pa pogledala katera zelenjava ima več vlaknin

hvala za nasvet

jst sem si jo upočasnila z raznimi hitrimi sestradanimi dietami, da ne govorim o sentočnikovem planu.. zdej me k sreči Krpan vodi nazaj na prava pota

Se pa spomnim, da je men pomagal kivi na prazen želodec ali pa močna črna kava po obroku. Samo zdej, ko imam tri mesece starega otroka, tega ne smem.

Meni pa pomaga če jem veliko zelenjave in pa predvsem jogurti. V jogurtih je veliko encimov, ki spodbujajo prebavo. In če pojem vsak dan en lonček jogurta ugotavljam, da prebava deluje tako kot mora.

lp

Kdaj ga pa poješ in kakšnega?

Po navadi popoldan za malico, včasim če se mi pa mudi je pa to tudi zajtrk. Jem pa različne, večinoma sadne z 1,3 % maščobe.

lp

Jaz sem celo dieto in se sedaj po vsakem (v prisotnosti mascob) obroku popila eno ali dve kisovi tabletki.Kupila sem jih v lekarni zraven pa se en B-kompleks,katerega spijem vsako jutro z velikim kozarcem vode kateri dodam stisnjeno limonco-eno rezino.To sem delala celo dieto lansko leto in to delam tudi sedaj,pa mi kg stojijo oziroma 1 kg niha.Seveda pa zajtrkujem sadje (do 12h),potem pa kosilo in ne gledam vec na kombinacije (obvezno jabolcni kis)po 19 uri pa ne jem vec.Pa zelo pomembno je,da si delate casovne presledke (po beljakovinah 4ure,po ostalem pa 3 ure)to je zelo pomembno-NOBENIH PRIGRIZKOV!!!!!

lep pozdrav vsem

Meni so je pospešila kalcijeva šumeča tabletka. Moj mož pa si je s 3MD uredil prebavo. Prej je hodil 4x na dan na wc le zrak ven spustit, po nekaj dneh diete pa je šel vsak dan 1x na blato. Ko je nehal z dieto, se je čez nekaj tednov stara, slaba prebava spet vrnila 🙁

Tudi meni se je prebava s to dieto fenomenalno izboljšala.

Čedalje bolj spoznavam, da ima vsaka dieta na vsakega človeka drugačen učinek, tako da bi moral vsak zase ugotoviti, kaj mu (najbolj) ustreza. Nobena dieta ni univerzalna.

Kako pa hujšaš? Važno je da piješ veliko tekočine in ješ veliko vlaknin. Pa telo mora dobiti VSE hranilne snovi VSAK dan. Srečno.

New Report

Close